Jump to content



Χρεοκοπία Ελλάδος v2.0


astrolabos

Recommended Posts

Έχετε πολλούς λόγους να είστε τσαντισμένοι και αγχωμένοι, αλλά το όλο θέμα είναι πολύ απλό. Αν ο κόσμος δεν πανικοβαλόταν και δεν έτρεχε στα ΑΤΜ, ούτε bank run θα είχαμε ούτε capital control. To αμφισβητείτε αυτό?

 

Κρίμα που είμαστε άνθρωποι (και Έλληνες btw) και όχι robot.

Link to comment
Share on other sites

Σοβαρεψου. Να μη τους στέλνατε στα ατμ στα σούπερ μαρκετ και στα φαρμακεια. Ελα ρε συ νεο παιδι εισαι ελεος πια. Αμαν πια δες λιγο παραπερα και χωρις χρωμα.

 

 

Myralis σε ένα πρώτο επίπεδο ανάγνωσης έχεις δίκιο. Αλλά δεν είναι τόσο απλό.

 

Το θέμα δεν είναι οτι το bank run οδήγησε σε capital control, αυτό είναι μια λογική επίπτωση που δεν χρειάζεται πολύ μυαλλό ή ιδιαίτερες λογιστικές γνώσεις για να το καταλάβεις.

 

Το πραγματικό θέμα εδώ, που ελπίζω απλά να το παραμερίζεις και όχι να μην το καταλαβαίνεις, είναι οτι οι πολίτες μιας δυτικής ανεπτυγμένης χώρας ξαφνικά ένιωσαν τόση μεγάλη ανασφάλεια που μειώσε σημαντικά την ρευστότητα των τραπεζών. Κάτι που δεν γίνεται σε τέτοιες χώρες. Και δυστυχώς αυτό είναι πολύ πιο πολύπλοκο. 

 

Ξερετε ότι ο κόσμος τραβάει χρήμα σαν τρελός εδώ και ένα εξάμηνο. Πόσα τράβηξαν όταν προκηρύχθηκαν εκλογές? Πόσα τις ημέρες των εκλογών? Πόσα τις ημέρες κοντά στην συμφωνία του Φλεβάρη?

 

Μπορώ να πω "Ανασφάλεια νιώθει ο λαουτζίκος λόγω του καινούργιου και τραβάει λεφτά", μπορώ να πω και "Ανασφάλεια νιώθουν οι έχοντες επειδή ξεβολευοντε και τραβάνε χρήματα". Διαφορετικό νοημα δίνω, αλλά η ουσία είναι η ίδια, ο κόσμος τραβάει χρήμα, Ηταν ζήτημα χρόνου μια φορά αυτό να γινει σε μεγαλύτερο βαθμό, -και γινόταν χειρότερα όσο δεν υπήρχει συμφωνία-, και να πάει στα ΜΜΕ. Από την στιγμή που πήγε εκεί, πήρε την ανω βόλτα.

Link to comment
Share on other sites

Τι να σου πω πραγματικα σηκωνω τα χερια ψηλα. Ισχυει η προταση μου σε προηγουμενη σελιδα :)

Αντε 15 λεπτα μεινανε. Ας ανοιξω και εγω το μπουκαλι τη βοτκα που πηρα σήμερα για να γιορτασω :p

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν την προκύρηξη δημοψηφίσματος: Πρωτη φορά αριστερα με μνημόνιο με 8 δις μετρα??? γελάω συριζαίοι!

μετα την προκύρηξη δημοψηφίσματος: Να χαίρεσετε την πρώτη φορά αριστερα. Υπέγραψε άνθρωπέ μου δε μπορώ να πάω στο ΑΤΜ θα τρελαθώ

μετά τη σημερινή ελληνικη πρόταση αντί να ηρεμήσουν οι χεσμένοι ακούμε: TI NEO MNHMONIO 30 ΔΙΣ? τιιιιι πρωτη φορά αριστερά? ντροπή ειναι δυνατόν να υπογραφουν νέο μνημόνιο????

 

ΚΑΛΑ ΚΡΑΣΑ που λενε στο χωριό μου.. ή όπως είναι και της μοδός : Αυτοί οι άνθρωποι ψηφίζουν και η ψήφος τους έχει ίδια βαρύτητα με τη δικιά μου.

