Jump to content



Χρεοκοπία Ελλάδος v2.0


astrolabos

Recommended Posts

ρε τα καημενα τα παππουδια. Δεν εχουν παιδια-εγγονια να τους βοηθησουν;

http://www.lifo.gr/team/u51848/58837?ref=nl_010715#comment 

 

Από τη μία κοιτάω τα γεροντάκια και στεναχωριέμαι. Δεν είναι αυτός τρόπος για να ζεις το τέλος της ζωής σου.

 

Από την άλλη σκέφτομαι ότι πριν από κάποιο καιρό, οι ίδιοι ήταν κάπως έτσι 

 

pasok-vaftisi1-630x400.jpg

 

και σκέφτομαι καλά να πάθουν και ότι σε λίγο καιρό ίσως έτσι θα στήνομαι κ εγώ για λίγο ψωμί....

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Από τη μία κοιτάω τα γεροντάκια και στεναχωριέμαι. Δεν είναι αυτός τρόπος για να ζεις το τέλος της ζωής σου.

 

Από την άλλη σκέφτομαι ότι πριν από κάποιο καιρό, οι ίδιοι ήταν κάπως έτσι 

και σκέφτομαι καλά να πάθουν και ότι σε λίγο καιρό ίσως έτσι θα στήνομαι κ εγώ για λίγο ψωμί....

 

Καλα να παθουν; Η ευθυνη ειναι δικη μας(βαζω οσους ειναι ανω των 30) που ακομη και λαθος να εκαναν οι παππουδες δεν φροντισαμε να το δορθωσουμε εμεις. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Καλα να παθουν; Η ευθυνη ειναι δικη μας(βαζω οσους ειναι ανω των 30) που ακομη και λαθος να εκαναν οι παππουδες δεν φροντισαμε να το δορθωσουμε εμεις. 

 

To '96 που έγινα 18, η ζημιά είχε συντελεστεί κατά 80% . Αλλά δεν έχεις άδικο.

Link to comment
Share on other sites

Μα δε νομίζω να περίμενε κάποιος ότι τέτοια μέτρα θα έφευγαν απο τη μία μέρα στην άλλη. Εστω ότι το βγάζουν αύριο, ξέρεις τι θα πάνε να σηκώσουν απο τις τράπεζες; Ειδικά τώρα που μιλάνε για κουρέματα; 

 

Και μην εύχεστε για τα κουρέματα ή να πείτε δεν έχω τίποτα μέσα σκασίλα μου. Γιατί κάποιοι όπως μπομπολας, μαρινακης, βουλευτες κλπ μόνο εδώ που δε τα έχουν. Τις επιχειρήσεις και τους υπαλλήλους που είναι εδώ θα γονατίσει αν γίνει τέτοιο πράμα.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guys  αυτό που λέγαν από την αρχή ότι δεν θα είναι 1 εβδομάδα τα 60ευρα αλλά εβδομάδες ακούγεται περισσότερο πλέον.

Ναι σιγά μην έχουν να δίνουν 60ευρα για εβδομάδες. Εδώ οι τράπεζες πάνε για πλήρη χρεοκοπία και οι όποιες καταθέσεις θα φάνε κούρεμα τέτοιο που θα το βλέπουν οι Κύπριοι και θα λένε "φτηνά την γλυτώσαμε εμείς". Πάμε για δραχμή.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guys  αυτό που λέγαν από την αρχή ότι δεν θα είναι 1 εβδομάδα τα 60ευρα αλλά εβδομάδες ακούγεται περισσότερο πλέον.

 

Αυτό είνανι δεδομένο, και προσωπικά δεν πιστεύω ότι θα είναι μόνο κάποιες εβδομάδες αλλά πολύ περισσότερο

Link to comment
Share on other sites

Μα δε νομίζω να περίμενε κάποιος ότι τέτοια μέτρα θα έφευγαν απο τη μία μέρα στην άλλη. Εστω ότι το βγάζουν αύριο, ξέρεις τι θα πάνε να σηκώσουν απο τις τράπεζες; Ειδικά τώρα που μιλάνε για κουρέματα; 

 

Και μην εύχεστε για τα κουρέματα ή να πείτε δεν έχω τίποτα μέσα σκασίλα μου. Γιατί κάποιοι όπως μπομπολας, μαρινακης, βουλευτες κλπ μόνο εδώ που δε τα έχουν. Τις επιχειρήσεις και τους υπαλλήλους που είναι εδώ θα γονατίσει αν γίνει τέτοιο πράμα.

Έχει παζάρι σήμερα(είχε και εχτές) στους Αγίου Αναργύρους. Συνήθως ο κόσμος ήταν ο ένας πάνω στον άλλον και στην εκκλησία έπρεπε να περιμένεις στην ουρά για να μπεις. Αυτή τη φορά, κόσμος καθόλου, πάγκοι χωρίς κίνηση, οι κλασικοί χαλβάδες Φαρσάλων εκεί, σχεδόν ολόκληροι και απούλητοι, στην εκκλησία έμπαινες πολύ εύκολα. Οπότε λέμε όχι για να κλάψει ο Μπόμπολας.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Όλοι μας είχαμε στο μυαλό μας ότι θα τραβούσε η ιστορία αλλά δεν θέλαμε να το πιστέψουμε. Αλλά όσο περνούν οι ώρες το συνειδητοποιούμε περισσότερο.

 

Τώρα κατάλαβα πόσο τυχερός είμαι που έχω έναν κήπο, μερικά δεντράκια και κοτούλες. Με βλέπω να φιλάω σκοπιά από εδώ και πέρα. :D  

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.