Jump to content



Αυτοκίνηση


astrolabos

Recommended Posts

2 ώρες πριν, το μέλος Nickzzz έγραψε:

 

1 turbo σε V8; Θα ανέβαζε πίεση την επόμενη μέρα.

 

Εδω τα παλικάρια παίζουν με τουρμπάκι απο scania λογικά 🤣

Έγινε επεξεργασία από and64
  • Like 1
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Ο Klasen ηταν ο πρώτος διδάξας. Αλλά πλέον αργός. 
 

Μέτρησα κοντά στις εξατμίσεις και το μετρητικό έδειξε 108db εκεί που θα κάθεται το μικρόφωνο με το soft limiter να κόβει στις 4.000 στροφές. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, το μέλος jax7480 έγραψε:

Μέτρησα κοντά στις εξατμίσεις και το μετρητικό έδειξε 108db εκεί που θα κάθεται το μικρόφωνο με το soft limiter να κόβει στις 4.000 στροφές. 

Χαλαρά είναι, εδώ τα παπάκια και τα tdm σε έχουν για πλάκα.:p

  • Like 2
  • Agree 1
  • Haha 5
Link to comment
Share on other sites

20 ώρες πριν, το μέλος HotPeanut έγραψε:

 

Ευχαριστώ! Τώρα μου λείπει το αυτοκίνητο 😂

 

QFT :hehe: 

Έχω κι εγώ service manual για το σκαραβαίο από τα αντρίκια που μετράς βαλβίδες με φίλερ, αλλά μου λείπει ο σκαραβαίος (οκ δεν είναι ακριβώς έτσι αλλά δεν μετράς με φίλερ τις βαλβίδες, μάλλον τις μετράς αριθμητικά να τις βγάλεις 8 :p ).

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Έκοψε το αμάξι από τα trims στη βόλτα της Κυριακής.

60 άλογα αντί 185. :p

Κόστος: 140 ευρώ πέταμα βενζίνης, 50 ευρώ βενζίνη, 50 ευρώ εργατικά καθαρισμού = 240 ευρώ και πάλι δεν έχω βενζίνη :p 

 

Πρατήριο: 

https://www.facebook.com/search/top/?q=pfuel κλεισθένους 130 γέρακας

Κριτικές google:

image.thumb.png.bbb99d2ca74bd91cd4d844c836f51990.png

 

image.thumb.png.3d6ce2d57df15ac7e0f5295945043e8b.png

 

 

Θα καταντήσουμε να διαβάζουμε κριτικές για να βάζουμε βενζίνη, με το φανταστικό ελεγκτικό μηχανισμό του κράτους. 

Σε έναν τύπο που έχει χάσει τα σήματα εταιρίας και συνεχίζει και δουλεύει νοθεύοντας ως ανεξάρτητος, τι ποινή πρέπει να επιβληθεί?

  • Like 6
  • Sad 3
  • Wow 2
Link to comment
Share on other sites

23 λεπτά πριν, το μέλος sotiris έγραψε:

Έκοψε το αμάξι από τα trims στη βόλτα της Κυριακής.

60 άλογα αντί 185. :p

Κόστος: 140 ευρώ πέταμα βενζίνης, 50 ευρώ βενζίνη, 50 ευρώ εργατικά καθαρισμού = 240 ευρώ και πάλι δεν έχω βενζίνη :p 

 

Πρατήριο: 

https://www.facebook.com/search/top/?q=pfuel κλεισθένους 130 γέρακας

Κριτικές google:

image.thumb.png.bbb99d2ca74bd91cd4d844c836f51990.png

 

image.thumb.png.3d6ce2d57df15ac7e0f5295945043e8b.png

 

 

Θα καταντήσουμε να διαβάζουμε κριτικές για να βάζουμε βενζίνη, με το φανταστικό ελεγκτικό μηχανισμό του κράτους. 

Σε έναν τύπο που έχει χάσει τα σήματα εταιρίας και συνεχίζει και δουλεύει νοθεύοντας ως ανεξάρτητος, τι ποινή πρέπει να επιβληθεί?

 

εφόσον είσαι εκεί κοντά ένα είναι το πιο αξιόπιστο βενζινάδικο. ΕΚΟ Ασματογλου πιάνω στην κλεισμένους, και σε πολύ καλή τιμή μάλιστα 

δεν πρόκειται να βρεις ποτά κακη βενζίνη, είναι ο πρόεδρος των βενζινοπωλών, θεωρώ πως δεν θα το ρίσκαρε να νοθεύσει την βενζίνη του 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Παλι καταλαβαινω οτι ειναι ηλεκτρονικη λειτουργια για τον ψεκασμο , βασιζομενο στην μετρηση που περνει απο την εξατμιση .

