Jump to content


Ch.L-UEFA, & ΝΒΑ και λοιπές δημοκρατικές δυνάμεις v2.0


astrolabos

Recommended Posts

On 12/12/2019 at 2:22 ΜΜ, το μέλος TASOS έγραψε:

Πλάκα κάνουμε έτσι ?

 

Επειδή εγώ λοιπόν δεν κάνω πλάκα, τέτοια post ΔΕΝ ΕΠΙΤΡΕΠΟΝΤΑΙ ΟΥΤΕ ΓΙΑ ΠΛΑΚΑ στο νήμα. Το έχω πει πολλάκις αλλά με γράψατε εκεί όπου δεν πιάνει η μελάνη (και όχι μόνο εμένα αλλά τους πάντες που προσπάθησαν να σας συνετίσουν). Πόσο είσαστε, 5; 10; 15; Get yourself together. Τα οπαδικίστικα θα παραμείνουν στα καφενεία όπου τους αρμόζουν. Το ίδιο και τα ειρωνικά post. 

Σε περίπτωση που ξαναδώ το υφάκι αυτό ΑΠΟ ΟΠΟΙΟΝΔΗΠΟΤΕ, θα πέσει ο πέλεκυς βαρύς (σαν τις καμπάνες που ηχούν βαριά ένα πράμα).

ΚΑΙ ΜΕΤΑ θα κλειδώσω το post. ΓΙΑΤΙ ΕΤΣΙ.

 

Ο φιλικός ναζί  mod της γειτονιάς σας. ™️

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

https://thepressproject.gr/i-pae-olybiakos-prepi-na-plirosi-11-ekat-sto-dimosio-gia-ypothesi-tou-koskota/

Ασχέτως ονομάτων, η υπόθεση ''έκλεισε'' μετά από 30 χρόνια. Είναι να μην μπλέξεις με την ελληνική δικαιοσύνη.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Από το παραπάνω link που δημοσίευσε ο DEADLAZARUS , το οποίο θέλω να ξεκαθαρίσω ότι σε καμμία περίπτωση δέν θεωρώ ιντριγκαδόρικο , ούτε ότι μπορεί να προκαλεί το κοινό αίσθημα.

 

https://thepressproject.gr/i-pae-olybiakos-prepi-na-plirosi-11-ekat-sto-dimosio-gia-ypothesi-tou-koskota/

 

Παράθεση

Η αγωγή στον Ολυμπιακό αφορούσε κάποια από τα χρήματα που είχαν υπεξαιρεθεί από τον Γιώργο Κοσκωτά, ώστε να γίνουν μεταγραφές στην ομάδα. Το ποσό που καλείται να πληρώσει ο Ολυμπιακός δεν είχε συμπεριληφθεί στην ρύθμιση που είχε γίνει στις αρχές της δεκαετίας του ’90.

Το αρχικό ποσό που είχε υπεξαιρεθεί από τα ταμεία της Τράπεζας Κρήτης από τον Γιώργο Κοσκωτά και χρησιμοποιήθηκε για μεταγραφές του Ολυμπιακού ήταν 1.617.166 όμως όμως με τους τόκους τόσων ετών, εκτοξεύτηκε στα 10.918.292 ευρώ.

 

Σε χρειαζόμαστε

Το ThePressProject είναι το μοναδικό μέσο ανεξάρτητης, ερευνητικής και αποκαλυπτικής δημοσιογραφίας που στηρίζεται αποκλειστικά στις μικρο-δωρεές των επισκεπτών του. Πιστεύουμε ότι η πληροφορία πρέπει να είναι διαθέσιμη σε όλους και για αυτό δεν κλειδώνουμε κανένα κομμάτι της ύλης αλλά για να παραχθεί το πρωτογενές υλικό που θα βρείτε εδώ χρειαζόμαστε την υποστήριξή σου. Αν δεν πληρώσουμε εμείς για την ενημέρωσή μας, θα την πληρώσει κάποιος άλλος (και αν δεν είσαι ο Μαρινάκης μάλλον δεν έχεις τα ίδια συμφέροντα).

 

Μου προέκυψε η απορία.

Πόσο της % τόκο βάζει το δημόσιο ?

Πώς είναι δυνατόν να βγαίνει περίπου 580% πάνω το χρέος ?

 

*Να επισημάνω , ότι δέν έχω τσεκάρει άν είναι fake η είδηση (όσον αφορά τα ποσά).

 

**Επίσης να επισημάνω ότι ο άνθρωπος πίσω από το The Press Project , έχει ένα ιδιαίτερο στύλ στον τρόπο που γράφει και σχολιάζει.

Οποιος δέν τον ξέρει μπορεί να παρακολοθήσει το παρακάτω βίντεο από το κανάλι του στο youtube , με τίτλο "Το ποδόσφαιρο"

 

(Παρακαλώ μόνο ενήλικες και open-minded watchers).

https://www.youtube.com/watch?v=Skw-1zuE93o

 

 

Link to comment
Share on other sites

πριν 36 λεπτά, το μέλος TASOS έγραψε:

Από το παραπάνω link που δημοσίευσε ο DEADLAZARUS , το οποίο θέλω να ξεκαθαρίσω ότι σε καμμία περίπτωση δέν θεωρώ ιντριγκαδόρικο , ούτε ότι μπορεί να προκαλεί το κοινό αίσθημα.

