Jump to content



Ειδήσεις απο την Ελλάδα και όλο τον κόσμο v2.0


astrolabos

Recommended Posts

πριν 5 ώρες, το μέλος astrolabos έγραψε:

Ο συνταγματάρχης Αντρέι Σερντιουκόφ είναι επικεφαλής της «ειρηνευτικής» επιχείρησης των Ρώσων στο Καζακστάν. Ο ίδιος ήταν επικεφαλής και στην παράνομη κατάληψη της Κριμαίας και στο Ντονμπάς.

 

 

Το Καζακστάν είναι η 9η σε μέγεθος στον κόσμο και ταυτόχρονα πολύ αραιοκατοικημένη (20 εκ. άτομα). Για παράδειγμα, η Αργεντινή -που έχει περίπου ίδια έκταση- έχει πληθυσμό 45 εκ. Έχει τεράστια αποθέματα φυσικού αερίου και πετρελαίου (11η στον κόσμο) και ορισμένων σημαντικών ορυκτών (2η σε ουράνιο, χρώμιο μαγγάνιο, ψευδάργυρο, μόλυβδο) και έχει επίσης πολλά κοιτάσματα άλλων ορυκτών όπως χρυσός, χαλκός κ.α. Όλα αυτά τα εξάγει. Άρα δηλαδή, δεδομένου του ότι 1) το μεγαλύτερο εισόδημα της χώρας είναι οι εξαγωγές ορυκτών 2) οι τιμές για αυτά είναι πολύ υψηλές και 3) οι άνθρωποι που ζουν στη χώρα είναι πάρα πολύ λίγοι σε σχέση με τον ορυκτό της πλούτο, θα περίμενε κανείς ότι αυτοί μπορούν να ζουν αν όχι πλουσιοπάροχα - τουλάχιστον άνετα. Αντίθετα, ο μέσος μισθός στη χώρα κυμαίνεται από 200 - 400 δολάρια το μήνα. 

Πιστεύεις ότι δεν τα διάβασα;

Μετά από τόσα χρόνια εδώ μέσα νομίζεις ότι έχω κώλυμα με το «ξανθό γένος»;

Ο καθένας κοιτάει το συμφέρον του και το δικό μας είναι με τις ΗΠΑ, αλλά όχι σφουγγοκωλάριοι γιατί θα μας δίνουν κομμάτι κομμάτι στην Τουρκία, για να την κρατάνε χορτάτη

Σε όλα τα κράτη τα λεφτά τα αρπάζει η ελίτ, αντί να δείχνεις τους πεινασμένους στο Καζακστάν κοίτα τους Έλληνες...υποτίθεται μπήκαμε στην ΕΕ για να περνάμε καλύτερα και γίναμε δούλοι

 

Στη προκειμένη περίπτωση οι ανόητοι Αμερικάνοι θεώρησαν Ρώσους και Κινέζους κορόιδα όμως αποδείχτηκε ότι είναι οι ίδιοι.

Ο Κίσινγκερ υπεύθυνος για το άνοιγμα στη Κίνα είχε πει ότι μετά από 20+ χρόνια θα χρειαστεί να συμμαχήσουμε με τους Ρώσους για να την χτυπήσουμε... νταξ οι δημοκρατικοί τα ξέρουν καλύτερα, θα τα βάλουν και με τους δύο

 

Για μια ποιο σφαιρική εικόνα

Οι αμερικανικές βάσεις στην Ελλάδα και το Σύνδρομο της Σιγκαπούρης

Παράθεση

 

Το 2020 και 2021, το Πολεμικό Ναυτικό της Κίνας πρόσθεσε στην δύναμή του δύο πυρηνικά υποβρύχια και ένα κλασσικό. Πρόσθεσε επίσης έξι(!) αντιτορπιλικά 13.000 τόνων (Τ. 055) και άλλα δέκα(!) 7.500 τόνων (Τ. 052D). Πρόσθεσε επίσης 24(!) κορβέτες 1.500 τόνων (Τ. 056Α), δύο πλοία αμφιβίου πολέμου (ελικοπτεροφόρα) 40.000 τόνων (Τ. 076) και ένα πλοίο εφοδιασμού 25.000 τόνων. Συνολικά το εκτόπισμά τους είναι περίπου 360.000 τόνοι.