Αρα η κακη βενζινη εδεινε λαθος ενδειξεις και χαζεψε το πραμα ? 

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, το μέλος kpetros έγραψε:

Παλι καταλαβαινω οτι ειναι ηλεκτρονικη λειτουργια για τον ψεκασμο , βασιζομενο στην μετρηση που περνει απο την εξατμιση .

Αρα η κακη βενζινη εδεινε λαθος ενδειξεις και χαζεψε το πραμα ? 

 

Ναι είναι κάτι τέτοιο, χωρίς να το χω ψάξει κι εγώ ιδιαίτερα. 

Κακή βενζίνη στο συγκεκριμένο, σε πορεία εθνική με 120-130 (και μετά από 15-20 χιλιόμετρα με το μούφα καύσιμο στο ρεζερβουάρ) άκουσα ένα τακ και έχασα τη δύναμη σαν να μένω (δεν μπορούσα να κρατήσω 120 χιλιόμετρα). Βγήκα στην πρώτη έξοδο με τη φόρα για να βρω σημείο να μείνω, αλλά το αμάξι δούλευε τέλεια στο ρελαντί και μπορούσε να κινηθεί. Τελικά για προστασία είχε ανοίξει τη wastegate οπότε δούλευε ατμόσφαιρα (και μάλιστα κακή ατμόσφαιρα, μιας και δεν είναι ρυθμισμένο για κάτι τέτοιο, οπότε μιλάμε για 60-70 άλογα). 

Θα το παραλάβω αύριο και θα δούμε, το μόνο θέμα σύμφωνα με το service είναι αν την έχει ακούσει η αντλία υψηλής μπροστά (επειδή είναι άμεσου ψεκασμού). Ίδωμεν. Έκανα ανώνυμη καταγγελία στην περιφέρεια αλλά ο απατεώνας αυτός έχει χάσει τα σήματα της revoil προ διετίας.

Υποθέτω ότι ένας που έχει χάσει σήματα από εταιρία και που τον κράζει όλος ο ντουνιάς στο google για νοθεία να είναι στη φυλακή, αλλά προφανώς ο ελεγκτικός μηχανισμός δεν έχει google. Μόνο πασιέτζα!

  • Like 2
  • Sad 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, το μέλος sotiris έγραψε:

 

Ναι είναι κάτι τέτοιο, χωρίς να το χω ψάξει κι εγώ ιδιαίτερα. 

Κακή βενζίνη στο συγκεκριμένο, σε πορεία εθνική με 120-130 (και μετά από 15-20 χιλιόμετρα με το μούφα καύσιμο στο ρεζερβουάρ) άκουσα ένα τακ και έχασα τη δύναμη σαν να μένω (δεν μπορούσα να κρατήσω 120 χιλιόμετρα). Βγήκα στην πρώτη έξοδο με τη φόρα για να βρω σημείο να μείνω, αλλά το αμάξι δούλευε τέλεια στο ρελαντί και μπορούσε να κινηθεί. Τελικά για προστασία είχε ανοίξει τη wastegate οπότε δούλευε ατμόσφαιρα (και μάλιστα κακή ατμόσφαιρα, μιας και δεν είναι ρυθμισμένο για κάτι τέτοιο, οπότε μιλάμε για 60-70 άλογα). 

Θα το παραλάβω αύριο και θα δούμε, το μόνο θέμα σύμφωνα με το service είναι αν την έχει ακούσει η αντλία υψηλής μπροστά (επειδή είναι άμεσου ψεκασμού). Ίδωμεν. Έκανα ανώνυμη καταγγελία στην περιφέρεια αλλά ο απατεώνας αυτός έχει χάσει τα σήματα της revoil προ διετίας.

Υποθέτω ότι ένας που έχει χάσει σήματα από εταιρία και που τον κράζει όλος ο ντουνιάς στο google για νοθεία να είναι στη φυλακή, αλλά προφανώς ο ελεγκτικός μηχανισμός δεν έχει google. Μόνο πασιέτζα!

 

Χωρίς καν EPC error, απευθείας cripple mode η θεά;;

 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.