Jump to content



Recommended Posts

  • Replies 25,5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • astrolabos

    2261

  • PetrosD

    2039

  • HotPeanut

    1614

  • wrong method

    1495

Όχι το έχουν στρώσει. Δεν είναι όπως παλιά, πάρε ένα θέμα και γιούρια. Έχεις να γράψεις περίληψη, γραμματικές ερωτήσεις, οκ είναι πιο πλήρες από ότι παλαιότερα

Link to comment
Share on other sites

Όχι το έχουν στρώσει. Δεν είναι όπως παλιά, πάρε ένα θέμα και γιούρια. Έχεις να γράψεις περίληψη, γραμματικές ερωτήσεις, οκ είναι πιο πλήρες από ότι παλαιότερα

 

Οντως , με ενα googlaρισμα ειδα πως ψιλο-αλλαξε το τοπιο , παρολαυτα η εκθεση εχει 40μοναδες

Οταν το ειχα δωσει εγω πριν κατι χρονια , αν θυμαμαι καλα 60 μοναδες επαιρνε μονη της 

Γενικα πιστευω πως η εκθεση .... οι αποψεις του καθενος , δεν ειναι προιον προς βαθμολογηση 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Οντως , με ενα googlaρισμα ειδα πως ψιλο-αλλαξε το τοπιο , παρολαυτα η εκθεση εχει 40μοναδες

Οταν το ειχα δωσει εγω πριν κατι χρονια , αν θυμαμαι καλα 60 μοναδες επαιρνε μονη της 

Γενικα πιστευω πως η εκθεση .... οι αποψεις του καθενος , δεν ειναι προιον προς βαθμολογηση 

 

Οι απόψεις δεν είναι, αλλά ο τρόπος με τον οποίο είναι ικανός να τις "εκθέσει" είναι αξιολογήσιμος.

Σε κάθε περίπτωση, όσο υποκειμενική μπορεί να είναι η αξιολόγηση, εάν η διαφορά των δύο βαθμολογητών είναι μεγάλη, τότε υποχρεωτικά διορθώνεται και από τρίτο.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ακομα και με τους 2,3,4,1014 , παραμενει λαθος 

Δεν ειναι μαθηματικα που μια εξισωση εχει μια και μονο λυση 

 

 

Ο τομεας του "ποσο ικανος καποιος να εκθεσει " ειναι κατι που δεν μπορει να διδαχτει , ειτε το εχεις , ειτε οχι 

 

 

 

 

 

Ο αστρολαβος ηταν λιγακι πιο συγχρονος 

8CB83B4DC0CB7C17A3611AA049AF70F5.jpg

Link to comment
Share on other sites

Οι απόψεις δεν είναι, αλλά ο τρόπος με τον οποίο είναι ικανός να τις "εκθέσει" είναι αξιολογήσιμος.

Σε κάθε περίπτωση, όσο υποκειμενική μπορεί να είναι η αξιολόγηση, εάν η διαφορά των δύο βαθμολογητών είναι μεγάλη, τότε υποχρεωτικά διορθώνεται και από τρίτο.

Έτσι θα έπρεπε να είναι.. Αυτό που συμβαίνει δυστυχώς είναι ότι τα παιδιά πάνε φροντιστήριο, μαθαίνουν 3-4 επιχειρήματα απ΄ έξω για κάθε τόπικ, και τα παραθέτουν, μερικές φορές χωρίς να καταλαβαίνουν τι γράφουν. Αντίστοιχα, οι βαθμολογητές έχουν οδηγίες με το τι μπορούν/πρέπει να αποδεχτούν σαν επιχειρήματα. 

Οπότε, αν δεν πηγαίνεις φροντιστήιο, ή δεν θυμάσαι, ή δεν έχεις τι να γράψεις γιατί δεν έχεις ασχοληθεί με το θέμα, ή αν αποφασίσεις να γράψεις αυτό που νιώθεις/ξέρεις, υπάρχει πρόβλημα.. Πλέον θα βασιστείς στο τι άνθρωπος είναι ο βαθμολογητής.

Βασικά, πάντα βασίζεσαι εκεί και σε τι φάση είναι ο βαθμολογητής. Αν ο άλλος έχει βαθμολογήσει 50 γραπτά πιο πριν, ή δεν του έκατσε η γυναίκα του το προηγούμενο βράδυ, ή αν έχει κολλήματα του στυλ "θέλω τόνους στα πάντα" στα.. μαθηματικά ή αν χαλιέται με τις μουτζούρες και τα κακά γράμματα τότε είσαι άτυχος.

 

Και θα είσαι τυχερός αν σε βαθμολογήσει ΠΟΛΥ κάτω, τόσο ώστε να μπει και τρίτος ελεγκτής.. Αν δεν μπει τρίτος, θα χαντακωθείς. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Τί έχουμε εδώ; Συζήτηση για πανελλαδικές στο ποθ;

Δύο ερωτήσεις σε μια γραμμή στο ποθ.

Διπλή καμπάνα βλέπω.

Έγινε επεξεργασία από yanni
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Έμεση προτροπή στους admin τι να κάνουν βλέπω εγώ.. Κάτι που απαγορευεται νομίζω.

Ναι, είναι εμφανές αυτό στο ποστ σου. Εκτός και αν είναι "σχήμα λόγου".

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.