Jump to content



Recommended Posts

  • Replies 25,5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • astrolabos

    2261

  • PetrosD

    2039

  • HotPeanut

    1614

  • wrong method

    1495

Βλέπω τώρα φωτογραφία στο facebook και είναι 6 άτομα. Τα 4 απ αυτά είναι, ο γυμναστής, δύο δάσκαλοι και μια δασκάλα (γυναίκα τους ενός δασκάλου) που μου έκαναν μάθημα στο δημοτικό! Με λίγα λόγια όλους τους δασκάλους που άλλαξα στο δημοτικό!

 

Ορίστε ένας απ τους λίγους λόγους του γιατί αξίζει να έχεις facebook.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 4 λεπτά, το μέλος Delijohn έγραψε:

να ένας από τους λόγους που ΔΕΝ έχω facebook εδώ και 4 χρόνια.. :sarcastic:

Γιατί, τι είσαι, παπούδι και αναπολείς τα παλιά καλά χρόνια; :hehe:

 

Spoiler

Δε σε κατάλαβα ρε, τι εννοείς; Σοβαρά τώρα.

 

Έγινε επεξεργασία από UltraB
Link to comment
Share on other sites

Παππούδι δε με λες, αλλά σίγουρα έχω τρόπο σκέψης λίγο πιο.. "παλαιό". 

Απλά ξύπνησα ένα πρωινό κι είπα ότι αρνούμαι να τρώω κάθε μέρα 1-2 ώρες από τη ζωή μου με το τι έκανε ο ένας κι ο άλλος, πού πήγε, τι είπε, τι ανέβασε και ποιος το σχολίασε.. επίσης αρνούμαι να κρατάω ένα δημόσιο ημερολόγιο με την ζωή μου, τις προτιμήσεις μου, τα θέλω μου.. τρόποι επικοινωνίας υπήρχαν κι υπάρχουν ακόμα, το facebook δε μου χάρισε τίποτα.. με όσους ήθελα να μιλάω, δεν χάθηκα.. τέλος, ειδικά το facebook έχει πάει ένα βήμα παραπέρα την παρακολούθηση.. και με χαλάει.. πολύ.. κ τρομάζω που κάποιοι δεν τους ενδιαφέρει καν.. 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

πριν 2 λεπτά, το μέλος Delijohn έγραψε:

Παππούδι δε με λες, αλλά σίγουρα έχω τρόπο σκέψης λίγο πιο.. "παλαιό". 

Απλά ξύπνησα ένα πρωινό κι είπα ότι αρνούμαι να τρώω κάθε μέρα 1-2 ώρες από τη ζωή μου με το τι έκανε ο ένας κι ο άλλος, πού πήγε, τι είπε, τι ανέβασε και ποιος το σχολίασε.. επίσης αρνούμαι να κρατάω ένα δημόσιο ημερολόγιο με την ζωή μου, τις προτιμήσεις μου, τα θέλω μου.. τρόποι επικοινωνίας υπήρχαν κι υπάρχουν ακόμα, το facebook δε μου χάρισε τίποτα.. με όσους ήθελα να μιλάω, δεν χάθηκα.. τέλος, ειδικά το facebook έχει πάει ένα βήμα παραπέρα την παρακολούθηση.. και με χαλάει.. πολύ.. κ τρομάζω που κάποιοι δεν τους ενδιαφέρει καν.. 

Για το πρώτο, πλάκα έκανα και το ξέρεις. Απορώ που το σχολίασες κιόλας.

 

Όσο αφορά το δεύτερο δε σημαίνει ότι άπαξ και έχεις πρέπει να τα κάνεις όλα αυτά. Εγώ πχ το έχω 7 χρόνια και δεν έχω ανεβάσει πάνω από 5 φωτογραφίες.

Το κρατάω απλά για ενημέρωση (ναι, το κάνει και αυτό και μάλιστα μια χαρά), για επικοινωνία με παλαιούς φίλους, συμμαθητές που είχα να τους δω χρόνια και είχαμε χαθεί τελείως, για τα γρουπ του (σχολής κυρίως) και τέτοια.

 

Δε χρειάζεται να δίνεις αναφορά για όλα, δε σε αναγκάζει, ούτε να ανεβάζεις φωτογραφίες, ούτε τίποτα.

 

Τώρα το ότι κάποιοι έχουν μαζέψει χιλιάδες φίλους, ανεβάσουν δεκάδες ή και εκατοντάδες φωτογραφίες κλπ, δε φταίει το facebook.
Το ίδιο κάνουν και τα instagram, κάνανε και στα hi5 etc και θα κάνουν. Απλά η χρήση του κατά κύριο λόγο έχει γίνει...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Μόλις ήρθε η Tesla M2090 από US, με σχέση τη Quadro 4000 είναι 3 φορές γρηγορότερη σε single precision. Σε encoding ακόμη δεν μπορώ, ζεματάει. Θέλει έναν δυνατό delta πάνω για να κρατιέται. Thread σύντομα ;)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 7/29/2016 at 10:33 AM, UltraB said:

Πόσο μου την δίνει όταν γίνεται αποσύνδεση την ώρα που είμαι στο ίντερνετ 

Ίσως να είχα καλομάθει ότι μέχρι τα μέσα του 16 δεν είχα καμία απ όταν έβαλα ίντερνετ αλλά ναι...

 

Μ_μώ και το VoIP τους, αφού δεν έχετε υποδομές, τι σκ_τα το θέλετε;

 

21 hours ago, 2cpu said:

ελα ελα απλα απλωσε ενα καλωδιο να σε δωκω 

 

Χωρίς τίτλο.jpg

Θα χρειαστεί λίγο μεγαλύτερο καλώδιο, αλλά μάλλον αξίζει τον κόπο :p

 

bwith.jpg

Link to comment
Share on other sites

ερωτηση στο ποθ αλλα την κανω εδω γιατι ειναi way off topic

Κατεβαινω σαλαμινα για να φτιαξω το σπιτι και ψαχνω καποιον εκει κατω για να παρει/ξηλωσει τα ελενιτ κεραμιδια μιας και δεν επιτρεπονται σε καδους να πετιουνται και χρειαζεται ειδικο συνεργειο.Εχετε καποιον να προτεινεται ?

Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

πριν 3 ώρες, το μέλος artyom έγραψε:

ερωτηση στο ποθ αλλα την κανω εδω γιατι ειναi way off topic

Κατεβαινω σαλαμινα για να φτιαξω το σπιτι και ψαχνω καποιον εκει κατω για να παρει/ξηλωσει τα ελενιτ κεραμιδια μιας και δεν επιτρεπονται σε καδους να πετιουνται και χρειαζεται ειδικο συνεργειο.Εχετε καποιον να προτεινεται ?

Ευχαριστω.

Πριν κάτι χρόνια που ρώτησα ήταν κάνα  χιλιάρικο για μερικά ελενιτ από το δωμάτιο στην ταράτσα. Τα πάνε λέει στη Γερμανία για καταστροφή  : Ο

Ακόμα στην ταράτσα είναι στοιβαγμένα.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.