Jump to content



Assetto Corsa Multiplayer Racing [Greek Gatherings]


akis_z80

Recommended Posts

Δηλαδή αλλαξες το combo σε κάτι που δε θα αρέσει στη πλειοψηφία του community,δε θα αρέσει σε εσένα,δε θα αρέσει στον Liak και πιστεύεις ότι ο Δημητρης κάνει κακό στην όλη φαση? Κλασσικός Έλληνας που δε θα αλλάξει ποτέ. Σαν κάτι τύπους που κραζουν πχ για τα σκουπίδια στους δρόμους αλλά τα πετάνε και οι ίδιοι.
Εγώ πως το βλέπω το θέμα? Τόσα χρόνια ακόμα δε βρήκα λόγο να μου τη σπάσει ο Δημητρης. Ποτέ δεν επιτέθηκε σε κάποιον,τη γνώμη του απλά υποστηριζει. Και όσους μάλωσαν μαζί του,είδα ότι αυτοί συνήθως είχαν την ειρωνία ετοιμη.

Στάλθηκε από το MotoE2(4G-LTE) μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  • Like 4
  • Agree 1
Link to comment
Share on other sites

Δεν πειράζει, ο καθένας βάζει αυτό που θέλει για τους λόγους του ακόμα και αν αυτό είναι το χειρότερο combo όλων των εποχών, που μπήκε αποκλειστικά και μόνο για εκδικητικούς λόγους. 

Βασικά προσωπικά χαίρομαι όπως ήρθαν τα πράγματα, γιατί έπρεπε επιτέλους να πέσουν οι μάσκες.

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω καμια μασκα οτι εχω να πω το λεω ανοιχτα.

 

Τα g.g επρεπε να ειναι fun, δεν υπαρχει fun οταν δυο τρεις ειναι μπροστα μονοι τους και περνανε καλα και πισω οι αποστασεις ειναι χαοδεις μεταξυ των οδηγων γιατι δεν μπορουν να κρατησουν τα αυτοκινητα και κανουν το ενα λαθος μετα το αλλο. Στην αρχη της φετινης σεζον που τρεξαμε με το ΤΤ εγινε χαμος οχι μονο μπροστα αλλα παντου, αυτο σημαινει fun, για το λιακουρη ομως ειναι απλα ενα βαρετο αυτοκινητο. Την επιλογη combo την αφησαμε ελευθερη στον καθενα αλλα με γνωμονα αυτο. 

 

@Oxide Burnedbrain Το οτι ο κοινος παρανομαστης σε ολους τους τσακωμους ειναι ο λιακουρης δεν σου λεει κατι δηλαδη? Γιατι κανενας δεν εχει ειρωνευτει εσενα για παραδειγμα? Γιατι εγω την εχω βρει μονο με το λιακουρη και οχι με τους υπολοιπους? Μηπως ο λιακουρης ειναι εριστικος? 

 

Για το κομπο τωρα που λες... Ειναι ακριβως πανω στη φιλοσοφια του λιακουρη αλλα στο αλλο ακρο. Βαζω κατι που δεν μου αρεσει ουτε εμενα για να περασω ενα μηνυμα, θες ενα gathering που ο καθενας θα κοιταει την παρτυ του? Αυτο ειναι το κομπο και αμα σου αρεσει. Θες ενα gathering για ολους? Κατσε και σκεψου γιατι η επιλογη ειναι λαθος και γιατι.

 

Απλα σου λεω το σκεπτικο μου, δεν τσακωνομαι με εσενα για τον αλλο.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Πάλι κοιτάς την πάρτη σου;

Όταν λες ότι κάτι δεν είναι fun, το λες για εσένα.

Τους άλλους τους ρώτησες;

 

Στην τελική κάνε ένα γκάλοπ τί είναι fun και να απαντήσουν όλοι.

 

Φιλαράκι, fun είναι να μπεις μέσα ότι και να σου δίνουν και να τρέξεις με τον ρυθμό που μπορείς ανάλογα με τις ικανότητές σου γεμίζοντας το γκριντ. Έτσι όλο και κάποιος θα βρεθεί δίπλα σου με τον ίδιο ρυθμό και έτσι θα έχεις το πολυπόθητο fun σου.

 

Να δω πότε θα το καταλάβεις.

 

Στάλθηκε από το m2 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

ΚΟΦΤΕ ΤΟ.-


Υ.Γ1  Δημητρη διορθωσε την βρισια και ξερεις ποια.
Υ.Γ2  Δεν γινεται παλι να ασχολουμαστε με 2-3 ατομα.
Υ.Γ3 Το επομενο μα το Θεο αν δεν ειναι σε πολιτισμενο επιπεδο, το σβηνω και κλειδωνω το θρεντ.
Σας ευχαριστω.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, fatalara said:

Δεν εχω καμια μασκα οτι εχω να πω το λεω ανοιχτα.

