Jump to content



Αυτοκίνηση


astrolabos

Recommended Posts

mercedes-benz_190_4.jpg?itok=eTyr4jvs
WWW.CARANDMOTOR.GR

Για εκείνους που είναι εξοικειωμένοι με την ιδέα απόκτησης ενός μεταχειρισμένου αυτοκινήτου, το γεγονός ότι με μόλις 1.000 ευρώ μπορείς να αποκτήσεις ακόμα και το αυτοκίνητο των ονείρων σου...

 

Εναλλακτικός τίτλος :

 

Πως θα γνωρίσετε τα ομορφότερα συνεργεία στην χώρα ?

Δέχονται νεφρά ?

Πως επιλέγω την οδική που μου ταιριάζει  ? 

  • Like 1
  • Haha 7
Link to comment
Share on other sites

24 λεπτά πριν, το μέλος Thresh86 έγραψε:

Εναλλακτικός τίτλος :

 

Πως θα γνωρίσετε τα ομορφότερα συνεργεία στην χώρα ?

Δέχονται νεφρά ?

Πως επιλέγω την οδική που μου ταιριάζει  ? 

 

ΜάντραRider the hunt for δε λοστ ανταλλακτικό

  • Agree 1
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, το μέλος Thresh86 έγραψε:
mercedes-benz_190_4.jpg?itok=eTyr4jvs
WWW.CARANDMOTOR.GR

Για εκείνους που είναι εξοικειωμένοι με την ιδέα απόκτησης ενός μεταχειρισμένου αυτοκινήτου, το γεγονός ότι με μόλις 1.000 ευρώ μπορείς να αποκτήσεις ακόμα και το αυτοκίνητο των ονείρων σου...

 

Εναλλακτικός τίτλος :

 

Πως θα γνωρίσετε τα ομορφότερα συνεργεία στην χώρα ?

Δέχονται νεφρά ?

Πως επιλέγω την οδική που μου ταιριάζει  ? 

 

Για όλα έχει δίκιο εκτός από 190 Ε που είναι αθάνατη

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Spoiler
On 12/2/2022 at 11:04 ΠΜ, το μέλος jax7480 έγραψε:

Και ένα βιντεάκι από μια βόλτα χθες το βράδυ…

 


 

 


μα καλά τι σόι κυνηγός είναι αυτός που μπαίνει μέσα σε τούνελ για να κυνηγήσει...???🤣🤣🤣

  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι μετά την E30 M έχουμε το νέο widowmaker:

220215084424_FERRARI-488-PISTA-CRASH-1-6
WWW.NEWSAUTO.GR

Από ότι φαίνεται η σπέσιαλ Ferrari βάζει δύσκολα σε όσους κάθονται πίσω από το τιμόνι της.

 

Μπράβο στη ferrari που πουλάει για χρήση δρόμου ένα αυτοκίνητο για χρήση πίστας! 

  • Like 3
  • Sad 1
  • Wow 1
Link to comment
Share on other sites

39 λεπτά πριν, το μέλος sotiris έγραψε:

Νομίζω ότι μετά την E30 M έχουμε το νέο widowmaker:

220215084424_FERRARI-488-PISTA-CRASH-1-6
WWW.NEWSAUTO.GR

Από ότι φαίνεται η σπέσιαλ Ferrari βάζει δύσκολα σε όσους κάθονται πίσω από το τιμόνι της.

 

Μπράβο στη ferrari που πουλάει για χρήση δρόμου ένα αυτοκίνητο για χρήση πίστας! 

 

Μάλιστα. Φταίει η Ferrari. Όχι ο κάθε καραγκιόζης νεόπλουτος που νομίζει πως είναι πιλότος...

 

  • Like 6
  • Agree 2
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Οχι δε φταιει η φεραρι. Αλλα τον τιτλο του widowmaker τον κερδισε η Pista.

 

Γιατι δεν αγοραζουν την ''απλη'' 488? Δε τους φτανει δλδ κ πηγαινουν στην ημιαγωνιστικη έκδοση?

 

ΥΓ. οχι πως θα το εσωζαν με την απλη, απλα λεμε τωρα.

