Jump to content



Recommended Posts

  • Replies 25,5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • astrolabos

    2261

  • PetrosD

    2039

  • HotPeanut

    1614

  • wrong method

    1495

Μία ώρα κομμένο το ρεύμα εχτές θυμήθηκα το USB Baudtec modem του ΟΤΕ. Σε συνδυασμό με ένα laptop έχεις ADSL ακόμα και χωρίς ρεύμα. 3,5MBit/sec μου έγραψε όταν συνδέθηκε και αρκούσε μια χαρά για να δω το δεύτερο ημίχρονο της Εθνικής από το site του ΣΚΑΙ. Βέβαια όπως συμβαίνει πάντα σε αυτές τις περιπτώσεις, 1 λεπτό αργότερα.... ήρθε το ρεύμα.

 

http://3.bp.blogspot.com/-i2UqBGkwwzk/Tfi_87bvQCI/AAAAAAAABmA/PsqttIoM8gU/s200/USB-ISDN-PSTN-Modem-BaudTec-C802USB.jpg

 

 

 

 

Είπα επίσης να δοκιμάσω τον Opera Mini τον παλιό.

Opera Mini (old) 7.6.4 APK Download by Opera - APKMirror

ap_resize.php?src=http%3A%2F%2Fwww.apkmi

 

Μιας και ο νέος - με το ad blocking - μου φαινόταν εδώ και πάρα πολύ καιρό προβληματικός. Κόλλαγε και αργούσε.

Opera Mini web browser 19.0.2254.108259 APK Download by Opera - APKMirror

ap_resize.php?src=http%3A%2F%2Fwww.apkmi

 

 

Και όντως ο παλιός είναι σαφέστατα ταχύτερος. Μπορεί να μην εμφανίζει τόσο καλά κάποιες σελίδες, αλλά είναι ελαφρύτερος και σε σχέση με τον νέο, μέρα με την νύχτα. Δεν ξέρω τι έχουν κάνει στον mini εκεί στην opera, αλλά τον κατέστρεψαν.

Έγινε επεξεργασία από yanni
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω το παλιό λάπτοπ χωρίς μπαταρία και το ρούτερ πάνω σε UPS έτσι κι αλλιώς. Ρίχνω και τη φωτεινότητα στην οθόνη και βγάζω μισή ωρίτσα άνετα χωρίς ρεύμα. Αν άλλαζα και τις μπαταρίες στο APC θα πήγαινε και παραπάνω, αλλά είναι από τα σπαστικά που θέλουν μισή ώρα για να ανοίξουν και βαριέμαι να ασχοληθώ. ;)

 

Από την άλλη, έτσι κι αλλιώς μπορείς πλέον για λίγο να χώνεις και το κινητό με tethering αν έχεις πλεόνασμα στα δεδομένα, οπότε είναι μικρότερο πρόβλημα από ό,τι παλιά.

 

Τα περί mobile browser, πες τα σε κάνα άλλο θέμα, μπας και τα δει κάνας άνθρωπος που αναρωτιέται. Κρίμα κι άδικο να γράφονται εδώ...

Link to comment
Share on other sites

Για πρώτη φορά έχω κι εγώ δεδομένα στο κινητό. Στην Ελλάδα ποτέ δεν αγόραζα κάποιο πρόγραμμα για το καρτοκινητό μου. Εδώ όμως με λίγα ευρώ το νήμα έχω 300 λεπτά ή sms, δωρεάν με φίλους που είναι στην ίδια εταιρία και 750 MB internet. Δεν είναι κακό!!

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, karmen1983 said:

Καλημέρα!!! Ηλιόλουστη Κυριακή η σημερινή! :D 

Τολμηρό το τελευταίο σου εγχείρημα... λίγες μέρες ακόμα και προβλέπω να αντιστρέφεται η αντικαλημερική τάση στο ΠΟΘ :)

Link to comment
Share on other sites

πριν 2 λεπτά, το μέλος minast έγραψε:

προβλέπω να αντιστρέφεται η αντικαλημερική τάση στο ΠΟΘ

Ουδεπόποτε όσο κυκλοφορεί ο @astrolabos εδω μέσα :hehe: 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.