 

Αποτέλεσμα εικόνας για you don't say
 

Παρακάλεσα κι εγώ να είστε ενήλικες σε αυτό το thread. Οι κόντρες σας να συνεχιστούν σε pm. 

Καληνύχτα σας.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον έχουν διαγραφεί κάποια μηνύματα και δεν παρακολουθώ πλήρως περί ποίου πράγματος γίνεται συζήτηση. Έφαγε κόλιανδρο η τηλεφωνική γραμμή ή κάποιο άλλο σκέλος της ιντερνετικής αλυσίδας (μέχρι στιγμής δεν μου λένε ποιο, απλώς ότι με καταλαβαίνουν και με ευχαριστούν που επικοινώνησα μαζί τους) κι έμεινα χωρίς ίντερνετ για 7 ημέρες. Αν είναι κάτι σημαντικό παρακαλείται κάποιο μέλος να κάνει συνοπτική περίληψη. Εναλλακτικά, θα το καταλάβω εν καιρώ.

Link to comment
Share on other sites

πριν 7 λεπτά, το μέλος salde έγραψε:

Μάλλον έχουν διαγραφεί κάποια μηνύματα και δεν παρακολουθώ πλήρως περί ποίου πράγματος γίνεται συζήτηση. Έφαγε κόλιανδρο η τηλεφωνική γραμμή ή κάποιο άλλο σκέλος της ιντερνετικής αλυσίδας (μέχρι στιγμής δεν μου λένε ποιο, απλώς ότι με καταλαβαίνουν και με ευχαριστούν που επικοινώνησα μαζί τους) κι έμεινα χωρίς ίντερνετ για 7 ημέρες. Αν είναι κάτι σημαντικό παρακαλείται κάποιο μέλος να κάνει συνοπτική περίληψη. Εναλλακτικά, θα το καταλάβω εν καιρώ.

 

Όποιος οπαδίζει τον σφάζουμε στο γόνατο. Άλλους τους αρωματίζουμε με κόλιανδρο. Σε άλλους, απλά διάλογο. Ανάλογα τη περίσταση και πόσο σοβαρή είναι η κατάσταση :p

  • Like 1
  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

δεν το σκέφτηκα καν! Είναι μικρό πράγμα το πέστο, ο κόλιανδρος κάνει τις μεγάλες ζημιές. Σα να λέμε, πέστο βασιλικού=κάνεις επανεκκίνηση τον ρούτερ κι όλα οκ, κόλιανδρος=πρέπει να 'χεις βύσμα τον Ντόναλντ Τραμπ για να διορθωθεί εγκαίρως. (Ο άλλος είδα άρχισε και βάζει φωτογραφιούλες με μαρούλια σε σαντουιτς αλλά δεν του κολλάω ακόμα γιατί μπορεί να του φάω κάνα τεθωρακισμένο να μπουκάρω σε φόρθνετ/οτε)

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 36 λεπτά, το μέλος salde έγραψε:

Μάλλον έχουν διαγραφεί κάποια μηνύματα και δεν παρακολουθώ πλήρως περί ποίου πράγματος γίνεται συζήτηση. Έφαγε κόλιανδρο η τηλεφωνική γραμμή ή κάποιο άλλο σκέλος της ιντερνετικής αλυσίδας (μέχρι στιγμής δεν μου λένε ποιο, απλώς ότι με καταλαβαίνουν και με ευχαριστούν που επικοινώνησα μαζί τους) κι έμεινα χωρίς ίντερνετ για 7 ημέρες. Αν είναι κάτι σημαντικό παρακαλείται κάποιο μέλος να κάνει συνοπτική περίληψη. Εναλλακτικά, θα το καταλάβω εν καιρώ.

Περίληψη: αποφάσισα να ωριμάσω και να μην ασχολούμαι με φανατικούς.

Όχι ότι είμαι αθώος του αίματος, αλλά δεν χρειάζεται να αδικώ τον εαυτό μου.

Ο Λάμπης είναι πάνω απ' όλα και οι στείρες αντιπαραθέσεις δεν οδηγούν πουθενά.

Αυτά τα ολίγα και συγγνώμη για το off topic.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, DEADLAZARUS said:

Ο Λάμπης είναι πάνω απ' όλα και οι στείρες αντιπαραθέσεις δεν οδηγούν πουθενά.

Κοιτα να δεις που θα σε συγχωρέσω :D

 

Λοιπον τελος το offtopic πιαστε ρακετα, μπαλα ή ροδες τελος παντων κ ας κυλήσει ομαλα το θεμα παρακαλω :)

 

 

  • Agree 1
Link to comment
Share on other sites

εννοώ το θέμα, είναι ποιος έχει καλύτερες ευρωπαϊκές παρουσίες, ποιος χρωστά περισσότερα, κάτι άλλο κλπ. Όχι ποιοι υποστήριξαν τι ? Για ποιο πράγμα έγινε συζήτηση

Link to comment
Share on other sites

On 12/15/2019 at 1:02 PM, tommybertsen said:

Αποτέλεσμα εικόνας για you don't say
 

Παρακάλεσα κι εγώ να είστε ενήλικες σε αυτό το thread. Οι κόντρες σας να συνεχιστούν σε pm. 

Καληνύχτα σας.

 

Επιτέλους άνοιξε το θρεντ και τόχω απορία...ο N Cage είναι τούτος? :)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.