 

Τα g.g επρεπε να ειναι fun, δεν υπαρχει fun οταν δυο τρεις ειναι μπροστα μονοι τους και περνανε καλα και πισω οι αποστασεις ειναι χαοδεις μεταξυ των οδηγων γιατι δεν μπορουν να κρατησουν τα αυτοκινητα και κανουν το ενα λαθος μετα το αλλο. Στην αρχη της φετινης σεζον που τρεξαμε με το ΤΤ εγινε χαμος οχι μονο μπροστα αλλα παντου, αυτο σημαινει fun, για το λιακουρη ομως ειναι απλα ενα βαρετο αυτοκινητο. Την επιλογη combo την αφησαμε ελευθερη στον καθενα αλλα με γνωμονα αυτο. 

 

@Oxide Burnedbrain Το οτι ο κοινος παρανομαστης σε ολους τους τσακωμους ειναι ο λιακουρης δεν σου λεει κατι δηλαδη? Γιατι κανενας δεν εχει ειρωνευτει εσενα για παραδειγμα? Γιατι εγω την εχω βρει μονο με το λιακουρη και οχι με τους υπολοιπους? Μηπως ο λιακουρης ειναι εριστικος? 

 

Για το κομπο τωρα που λες... Ειναι ακριβως πανω στη φιλοσοφια του λιακουρη αλλα στο αλλο ακρο. Βαζω κατι που δεν μου αρεσει ουτε εμενα για να περασω ενα μηνυμα, θες ενα gathering που ο καθενας θα κοιταει την παρτυ του? Αυτο ειναι το κομπο και αμα σου αρεσει. Θες ενα gathering για ολους? Κατσε και σκεψου γιατι η επιλογη ειναι λαθος και γιατι.

 

Απλα σου λεω το σκεπτικο μου, δεν τσακωνομαι με εσενα για τον αλλο.

 

 

 

Δε το πήρα οτι τσακώνεσαι με εμένα,ούτε εγώ έχω τέτοια πρόθεση.Απλά δε μου άρεσε το σκεπτικό σου για την επιλογή του combo,σαν αντίποινα δηλαδή που θα επηρεάσουν ολόκληρη τη παρέα. 

Το ότι ο κοινός παρανομαστής είναι ο Δημήτρης μου λέει ότι είναι ο μόνος που επιμένει τόσο σε μια αντιπαράθεση. Οι υπόλοιποι απλά προσπερνάμε αυτά που κάθεστε και μαλώνετε γιατί δε βρίσκουμε τον λόγο. Αν είναι τώρα το RF2 καλύτερο απο το AC και στα τέτοια μας. Ωραία είναι να διαβάζω τις αναλύσεις που κάνετε,μαθαίνω πράγματα αλλά δε θα κάτσω να σκάσω και να μαλώσω γιαυτό. Ούτε επίσης για τα combo θα το κάνω. Είπαμε,ο καθένας βάζει ότι γουστάρει μια φορά όταν έρθει η σειρά του. Ούτε εμένα μου αρέσουν τα combo του Δημήτρη και το ξέρει αλλά και τι έγινε?Βασικά των περισσοτέρων δε με ξετρελαίνουν τα combo,so?Θα κάτσω να στραβώσω μαζί σας γιαυτό το λόγο? Έλα ρε σαν μωρά παιδιά...

Εμένα με ενοχλεί όταν ένας διάλογος ξεφεύγει με χαρακτηρισμούς και ειρωνείες και ειδικά για τέτοια θέματα. Επίσης με ενόχλησε που βάλατε ένα άτομο στη γωνία και τις τρώει γιατί πραγματικά δε καταλαβαίνω τον λόγο. Πιο πολύ με ενόχλησε που έκανες εσύ 3-4 post με ειρωνεία για τον μικρομετρικό τρόπο στριψήματος και άλλα τέτοια παρά το οτιδήποτε έχει γράψει ο Liak τόσο καιρό. Στρίβει με μικρομετρικό τρόπο,μπορεί να δίνει και δύο κάπα ρώ σε τριγωνικό ραντάρ,so what? 

 

Θέλω να σταματήσουμε τις ανοησίες γιατί δεν είμαστε μωρά παιδιά να μαλώνουμε για τέτοια θέματα. Να ανταλάσουμε απόψεις και να διαφωνούμε ναι. Ξεκινήσαμε κάτι ωραίο τόσα χρόνια και το διαλύουμε ΓΙΑ ΤΕΤΟΙΕΣ μαλακίες (sorry gomar,αυτή η λέξη είναι Ελληνική που χρησιμοποιείται παντού και δε τη κόβει ούτε το ΕΣΡ :p

 

Πάμε να τρέξουμε με το SUV τώρα γιατί το παρεξηγήσατε το αμάξι. Μια χαρά combo είναι,καλά θα περάσουμε αρκεί να το θέλουμε ;) 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

@Oxide Burnedbrain Σταυρο, δεν ξυπνησα ενα πρωι και ειπα δεν εχω τι να κανω κατσε να τσακωθω με το λιακουρη.

