Jump to content



Ποιο free AV?


racer

Ποιο free AV χρησιμοποιείτε;  

105 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Παρατηρησα οτι μετα τη μεταφορα το poll δε λειτουγει καλα.

Μετραει μονο τους ψηφους απο τη μεταφορα και μετα.

Τη δική μου την ψήφο την έχει, αν και σε λάθος θέση :p

Link to comment
Share on other sites

Βλεπω να γινονται συνεχως αναφορες στα υπολοιπα AV, αλλα για το Avast που ειναι πρωτο σε αυτο το poll δε μιλαει κανενας. Τι γινεται ρε παιδια?  :p  :p  :p

Δεν μπορούν να ποστάρουν :p

 

Προβλήματα σε PCs με Avast και το τελευταίο update της Microsoft - Ειδήσεις - Articles - Homepage - Thelab.gr

Link to comment
Share on other sites

Το παν είναι ο χρήστης. Το έχουμε ξανά γράψει όλοι. Σε έναν ξάδερφο που έχει δύο μικρά παιδιά που παίζανε με τον υπολογιστή, του είχα βάλει το free Avast και το Malwarebytes. Το free Avast δεν ήταν ικανό να σταματήσει τα πάντα προφανώς και το Malwarebytes λογικά δεν το είχε τρέξει ποτέ (από την στιγμή που και αυτό δεν ήταν στην πλήρη έκδοση, αλλά την free, απαιτούσε manual search). Πέρασα από εκεί του έβαλα το AVG Internet Security το πλήρες, σκανάρισα επιπλέον και με το Malwarebytes, διότι το σύστημά του σερνόταν(i3, 4GB) και όλοι οι browsers του ήταν hijacked από διάφορα adwares και βρέθηκαν καμιά 60αριά και βάλε κακά πραγματάκια για βγάλσιμο.

Έγινε επεξεργασία από yanni
Link to comment
Share on other sites

Ημουν κοντα 5 χρονια με Avira. Φιλοι γνωστοι μαναδες κοπελες ..ησυχασε το τηλεφωνο. :rolleyes:

 

Τωρα το γυρισα σε Bitdefender γιατι με πριζανε τα Popup του Avira ....αλλα εχασα απο το γεγονος οτι το Bitdefender θελει κανενα 10 λεπτο για να βρεις που να το απενεργοποιησεις και να μην βαραει σε "γνωστα αρχεια".

 

Απο τις χειροτερες εμπειριες μου το ΑVG..που σε οποιο PC που μου εχουν φερει ειχε μεσα τα παντα. Το ιδιο και το MSE που ετρεχα για δοκιμη custom keylogger απο το πρωτο λινκ του Google.

 

Για avast απο γνωστους δεν εχω ακουσει τπτ.

Link to comment
Share on other sites

Αυτήν την περίοδο έχω αποφασίσει ότι μακρυά από free avg και mse.

Έχω πετύχει αρκετές φορές σύστημα όχι απλά κολλημένο αλλά διαλυμένο από virus, Trojan και το antivirus κοιμάται όρθιο.

Αντιθέτως επειδή τελευταία έχω εγκαταστήσει όλο avast πολύ ευχαριστημένος. Κόβει και αρκετές σελίδες.

Link to comment
Share on other sites

Η μόνη ένσταση που έχω με το free avast είναι τα πρόσθετα που βάζει στους browsers για προστασία online αγορών κλπ... που μόνο αυτό δεν κάνουν... με απενεργοποίηση αυτών, του grimme fighter και του software updater (όχι του antivirus update, αλλά του addon που συνέχεια λέει πως πρέπει να κάνω update άλλο λογισμικό, πλην του antivirus) πάει μια χαρά

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 7 months later...
  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

το avast χρησιμοποιω εδω και κανα 2 χρονια ... τη δωρεαν εκδοση :p οταν παει να ληξει απλα κανω ανανεωση εγγραφης για ακομη ενα χρονο :p δεν ξερω αν ειναι καλο ή δεν ειναι... :/

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.