Έγινε επεξεργασία από 3likos
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ζήτω η πρώτη φορά αριστερά κατά τα άλλα

http://www.skai.gr/n...e-o-varoufakis/

 

Για τους προηγούμενους λέγαμε, αλλά τελικά μάλλον αυτοί θα φύγουν με ελικόπτερο.

Πασιά μου, έχει μαλιάσει η γλώσσα μου εδώ να λέω ότι όλοι τα ίδια σκ@τ@ είναι. Και όσο κυβερνούν οι απ όξω και όχι εμείς αυτό το τσίρκο θα είμαστε.

 

Αλλά κάποιοι δεν με πιστεύανε..........  που έλεγε και ο Λεβέντης.

 

Να σας πω τι πιστευω; θελανε ενα ΗΧΗΡΟ ΟΧΙ και μαλλον θα πηρανε καμια δημοσκόπηση στα χερια τους και δε τους βγαινει αυτο το 80αρι που θελανε για να δωσουν τη γροθια.

Και καπως ετσι πρεπει να γινει κατι αλλο ειτε για να μη γινει δημοψήφισμα, ειτε για να το γυρισουν στο ναι.

Δε ξερω υποθεσεις κανω τετοια ωρα... Βεβαια τετοια ωρα τετοια λογια...

Από την αρχή ήξεραν τι γίνεται πριν θέσουν το δημοψήφισμα. Ήξεραν ότι δεν θα έχουν μεγάλο ποσοστό. Υπάρχει και το προηγούμενο της Κύπρου. Μελετημένα τα είχαν όλα. Ξέρουν τι κάνουν. 

Link to comment
Share on other sites

Ωπααα ερχεταιιιι.

Ο βαρουφακης στο reutersssss μιας και απο εκει τα μαθαινουμε πρωτα.

Πιθανο να μη γινει δημοψήφισμα.

Βρε λες; (επειδη το ακουσα στα γρηγορα ας το επιβεβαιωσει καποιος ειμαι και αππ κινητο)

Link to comment
Share on other sites

πριν την προκύρηξη δημοψηφίσματος: Πρωτη φορά αριστερα με μνημόνιο με 8 δις μετρα??? γελάω συριζαίοι!

μετα την προκύρηξη δημοψηφίσματος: Να χαίρεσετε την πρώτη φορά αριστερα. Υπέγραψε άνθρωπέ μου δε μπορώ να πάω στο ΑΤΜ θα τρελαθώ

μετά τη σημερινή ελληνικη πρόταση αντί να ηρεμήσουν οι χεσμένοι ακούμε: TI NEO MNHMONIO 30 ΔΙΣ? τιιιιι πρωτη φορά αριστερά? ντροπή ειναι δυνατόν να υπογραφουν νέο μνημόνιο????

 

ΚΑΛΑ ΚΡΑΣΑ που λενε στο χωριό μου.. ή όπως είναι και της μοδός : Αυτοί οι άνθρωποι ψηφίζουν και η ψήφος τους έχει ίδια βαρύτητα με τη δικιά μου.

 

Πριν την προκήρυξη δημοψηφίσματος ο κόσμος πίστευε ότι ο Τσίπρας θα καταφέρει να φέρει κάποια καλή συμφωνία

μετα την προκήρυξη δημοψηφίσματος ο κόσμος είδε οτι ο Τσίπρας πέταξε την μπάλα στην εξέδρα και ξεκίνησε να αμφιβάλει για το μέλλον του

μετά τη σημερινή πρόταση ο κόσμος κατάλαβε ότι ο Σύριζα είναι μια από τα ίδια

 

Περαστικά

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

Έχετε πολλούς λόγους να είστε τσαντισμένοι και αγχωμένοι, αλλά το όλο θέμα είναι πολύ απλό. Αν ο κόσμος δεν πανικοβαλόταν και δεν έτρεχε στα ΑΤΜ, ούτε bank run θα είχαμε ούτε capital control. To αμφισβητείτε αυτό?

 

Οn the plus side, ο ΣΥΡΙΖΑ μας βγάζει από το μνημόνιο σε 40 λεπτά όπως υποσχέθηκε :p. Πάω να ανοίξω σαμπάνια.

