Jump to content



Ας κάνουμε το εργαστήρι καλύτερο - V3 Edition


DJD

Recommended Posts

  • 3 weeks later...

attachicon.gifstorage.jpg

 

solved :)

 

Ελα captain obvious, εσυ;;;;;

Τι ακριβως ΔΕΝ καταλαβες απο το 'ΕΜΦΑΝΕΣ';;;

 

Καλο ειναι ξερεις να ΣΕΒΕΣΤΕ τους χρηστες, αλλα δυστυχως αυτο δεν διδασκεται.

 

SOLVED και απο μενα.

Link to comment
Share on other sites

captain obvious εσύ;;;

 

Να μη του βάλεις ένσημα την επόμενη φορά αφού δε κάνει αυτό που θες. Ο σεβασμός είναι αμφίδρομος ξέρεις.

 

1) Είναι εμφανές στο σημείο που είναι

2) Όταν κάναμε την μετάβαση γέμισαν όλα τα inbox σχεδόν. Μάλλιασε η γλώσσα μας να το λέμε όπως και για τη κατηγορία Premium member στις αγγελίες ότι απαιτείται ένα ποστ για να μπορέσετε να ποστάρετε αγγελία. 

3) Πλέον που είμαστε στην IPB όταν θα πάει να ξαναγεμίσει το inbox σου θα σου έρθει ένα email. Αν δε σου έρθει τότε ξαναγράφεις αν θες και το λύνουμε και πάλι το πρόβλημα.

 

SOLVED και απο εμένα.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ελα captain obvious, εσυ;;;;;

Τι ακριβως ΔΕΝ καταλαβες απο το 'ΕΜΦΑΝΕΣ';;;

 

Καλο ειναι ξερεις να ΣΕΒΕΣΤΕ τους χρηστες, αλλα δυστυχως αυτο δεν διδασκεται.

 

SOLVED και απο μενα.

 

Προς τι ο τρόπος σου και οι χαακτηρισμοί σου φίλε μου δεν καταλαβαίνω?

Ζήτησες κάτι και σου δώσαμε την λύση.

Αν νομίζεις οτι καθυστερήσαμε χρέωσε μας.

Αν δεν βλέπεις τα μηνύματα που εμφανίζονται στην οθόνη σου δυστυχώς δεν μπορώ να κάνω κάτι :)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Καταρχάς θέλω να πω ότι αντιλαμβάνομαι την δυσκολία μετάβασης σε καινούρια πλατφόρμα...υλοποιώ πολλά έργα πληροφορικής σε παρεμφερείς τομείς και ξέρω πόσες παραμέτρους έχει...δεν αμφισβητώ ότι έγινε καλή δουλειά και σίγουρα το forum είναι λειτουργικό.

 

Ωστόσο οφείλω να αναφέρω μετά από τόσους μήνες που το χρησιμοποιώ ότι το παλαιότερο lab μου άρεσε περισσότερο και περνούσα περισσότερο χρόνο εκεί, τώρα ακόμη δεν με "ενθουσιάζει" το Interface και γενικώς προτιμώ το παλιό....

 

Επίσης σήμερα επειδή στις δικές μας αγγελίες "δεν κουνιέται φύλλο" πλέον  αναγκάστηκα να γραφτώ στο "διπλανό" φόρουμ αποκλειστικά για να βάζω καμιά αγγελιούλα και μόνο.

 

Ωστόσο δεν μπορούσα να μην παρατηρήσω την απίστευτη ομοιότητα στο στήσιμο του site......να ρωτήσω για ποιόν λόγο ισχύει αυτό είχανε αυτοί την ίδια πλατφόρμα και μετά έγινε η μετάβαση του thelab ή ισχύει κάτι άλλο??

 

Για ποιόν λόγο το thelab.gr ως (θέλω να πιστεύω) το 1ο site στον τομέα του (που θεωρητικά έχει και κάποιους πόρους) δεν έστησε κάτι διαφορετικό έτσι ώστε να ξεχωρίζει ως όφειλε???

 

Όλα τα παραπάνω τα γράφω με εντελώς καλή θέληση και η απορία μου είναι γνήσια δεν θέλω να υπονοήσω κάτι.....Επίσης το τονίζω ότι ΔΕΝ γνωρίζω από στήσιμο φόρουμς, το μόνο που έχω ως εμπειρία από web design είναι η αγορά και παραμετροίηση απλών templates σε wordpress....οπότε ζητώ την κατανόησή σας εάν η ερώτησή μου είναι ανούσια....

Έγινε επεξεργασία από SirGeorge
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Επίσης σήμερα επειδή στις δικές μας αγγελίες "δεν κουνιέται φύλλο" πλέον  αναγκάστηκα να γραφτώ στο "διπλανό" φόρουμ αποκλειστικά για να βάζω καμιά αγγελιούλα και μόνο.

 

 

Κάτι άκουσαν οι κεραίες μου ότι σύντομα θα υπάρξει αλλαγή στις αγγελίες

 

 

 

Ωστόσο δεν μπορούσα να μην παρατηρήσω την απίστευτη ομοιότητα στο στήσιμο του site......να ρωτήσω για ποιόν λόγο ισχύει αυτό είχανε αυτοί την ίδια πλατφόρμα και μετά έγινε η μετάβαση του thelab ή ισχύει κάτι άλλο??

