Jump to content



Χρεοκοπία Ελλάδος v2.0


astrolabos

Recommended Posts

δλδ το κλείσιμο τραπεζών και ο περιορισμός κεφαλαίων είναι εικονική πραγματικότητα;;το ότι πρέπει να πάω 6 φορές στην τράπεζα να μαζέψω 360 ευρώ για το νοίκι είναι εικονικό;;το οι συντάξεις καταβλήθηκαν αλλά σρυ δεν μπορείτε να τις πάρετε είναι εικονικό και διαστρεβλωμένο;;

Woot?

Link to comment
Share on other sites

Σαμαράς: Τυχόν "ΟΧΙ" και δραχμή θα καταστρέψουν την οικονομία μας

 

Έχεις δίκιο ρε(Ουυυυυυυυ)!! Αλλά το "μας" που κολλάει σε μπαγλ@μ@?

Έγινε επεξεργασία από pasjohn
Link to comment
Share on other sites

http://www.hitandrun.gr/meta-ton-st-theodoraki-ke-o-soults-etsi-tha-teliosoume-me-tin-kivernisi-tou-siriza/

 

Σοβαρά τώρα; Κάναν κόμα οι δυό τους; Ο Μπομπολέος και ο Ναζιστής;

Ο τίτλος είναι τραβηγμένος από τα μαλλιά προφανώς. Ο άνθρωπος λέει τα δικά του από την δική του οπτική. Nothing more nothing less. Μπορεί να είναι βαλτός, μπορεί να είναι οτιδήποτε, αλλά αυτά θα μπορούσε να τα λέει και κάποιος Συριζαίος για τον Ραχόι π.χ. στην Ισπανία ώστε να στηρίξει τους Podemos χωρίς αυτό να το κάνει επειδή έχει στο μυαλό του την καταστροφή του Ισπανικού έθνους.

 

Καλό θα ήταν να μην τρελαινόμαστε με δηλώσεις ξένων αξιωματούχων, εκτός και αν η δημοκρατία που έχουμε τους τελευταίους 5 μήνες επεκτείνεται και εκτός συνόρων, απαιτώντας να σταματήσουν να μιλούν όσοι δεν στηρίζουν ΣΥΡΙΖΑ. Αλλά τότε αυτό δεν λέγεται δημοκρατία έτσι δεν είναι;

Έγινε επεξεργασία από yanni
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

http://www.hitandrun.gr/meta-ton-st-theodoraki-ke-o-soults-etsi-tha-teliosoume-me-tin-kivernisi-tou-siriza/

 

Σοβαρά τώρα; Κάναν κόμα οι δυό τους; Ο Μπομπολέος και ο Ναζιστής;

εδώ θα μας πεις την γνώμη σου; http://www.bankwars.gr/2015/07/%CE%9A%CE%9A%CE%95-%CE%94-%CE%9A%CE%BF%CF%85%CF%84%CF%83%CE%BF%CF%8D%CE%BC%CF%80%CE%B1%CF%82-%CE%A3%CE%A5%CE%A1%CE%99%CE%96%CE%91-%CE%91%CE%9D%CE%95%CE%9B-%CE%BA%CE%B1%CE%B9-%CE%A7%CE%A1%CE%A5%CE%A3/

Έγινε επεξεργασία από wrong method
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Για το ΚΚΕ σοβαρά απαξιό να πώ κάτι.

Δε θεωρώ ένα κόμμα σοβαρά το οποίο είναι μόνο αντιρρήσεις και ουσία μηδέν. Ο συνδικαλισμός τους είναι ένας απο τους λόγους που καταστρέψανε την Ελλάδα. Η άρνηση των πράξεων και η συνεχής άρνηση χωρίς λύσεις δεν είναι του στύλ μου ούτε των απόψεών.

Όπως είπα προχτές σε ένα παλικάρι που κυριολεκτικά δεν έχει τίποτα, δε κάνει τίποτα και απλά κοιτάει πως θα ζήσει όσο μπορεί απλά κολοβαρόντας και προσπαθώντας να ζήσει εις βάρος άλλων.

"Τι θα ψηφίσεις;"

"ΟΧΙ"

" Δώσε μου σε παρακαλώ επιχείρημα για αυτήν σου την απόφαση"

"Δεν αντέχω άλλο λιτότητα"

"Ποια λιτότητα ρε συ; Εσύ στα καλά της οικονομίας δούλευες και ότι έπαιρνες τα έκανες ποτά και ντράγκια και τώρα κοιτάς ποιος θα σε ταίζει και θα σου αγοράζει τσιγάρα. Που την είδες την λιτότητα;"

Δεν είχε κάτι άλλο να απαντήσει.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Εχτές το βράδυ έτυχε να κοιτάω τον Ευαγγελάτο (περιμένοντας να την βγάλει πάλι εξω ο Μάκης) και είχε διάλειμμα. Έχουμε και λέμε:

ΝΑΙ-ΟΧΙ-ΚΚΕ-ΟΧΙ σερβιέτες κτλ ύστερα

Επίσης κάτι που με ξένισε. Στο ΝΑΙ δεν είχε απο κάτω κόμματα ή τουλάχιστον δεν είδα να έχει κόμματα. Στο όχι κάτω αριστερά το σήμα του ΣΥΡΙΖΑ.


