Jump to content



Χρεοκοπία Ελλάδος v2.0


astrolabos

Recommended Posts

Ναι yanni προτιμούν να πληρώσουν μισθούς και συντάξεις και όχι το IMF. Εκεί φτάσαμε !

Γιατί διαστρεβλώνεις αυτό που έγραψα με τέτοιο τρόπο; Εντάξει μαλακιά που κάθισα πριν και σου απάντησα ειλικρινά στο ερώτημα που μου έθεσες. Τελικά εδώ μέσα μόνο άμα γ@μοστέλνεις σε παίρνει ο άλλος στα σοβαρά. Αν τον σεβαστείς στο πετάει στην μούρη.

Link to comment
Share on other sites

Γιατί διαστρεβλώνεις αυτό που έγραψα με τέτοιο τρόπο; Εντάξει μαλακιά που κάθισα πριν και σου απάντησα ειλικρινά στο ερώτημα που μου έθεσες. Τελικά εδώ μέσα μόνο άμα γ@μοστέλνεις σε παίρνει ο άλλος στα σοβαρά. Αν τον σεβαστείς στο πετάει στην μούρη.

Ανάλογα την ερώτηση πάει και η απάντηση

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ανάλογα την ερώτηση πάει και η απάντηση

Ήταν προσωπική η ερώτηση; Σε ειρωνεύτηκα προσωπικά; Διαστρέβλωσα αυτό που έγραψες; Προσπάθησα να σε παρουσιάσω ως κάποιο αναίσθητο άτομο; Όχι. Οπότε άστο.

 

Να, τσίμπησε και ο άλλος. Βρήκε ευκαιρία.

 

 

 

Με γεια μας το δημοψήφισμα. Εύχομαι να αναλάβει τις ευθύνες η κυβέρνηση και να καταργήσει το δημοψήφισμα ακόμα και αν επιλέξει έξοδο από το ευρώ. Η μεταφορά της ευθύνης τη επιλογής στον λαό είναι πιο επικίνδυνη από το αποτέλεσμα του δημοψηφίσματος.

Έγινε επεξεργασία από yanni
Link to comment
Share on other sites

Δεν ειρωνεύτηκα εσένα Γιάννη ! Sorry αν το έλαβες έτσι.

 

Εκτός αν είσαι της άποψης "Βάστα ΓΕΡΑ, Christine, Dijsselboem κτλ" όπου τότε ναι σε ειρωνεύομαι μιας και ειρωνεύομαι αυτήν την γραμμή που έχει ακουστεί από μεγαλοεπιχειρίσεις/κανάλια/τράπεζες.

Έγινε επεξεργασία από TifoziF1
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Θα το γράψω από τώρα πριν την επερχόμενη τηλεδιάσκεψη του eurogroup,και για να μην είμαι κατόπιν προφήτης.

Κάθε λεπτό που περνάει με κυβέρνηση σύριζα,τόσο η Ελλάδα βουλιάζει περισσότερο.

Πότε θα καταλάβει, ότι έπρεπε ήδη να έχει συγκαλέσει κυβέρνηση εθνικής σωτηρίας? Να πάνε όλοι μαζί και να προσπαθήσουν να σώσουν ότι μπορεί να σωθεί ακόμα.

Και τους ψήφισα........τρομάρα μου.........!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Θα το γράψω από τώρα πριν την επερχόμενη τηλεδιάσκεψη του eurogroup,και για να μην είμαι κατόπιν προφήτης.

Κάθε λεπτό που περνάει με κυβέρνηση σύριζα,τόσο η Ελλάδα βουλιάζει περισσότερο.

Πότε θα καταλάβει, ότι έπρεπε ήδη να έχει συγκαλέσει κυβέρνηση εθνικής σωτηρίας? Να πάνε όλοι μαζί και να προσπαθήσουν να σώσουν ότι μπορεί να σωθεί ακόμα.

Και τους ψήφισα........τρομάρα μου.........!!!!!!

Αφού ολοι ίδιοι είναι, τι παραπάνω θα κάνουν όλοι μαζί? Το πολύ να παίξουν καμιά μπιρίμπα έτσι όπως θα κουβεντιάζουν παρείτσα.

Link to comment
Share on other sites

Το ΝΑΙ σε ΟΛΑ το ειδαμε 5 χρόνια. Σειρα του ΟΧΙ τωρα.

 

Να χαρώ critical thinking και problem solving abilities.

"Αφού είδαμε το ένα, ας δούμε και το άλλο"

 

 

Ναι yanni προτιμούν να πληρώσουν μισθούς και συντάξεις και όχι το IMF. Εκεί φτάσαμε !

 

 

Μισθοδοσίες+συντάξεις και αριθμό προσωπικού της ΝΕΡΙΤ ξέρουμε?

Μισθοδοσίες+συντάξεις και αριθμό προσωπικού της νεο-ΕΡΤ ξέρουμε?

Εγώ προσωπικά @@ ξέρω. Αλλά θα με ενδιέφερε να μάθω αν στην ΕΡΤ έχουν ειδικούς λογαριασμούς που δεν τους αγγίζουν τα "capital controls"

Link to comment
Share on other sites

Και σταματήστε επιτελούς να τρώγεστε μεταξύ σας.Κοντεύει να καταντήσει γελοίο.