 

Σε αυτό σου κάνω copy paste μία απάντηση που είχα δώσει στις αρχές

 

 

 

2) Επειδή διάβασα και κάποιες σπόντες πάλι για το insomnia και για το TheLab. Κάνετε μερικοί σαν να μην έχετε δει άλλα forums. Δεν είναι το insomnia το forum που ανακάλυψε ξαφνικά την IPB και την έβαλε πρώτο, αλλά ούτε το TheLab είναι το τελευταίο που έκλεισε καταιδρωμένο τη πόρτα. Το έχω πει στο θέμα. Δύο υπολογιστές με Windows 7 θα μοιάζουν μεταξύ τους και η διαφορά θα είναι στην επιφάνεια εργασίας που καθορίζει ο χρήστης. Εχεις το ίδιο λειτουργικό και εκει πάνω βάζεις το logo σου, τα χρώματά σου και δίνεις στους χρήστες σου ένα πιο σύγχρονο περιβάλλον. Δεν γινόταν να μείνουμε μια ζωή στην VB για να μην σας θυμίζει το insomnia και να είμαστε χωρίς update στα διάφορα προβλήματα επ' άπειρον . Εμένα μου θυμίζει πιο διάσημα Sites το insomnia τι να κάνουμε;  
https://forums.geforce.com/   H IPB είναι το μέλλον και ένα Site ΔΕΝ μπορεί να επιζήσει αν δεν προχωρήσει σε "λειτουργικό". Είναι καλύτερη; Σε μερικά είναι αιώνες μπροστά απο την VB, σε άλλα είναι πίσω. Παίρνεις τα καλά μαζί με τα κακά στις επιλογές σου.  

 

 

 

 

Για ποιόν λόγο το thelab.gr ως (θέλω να πιστεύω) το 1ο site στον τομέα του (που θεωρητικά έχει και κάποιους πόρους) δεν έστησε κάτι διαφορετικό έτσι ώστε να ξεχωρίζει ως όφειλε???  

 

 

Δε σε καταλαβαίνω βασικά :)

Η πλατφόρμα είναι αυτό πάνω στο οποίο δουλεύεις. Τώρα να πιάσουμε να γράψουμε τη δική μας πλατφόρμα για να ειναι ο Λάμπης μοναδικός θα ήταν φοβερό. Βέβαια θα ήθελε γνώσεις και χρήματα που μάλλον ξεπερνούν το μέγεθος :)

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Οκ ευχαριστώ για την απάντηση με καλύψατε συνεχίστε την πολύ καλή προσπάθεια....ξέρω ότι όλα αυτά είναι από τον προσωπικό χρόνο του καθενός και δεν αμείβεται, αυτό από μόνο του είναι αξιέπαινο.

 

Εάν γίνει κάτι και για τις αγγελίες (εγώ προτείνω να ξαναγίνουνε ακριβώς όπως πριν) στα πλαίσια της πλατφόρμας φυσικά νομίζω ότι θα αγγίζουμε το τέλειο...

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

δεν γνωρίζω αν αυτό που υπήρχε στο παλιό site να βλέπεις τον αριθμό από τα  αδιάβαστα νέα μηνύματα συνολικά και ανά νήμα μπορεί να γίνει ευκολα στην νέα πλατφόρμα...Υπάρχει τέτοια δυνατότητα;

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Χαιρετώ!

 

Παρατηρώ ένα θέμα στη φόρτωση του site. Συγκεκριμένα, όταν το ανοίγω για πρώτη φορά στην κεντρική σελίδα, καθυστερεί (10+ δευτερόλεπτα), την ίδια στιγμή που τα υπόλοιπα site που επισκέπτομαι ανοίγουν σε 1-2 seconds max απ όταν κλικάρω (με SSD).

 

Μπαίνω από Chrome, αλλά δοκιμάζοντας και στο Firefox που δεν συχνάζω και δεν έχω cookies, παρατήρησα ακόμα μεγαλύτερη καθυστέρηση. Έχω μάλιστα την εντύπωση ότι αυξάνει με τον καιρό (not sure), ενώ δεν υπήρχε στην παλιά έκδοση ούτε στη νέα, τον πρώτο καιρό.

 

Κάνω εγώ κάτι λάθος ή είναι βαρύ από τη φύση του και φορτώνει πολύ πράμα?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

ποστ 30, ποστ 194, 

δεν γνωρίζω αν αυτό που υπήρχε στο παλιό site να βλέπεις τον αριθμό από τα  αδιάβαστα νέα μηνύματα συνολικά και ανά νήμα μπορεί να γίνει ευκολα στην νέα πλατφόρμα...Υπάρχει τέτοια δυνατότητα;

 

γίνεται κάτι με το παραπάνω ;

μάλλον χρειάζεται να "τάξω" άλλη μια VGA στον jpavly για να γίνει,..

Έγινε επεξεργασία από sstav
Link to comment
Share on other sites

Με τις αγγελίες τι γίνεται; Δεν κουνιέται τίποτα από τότε που άλλαξε το μοτίβο.

 

Λέμε να τελειώσει πρώτα ο διαγωνισμός, μην διευκολύνουμε πολύ όσους θέλουν να πουλήσουν επιτόπου τα δώρα τους (ναι, υπάρχουν κι αυτοί). :p

 

Κάτι είναι στα σκαριά. Όπως προελέχθη, λίγη υπομονή.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.