Jump to content



Αυτοκίνηση


astrolabos

Recommended Posts

Just now, το μέλος Cyber_Cookie έγραψε:

 

Χωρίς καν EPC error, απευθείας cripple mode η θεά;;

 

 

Ναι! Μάλιστα έχει ένα κουμπί που πατάς και κάνει check (σαν να διαβάζει τον εγκέφαλο για διαγνωστικά, πιέσεις ελαστικών κλπ.) και το περνάει κανονικά. 

Τι είμαστε, τίποτα βαγγίτες νά μαστε συνέχεια με το check engine αναμμένο??? 😛

  • Haha 8
Link to comment
Share on other sites

21 ώρες πριν, το μέλος BloodMage έγραψε:

 

εφόσον είσαι εκεί κοντά ένα είναι το πιο αξιόπιστο βενζινάδικο. ΕΚΟ Ασματογλου πιάνω στην κλεισμένους, και σε πολύ καλή τιμή μάλιστα 

δεν πρόκειται να βρεις ποτά κακη βενζίνη, είναι ο πρόεδρος των βενζινοπωλών, θεωρώ πως δεν θα το ρίσκαρε να νοθεύσει την βενζίνη του 

Έχω καεί από τον συγκεκριμένο, όχι από θέμα ποιότητας της βενζίνης αλλά από ποσότητα. Για την ποιότητα δεν ξέρω γιατί το τότε αυτοκίνητο καίει ότι βρει και δεν καταλαβαίνει τίποτα ακόμα και νερό να βάλεις (AR boxer) και το άλλο είναι καυστήρας πετρελαίου.

Για την ποσότητα δύο περιστατικά:

1ο έβαλε στην Alfa 50 λίτρα σε τεπόζιτο με ονομαστική χωρητικότητα 51 χωρίς να έχει ανάψει λαμπάκι (5-7 λίτρα).

2ο στην ίδια εβδομάδα έχει παραγγείλει ο πατέρα μου πετρέλαιο για το σπίτι (δεν ήξερα την επωνυμία του βενζινάδικου) και ενώ αρχικά βάζει την ποσότητα που πρέπει 800λίτρα (σε βαθμονομημένο δοχείο που δείχνει με απόκλιση 10λίτρων), πριν τραβήξει τον σωλήνα έβαλε την αντλία ανάποδα και πήρε πίσω 300λίτρα. Επειδή το είδε ο πατέρας μου το είπε, έγινε χαμός (δεν πληρώνω πάρτο και φύγε), μίλησε με τον ίδιο Α. και χωρίς πολλά πολλά τελικά του έβαλε πίσω τα 300 και άλλα 50...

 

Τότε, πάνε πάνω από 10 χρόνια, είχε δύο πρατήρια, τώρα έχει αρκετά και είναι και πρόεδρος (από κάπου βρήκε λεφτά)...

 

Link to comment
Share on other sites

33 λεπτά πριν, το μέλος filarhos έγραψε:

Έχω καεί από τον συγκεκριμένο, όχι από θέμα ποιότητας της βενζίνης αλλά από ποσότητα. Για την ποιότητα δεν ξέρω γιατί το τότε αυτοκίνητο καίει ότι βρει και δεν καταλαβαίνει τίποτα ακόμα και νερό να βάλεις (AR boxer) και το άλλο είναι καυστήρας πετρελαίου.

Για την ποσότητα δύο περιστατικά:

1ο έβαλε στην Alfa 50 λίτρα σε τεπόζιτο με ονομαστική χωρητικότητα 51 χωρίς να έχει ανάψει λαμπάκι (5-7 λίτρα).

2ο στην ίδια εβδομάδα έχει παραγγείλει ο πατέρα μου πετρέλαιο για το σπίτι (δεν ήξερα την επωνυμία του βενζινάδικου) και ενώ αρχικά βάζει την ποσότητα που πρέπει 800λίτρα (σε βαθμονομημένο δοχείο που δείχνει με απόκλιση 10λίτρων), πριν τραβήξει τον σωλήνα έβαλε την αντλία ανάποδα και πήρε πίσω 300λίτρα. Επειδή το είδε ο πατέρας μου το είπε, έγινε χαμός (δεν πληρώνω πάρτο και φύγε), μίλησε με τον ίδιο Α. και χωρίς πολλά πολλά τελικά του έβαλε πίσω τα 300 και άλλα 50...

 

Τότε, πάνε πάνω από 10 χρόνια, είχε δύο πρατήρια, τώρα έχει αρκετά και είναι και πρόεδρος (από κάπου βρήκε λεφτά)...

 

αυτό δεν το ήξερα ούτε το περιέμενα

σίγουρα λίγο πολύ ολοι κλέβουν. δεν ξερω αν κλέβει ακόμα ο συγκεκριμένος. πάντως είναι κριμα να ψάχνεις με το μικροσκόπιο βενζινάδικο που να εχει καλη βενζίνη και να μην κλέβει (εν ετη 2022) 

όταν εμείς σαν καταναλωτές καλούμαστε να πληρώσουμε πληρώνουμε ολο το ποσό και όχι με πλαστά χρήματα. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πριν, το μέλος Lakisss έγραψε:

Κύριε αστυνόμε μου με μηδέν χλμ. πήγαινα! 

 


 

Αλήτες κοντράκιδες…


Ενημερωτικά ήμουν στην Autobahn από Ανόβερο προς Φρανκφούρτη.

 

Το αυτοκίνητο στην πολύ χαμηλή πίεση (1.75 bar) γι’αυτό αργεί να ανεβάσει χλμ.

 

Έγινε επεξεργασία από jax7480
  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.