 

Ξέρεις κανένα λαό στον πλανήτη που δεν θα έτρεχε να πάρει τα χρήματα του κόπου του,έχοντας παρόμοια αναξιόπιστη κυβέρνηση?

Ξέρεις κανένα λαό που θα άκουγε ξημερώματα Σαββάτου για Δημοψήφισμα....τέσσερις μόλις μέρες πριν χρεοκοπήσει λόγο μη καταβολής των δόσεων στο ΔΝΤ?

Ξέρεις κανένα λαό που μόλις πριν ένα μήνα άκουγε ότι για να πληρωθούν μισθοί και συντάξεις στέρεψε η κυβέρνησή του όλα τα ταμεία και δεν θα έτρεχε να πάρει ότι μικροκατάθεση είχε??

Ξέρεις κάποιον λαό που θα άκουγε 5 μήνες για δημιουργική ασάφεια,αλλά και πραγματική ασάφεια και δεν θα έτρεχε?

Ξέρεις έστω κι έναν πολίτη του όποιου δήποτε λαού που έχει πίσω του να θρέψει 3 και 4 στόματα και θα άφηνε υπό αυτές τις συνθήκες το υστέρημά του στην τράπεζα?

Εγώ δεν ξέρω..Αν εσύ ξέρεις ενημέρωσε με,γιατί όσο ζω μαθαίνω.

Και γιατί όχι.....Μπορεί να τα ήθελαν και αυτοί για σαμπάνιες στα μπουζούκια.Δικά τους ήταν.

Τελικά ο συριζα κάνει θαύματα!!! Κατάφερε να με κάνει φανατικό κατά του κόματος που ψήφισα!!!

Έγινε επεξεργασία από venex58
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Πιθανο να μη γινει δημοψήφισμα.

Βρε λες; (επειδη το ακουσα στα γρηγορα ας το επιβεβαιωσει καποιος ειμαι και αππ κινητο)

Τώρα το άκουσες εσύ? Έχει κανά 2ωρο αυτή η ιστορία

Link to comment
Share on other sites

Ξερετε ότι ο κόσμος τραβάει χρήμα σαν τρελός εδώ και ένα εξάμηνο. Πόσα τράβηξαν όταν προκηρύχθηκαν εκλογές? Πόσα τις ημέρες των εκλογών? Πόσα τις ημέρες κοντά στην συμφωνία του Φλεβάρη?

 

Μπορώ να πω "Ανασφάλεια νιώθει ο λαουτζίκος λόγω του καινούργιου και τραβάει λεφτά", μπορώ να πω και "Ανασφάλεια νιώθουν οι έχοντες επειδή ξεβολευοντε και τραβάνε χρήματα". Διαφορετικό νοημα δίνω, αλλά η ουσία είναι η ίδια, ο κόσμος τραβάει χρήμα, Ηταν ζήτημα χρόνου μια φορά αυτό να γινει σε μεγαλύτερο βαθμό, -και γινόταν χειρότερα όσο δεν υπήρχει συμφωνία-, και να πάει στα ΜΜΕ. Από την στιγμή που πήγε εκεί, πήρε την ανω βόλτα.

 

Μάλλον δεν έχεις καταλάβει ποια είναι η διαφορά έτσι ;

Το ότι μέχρι πριν λίγες μέρες έστω και με τα χίλια ζόρια έμπαινε ρευστό στις τράπεζες με τον χ,ψ τρόπο ενώ τώρα απλά περιμένουμε να τελειώσουν δεν σου λέει τιποτα έτσι ; Το τι πρόκειται να επακολουθήσει πάλι δε σου λέει κατι ;

Το ότι κάνατε τους προηγούμενους να μοιάζουν με αγίους και επιβεβαιώσατε ακόμη και τον υπέρτατο καραγκιόζη Άδωνη που ούτε ο ίδιος δεν πρέπει να πίστευε αυτά που έλεγε μέχρι πριν 10 μέρες και πολλά άλλα είναι απλά οι παράπλευρες απώλειες του οράματος της Αριστεράς για την αλλαγή που τόσο όμορφα ευαγγελιζόταν προεκλογικά ;

 

Τι στα κομμάτια, νέος είσαι και μορφωμένος. Πώς μπορεί να σκέφτεσαι τόσο στενά, κομματικά και άκριτα ακόμη και αυτή τη στιγμή ;

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ξερετε ότι ο κόσμος τραβάει χρήμα σαν τρελός εδώ και ένα εξάμηνο. Πόσα τράβηξαν όταν προκηρύχθηκαν εκλογές? Πόσα τις ημέρες των εκλογών? Πόσα τις ημέρες κοντά στην συμφωνία του Φλεβάρη?