Για το ΚΚΕ σοβαρά απαξιό να πώ κάτι.

Δε θεωρώ ένα κόμμα σοβαρά το οποίο είναι μόνο αντιρρήσεις και ουσία μηδέν. Ο συνδικαλισμός τους είναι ένας απο τους λόγους που καταστρέψανε την Ελλάδα. Η άρνηση των πράξεων και η συνεχής άρνηση χωρίς λύσεις δεν είναι του στύλ μου ούτε των απόψεών.

Όπως είπα προχτές σε ένα παλικάρι που κυριολεκτικά δεν έχει τίποτα, δε κάνει τίποτα και απλά κοιτάει πως θα ζήσει όσο μπορεί απλά κολοβαρόντας και προσπαθώντας να ζήσει εις βάρος άλλων.

"Τι θα ψηφίσεις;"

"ΟΧΙ"

" Δώσε μου σε παρακαλώ επιχείρημα για αυτήν σου την απόφαση"

"Δεν αντέχω άλλο λιτότητα"

"Ποια λιτότητα ρε συ; Εσύ στα καλά της οικονομίας δούλευες και ότι έπαιρνες τα έκανες ποτά και ντράγκια και τώρα κοιτάς ποιος θα σε ταίζει και θα σου αγοράζει τσιγάρα. Που την είδες την λιτότητα;"

Δεν είχε κάτι άλλο να απαντήσει.

 

 

Ενώ ο ΣΥΡΙΖΑ με το αφήγημα για το πλήρως κοστολογημένο και υλοποιήσιμο πρόγραμμα της Θεσσαλονίκης που χρησιμοποιούσαν επι 6 μήνες ως επιχείρημα και σχέδιο είδαμε που μας κατέληξε. 

Link to comment
Share on other sites

Ναι ρε συ αλλά αυτοί ας τα κάναν και σκατά είπαν θα κάνουμε και 3 πράγματα. Το ΚΚΕ λέει όχι στην πολιτική του συστήματος αλλά εγώ δεν αναλάμβανω να κάνω τίποτα. Είμαι εδώ μόνο για αντιπολίτευση, δε κάνω τίποτε άλλο.

Παίρνω ποπ κορν βλέπω τα πράγματα και τι μόνο που θα κάνω ειναι να γκρινιαζω. Από λόγια και εγώ ξέρω να κυβερνώ όλο τον κόσμο. Αν δε σηκωσεις μανίκια για μένα είναι σαν να μην υπάρχεις.

Έγινε επεξεργασία από swatoner
Link to comment
Share on other sites

Ναι ρε συ αλλά αυτοί ας τα κάναν και ***** είπαν θα κάνουμε και 3 πράγματα. Το ΚΚΕ λέει όχι στην πολιτική του συστήματος αλλά εγώ δεν αναλάμβανω να κάνω τίποτα. Είμαι εδώ μόνο για αντιπολίτευση, δε κάνω τίποτε άλλο.

Παίρνω ποπ κορν βλέπω τα πράγματα και τι μόνο που θα κάνω ειναι να γκρινιαζω. Από λόγια και εγώ ξέρω να κυβερνώ όλο τον κόσμο. Αν δε σηκωσεις μανίκια για μένα είναι σαν να μην υπάρχεις.

Ο ΣΥΡΙΖΑ ως αντιπολίτευση έλεγε όχι σε όλα. Τώρα που είναι στην εξουσία συνεχίζει να λέει όχι σε όλα.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

δεν μπορώ να καταλάβω γιατί οι εκθέσεις που γίνονται κατά καιρούς (τώρα του ΔΝΤ) και οι αρνητικές επιπτώσεις που περιγράφουν αποδεικνύονται στην πράξη χειρότερες.... δεν λαμβάνουν υπ'οψη τον Greek Negative Form Factor φαίνεται που δημιουργεί τεράστιες αρνητικές αναδράσεις

Link to comment
Share on other sites

Εχτές το βράδυ έτυχε να κοιτάω τον Ευαγγελάτο (περιμένοντας να την βγάλει πάλι εξω ο Μάκης) και είχε διάλειμμα. Έχουμε και λέμε:

ΝΑΙ-ΟΧΙ-ΚΚΕ-ΟΧΙ σερβιέτες κτλ ύστερα

Επίσης κάτι που με ξένισε. Στο ΝΑΙ δεν είχε απο κάτω κόμματα ή τουλάχιστον δεν είδα να έχει κόμματα. Στο όχι κάτω αριστερά το σήμα του ΣΥΡΙΖΑ.

 

Be careful what you wish for. Οι διαφημίσεις-παρθενογένεση είναι πολλές φορές χειρότερες από τις υπογεγραμμένες.

Also, δεν μπορείς να αρνηθείς ότι η κατακλυσμός του "ναι" δεν οφείλεται στη διαφήμιση αλλά και στο υπόλοιπο πρόγραμμα. Μόνο τον Λουκιανό Κηλαηδόνη δεν επιστρατεύσανε.

 

Also, και μπορεί να κάνω λάθος γιατί πλέον η TV ανοίγει και κλείνει πιο γρήγορα από κόρνα ταξιτζή, αλλά ΝΔ διαφήμιση προεκλογική που να πιπώνει τον Σαμαρά άκουσα, για τον Τσίπρα όχι.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.