Την ίδια περίοδο το Ναυτικό των ΗΠΑ πρόσθεσε δύο πυρηνικά υποβρύχια 10.400 τόνων (Βιρτζίνια), δύο αντιτορπιλικά 9.700 τόνων (Arleigh Burke), τέσσερα πλοία “παράκτιου πολέμου” 3.400 τόνων, ένα πλοίο αμφιβίου πολέμου 45.000 τόνων και δύο ακόμα “πλωτές βάσεις” (Expeditionary Mobile Base) 60.000 τόνων εκάστη. Αν αφαιρέσουμε τις –άγνωστης χρησιμότητας– “πλωτές βάσεις”, το εκτόπισμα πολεμικών πλοίων που προστέθηκε στο Ναυτικό των ΗΠΑ είναι μικρότερο των 100.000 τόνων και αν συμπεριλάβουμε τις “βάσεις” 220.000 τόνοι. Προφανώς αρχίζει και δημιουργείται πρόβλημα ισορροπιών στη ναυτική ισχύ, ανεξάρτητα από το γεγονός ότι το Ναυτικό της Κίνας πρέπει να περιμένει μερικά χρόνια ακόμα για να αποκτήσει την εμπειρία και την παράδοση που συντελούν στο αξιόμαχο ενός Πολεμικού Ναυτικού

 

 

Έγινε επεξεργασία από ΓιαγκΤ
  • Like 1
  • Agree 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 2 ώρες, το μέλος ΓιαγκΤ έγραψε:

Πιστεύεις ότι δεν τα διάβασα;

Μετά από τόσα χρόνια εδώ μέσα νομίζεις ότι έχω κώλυμα με το «ξανθό γένος»;

Ο καθένας κοιτάει το συμφέρον του και το δικό μας είναι με τις ΗΠΑ, αλλά όχι σφουγγοκωλάριοι γιατί θα μας δίνουν κομμάτι κομμάτι στην Τουρκία, για να την κρατάνε χορτάτη

Σε όλα τα κράτη τα λεφτά τα αρπάζει η ελίτ, αντί να δείχνεις τους πεινασμένους στο Καζακστάν κοίτα τους Έλληνες...υποτίθεται μπήκαμε στην ΕΕ για να περνάμε καλύτερα και γίναμε δούλοι

 

Στη προκειμένη περίπτωση οι ανόητοι Αμερικάνοι θεώρησαν Ρώσους και Κινέζους κορόιδα όμως αποδείχτηκε ότι είναι οι ίδιοι.

Ο Κίσινγκερ υπεύθυνος για το άνοιγμα στη Κίνα είχε πει ότι μετά από 20+ χρόνια θα χρειαστεί να συμμαχήσουμε με τους Ρώσους για να την χτυπήσουμε... νταξ οι δημοκρατικοί τα ξέρουν καλύτερα, θα τα βάλουν και με τους δύο

 

Για μια ποιο σφαιρική εικόνα

Οι αμερικανικές βάσεις στην Ελλάδα και το Σύνδρομο της Σιγκαπούρης

 

 

Όλοι νοιάζονται για την πάρτη τους. Άλλοι το δείχνουν περισσότερο, άλλοι λιγότερο. Αυτό έχει δείξει το διηνεκές της ιστορίας

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

06c2a9f4472647e69f56ea7ae5ad30cc.JPG
WWW.CAPITAL.GR

Την προσυμπλήρωση των δηλώσεων ΦΠΑ όπως η Ιταλία σχεδιάζει το οικονομικό επιτελείο σε...

 

  • Like 1
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

wolf.jpg
WWW.PROTOTHEMA.GR

O λύκος άρπαξε το σκυλί και εξαφανίστηκε στο δάσος
p01qmcp0.jpg
WWW.BBC.COM

Wolves had been absent from Yellowstone National Park for more than 70 years until they were reintroduced in the 1990s – with some surprising benefits.

