Jump to content



Χρεοκοπία Ελλάδος v2.0


astrolabos

Recommended Posts

με αλλα λογια επιβεβαιωσες για αλλη μια φορα οτι δεν σε νοιαζει τοσο αν καποιος αυτο που λεει ειναι σωστο αλλα σε νοιαζει περισσοτερο ποιος ειναι αυτος που το λεει.

GG WP

Αν δεν είχα προκαταλήψεις λόγο παρελθούσης συμπεριφοράς θα ψήφιζα ΝΔ ΠΑΣΟΚ φορεβα

Οποίος είναι 100 τοις 100 αντικειμενικός και ουδέτερος να κάνει ένα βήμα μπροστά. Επίσης μαζί και αυτοί που δεν κάνουν λάθη. Ποτέ

Λέγοντας για παραπληροφόρηση εννοείς προφανώς όλους αυτούς που χτύπαγαν τον κώλο τους κάτω ότι σήμερα οι τράπεζες θα είναι ορθάνοιχτες. Διότι ειδικά τις τελευταίες μέρες άλλη φιδιά δε θυμάμαι.

Παρακαλούνται όλα τα μέλη του lab-η που έλεγαν φιδιες για τις τράπεζες και μάλιστα χτυπούσαν τον απαυτο τους κάτω ότι θα είναι ανοιχτές, μάλιστα ορθάνοιχτες να εμφανιστούν

Έμφαση στην λέξη μέλη.

Το πως διατυπωνεις κάτι έχει τρομερή σημασία dear Watson, μην εκτίθεσαι για μικροπολιτικές σκοπιμότητες

Link to comment
Share on other sites

 

Καλά ο τίτλος του βίντεο καμιά σχέση με την πραγματικότητα. Ύβρεις, φωνές, μονόλογος, κατηγορίες και καμιά απολύτως απάντηση στο ερώτημα.

 

Το βίντεο αποδεικνύει ότι η απάντηση "μετά το όχι τι", είναι επικίνδυνη.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Ό,τι και να πιστεύει κανείς για την πολιτική του ΣΥΡΙΖΑ, η Πρόεδρος της Βουλής έσυρε το κύρος του Θεσμού που εκπροσωπεί στο βούρκο. Ακόμη κι αν ο ΣΚΑΙ έχει πραγματικά κρυφή ατζέντα και δεν προπαγανδίζει απλά -ως έχει δικαίωμα- τα συμφέροντα των μετόχων του και των πιο εύπορων θεατών του, η συμπεριφορά της Κωνσταντοπούλου ήταν κατάπτυστη.

 

Ντρέπομαι να βλέπω την αναπληρώτρια του Προέδρου της Δημοκρατίας να φωνασκεί, να ειρωνεύεται, να διακόπτει και να επιτίθεται επί προσωπικού σε μια δημοσιογράφο, ακόμη κι αν η τελευταία ήταν σε εντεταλμένη υπηρεσία -που δεν ήταν.

 

Μπορεί να μιλούν για εθνική αξιοπρέπεια, αλλά το μόνο που βλέπω από την κα Πρόεδρο είναι απρέπεια.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Απο δω και περα εχω ενα πραμα να πω μετα τα οσα εχω δει και διαβασει.

Ο Θεος (αν υπάρχει) να μας σωσει απο τη διχόνοια. Ειρηνη υμιν και οτι γινει ας τραβηξουμε μαζι κουπι. Ειναι η μονη ευχη που κανω.

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

Από την άλλη όμως κάνει και καλό αυτός ο τζέρτζελος. Μήπως και ξυπνήσουν αυτοί που κοιμούνται και καταλάβουν ότι κάποια στιγμή θα τους πάρει και αυτούς η μπάλα. Ένας κούκος δεν φέρνει την άνοιξη.

Link to comment
Share on other sites

με το ζορι μπορεσα να δω ολο το βιντεο, λυπηρο θεαμα πραγματικα 

 

εκανε το λαθος η Σια να αναλαβει καθηκοντα ανακριτη και η αλλη αντι να της δωσει μερικες σοβαρες απαντησεις, την ρωτησε "Εννοείτε τον κ. Μπακογιάννη, τον κ. Μητσοτάκη ή την κ. Μπακογιάννη;"
να χαρω εγω παιδεια και ηθος απο αποφοιτο της νομικης !  αλλοι πολιτικοι μεσα σε λιγα χρονια  πηρανε κιλα (βλεπε την φωκια την φωφη) - χασανε μαλλια - τους γκριζαρανε αποτομα, αυτη  καταφερε μεσα σε 5 μηνες να χασει τουλαχιστον 60 ποντους απο το IQ της. 
 