 

Μπορώ να πω "Ανασφάλεια νιώθει ο λαουτζίκος λόγω του καινούργιου και τραβάει λεφτά", μπορώ να πω και "Ανασφάλεια νιώθουν οι έχοντες επειδή ξεβολευοντε και τραβάνε χρήματα". Διαφορετικό νοημα δίνω, αλλά η ουσία είναι η ίδια, ο κόσμος τραβάει χρήμα, Ηταν ζήτημα χρόνου μια φορά αυτό να γινει σε μεγαλύτερο βαθμό, -και γινόταν χειρότερα όσο δεν υπήρχει συμφωνία-, και να πάει στα ΜΜΕ. Από την στιγμή που πήγε εκεί, πήρε την ανω βόλτα.

 

 

Κοίτα, μια παροιμία λέει, ''καλύτερα να σου βγεί το μάτι, παρά το όνομα''

 

Εσύ ερμηνεύεις με το δικό σου σκεπτικό, τους λόγους που έτρεξε ο κόσμος στις τράπεζες. Μπορείς όμως να προσθέσεις και άλλους:

 

Το ότι στελέχη της σημερινής κυβέρνησης, απο τον καιρό που ήταν στην αντιπολίτευση, έλεγαν ότι θα κάνουν ανάπτυξη με τις καταθέσεις του κόσμου, δεν μπορείς φαντάζομαι να το χρεώσεις στον κόσμο ε?

 

Το ότι πολλοί είδαν και κατάλαβαν απο πρώτο χέρι, πόσο ανούσια είναι η οποιαδήποτε ''εγγύηση των καταθέσεων μέχρι 100.00€ '' με το παράδειγμα της Κύπρου.

 

Το ότι τέλος πολλοί ΔΕΝ ΕΜΠΙΣΤΕΥΤΗΚΑΝ ΠΟΤΕ την φφφανταστική κυβέρνηση, είναι αναφαίρετο, δημοκρατικό τους δικαίωμα, που δεν μπορεί καμμία κυβέρνηση να τους το αποστερήσει.

 

Ο σεβασμός και η εμπιστοσύνη ΜΟΝΟ εμπνέονται. ΔΕΝ απαιτούνται και ΔΕΝ επαιτούνται. Όσο λοιπόν και να τους οικτίρεις, όλοι αυτοί αποτελούν κομμάτι (και μάλιστα υπολογίσιμο) της αυτής κοινωνίας. Αν η κυβέρνηση σχεδιάζε/ει τίποτα λύσεις και σωτηρίες, αγνωώντας τα θέλω και των υπολοίπων, απλά ατυχήσαν. Και αυτοί και οι υποστηρικτές τους.

Link to comment
Share on other sites

Πριν την προκήρυξη δημοψηφίσματος ο κόσμος πίστευε ότι ο Τσίπρας θα καταφέρει να φέρει κάποια καλή συμφωνία

μετα την προκήρυξη δημοψηφίσματος ο κόσμος είδε οτι ο Τσίπρας πέταξε την μπάλα στην εξέδρα και ξεκίνησε να αμφιβάλει για το μέλλον του

μετά τη σημερινή πρόταση ο κόσμος κατάλαβε ότι ο Σύριζα είναι μια από τα ίδια

 

Περαστικά

 

Σε μενα μη λες περαστικά. Περαστικά σε αυτούς που δεν αντιλαμβάνονται την πολιτική σαν έννοια συγκρουσεων συμφερόντων και συσχετισμών αλλά αναπαράγουν ότι λέει το ΣΚΑΙ.

