Jump to content



Ποδηλατό-thread v2.0


astrolabos

Recommended Posts

  • 2 weeks later...

Όποιο παιδάκι έχει προπονητήριο και θέλει να ανεβάσει λίγο το επίπεδο της προπόνησης του να μου στείλει pm.

Θα του δώσω ένα μήνα δωρεάν από referral του trainer road.

Ρίχτε μια ματιά αξίζει. www.trainerroad.com

Σημειωτέων εγώ δεν κερδίζω τίποτα.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ψαχνοντας για το μαγνητη του πεταλιου που εχασα...

 

http://www.ebay.co.uk/itm/CatEye-Padrone-Smart-Plus-Triple-CC-SC100B-Cycling-Computer-with-Speed-Cadence-/201654758278?hash=item2ef38f6b86:g:z40AAOSwawpXwPAa

 

Στα 183€, επεσε αρκετα απο τοτε που το πηρα, οποιος ενδιαφερεται

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 42 λεπτά, το μέλος kostas_gs έγραψε:

Καλοταξιδοοοοο!!!!! Σπαστο!!

Πες μας 2 λογια...

Sent from my iPhone using Tapatalk

Δε σπάει :D
Orbea rallon R3 μοντέλο του '12  που καθόταν σε γκαράζ απο τα μέσα του '13
fox float 36 160mm μπροστά  , float 150 πίσω 
Hope pro 2 evo κέντρα τροχού με 20mm άξονα μπροστά και 12 mm πίσω
Formula RX φρένα
Πλευστές δισκόπλακες  hope 180 μπρος /πίσω
2χ9 μετάδοση
και με την πρώτη ευκαιρία θα βάλω και ένα dropper post .

Ανεβαίνει πολύ πιο άνετα απο ότι περίμενα αλλά προφανώς και αρκετά πιο αργά απο to hardtail.
Στο κατέβα απλά είναι όλα ευθεία. Με το hartail έψαχνα γραμμές , στα δύσκολα έκοβα, έκανα και καμια ζάντα ζάρι, τώρα χ@στηκα.
Δυσκολέυομαι λίγο να το κουμαντάρω προς το παρών όμως γιατί πολύ μεγάλο μέρος της ενέργειας αποροφάται απο τις αναρτήσεις.
Το cube 'άκουγε' αμέσως.

In general βρήκα το φώς μου :p  αλλα και το HT έχει τη χάρη του, έλεγα να το βάλω αγγελία αλλα τελικά θα το κρατήσω

Έγινε επεξεργασία από Κωστάκης
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Mειώνεται η πιθανότητα στραβώματος από υπερθέρμανση κυρίως και είναι και πιο ελαφριές.
Ασήμαντη  διαφορά που δεν θα καταλάβεις ποτέ στο ποδήλατο με μια κοινή δισκόπλακα, απλά έτσι το πήρα.
Πιο πολύ εφέ είναι γιατι είναι όμορφες . Στις μηχανές δεν ξέρω εάν εξυπηρετούν το σκοπό τους.
 

Link to comment
Share on other sites

πριν 5 ώρες, το μέλος Delijohn έγραψε:

Το προαπαιτούμενο για νέο μου δωμάτιο (σε μια τρομερή έπαυλή), είναι να χρησιμοποιώ ποδήλατο. Επειδή θα μείνω 2 μήνες σε αυτό το σπίτι, μου έδωσαν ένα δανεικό το οποίο είναι....σπαστό :p Έχει 3 ταχύτητες αλλά δεν δουλεύουν.

Ε σήμερα λοιπόν σηκώθηκα στις 7 και έκανα 8 χιλιόμετρα με 6 βαθμούς θερμοκρασία.... είχα να κάνω ποδήλατο από τα 16 μου. Τραυματική εμπειρία, μα το χάρηκα όσο γινόταν.

Η εμπειρία μου συμπληρώθηκε από βγάλσιμο αλυσίδας σε ανηφόρα 2 φορές και από άνοιγμα του κλειδώματος (στο σημείο που διπλώνει) 3 φορές, σε κατηφόρα με ταχύτητα.

Ευτυχώς είμαι καλά, χωρίς γρατζουνιά, επέζησα... :sarcastic:

(από τώρα σκέφτομαι πώς θα γυρίσω πίσω):unsure:

έτσι για να γελάσει κι ο κάθε πικραμένος, είπα να σας δείξω το "αργαλείο" μου.. το κονόμησα δανεικό και δεν παίζει να αγοράσω κάποιο, ειδικά για χρήση λιγότερη των δύο μηνών.. 

απλά ο ιδιοκτήτης της έπαυλης, μου είπε πως αν φτιάξει το δικό του, θα μου δώσει αυτό που έχει τώρα, το οποίο είναι κανονικό και με ταχύτητες... 

οι αγγλίδες έχουν πιο φάση που κάνουν πρωί πρωί ποδήλατο με ένα "υποτυπώδες" σορτς/στρινγκ ή φούστα η οποία έχει σηκωθεί στο θεό κ βλέπεις από καλτσοδέτα μέχρι βρακί.. (δεν έχουν θεό οι ρουφιάνες)

cf8192ff98c844d9a4d704fe65814693.jpeg

υ.γ.: το κλείδωμα κάτω από τη σέλα δεν έχει πλέον κλειδιά, οπότε μου έδωσε έξτρα αλυσίδα

υ.γ2.: το μοχλουδάκι κάτω από τα πετάλια είναι αυτό που κρατάει το ποδήλατο ίσιο κι όχι διπλωμένο. Δυστυχώς όπου έχει ο δρόμος σαμαράκια ή αν πέσω σε κάνα μικρό φρεατιάκι, αυτό λίγο λίγο ξεκλειδώνει με αποτέλεσμα να πηγαίνω με κάποια ταχύτητα και να νιώθω το τιμόνι να θέλει να πάει αριστερά.. (κοιτάω κάτω κ με βλέπω να "διπλώνω") :sarcastic:

υ.γ.3: είναι ξεπάτωμα χωρίς ταχύτητες.. 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.