Η ειρωνια η δικια μου ηρθε ως απαντηση στη δικη του αδικαιλογητη επιθεση μερικες σελιδες πριν και χωρις μαλιστα να εχω αναφερθει σε αυτον και μαλιστα μεχρι τοτε ειχαμε λυσει και τα προηγουμενα μας και ειχαμε πει να τα βαλουμε στην ακρη. Ναι του τη φυλαγα, το παραδεχομαι. Απο τη μια δεν ηθελε να αλλαξουμε τιποτα γιατι εχουμε κανει την κουβεντα ενα σωρο φορες και να μεινουν ολα ως εχουν.

Βαζει κομπο, 6 ατομα... στο επομενο βαρετο 12 ατομα. Βγαινει και λεει στο discord, στο δικο μου δεν ηρθατε αλλα εδω μαζευτηκατε, γιατι αραγε? Την επομενη εβδομαδα βγαινει και απειλει, η βρειτε τι θα κανετε να μαζευεστε η φευγω. Δηλαδη θελει challenging cars αλλα μετα απορει που δεν μαζευεομαστε  και οταν του λες δεν μπορω να το οδηγησω και δεν εχω και το χρονο να το μαθω σου λεει εισαι μυρωδιας και δεν με νοιαζει τι κανουν οι αλλοι μονο εγω να περναω καλα και αμα θες να μπορεις να το τρεξεις γραψε 1900 ωρες στο assetto.

Δεν στα ειπανε καλα... το gathering ειναι για να τρεχουν ολοι.

 

Λες δεν ασχολουμαι με το τι θα βαλει ο ενας και ο αλλος και η τρεχεις η δεν τρεχεις. Well done. Αυτο ειναι το σωστο. Ο μονος ολα αυτα τα χρονια που ελεγε αν του αρεσε η οχι ηταν ο λιακουρης και μαλιστα εβρισκε και επιχειρηματα να μας πει γιατι ειμαστε και μαλακες... βγηκε να του πει του αρη οτι δεν ηταν το αυτοκινητο καλο... να μας. Θα το πει σε δυο τρεις ακομα και την επομενη φορα θα τον εχουν στην μπουκα θα αρχισουν οι ειρωνιες και παλι θα εχουμε τα ιδια. Ειδικα οταν αυτος θα ειμαι εγω.

 

Τελος παντων...

 

 

 

Έγινε επεξεργασία από fatalara
  • Confused 1
Link to comment
Share on other sites

@fatalara οκ,το κατάλαβα,όπως και εσύ το τι θέλω να πω. Φρένο γενικά απ'όλους και ας κάνουμε ένα restart σαν να μη έγινε τίποτα. Να ξαναγίνουμε Community με κόσμο,με gatherings,με cups και μια χαρά θα περνάμε όλοι. Μη ξεχνάτε ποτέ το νόημα,ΝΑ ΠΕΡΝΑΜΕ ΚΑΛΑ! :)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Παίδες, σορρυ που πετάγομαι σαν την πορδή, αλλά επειδή καμία φορά ξεχνάτε πως σας διαβάζουν κι άλλοι εκτός από αυτούς που γράφουν, όπως επίσης ξεχνάτε πως άλλο το φόρουμ και άλλο το chat, θα πρότεινα απλά αν γίνεται να υπάρχει πιο αυστηρό moderation όταν ξεφεύγουν τα πράγματα... Δηλαδή από το να στοχοποιούνται άνθρωποι και να κάνουμε συστάσεις για ειρωνικές συμπεριφορές, θα προτιμούσα απλά την διαγραφή κάποιων άσχετων posts (όπως αυτό εδώ, αλλά και το ακριβώς από πάνω μου) που απλά γράφει “Ότι να ναι” Επι λέξη) για να διατηρηθεί η χρησιμότητα του φόρουμ και να μην εκθέτουμε ανθρώπους, αλλά και το G.G. Community. Ούτε bans, ούτε reports, ούτε συστάσεις δημόσια. Απλά διαγραφή των άσχετων, προσβλητικών, ειρωνικών, κλπ ποστς, κατά την κρίση των moderators. Και για να προλάβω κάποιους που θα θεωρήσουν αντιδημοκρατικό κάτι τέτοιο, θα πω απλά το εξής: άλλο η ελευθερία έκφρασης, κι άλλο η ελευθεριοτητα...

