Jump to content



Recommended Posts

35 minutes ago, astrolabos said:

A61125C8-AC57-4523-B174-D18AF4C5B75D.jpeg


αν είναι το αλλοδαπό τυπάκι που πλήρωσες για να γράφει τ' όνομά σου στις γέφυρες, έφυγε από την ACS κι ήρθε στο νέο ELTA Courrier της περιοχής. Αστραπή, τον έβλεπα καθώς έτρεχα με τα Σούπερ Κροκς μου ουρλιάζοντας μπας και τον προλάβω. Φανταστικό ξεπαρκάρισμα στο ημιφορτηγό, ταχύτερο από Φόρμουλα 1 μετά την αλλαγή ελαστικών, ευτυχώς τον έκοψε το μπροστινό αυτοκίνητο και πρόλαβα. Έκανε πως δεν άκουγε κιόλας αλλά του 'κανα το κόλπο που μου 'χες μάθει όταν ζητιανεύαμε στα φανάρια. «Σε μένα μιλάτε;» ('οχι μεγάλε, για να σου πλύνω τα τζάμια σού κάνω νοήματα και φωνάζω, δεν το πα αυτό μην τον αγριέψω και γκαζώσει). «Καλά, σας ανοίγω, σας φωνάζω από τον διάδρομο, ακούγομαι σε όλη την πολυκατοικία, δεν με ακούσατε;» «Εσείς φταίτε, που να ξέρω σε ποιον όροφο είστε, χτυπάω τόσα κουδούνια κάθε μέρα, κανονικά πρέπει να γράφετε όροφο στο κουδούνι»
«Μόνο που δεν πρόλαβα να πάρω ταυτότητα όπως κατέβηκα βιαστικά να σας κυνηγάω». «Δεν πειράζει, τι ταυτότητα και μαλακίες, να το πακέτο σας» «Υπογραφή;» «Δεν πειράζει, την βάζω εγώ». «Πάντως να γράφετε τον όροφο στα κουδούνια, δεν είναι κατάσταση αυτή».

Οπότε τώρα ξέρεις, εσύ αστρολάβε έχεις γράψει όροφο στο κουδούνι σου; Ή το αμέλησες όπως τις πατάτες στο τυλιχτό σου;
 

  • Like 2
  • Haha 5
Link to comment
Share on other sites

Μία ώρα πριν, το μέλος salde έγραψε:

Οπότε τώρα ξέρεις, εσύ αστρολάβε έχεις γράψει όροφο στο κουδούνι σου; Ή το αμέλησες όπως τις πατάτες στο τυλιχτό σου;

 

Το καταλαβαίνουν από τη μυρωδιά κόλιανδρου που έχω φυτεμένο στο μπαλκόνι :p 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.