Jump to content



Recommended Posts

Παιδιά όταν πληρώνουμε ένα παιχνίδι της Blizzard στην τιμή συμπεριλαμβάνεται και η συνεχή υποστύριξη του τίτλου. Κάπου είχα πέσει σε ένα blue post της Blizzard που έλεγε ότι στον συγκεκριμένο τίτλο θα προσθεσούν χαρακτήρες, χάρτες, weekly campaigns σαν updates και όχι πληρωτέα expansions.

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Όπως έχουν αναφέρει σε διάφορες συνεντεύξεις σκοπός τους είναι να είναι όλα free από δω και πέρα. Ο τρόπος που το λένε όμως αφήνει περιθώρια αυτό να αλλάξει.  Οπότε αναμένουμε.  

Link to comment
Share on other sites

On 2/6/2016 at 10:14 AM, wolves said:

 

 

On 9/6/2016 at 9:58 AM, wolves said:

 


Εκει που ειπε "you should try to contact the support of your ISP as they might be able to change their routing to get rid of the packet loss" αρχισα να γελαω ανεξελεγκτα.
Χωρις παρεξηγηση ο Chris ειναι πολυ διαβασμενος, κανει πολυ σχολαστικες και ευστοχες μελετες - major respect to the guy.. Αλλα δεν προκειτε κανενας ISP να καθησει και να αλλαξει το routing του επειδη ενας/μερικοι gamer δεν ειναι ικανοποιημενοι με το ping, packet-loss ή το jitter.

Πραγματικα ελιωσα οταν ΤΟΝΙΣΕ την δυσαρεσκια του που το OW τον αναγκασε να συνδεθει σε Γαλλικο server, και τον αναγκασε να εχει 8ms ping παραπανω (25ms) σε σχεση με την Γερμανια (17ms) - την ιδια στιγμη που για να βγει ενας Ελληνας απο την oteglobe θα φαει 15-16ms και απο εκει για να φτασει στην Γερμανια/Γαλλια θα φαει αλλα 40ms. :hehe:

Έγινε επεξεργασία από Frostbyte
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Έχω πάθει πλάκα με το Overwatch. Ψάχνω παρέα για teamwork ωστόσο, γιατί στα random quick plays μερικές φορές είναι ξενέρωμα αν δεν υπάρχει συνεννόηση.

 

Το tag μου είναι opterios#2420, θα προσθέσω και το βράδυ κάποιους που είδα ότι έχετε βάλει κι εσείς τα tags σας.

 

Βάζω κι ένα video από ένα match που έπαιξα το ΣΚ. Πιο πολύ για να δοκιμάσω το ShadowPlay το έκανα. Κατά τα άλλα, δεν είναι κάτι φοβερό, απλώς έκανα ένα καλό kill streak με τη Widowmaker. Αν ενδιαφέρεται κανείς να το δει, ιδού (να βάλετε 60fps replay για να μη σπάει η κίνηση):

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Έχει αυτό το σκ τσαμπέ το overwatch και είναι και μόνο 7giga οπότε κατεβαίνει τσάκα τσάκα, για όποιον τον ενδιαφέρει η δοκιμή.

 

Μόλις δοκίμασα όλους τους ήρωες στο training room και μπορώ να πω οτι ευχαριστήθηκα. Μου θύμισε ωραία πράγματα απο team fortress 2 που το παιζα αρκετά.

Link to comment
Share on other sites

Επαιξα και εγώ. Προσπαθώ να καταλάβω όμως γιατί υπάρχουν δύο ολοιδια παιχνίδια. Ένα είναι το ow που κοστίζει 40€. Το άλλο είναι το paladins που είναι τσάμπα και πατσαρεται συνεχώς. Οκ,πιο "γεμάτο" το ow , σαφως, πιο καλοί χάρτες , πιο πολλά όμως και τα λεφτά της blizzard . Στα arcade , είμαι λβλ 5, και με βάζει με 100. Op ορισμένοι ήρωες. Δε ξέρω αν θα μπορούσα να το αγορασω, παρότι μου άρεσε.

Στάλθηκε από το LG-H815 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ο μονος λογος πιστευω που υπαρχει αυτο το παιχνιδι ειναι λογο blizzard ,  αν ηταν απο αλλη εταιρια θα ειχε φαει κραξιμο . Απο 2-3 ματς που επαιξα το ΣΚ μου φανηκε επιεικως ΣΚΑΤΑ 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, kpetros said:

Ο μονος λογος πιστευω που υπαρχει αυτο το παιχνιδι ειναι λογο blizzard ,  αν ηταν απο αλλη εταιρια θα ειχε φαει κραξιμο . Απο 2-3 ματς που επαιξα το ΣΚ μου φανηκε επιεικως ΣΚΑΤΑ 

Δε νομίζω με 2-3 ματς να μπορείς να βγάλεις ασφαλές συμπέρασμα. Στα περισσότερα online multiplayer που θα μπει καινούργιος παίχτης θα χει άσχημη εμπειρία στα πρώτα ματς.