για τα σχολια κατω απο το βιντεο τι να πω τωρα ? λες και δωσανε σε ιθαγενεις της αφρικης ενα laptop/smartphone/tablet, τους λουσανε  με χλωρινη για να μοιαζουνε με ελληνες  και μετα τους αφησανε αβερτα να γραφουν  " προχωρα ζωη ειμαστε μαζι σου " αναμεσα στα  "ουγκα μπουγκα" και " τοκι τοκι εγκω καλο μαγο χωρεψει για να φερει μπροχη !" 
  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Από την άλλη όμως κάνει και καλό αυτός ο τζέρτζελος. Μήπως και ξυπνήσουν αυτοί που κοιμούνται και καταλάβουν ότι κάποια στιγμή θα τους πάρει και αυτούς η μπάλα. Ένας κούκος δεν φέρνει την άνοιξη.

Καμια φορα ειναι καλυτερα να σιωπάς απο το να διαβαζεις απο συνανθρωπο σου ψοφος κακος επειδη απλα εχεις αλλη αποψη. Δυστυχως ειμαστε λαος που ειμαστε πισω παρολο το λαμπρο παρελθον μας, επειδη δικια μας ειναι η παροιμια να ψοφήσει η κατσικα του γειτονα.

Θα δεχτω το οποιοδηποτε αποτελεσμα και θα το σεβαστώ. Αν η διχόνοια νικησει ομως δε θα σταθω μαζι τους. Θα αποχωρήσω και ας με πουν δειλή :)

Δεν εχω τετοια ονειρα για το μελλον μου και το μελλον των παιδιων μου αν ποτε αποφασισω να αποκτήσω.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Καμια φορα ειναι καλυτερα να σιωπάς απο το να διαβαζεις απο συνανθρωπο σου ψοφος κακος επειδη απλα εχεις αλλη αποψη.

Έχεις δίκιο. Δεν μιλάω γι αυτές τις ακραίες καταστάστεις. Αλίμονό μας αν το κάνουμε αυτό. Θα πέσει φωτιά να μας κάψει. Εννοούσα τις κόντρες σε πιο λογικά επίπεδα. 

Link to comment
Share on other sites

Αν πας εκτος λαμπη θα δεις πολλες. Οποιος δεν ειναι με τους πολλους ειναι γερμανοτσολιας, πουλημενος, κοτα, βολεμένος, πλούσιος.

Βαλανε συναντηση του οχι σημερα και του ναι αυριο στο συνταγμα. Αν στο σχολειο προσπαθουσε ενας δασκαλος να εξηγησει σε ενα μαθητη την εννοια της διχονοιας θα του μιλουσε γι αυτες τις δυο μερες στο σύνταγμα και στις μεγαλες πλατιες.

Δεν εχω να πω πραγματικα τπτ αλλο...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Η διχόνια δυστυχώς είναι πάντα υποκινούμενη ακόμα και στα πολύ παλιά χρόνια. Βλέπε ακόμα και άλλες Χώρες όπως Γιουγκοσλαβία, Συρία, Ιράκ, Χώρες της Αφρικής κλπ.

Χαρακτηριστικό γνώρισμα των νταβατζήδων(ΗΠΑ, Αγγλία, Γερμανία). Έτσι προσπαθουν να υποτάξουν τους λαούς.

Έγινε επεξεργασία από pasjohn
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Και εμενα με προβληματιζει ο φανατισμος για το ναι / οχι, λες και ολοι εχουν διδακτορικο στα οικονομικα της ευρωπης και ειναι σιγουροι οτι εχουν δικιο. Εδω που τα λεμε, αν οι Ευρωπαιοι θελουν να μας πεταξουν εξω, ας τους δωσουμε την αφορμη να το κανουν μια ωρα αρχυτερα. Δεν πιστευω οτι οι ηγετες τους ειναι και απο τους πιο δημοκρατικους για να ιδρωσει το αυτι τους ετσι κι αλλιως...

Link to comment
Share on other sites

Ό,τι και να πιστεύει κανείς για την πολιτική του ΣΥΡΙΖΑ, η Πρόεδρος της Βουλής έσυρε το κύρος του Θεσμού που εκπροσωπεί στο βούρκο. Ακόμη κι αν ο ΣΚΑΙ έχει πραγματικά κρυφή ατζέντα και δεν προπαγανδίζει απλά -ως έχει δικαίωμα- τα συμφέροντα των μετόχων του και των πιο εύπορων θεατών του, η συμπεριφορά της Κωνσταντοπούλου ήταν κατάπτυστη.

 

 

Αυτό πάντως δεν το λες δημοσιογραφική δεοντολογία , ούτε αντικειμενική ενημέρωση. Αν τα συμφέροντα των μετόχων του ειναι να προπαγανδίζει μονο τις θέσεις των δανειστών πχ τότε να μας που εξαρχής τι είδους δημοσιογραφία κάνουν.