Την λέξη διχασμός είναι γνωστό ότι την έχουμε στο DNA μας.Πάνω σε αυτό πατάνε όλοι για να περάσουν τα σχέδιά τους.Κι εσείς τους κάνετε την χάρη.

Κάποτε όταν οι Έλληνες κοντεύανε να μπουν στην Άγκυρα,ρώτησαν τον Κεμάλ....γιατί τους αφήνεις και δεν κάνεις τίποτα.

Απάντηση:Απλώς τους καθυστερώ. Περιμένω να φαγωθούν μεταξύ τους και τότε θα φύγουν μόνοι τους !!!!!!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Και σταματήστε επιτελούς να τρώγεστε μεταξύ σας.Κοντεύει να καταντήσει γελοίο.

Την λέξη διχασμός είναι γνωστό ότι την έχουμε στο DNA μας.Πάνω σε αυτό πατάνε όλοι για να περάσουν τα σχέδιά τους.Κι εσείς τους κάνετε την χάρη.

Κάποτε όταν οι Έλληνες κοντεύανε να μπουν στην Άγκυρα,ρώτησαν τον Κεμάλ....γιατί τους αφήνεις και δεν κάνεις τίποτα.

Απάντηση:Απλώς τους καθυστερώ. Περιμένω να φαγωθούν μεταξύ τους και τότε θα φύγουν μόνοι τους !!!!!!

 

Θεωρώ προσωπική και ηθική μου ευθύνη να κριτικάρω τον παραλογισμό όταν αφορά αποφάσεις πάνω σε πολύ σημαντικά κοινωνικά ζητήματα.

'Νταξ άνθρωπος είμαι, λάθη κάνω αλλά αυτά τα μέσα έχω, αυτήν την προσωπικότητα έχω αλλά δεν θα κάνω και "ολοκληρωμένο σχέδιο να σώσω τη χώρα από τα κακά δεινά".

 

Καμία χάρη σε κάνεναν δεν κάνω. Επιλογή μου ότι κάνω (και επιλογή μου όπως δεν χαρίζω), όπως επιλογή της πλειοψηφίας να εκλέγει μια κυβέρνηση που την κοροϊδεύει στα μούτρα ένα 6μηνο τώρα*.

*και ούτε το δάχτυλο στη μερκελ θα δουν όλοι που τόσο ποθούν. Ένα "σαθρά επιτροπή" ακούστηκε στην αρχή και αργότερα έγινε "ναι μεν αλλά"

Link to comment
Share on other sites

 

Διστυχως οχι..

Τα μηνύματα και οι ειδήσεις της τελευταίας μισής ώρας είναι απαισιόδοξα και απογοητευτικά για την πρόταση που κάναμε

Link to comment
Share on other sites

Δε μπήκα φυσικά στη διαδικασία να της απαντήσω αλλά αναρωτιέμαι... Εφτασαν στο τέρμα οι αντοχές και η υπομονή του κόσμου που δεν ακούει καν τι του λέει ο συνάνθρωπος ή απλά τώρα βγαίνει το πραγματικό πρόσωπο όλων; :huh:  Αν με δύο μέρες κρίση άρχισαν να βαράνε τα νταούλια, μέχρι τη Κυριακή που θα χωριστεί ο λαός και με τη βούλα στο ναι και στο οχι τι έχει να γίνει;

Just saying, κρίση έχουμε 5 χρόνια, όχι 2 μέρες, και το φαινόμενο που περιγράφεις είναι παλιό, διαδεδομένο και γνωστό. Απλά κάποιοι άνθρωποι δεν έχουν επιχειρήματα και δεν ακούν τίποτα.

 

Μήπως δεν πληρώθηκε επειδή το αφεντικό του δεν είχε βγάλει λεφτά από την τράπεζα να τον πληρώσει λόγω των capital controls ή λόγω της αβεβαιότητας; Το σκέφτηκες καθόλου αυτό. Το μόνο που αποδεικνύεται από αυτό που λες είναι ότι

1) Δεν βρίζουν τον Βαρουφάκη οι έχοντες κότερο

2) Όσοι τρέξανε στις ουρές των ΑΤΜ δεν είναι ζωάδια βολεμένα όπως γράψαν άλλοι

3) Τα capital controls επηρεάζουν ΚΑΙ την μισθοδοσία των υπαλλήλων και μάλιστα στον μέγιστο βαθμό(είναι και τελευταία μέρα του μήνα, πολλοί δεν θα πληρώσουν τους υπαλλήλους τους με διάφορες προφάσεις)

Το αφεντικό δεν έχει ακούσει το e-banking έτσι? Κάθε μήνα, πάει στην τράπεζα, σηκώνει μερικές χιλιάδες ευρώ, πάει δίπλα και δίνει σε έναν υπάλληλο ένα χαρτάκι με λογαριασμούς και ποσά για κάθε λογαριασμό ε? Η τους μαζευει όλους μια ουρά στο γραφείο και τους πληρώνει.. Και αυτός ο άνθρωπος θεωρεί τον εαυτό του Ευρωπαίο??

Για το (2) , εγώ για ζωάδια σκέτο μίλησα.

Για το (3), ακριβώς όπως το είπες. Προφάσεις μόνο.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.