  • Like 4
  • Agree 1
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

attiki_odos.jpg?fit=696%2C431&ssl=1
WWW.AUTOBLOG.GR

Ένα όχημα οδικής βοήθεια με τα διακριτικά της Αττικής Οδού πιάστηκε να κινείται στο...

 

 

  • Like 2
  • Haha 4
  • Sad 2
  • Wow 1
Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πριν, το μέλος jax7480 έγραψε:

 

Μάλιστα. Φταίει η Ferrari. Όχι ο κάθε καραγκιόζης νεόπλουτος που νομίζει πως είναι πιλότος...

 

 

Φταίει και η Ferrari, γιατί όταν δεν μπορείς να πάρεις Atos χωρίς ESP εντός Ε.Ε., σου πουλάει την 488 πίστα που ακόμη και σοβαροί οδηγοί σκοτώνονται.

Δεν θεωρώ ότι ένας που αγοράζει 488 pista είναι χειρότερος οδηγός από έναν οδηγό Atos, τουλάχιστον όχι κατά μέσο όρο.

(όπου Atos τα σημερινά equivalent, picanto, i10 etc.).

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Η 930 έχει πολύ πιο απότομες και κακές αντιδράσεις του πισω μέρους της από την E30. Η καημένη η Ε30 μόνο όταν το παρακάνεις με το γκάζι σε στροφή ανοίγει ουρά, και επίσης σε πολύ δυνατά φρεναρίσματα, στρίβοντας παράλληλα, ίσως ανοίξει λίγο ουρά.

Η 930, άστα να πάνε.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, το μέλος sotiris έγραψε:

 

Φταίει και η Ferrari, γιατί όταν δεν μπορείς να πάρεις Atos χωρίς ESP εντός Ε.Ε., σου πουλάει την 488 πίστα που ακόμη και σοβαροί οδηγοί σκοτώνονται.

Δεν θεωρώ ότι ένας που αγοράζει 488 pista είναι χειρότερος οδηγός από έναν οδηγό Atos, τουλάχιστον όχι κατά μέσο όρο.

(όπου Atos τα σημερινά equivalent, picanto, i10 etc.).

 

Μα και η Pista πουλιέται με Traction Control και ESP. Και με ένα κάρο ακόμα βοηθήματα μαζί που προσπαθούν να κρατήσουν τον ανίδεο στο δρόμο. Αν δεν τα απενεργοποιήσει...

Γιατί αν τα απενεργοποιήσει δεν του φταίει κανείς άλλος. Επίσης πρέπει να υπάρχει και η κοινή λογική. Οι φυσικοί κανόνες δεν μπορούν να αλλάξουν.

Αν προσπαθήσεις να πάρεις κλειστή στροφή με 200 χιλιόμετρα, μάλλον το αυτοκίνητο δεν θα κάνει αυτό που θέλεις και θα φύγεις να μαζεύεις ραδίκια. Εκτός αν πρέπει να αρχίσουμε να φερόμαστε όλοι σαν τους Αμερικάνους που γράφουν τις γνωστές οδηγίες σε διάφορα προϊόντα "μην προσπαθείτε να σταματήσετε το αλυσοπρίονο με τα χέρια σας ή τα γεννητικά σας όργανα"...

 

Δεν είπε κανείς πως ένας οδηγός Pista είναι χειρότερος από έναν οδηγό Atos. Αλλά μπορείς σε παρακαλώ να καταλάβεις πως δεν υπάρχει επαφή ανάμεσα στα αυτοκίνητα;

Ξέρεις πως σε όσο κόσμο έχω βάλει να οδηγήσει το δικό μου αυτοκίνητο (που δεν έχει καμία σχέση με Pista) τους έχω πει όλες τις φορές "όταν πατήσεις τέρμα το γκάζι, απλά μην τρομάξεις και αφήσεις το τιμόνι". Σε πληροφορώ πως έχει κόσμο που φοβήθηκε και με 80% στο γκάζι και τελικά δεν το πάτησε ποτέ τέρμα... σκέψου τι γίνεται σε ένα αυτοκίνητο όπως είναι η Pista που είναι πισωκίνητο και βγάλεις τα ηλεκτρονικά.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.