 

Απο κει και πέρα καλη είναι η αγανάκτηση και όλοι αγανακτισμένοι είμαστε. Εγώ πάντως αν η αγανάκτησή μου τύχαινε να ταιριάζει και να κατευθύνεται (υποσυνείδητα) απο την προπαγάνδιση των συμφερόντων των μετόχων του ΣΚΑΙ θα ήμουν εκτος απο αγανακτισμένος και προβληματισμένος (αυτη η πρόταση δεν απευθύνεται σε σενα που δε σε βλέπω ασυγκράτητο, ειναι γενικη)

 

edit

Ας δούμε πχ τι λέει ο μέτοχος του ΣΚΑΙ και ας αναλογιστούμε κατα πόσο τυχαίνει να συμφωνεί μαζί σου ο αδωνις γεωργιαδης ας πουμε:

CIn0cROWIAEdJY1.jpg

 

Γιατι αν έχει δικαίωμα να προπαγανδίζει τα συμφέρωντα των μετόχων του και αυτά τα συμφέροντα ταιριαζουν με αυτά που προπαγανδίζει και ο αδωνις τότε προπαγανδίζεις τα συμφέροντα του αδωνι. Ε τι να κάνουμε αυτό δεν είναι ακριβώς δικαίωμα ενός δημοσιογράφου αλλά ενός κομματικου μέσου.

Έγινε επεξεργασία από 3likos
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν είχα προκαταλήψεις λόγο παρελθούσης συμπεριφοράς θα ψήφιζα ΝΔ ΠΑΣΟΚ φορεβα

Οποίος είναι 100 τοις 100 αντικειμενικός και ουδέτερος να κάνει ένα βήμα μπροστά. Επίσης μαζί και αυτοί που δεν κάνουν λάθη. Ποτέ

Παρακαλούνται όλα τα μέλη του lab-η που έλεγαν φιδιες για τις τράπεζες και μάλιστα χτυπούσαν τον απαυτο τους κάτω ότι θα είναι ανοιχτές, μάλιστα ορθάνοιχτες να εμφανιστούν

Έμφαση στην λέξη μέλη.

Το πως διατυπωνεις κάτι έχει τρομερή σημασία dear Watson, μην εκτίθεσαι για μικροπολιτικές σκοπιμότητες

Εγώ; Εσείς πουλάκι μας εγκαλούσατε ότι παρερμηνεύσαμε τις δηλώσεις του Υπ.Οικ. μας.

Link to comment
Share on other sites

Απο δω και περα εχω ενα πραμα να πω μετα τα οσα εχω δει και διαβασει.

Ο Θεος (αν υπάρχει) να μας σωσει απο τη διχόνοια. Ειρηνη υμιν και οτι γινει ας τραβηξουμε μαζι κουπι. Ειναι η μονη ευχη που κανω.

Δεν το βλέπω να το αποφεύγουμε. Το επισήμανα από την προηγούμενη εβδομάδα πως το χειρότερο δε θα είναι ένα grexit αλλά μία διχόνοια. Έχουμε διαχρονική ροπή προς τη διχόνοια και συμπτωματικά? με δάκτυλο ξένου παράγοντα. Η αδυναμία των πολιτικών να ορθώσουν ανάστημα στις εκάστοτε ζώνες επιρροής και η τυφλή υποταγή τους σε αυτές, έφερε διχόνοια.

Και άλλες χώρες είναι ενταγμένες σε συνασπισμούς κρατών. Οι πολιτικοί τους όμως πρώτα κοιτάνε το εθνικό συμφέρον και μετά τα των πέρα αυτού. Εδώ πρώτα κοιτάνε τι γραμμή θα πάρουν από τους έξω και μετά τα υπόλοιπα.

Και ειδικά στην περίπτωσή μας που απέναντι έχουμε έναν διεκδικητικό γείτονα, τουλάχιστον στην εξωτερική πολιτική θα έπρεπε οι ιθύνοντες να είναι ενωμένοι και όχι να το εκμεταλλεύονται για να αποκομίζουν πολιτικά και οικονομικά οφέλη. 

Link to comment
Share on other sites

http://www.kathimerini.gr/821406/opinion/epikairothta/politikh/apo-to-yema-sthn-apath-sto-teleio-egklhma

Με το προδιαγραφομένο ζοφερό μέλλον μου, αποφασισμένο από τη ίδια πλειοψηφία τόσων χρόνων, αναρωτιέμαι αν η δημοκρατία τελικά είναι ένα λάθος πολίτευμα...

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.