 

Έγινε επεξεργασία από Lakisss
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

πριν 13 ώρες, το μέλος astrolabos έγραψε:

 

Όλοι νοιάζονται για την πάρτη τους. Άλλοι το δείχνουν περισσότερο, άλλοι λιγότερο. Αυτό έχει δείξει το διηνεκές της ιστορίας

 

‘Όχι όλοι, ο Έλληνας είναι ανιδιοτελής και κιμπάρης...μπορεί να ζει με ένα 500ρικο αλλά φροντίζει για το καλό Γερμανών και Αμερικάνων

 

Σε λίγο δεν θα συμφέρει ούτε μοδίστρα να γίνεις στην Ελλάδα...θα σου τρώει την είσπραξη το ρεύμα της γαζωτικής

  • Agree 2
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Lakisss said:
wolf.jpg
WWW.PROTOTHEMA.GR

O λύκος άρπαξε το σκυλί και εξαφανίστηκε στο δάσος
p01qmcp0.jpg
WWW.BBC.COM

Wolves had been absent from Yellowstone National Park for more...

 

Είδε πως τον έχουν κάνει λουλη οι άνθρωποι και τον άρπαξε να τον πάει στο δάσος και να τον κάνει πάλι άντρα

  • Haha 3
Link to comment
Share on other sites

πριν 1 ώρα, το μέλος l2phile έγραψε:

Είδε πως τον έχουν κάνει λουλη οι άνθρωποι και τον άρπαξε να τον πάει στο δάσος και να τον κάνει πάλι άντρα

Κρίμα για τον σκύλο, ούτε εγώ ήξερα ότι απαγορεύονται εκεί. Τώρα αν τον δεις μπροστά σου στα τρία μέτρα, θα σου πω εγώ αν το σκ@τό φτάσει στην κάλτσα. :p

  • Like 1
  • Sad 1
Link to comment
Share on other sites

....Τον Μαιο γεννηθηκε ο γιος μου και αρχες Ιουλιου ειχαμε ραντεβου στη πρεσβεια για τη δηλωση τεκνου.

Τα χαρτια του μικρου σταλθηκαν στο ειδικο ληξιαρχειο Αθηνων (απο τη πρεσβεια την ιδια ή την επομενη μερα), το οποιο κανει την εγγραφη, αυτη εμφανιζεται στο δημοτολογιο του δημου μου και επειτα η πρεσβεια μπορει να εκδωσει διαβατηριο.

Το ειδικο ληξιαρχειο θελει, θεωρητικα και αδικαιολογητα, περιπου 1 με 3 μηνες για να κανει την εγγραφη ενω η πρεσβεια απαιτει να εχεις κλεισει ραντεβου για οποιαδηποτε συναλλαγη με αυτο και το ελληνικο δημοσιο. Αυτο το γραφω για να γινει αντιληπτο ο χρονος που απαιτειται για να τελειωσουν ολες οι διαδικασιες με την προυποθεση οτι εχει βρεθει ραντεβου που βολευει και στους δυο γονεις κλπ.

 

Μεχρι το Δεκεμβριο η εγγραφη δεν ειχε γινει, δε χρειαζεται να γραψω πως δεν ηρθαμε στην Ελλαδα το Σεπτεμβριο για διακοπες, ενω η γυναικα μου ειχε μιλησει τηλεφωνικα και ηλεκτρονικα με το Υπουργειο Εσωτερικων, οπου οι ιδιοι αν και προθυμοι να βοηθησουν, δε καταφεραν να ερθουν σε επαφη με το ειδικο ληξιαρχειο.

 

Τα Χριστουγεννα, η αδερφη μου προτεινε να μιλησει με φιλη της δικηγορο για να μεσολαβησει. Αν και δε πιστευα οτι μπορει να κανει κατι, η εγγραφη εγινε μεσα σε τρεις μερες απο τη μερα που η δικηγορος ανελαβε την υποθεση.

 

Μια βδομαδα μετα ο Πιερρακακης εκανε το θαυμα του, κατι που θα διευκολυνει τουλαχιστον τους υπολοιπους γονεις απο εδω και περα.

 

#πιερρακακηςγιαπρωθυπουργος

 

keyboard-tilergasia-ypologistis-laptop-s
WWW.SKAI.GR

Ουσιαστικά καταργείται η υποχρέωση που ίσχυε μέχρι πρότινος για μεταγραφή των ληξιαρχικών πράξεων στο Ειδικό Ληξιαρχείο του...