 

Εγώ έπαιξα έναν έναν τους ήρωες στο training να δω τι παίζει και τι με περιμένει, και μπορώ να πω οτι το χάρηκα πολύ μετά και όσο περισσότερο έπαιζα τόσο καλύτερο γινόταν. Απο κει και πέρα, γούστα είναι αυτά.

Έγινε επεξεργασία από D4rkst3EL
Link to comment
Share on other sites

πριν 12 λεπτά, το μέλος D4rkst3EL έγραψε:

Δε νομίζω με 2-3 ματς να μπορείς να βγάλεις ασφαλές συμπέρασμα. Στα περισσότερα online multiplayer που θα μπει καινούργιος παίχτης θα χει άσχημη εμπειρία στα πρώτα ματς.

 

Εγώ έπαιξα έναν έναν τους ήρωες στο training να δω τι παίζει και τι με περιμένει, και μπορώ να πω οτι το χάρηκα πολύ μετά και όσο περισσότερο έπαιζα τόσο καλύτερο γινόταν. Απο κει και πέρα, γούστα είναι αυτά.

 

Training ΜΟΝΟ επαιξα , δεν ασχοληθικα vs players γιατι ειχα μαθει πως βετερανοι εφτιαχναν μικρα account για να γαμη@@@ τους μικρους που το δοκιμαζαν . 

Ο λογος που μου φαινεται σκατα , ειναι οτι δεν εχει χαρακτηρα το παιχνιδι .  ενα πλαστικο (δεν με χαλανε τα εντονα χρωματακια btw) παιχνιδι τυπου battlefield που οι ηρωες εχουν skills .  Καμια απολυτος πρωτοτυπια .  Και το ξαναλεω , αμα το ειχε κανει αυτο το πραμα μια noname εταρια , ολοι θα ελεγαν πως αντεγραψε 2-3 παιχνιδια και εβγαλε ενα δικο της . 

 

Παροτι το θεωρω αθλιο , δεν θα με χαλαγε να μπω 1-2 match μια στο τοσο για να πυροβολισω . 

ΟΜΩΣ , για πιο λογο να προτιμησω αυτο απο το BF1? 

Έγινε επεξεργασία από kpetros
Link to comment
Share on other sites

@kpetros το χανεις λιγο μαν..

 

Δε βγαζουμε συμπερασμα απο το Training. Αν ειναι δυνατον. Παιξε VS κοσμο. Ειναι πολυ διασκεδαστικο. Αν θες να δεις πως ειναι και δε προλαβες, παιξε το paladins :p 

Καθολου αθλιο imho, ισα ισα που διασκεδαζεις αρκετα.. Αν δεν υπηρχε το paladins, και αν δεν επαιρνα το TF2 , θα το αγοραζα. Καλυτεροι χαρτες, καλυτερο ping, χαλια matchmaking (εισαι 10 lvl και σε βαζει με 100 ξερωγω), υπερβολικα OP heroes ορισμενοι (το balance γενικως δεν υπαρχει, το δημιουργεις εσυ αν παιζεις ομαδικα - θελει δουλεια+ομαδικοτητα και ας μη του φαινεται )

Παρολα αυτα, αντιγραφει το paladins , not the other way around. Απλα το paladins ειναι F2p , με οτι αυτο συνεπαγεται.

 

πριν 38 λεπτά, το μέλος kpetros έγραψε:

ΟΜΩΣ , για πιο λογο να προτιμησω αυτο απο το BF1? 

Αστοχο εντελως αυτο ^^

Τι σχεση εχουν τα 2 παιχνιδια μεταξυ τους; ΚΑΜΜΙΑ απολυτως.

Το ενα ειναι fantasy shooter και μιξη MOBA, και το αλλο ειναι FPS 1ου παγκοσμιου πολεμου. Τι συγκρινεις; Θεμα γουστου ειναι. Αν δε σε αρεσει το πιου πιου του τυπου του Overwatch, δεν ειναι απλα για σενα, οχι οτι ειναι χαλια το game ;) 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Είναι ωραίο παιχνίδι και διασκεδαστικό. Επαιξα λίγο με παρέα, στο live των Gramers το Σαββατοκύριακο. Πιστεύω με παρεάκι, και skype/ discord για ομιλία θα είναι ακόμα καλύτερα

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Μου άρεσε πολύ τελικά το αγόρασα, είχε και την προσφορούλα. Κάντε add όποιος θέλει  D4rkst3EL#2898

 

Για μένα αξίζει αν σου αρέσουν αυτό του στυλ, έχει αρκετό βάθος και στρατηγική, και θέλει και υψηλό skill ανάλογα τον char και θα έχει αρκετά μεγαλύτερη διάρκεια απο κάθε battlefield/cod (όχι οτι δε μ αρέσουν και αυτά)

Έγινε επεξεργασία από D4rkst3EL
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.