Νομιζουν ότι ο Τσίπρας είχε σχέδιο εξόδου απο το ευρώ. Για να καταλάβεις πόσο πολύ δεν ξέρουν τι τους γίνεται σκέψου ότι χθες λέγανε ότι ο Τσίπρας θέλει να μας βγάλει απο το ευρώ ενώ σήμερα λένε ότι ο Τσίπρας θέλει νεο κακο μνημόνιο. ούτε οι ίδιοι δεν ξέρουν τι πιστεύουν τελικά. Ανάλογα τι λένε τα κανάλια εκεινη τη μέρα.

Οπότε τα περαστικά σου να τα δώσεις σε αυτούς που έχουν στάχτη μέσα στα μάτια τους.

 

ΥΓ:Α και μιας και είπαμε ΣΚΑΙ , που είναι o acct να με ενημερώσει αν στα πλαίσια της δημοσιογραφίας περιλαμβάνεται η αποσιώπηση της χθεσινής συγκέντρωσης στο σύνταγμα και το TWEET απο ΣΚΑΙ που καλούσε (δεν ενημέρωνε αλλά καλούσε) τον κόσμο στο σύνταγμα σήμερα.

Έγινε επεξεργασία από 3likos
Link to comment
Share on other sites

Τώρα το άκουσες εσύ? Έχει κανά 2ωρο αυτή η ιστορία

Ε ναι :( βαρεθηκα να παρακολουθω σημερα και τα εκλεισα απο ενα σημειο και μετα. Δε περιμενα και τπτ σοβαρο εξαλλου.

Link to comment
Share on other sites

Ναι, υπάρχουν και άλλοι λόγοι που ο κόσμος φοβήθηκε, δεν στέκομαι σε αυτό. Στέκομαι στην λογική αλήθεια. Ο κόσμος πανικοβλήθηκε και όπως πολλοί άνθρωποι όταν πανικοβάλοντε δεν αντέδρασε με βάση το συλλογικό συμφέρον αλλά με βάση το ατομικό. Σε αυτή την περίπτωση το ατομικό συμφέρον πάει κατά πολύ κόντρα στο συλλογικό.

Link to comment
Share on other sites

αυτό που μου κάνει μεγάλη εντύπωση είναι οτι ο πρωθυπουργός επιλέγει/επέλεγε ίσως μέχρι τώρα -να ακούει μόνο τους λοβοταμημένους δλδ ρήξη για την ρήξη;

γιατί άνθρωποι σαν τον Δραγασάκη που άκουσα σήμερα και μια χαρά μου φάνηκαν οι απόψεις του,να μένουν στον πάγκο επι ένα 5μηνο;;

το νταούλι και ο ζουρνάς ανήκουν σε άλλες περιόδους και σίγουρα δεν έπρεπε να χρησιμοποιούνται σαν μέσο διαπραγμάτευσης

τώρα και θα αναγκαστεί να περάσει χειρότερα μέτρα και θα χάσει μεγάλο μέρος των ψηφοφόρων του-άγνωστο που θα καταλήξουν,ελπίζω όχι πάλι στους πρασινομπλε που έχουν το μεγαλύτερο μερίδιο ευθύνης γιατί, ο Κος Τσίπρας είναι μόλις 5 μήνες στην εξουσία ,ενώ αυτοί σχεδόν 40 χρόνια

ελπίζω να μην ξαναζήσουμε ποτέ μέρες σαν τις 4 προηγούμενες 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

αυτό που μου κάνει μεγάλη εντύπωση είναι οτι ο πρωθυπουργός επιλέγει/επέλεγε ίσως μέχρι τώρα -να ακούει μόνο τους λοβοταμημένους δλδ ρήξη για την ρήξη;

γιατί άνθρωποι σαν τον Δραγασάκη που άκουσα σήμερα και μια χαρά μου φάνηκαν οι απόψεις του,να μένουν στον πάγκο επι ένα 5μηνο;;

το νταούλι και ο ζουρνάς ανήκουν σε άλλες περιόδους και σίγουρα δεν έπρεπε να χρησιμοποιούνται σαν μέσο διαπραγμάτευσης

τώρα και θα αναγκαστεί να περάσει χειρότερα μέτρα και θα χάσει μεγάλο μέρος των ψηφοφόρων του-άγνωστο που θα καταλήξουν,ελπίζω όχι πάλι στους πρασινομπλε που έχουν το μεγαλύτερο μερίδιο ευθύνης γιατί, ο Κος Τσίπρας είναι μόλις 5 μήνες στην εξουσία ,ενώ αυτοί σχεδόν 40 χρόνια

ελπίζω να μην ξαναζήσουμε ποτέ μέρες σαν τις 4 προηγούμενες

Να σου απαντησω με δυο τρεις λεξεις.

