Jump to content



Αυτοκίνηση


astrolabos

Recommended Posts

Πέρασα τη θεά ΚΤΕΟ χθες και πήρα και το ιστορικό χιλιομέτρων.

Το αυτοκίνητο του 2010. Πρώτο ΚΤΕΟ 2015 στα 15000 χλμ.

Δεύτερο ΚΤΕΟ το 2020 στα 19000 χλμ.

Το αγόρασα με 35000 το Δεκέμβρη και έχω 41000 τώρα :p

 

On another note, η αμορτισερομέτρηση μου έδειξε 60%.

image.png.89d0de0e9c2a225e0a95c82643ece0f3.png

  • Haha 6
Link to comment
Share on other sites

Το level of expertise που λένε και στο χωριό has gone through the roof!

 

Έπρεπε να κατεβάσεις τελείως την ανάρτηση και να του πεις έχω βάλει χαμηλώματος 🤣🤣🤣

Έγινε επεξεργασία από and64
  • Haha 6
Link to comment
Share on other sites

Ρε τι σκέφτονται μπας και ανεβάσουν τις πωλήσεις 

 

Ford-Focus-ST-facelift-2021.jpg?fit=696%
WWW.AUTOBLOG.GR

Στις 10 Απριλίου του 2018, η Ford αποκάλυψε την τέταρτη γενιά του Focus, ενώ τον Οκτώβριο...

 

Link to comment
Share on other sites

On 21/6/2022 at 9:25 ΠΜ, το μέλος sotiris έγραψε:

Πέρασα τη θεά ΚΤΕΟ χθες και πήρα και το ιστορικό χιλιομέτρων.

Το αυτοκίνητο του 2010. Πρώτο ΚΤΕΟ 2015 στα 15000 χλμ.

Δεύτερο ΚΤΕΟ το 2020 στα 19000 χλμ.

Το αγόρασα με 35000 το Δεκέμβρη και έχω 41000 τώρα :p

 

On another note, η αμορτισερομέτρηση μου έδειξε 60%.

image.png.89d0de0e9c2a225e0a95c82643ece0f3.png

 

Με αφορμή το ποστ του Σωτήρη, έχω μια ερώτηση για αμορτισέρ. Στο δικό μου τα άλλαξα στα 90.000 περίπου, τώρα έχει 175.000 και νιώθω το αυτοκίνητο χαλαρό, γενικά μιλώντας. Το 80% των χιλιομέτρων έχουν γίνει σε μεγάλους δρόμους, ποτέ εκτός ασφάλτου και αποφεύγοντας λακούβες και φρεάτια. Υπάρχει περίπτωση να θέλουν άλλαγμα τα αμορτισέρ; Παίζει να θέλουν άλλαγμα τα ελατήρια λόγω ηλικίας;  Δεν αποκλείω να έχω γίνει εγώ πιό παράξενος και το αυτοκίνητο να είναι μια χαρά:p

Link to comment
Share on other sites

46 λεπτά πριν, το μέλος Simon έγραψε:

 

Με αφορμή το ποστ του Σωτήρη, έχω μια ερώτηση για αμορτισέρ. Στο δικό μου τα άλλαξα στα 90.000 περίπου, τώρα έχει 175.000 και νιώθω το αυτοκίνητο χαλαρό, γενικά μιλώντας. Το 80% των χιλιομέτρων έχουν γίνει σε μεγάλους δρόμους, ποτέ εκτός ασφάλτου και αποφεύγοντας λακούβες και φρεάτια. Υπάρχει περίπτωση να θέλουν άλλαγμα τα αμορτισέρ; Παίζει να θέλουν άλλαγμα τα ελατήρια λόγω ηλικίας;  Δεν αποκλείω να έχω γίνει εγώ πιό παράξενος και το αυτοκίνητο να είναι μια χαρά:p

Μέτρησε τα. 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, το μέλος Lakisss έγραψε:

Μέτρησε τα. 