 

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

Δεν σου ανέφερε κανένας ότι μπορούσες να κανείς εξουσιοδότηση σε κάποιον δικό σου και να πάει αυτός με τα χαρτιά να κάνει την εγγραφή για να γλυτώσεις το χρόνο αυτό;

Το είχα κάνει το 20 για την κόρη μου.

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, rory said:

Δεν σου ανέφερε κανένας ότι μπορούσες να κανείς εξουσιοδότηση σε κάποιον δικό σου και να πάει αυτός με τα χαρτιά να κάνει την εγγραφή για να γλυτώσεις το χρόνο αυτό;

Το είχα κάνει το 20 για την κόρη μου.

 

 

Ειχαμε ρωτησει στη πρεσβεια αν μπορουμε να το κανουμε ιδιωτικα αλλα προτειναν να μη το επιχειρησουμε λογω κοβιντ.

Επισης επειδη η γεννηση εγινε στο εξωτερικο, θα επρεπε καποιος να παει στην Αθηνα για αυτο, πραγμα αδυνατο για τους δικους μου που μενουν στην αγρια δυση της Ημαθιας.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, GFFermari said:

 

Ειχαμε ρωτησει στη πρεσβεια αν μπορουμε να το κανουμε ιδιωτικα αλλα προτειναν να μη το επιχειρησουμε λογω κοβιντ.

Επισης επειδη η γεννηση εγινε στο εξωτερικο, θα επρεπε καποιος να παει στην Αθηνα για αυτο, πραγμα αδυνατο για τους δικους μου που μενουν στην αγρια δυση της Ημαθιας.


Το ‘16 που βρέθηκα στην ίδια θέση έβαλα άμεσα φίλο δικηγόρο και είχε τελειώσει όπως είπες σε ένα 3ήμερο. Επίσης και ενημερωτικά, ανάλογα τον/την πρέσβη/βειρα, μπορείτε και με χαρτί της πρεσβείας υπογεγραμμένο από τον/την ίδιο/α να πετάξετε για Ελλάδα και πίσω χωρίς διαβατήριο για το παιδί. 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Just now, jax7480 said:


Το ‘16 που βρέθηκα στην ίδια θέση έβαλα άμεσα φίλο δικηγόρο και είχε τελειώσει όπως είπες σε ένα 3ήμερο. Επίσης και ενημερωτικά, ανάλογα τον/την πρέσβη/βειρα, μπορείτε και με χαρτί της πρεσβείας υπογεγραμμένο από τον/την ίδιο/α να πετάξετε για Ελλάδα και πίσω χωρίς διαβατήριο για το παιδί. 

Ναι θα μπορουσαμε να πεταξουμε χωρις διαβατηριο πριν τον κοβιντ. Τωρα, τουλαχιστον η πρεσβεια στο Λονδινο, δε δινει ταξιδιωτικο εγγραφο αν δεν υπαρχει σοβαρος λογος.

Ζητησαμε (το Σεπτεμβριο) αλλα δε μας εδωσαν.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 1 ώρα, το μέλος GFFermari έγραψε:

....Τον Μαιο γεννηθηκε ο γιος μου και αρχες Ιουλιου ειχαμε ραντεβου στη πρεσβεια για τη δηλωση τεκνου.

Τα χαρτια του μικρου σταλθηκαν στο ειδικο ληξιαρχειο Αθηνων (απο τη πρεσβεια την ιδια ή την επομενη μερα), το οποιο κανει την εγγραφη, αυτη εμφανιζεται στο δημοτολογιο του δημου μου και επειτα η πρεσβεια μπορει να εκδωσει διαβατηριο.

Το ειδικο ληξιαρχειο θελει, θεωρητικα και αδικαιολογητα, περιπου 1 με 3 μηνες για να κανει την εγγραφη ενω η πρεσβεια απαιτει να εχεις κλεισει ραντεβου για οποιαδηποτε συναλλαγη με αυτο και το ελληνικο δημοσιο. Αυτο το γραφω για να γινει αντιληπτο ο χρονος που απαιτειται για να τελειωσουν ολες οι διαδικασιες με την προυποθεση οτι εχει βρεθει ραντεβου που βολευει και στους δυο γονεις κλπ.