Πάντως το καλό είναι πως οι πιο πολλοί δείχνουν να καταλαβαίνουν πως τα τελευταία ποστς αναδεικνύουν ένα αρνητικό κλίμα και σίγουρα δεν αποτελούν πόλο έλξης για νέα ή παλιά μέλη στην συγκεκριμένη κοινότητα (ή παρέα) του Sim Racing...


Sent from my iPad using Tapatalk

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Επειδη εχω βαρεθει να σβηνω και να να "καλμαρω" την Δ.Ο. σε τετοιες περιπτωσεις (γτ πεφτουν reports και ετσι ενημερωνονται) , αυτη τη φορα εκανα το καθηκον μου αλλα θα αναλαβει η Δ.Ο.
Τελος απο μενα και θα παρακαλουσα για αλλη μια φορα να μη το συνεχισουμε.

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Έχετε δίκιο. Από εδώ και πέρα σε κάθε επίθεση ή ειρωνεία θα πέφτει αναφορά.
Γιατί και κερατάς και δαρμένος πάει πολύ.
Φιλάκια [emoji182]

Στάλθηκε από το m2 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

πριν 11 ώρες, το μέλος liakjim έγραψε:

Γιατί και κερατάς και δαρμένος πάει πολύ.

Αυτό συνήθως το λέμε εμείς που κάνουμε Moderation. Πας να ηρεμήσεις τα πράγματα με το καλό και βρίσκεσαι εν μέσω διασταυρούμενων πυρών.

Πας με το άγριο και είσαι ο φασίστας που δεν αφήνει ελευθερία στους χρήστες, αλλά ξύπνησε ανάποδα και ξαφνικά μπαναρει κόσμο. Σαν πως δεν έχουμε άλλη δουλειά να κάνουμε στη ζωή μας.

 

Από μέρες έχουμε πει και ξαναπει σταματήστε αυτό το πράμα. Σε 2-3 θέματα συνεχίζετε να κοντράρεστε. Δεν καταλαβαίνετε μερικοί με το καλό. Οπότε ας πάμε στο άγριο και αυτή τη φορά ειδικά για εσένα @liakjim ο λόγος μου θα είναι συμβόλαιο. Και ξέρεις ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ τι εννοώ.-

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

@liakjim και @fatalara κάνουν ένα διαλειμματάκι αμφότεροι. Για καλή σας τύχη, έκανα follow στο θέμα :D 

Πουλάω και εγώ καλά συμβόλαια όπως ο προλαλήσαντα(ν)ς. Και σε καλές τιμές :p 

Καλούς αγώνες και με προσοχή στο τιμόνι (και στο πληκτρολόγιο :)

 

  • Agree 1
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Εγώ μετά από δίμηνη απουσία έχω να πω το εξής...

Όλα τα κόμπο μπορούν να δώσουν υπέροχες μάχες..

Το λάθος στην οδήγηση είναι πάντα λάθος..

Εγώ είμαι πάντα υπέρ ενιαίου πρωταθλήματος, με επιλογή μόνο πίστας..

Και πάντα με κάποιο μέσο αυτοκίνητο, όχι αργό, αλλά ούτε και ιδιαίτερα γρήγορο..

Στο θέμα μας.. Θα ψάξω να δώ πότε είναι ο επόμενος αγώνας και κατα 99% θα σας δώ στην πίστα.. (απο τον καθρέπτη μου όπως πάντα..)

Φιλιά..

 

  • Like 5
  • Agree 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 59 λεπτά, το μέλος rapid_fast έγραψε:

Εγώ μετά από δίμηνη απουσία έχω να πω το εξής...

Όλα τα κόμπο μπορούν να δώσουν υπέροχες μάχες..

Το λάθος στην οδήγηση είναι πάντα λάθος..

Εγώ είμαι πάντα υπέρ ενιαίου πρωταθλήματος, με επιλογή μόνο πίστας..

Και πάντα με κάποιο μέσο αυτοκίνητο, όχι αργό, αλλά ούτε και ιδιαίτερα γρήγορο..

Στο θέμα μας.. Θα ψάξω να δώ πότε είναι ο επόμενος αγώνας και κατα 99% θα σας δώ στην πίστα.. (απο τον καθρέπτη μου όπως πάντα..)

Φιλιά..

 

Πόσο σύμφωνο με βρίσκεις!

Καλά αυτά με τα καθρεφτάκια, άστα... Εγώ δεν καταφέρνω να μπω, καν, στο δικό σου...:hehe:

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, rapid_fast said:

Στο θέμα μας.. Θα ψάξω να δώ πότε είναι ο επόμενος αγώνας και κατα 99% θα σας δώ στην πίστα.. (απο τον καθρέπτη μου όπως πάντα..)

Φιλιά..

 

Άντε με το καλό!

Βλέπε και τις σημαίες όμως!

1421065949767.jpg

  • Like 2
  • Haha 4
  • Wow 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.