 

Στο ΚΤΕΟ τα μέτρησαν μια χαρά πάντως, ο μάστορας εκεί είχε πει ότι το αυτοκίνητο δεν έχει κάποιο πρόβλημα στις αναρτήσεις. Τα λάστιχα είναι καινούρια αλλά το ένιωθα και με τα προηγούμενα. Ευθυγράμμιση και ζυγοστάθμιση είναι σωστά.

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, το μέλος Simon έγραψε:

Με αφορμή το ποστ του Σωτήρη, έχω μια ερώτηση για αμορτισέρ. Στο δικό μου τα άλλαξα στα 90.000 περίπου, τώρα έχει 175.000 και νιώθω το αυτοκίνητο χαλαρό, γενικά μιλώντας.

Θες να μας πεις και τι μαρκα εβαλες?

Link to comment
Share on other sites

35 λεπτά πριν, το μέλος slalom έγραψε:

Θες να μας πεις και τι μαρκα εβαλες?

 

Sachs αν θυμάμαι σωστά, έχουν περάσει και αρκετά χρόνια. Με τον κωδικό οεμ βέβαια, δεν έχει γίνει απολύτως καμία αλλαγή από τα εργοστασιακά.

Link to comment
Share on other sites

Λογικά θα είναι πεσμένα και λόγω χρόνων, όσο και αν δείχνουν οκ στις μετρήσεις. Tα sachs γενικά δεν έβγαζαν και πολλά χιλιόμετρα στους Ελληνικούς δρόμους.

 

Αυτο με τα ελατήρια με προβληματίζει και μενα στο golf που είμαι στις 227000 τωρα και εχω την αίσθηση οτι πρέπει να αλλαχτούν...

Link to comment
Share on other sites

23 λεπτά πριν, το μέλος f117 έγραψε:

 Για να τα μετρήσεις σωστά νομίζω πρέπει να βγουν εκτός....

227κ? Αλλαγή. 

Ισχύει οτι θέλουν έξω. 

 

Ναι θα πάνε για άλλαγμα μαζι με αμορτισερ λογικα γιατι τα kyb ultra sr αποδειχθηκαν μεγαλη μαπα 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, το μέλος Simon έγραψε:

Sachs αν θυμάμαι σωστά, έχουν περάσει και αρκετά χρόνια.

LOL το γραφει πανω

 

Τα Sachs που εβαλα σε μενα τα πεταξα μετα απο λιγους μηνες, το αμαξι σηκωνοταν απο την εσωτερικη μερια της στροφης

 

Τα Bilstein πρεπει να τα εχω πανω απο 15 χρονια

  • Like 2
  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Βρε σατανα Σ

 

Το επίσημο δίκτυο εμπόρων Honda θα δέχεται παραγγελίες για το νέο μοντέλο από τις 11 Ιουλίου 2022, με το υβριδικό Civic e:HEV να διατίθεται σε τρία επίπεδα εξοπλισμού, το Elegance, το Sport και το Advance, με τις τιμές τους να διαμορφώνονται ως εξής:
Έκδοση Λιανική τιμή
Civic e:HEV Elegance MY23 €41.500
Civic e:HEV Sport MY23 €43.500
Civic e:HEV Advance MY23 €47.700

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, το μέλος HotPeanut έγραψε:

Βρε σατανα Σ

 

Το επίσημο δίκτυο εμπόρων Honda θα δέχεται παραγγελίες για το νέο μοντέλο από τις 11 Ιουλίου 2022, με το υβριδικό Civic e:HEV να διατίθεται σε τρία επίπεδα εξοπλισμού, το Elegance, το Sport και το Advance, με τις τιμές τους να διαμορφώνονται ως εξής:
Έκδοση Λιανική τιμή
Civic e:HEV Elegance MY23 €41.500
Civic e:HEV Sport MY23 €43.500
Civic e:HEV Advance MY23 €47.700

 

Σου λέει από C segment ανέβηκε σε D, άρα πρέπει να ανέβει και η τιμή 😛

 

Έχει όμως έκπτωση προωθητικής ενέργειας. 😂

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.