Απειρια και ενθουσιασμος :)

Link to comment
Share on other sites

Ναι, υπάρχουν και άλλοι λόγοι που ο κόσμος φοβήθηκε, δεν στέκομαι σε αυτό. Στέκομαι στην λογική αλήθεια. Ο κόσμος πανικοβλήθηκε και όπως πολλοί άνθρωποι όταν πανικοβάλοντε δεν αντέδρασε με βάση το συλλογικό συμφέρον αλλά με βάση το ατομικό. Σε αυτή την περίπτωση το ατομικό συμφέρον πάει κατά πολύ κόντρα στο συλλογικό.

 

Αυτή είναι ξέρεις η ανθρώπινη φύση. Το ένστικτο της αυτοσυντήρησης. Ελπίζανε αλήθεια ότι θα το καθυποτάξουν, έιτε με θούριους είτε με απειλές / ειρωνίες / προσβολές ?

Link to comment
Share on other sites

Όχι δα.

 

Πρωθυπουργός μόνο με την απειρία και τον ενθουσιασμό δεν έγινε. Με τα ίδια όπλα λοιπόν έκανε και αυτό που έκανε. Με τα ίδια όπλα θα αφήσει τη θέση του.

 

Γνωρίζοντας δε ότι όλοι αυτοί (Εξουσιαστές εντός και εκτός) πληρώνουν κοινωνικούς ψυχολόγους κλπ οι οποίοι βρίσκονται 10 κινήσεις πιο μπροστά από τον κάθε λαό, αδυνατώ να πιστέψω ότι έπραξε κάτι τέτοιο μη γνωρίζοντας ότι ο κόσμος θα τρέξει να σηκώσει τα λεφτά του.

Επίσης το χιλιοπαιγμένο "ΝΑΙ" από χθες σε κανάλια, ευρο-άρχοντες κλπ κατόπιν βέβαια του αναμενόμενου bank run, βοήθεια να ουμ κλπ, αρχίζει να με ψιλιάζει άσχημα.

 

Δεν πιστεύω ότι υπάρχει γιούνκερ, σοιμπλε, μοσκοβισι και άλλοι πολλοί τώρα και στο παρελθόν που να επιδιώκουν το καλό της Ελλάδας και της κάθε Ελλάδας αν δεν κρύβεται και δικό τους προσωπικό όφελος απο πίσω.

Και προσωπικά είμαι σίγουρός ότι το χρέος αποτελεί την μεγαλύτερη φούσκα που φτιάχτηκε ποτέ, ότι έχουμε μαζέψει τα κομμάτια του puzzle, αλλά δεν έχουμε τον τρόπο να το συναρμολογήσουμε. Ότι φάγαμε και σπαταλήσαμε ναι - αλλά άλλο αυτό και άλλο το να συνεχίζεις να δανείζεις και καλά σε μια χώρα μικρότερη κατά πολύ από την ανεπτυγμένη Αργεντινή η οποία χρεοκώπησε με ένα ποσό κατά πάρα πολύ μικρότερο από το δικό μας χρέος. Είναι ηλίου φαεινότερο ότι κρύβονται πολλά από πίσω. Και αυτοί που θα εκτεθούν είναι ακόμα περισσότεροι από τους δικούς μας πρασινο-μπλε.

Έγινε επεξεργασία από Snips
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Η ζωή διερυγνυε τα ιμάτιά της στη βουλή ότι δεν προβλέπεται απο το σύνταγμα να μην γίνει το δημοψήφισμα. Μετά Βαρουφακης και Δραγασάκης έθεσαν σαν πιθανότητα να μην γίνει... Και ας μην ξεχνάμε το ενδεχόμενο να πει ο Τσίπρα ότι έφερε καλή συμφωνία και να ψηφίσουμε ναι... Εάν συμβεί ένα απο τα παραπάνω δύο τότε να δω τι θα λένε και τι θα ψηφίσουν οι υπερμαχοι του όχι...

Έγινε επεξεργασία από GriGaS
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.