 

Μεχρι το Δεκεμβριο η εγγραφη δεν ειχε γινει, δε χρειαζεται να γραψω πως δεν ηρθαμε στην Ελλαδα το Σεπτεμβριο για διακοπες, ενω η γυναικα μου ειχε μιλησει τηλεφωνικα και ηλεκτρονικα με το Υπουργειο Εσωτερικων, οπου οι ιδιοι αν και προθυμοι να βοηθησουν, δε καταφεραν να ερθουν σε επαφη με το ειδικο ληξιαρχειο.

 

Τα Χριστουγεννα, η αδερφη μου προτεινε να μιλησει με φιλη της δικηγορο για να μεσολαβησει. Αν και δε πιστευα οτι μπορει να κανει κατι, η εγγραφη εγινε μεσα σε τρεις μερες απο τη μερα που η δικηγορος ανελαβε την υποθεση.

 

Μια βδομαδα μετα ο Πιερρακακης εκανε το θαυμα του, κατι που θα διευκολυνει τουλαχιστον τους υπολοιπους γονεις απο εδω και περα.

 

#πιερρακακηςγιαπρωθυπουργος

 

keyboard-tilergasia-ypologistis-laptop-s
WWW.SKAI.GR

Ουσιαστικά καταργείται η υποχρέωση που ίσχυε μέχρι πρότινος για μεταγραφή των ληξιαρχικών πράξεων στο Ειδικό Ληξιαρχείο του...

 

 

Ήθελα να κάνω multi-quote αλλά απέτυχα :hehe:

 

Αν καταννοώ το θέμα σωστά, είναι πως παιδάκια γεννημένα στο εξωτερικό δεν δηλώνονταν (ή καθυστέρησε η διαδικασία) για να δηλωθούν και δεν μπορούσαν να εκδώσουν διαβατήριο;

 

Εγώ όταν ήθελα να το κάνω αυτό εδώ Πολωνία μου είπε η Πρεσβεία οτι επειδή ήταν εκτός γάμου, η διαδικασία ήταν αρκετά πολύπλοκη και  χρονοβόρα οπότε το παράτησα (και το Πολωνικό διαβατήριο καλό είναι ..και φθηντόρερο 😛 -γυναίκα ντόπια γαρ) Αν κάτι άλλαξε και μπορώ να τα δηλώσω και Ελληνοπουλάκια, ευχαρίστως να το κάνω - να τους κάνω και φαντάρους :hehe: ) Παντρεύτηκα κιόλας οπότε ίσως βοηθήσει αυτό.

Έγινε επεξεργασία από Spirosssss
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Οι ΔΥ ειτε δεν εκαναν τη δουλεια τους ειτε δεν εκαναν τη δουλεια τους και ειχαν συσσωρευτει χιλιαδες αιτησεις για εγγραφη στο ειδικο ληξιαρχειο.

Τα αγορακια πρεπει να γραφουν στο ειδικο ληξιαρχειο γιατι εχουν την υποχρεωση του στρατου. Για τα κοριτσακια δε ξερω αν η πρεσβεια στελνει τα χαρτια κατευθειαν στο Δημο που ανηκετε.

 

Για τα παιδια εκτος γαμου δεν αλλαζει κατι. Απλα γινεται η εγγραφη στις μεριδες των γονεων ξεχωριστα. Μετα το γαμο οι μεριδες ενωνονται.

Κακως η πρεσβεια σας ειπε οτι η διαδικασια ειναι πολυπλοκη. Απλα ηταν χρονοβορα, οχι πολυπλοκη.

 

Λογικα, τωρα θα μπορεις να τα δηλωσεις κατευθειαν στη πρεσβεια κ αυτοι στο ειδικο ληξιαρχειο κ αντιστοιχα στο δημο που ανηκετε, χωρις καθυστερηση και αναμονη. Επειτα το διαβατηριο θελει περιπου ενα μηνα για να εκδωθει, αν θελεις να εχετε και ελληνικο.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Εκτός γάμου είχα κάνει την διαδικασία και εγώ.

Το μόνο που μας είχαν πει είναι ότι έπρεπε να είμαστε και οι δυο γονείς παρών όταν κάναμε την αίτηση για την έκδοση του διαβατηρίου.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ! Θα πάω Πρεσβεία σε λίγες μέρες για να ανανεώσω το δικό μου διαβατήριο και θα ξαναρωτήσω. Θυμάμαι χαρακτηριστικά πάντως όταν είχα ρωτήσει για τον πρωτότοκο, ο υπάλληλος εκεί τράβαγε τα μαλλιά του (μεταφράσεις επι μεταφράσεων έλεγε, δικηγόρους, αίτηση κ από τη μητέρα οτι δέχεται να έχουν 2πλη υπηκοότητα κλπ) Οπότε το άφησα τελείως και με τους 2 επόμενους. Τώρα που το σκέφτομαι, να ανανεώνω διαβατήρια για όλους είναι λίγο ασύμφορο :hehe: 10 euroπουλάκια έκαστος για το  Πολωνικό + φωτογραφίες.

  • Like 1
  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, GFFermari said:

Επειτα το διαβατηριο θελει περιπου ενα μηνα για να εκδωθει, αν θελεις να εχετε και ελληνικο.


Το διαβατήριο δεν παίρνει ένα μήνα. Το διαβατήριο θέλει 5 εργάσιμες περίπου. Το πηγαίνελα λόγω περικοπών παίρνει μεγάλο χρονικό διάστημα. Επειδή λόγω περικοπών στις μεταφορές τα διαβατήρια στέλνονται μια φορά το δίμηνο από την Πρεσβεία στην Αθήνα, υπάρχει περίπτωση να είσαι τυχερός και να το πάρεις σε περίπου 20 μέρες ή άτυχος και να το πάρεις σε 2.5+ μήνες. Ξέρω γιατί έχω κολλητό μέσα στην ελληνική πρεσβεία του Όσλο και μου τα έχει πει. Παλιότερα έστελναν μια φορά το μήνα νομίζω τα διαβατήρια προς έκδοση ή ανανέωση και ήταν πιο γρήγορη η διαδικασία. Τώρα είναι μια φορά το δίμηνο. 

Link to comment
Share on other sites

Το ειδικό ληξιαρχείο είναι το απαύγασμα του μπουρδελοδημοσίου. Είναι μία κατηγορία μόνο του! Προσπάθησα να παραδώσω πιστοποιητικό βάφτισης του μωρού το καλοκαίρι. Απλά παράδοση, δε καίγομαι και να περαστεί μετά από ένα χρόνο. Απαιτεί ραντεβού.

 

Ραντεβού έχει ένα εξάμηνο μετά, τηλέφωνα απαντάνε προφανώς μετά τη 1 ώρα αναμονής, γιατί παραπάνω δεν άντεξα. Ευτυχώς που λόγω αποσύνθεσης γενικής, κάποια μέρα που είπα να δοκιμάσω να πάω το καλοκαίρι, δεν είχαν πορτιέρη, και μπήκα μέσα. 2 υπάλληλοι που δεν έδιναν καμιά σημασία αν δεν είχες ραντεβού.

Μία κοπελίτσα ήρθε να με ρωτήσει, μου λέει ότι δε γνωρίζει καλά τη διαδικασία και ότι είναι εκεί για να απαντάει τα τηλέφωνα. Αν δεν της έριχνα πάνω από δεκαετία και δεν είχε υπάρξει τόσο ευγενική, θα αντιδρούσα έντονα μετά από 5-6 45λεπτα στην αναμονή τις προηγούμενες μέρες.

 

Μου λέει μετά, δεν πρόκειται να τελειώσουν τώρα, δε θα σου απαντήσουν ούτε στην ερώτηση, στείλε μέηλ. Έμεινα παγωτό, τη χιλιοευχαρίστησα κι έφυγα. Έστειλα δε το μεήλ από το κινητό κατεβαίνοντας τις σκάλες. Το καλοκαίρι του 2021. Ακόμη απαντάνε.

 

Θα κάνω τη διαδικασία τελικώς μέσω του προξενείου. Αργεί αλλά τουλάστιχον κάνει τη δουλειά χωρίς να πάω Ελλάδα και να μπλέξω με... αντιρρησίες αξιολόγησης.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.