Jump to content



Ας κάνουμε το εργαστήρι καλύτερο - V3 Edition


DJD

Recommended Posts

Ευχαριστώ για την άμεση απάντηση.

Τις ειδοποιήσεις από όλες τις άλλες ενότητες τις παίρνω κανονικά, από τις ειδήσεις μόνο όχι.

 

Έχω τσεκαρισμένα τα πεδία στις ρυθμίσεις-> Επιλογές ειδοποιήσεων

"Ειδοποίησέ με όταν κάποιος παραθέτει μία δημοσίευσή μου" και

"Ειδοποίησέ με όταν "αρέσουν" οι δημοσιεύσεις μου"

δεν ξέρω τι μπορεί να φταίει :hmm:

Έγινε επεξεργασία από virus777
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την άμεση απάντηση.

Τις ειδοποιήσεις από όλες τις άλλες ενότητες τις παίρνω κανονικά, από τις ειδήσεις μόνο όχι.

 

Έχω τσεκαρισμένα τα πεδία στις ρυθμίσεις-> Επιλογές ειδοποιήσεων

"Ειδοποίησέ με όταν κάποιος παραθέτει μία δημοσίευσή μου" και

"Ειδοποίησέ με όταν "αρέσουν" οι δημοσιεύσεις μου"

δεν ξέρω τι μπορεί να φταίει :hmm:

ειχες απενεργοποιήσει την άμεση ειδοποίηση. Στο ενεργοποίησα ξαναδες σε παρακαλώ και πες μου.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Για να δείξει τις καινούργιες πρέπει να τις βλέπουμε μόνο από αρχική σελίδα?

Δε χρειάζεται αναγκαστικά να πας από κεντρικη, μπορείς να πας στο νέο περιεχόμενο, home, articles και μπορείς να δεις όλες τις ειδήσεις.
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

ειχες απενεργοποιήσει την άμεση ειδοποίηση. Στο ενεργοποίησα ξαναδες σε παρακαλώ και πες μου.

Ούτε και τώρα δουλεύει, ακόμα δε μου δείχνει αν κάποιος μου έκανε like ή quote σε ένα πόστ δικό μου στην ενότητα των ειδήσεων :(

Πρέπει να μπαίνω στο αντίστοιχο θέμα να το βλέπω manually. Τελικά είναι δικό μου το ζήτημα ή γενικό?

 

Επιπλέον εσύ μου άλλαξες τη γλώσσα χρήστη από τα ελληνικά στα αγγλικά? Για να καταλάβεις τί εννοώ:

https://www.dropbox.com/s/e4u217nrkqwhjej/456.png?dl=0

Αν γίνεται βάλτη αν μπορείς πάλι ελληνικά επειδή υποψιάζομαι οτι δεν μπορώ να την αλλάξω μόνος μου. 

Μου αρέσει να βλέπω ελληνικά, μου θυμίζει οτι γράφω στο thelab.gr και όχι στο overclock.net ας πούμε.

Ευχαριστώ :)

Link to comment
Share on other sites

Δε στην αλλαξα εγω. Για το αλλο θεμα θα ρο κοιταξω μολις επιστρεψω σπιτι.

 

Για τη γλωσσα πηγαινε τερμα κατω στο φορουμ και επελεξε ελληνικά

 

-------------------

 

Οταν πάτε στον επεξεργαστή κειμένου aka επιλογές απάντησης/πλήρης επεξεργαστής κειμένου απο κάτω σας δείχνει τα τελευταία post του θέματος.

 

Δε θυμάμαι ποιος το είχε ζητήσει, αλλά έγινε και αυτό με τη βοήθεια του @rastafari :T:

 

@virus777, είναι γενικό το πρόβλημα τελικά και το κοιτάμε

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

είναι κάτι που δεν το έχω δει στην νέα έκδοση (νομίζω πως υπήρχε στην παλιά, δεν το ορκίζομαι)

 

θα ήθελα σε οποιοδήποτε review ,επειδή είναι πολυσέλιδο, κάπου κοντά στον επιλογέα σελίδας του review να έχουμε και ένα drop down menu που να περιέχει τους τίτλους της κάθε σελίδας(ας το πούμε κάτι σαν μινι ευρετήριο) όπου με ένα απλό κλικ αν πηγαίνω στην σελίδα που με ενδιαφέρει, πολλές φορές θέλω να δω πχ. μόνο μετρήσεις και summary ή ψάχνω κάτι συγκεκριμένο και το να κλικάρω αριθμούς σελίδας ελπίζοντας να την πετύχω δεν είναι ιδανικό

 

ps. αν και έριξα μία γρήγορη ματιά στο thread αν αυτό ξαναζητήθηκε, απλά delete me

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει περίπτωση να ενώνονται όλες οι ειδοποιήσεις που αφορούν το ίδιο θέμα όπως γίνεται στο FB; (πχ. 5 νέες απαντήσεις στο AC). Έτσι κι αλλιώς όποια και να πατήσω στην τελευταία αδιάβαστη βγάζει, και με τόσο χώρο που πιάνουν αν έχω άλλη ειδοποίηση εξαφανίζεται.

 

post-37511-0-89089400-1418388928_thumb.j

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Όταν κάνεις "συνδρομή στο θέμα" ανοίγει

post-59630-0-16112600-1418398295_thumb.j

Aν επιλέξεις "καθημερινά" θα λαμβάνεις μια ειδοποίηση από το συγκεκριμένο topic για όλα τα new posts.

Αν πάλι δεν σε βολεύει το daily report πάτωντας "εμφάνιση όλων" (φαίνεται το κουμπί στο screεnshot που μας δείχνεις)

στα εμφανίζει όλα σε νέο παράθυρο και δεν χάνεις κανένα :)

Link to comment
Share on other sites

εχω ακομα το ιδιο θεμα :/ στο ΠΟΘ για παραδειγμα που εχω κανει συνδρομη αντι να μου στελνει ενα mail μολις καποιος κανει ποστ μου στελνει καθε μια απαντηση ξεχωριστα στο mail.

με αποτελεσμα αυτο εδω.

OMscnK5.png

καποια λυση? εχω κανει κατι λαθος στις ρυθμισεις?

Link to comment
Share on other sites

ακομα δεν κανει αυτο που εκανε στο παλιο. :/

στο παλιο οταν δεν ησουν μεσα σου εστελνε ενα mail οτι καποιος απαντησε, μεχρι να μπεις δεν σου ξαναεστελνε αλλο, ομως αμα εμπαινες και ξαναεβγαινες σου εστελνε και αλλο mail. το "καθημερινα" που ειπε ο απο πανω λογικα σου στελνει μια φορα την μερα σε ποιο υπαρχουν νεα μηνυματα. :/

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Το καθημερινά κάνει ακριβώς αυτό που κατάλαβες.

 

Για να λαμβάνεις ενημέρωση από topic όταν είσαι offline επέλεξε

 

"Μόνο όταν είμαι αποσυνδεδεμένος"

 

 

Το να λαμβάνεις όμως μια ενημέρωση μόνο έχω την εντύπωση οτι δεν γίνεται :)

 

 

 Editttttt

 

Τσέκαρα το παραπάνω και αν επιλέξεις σε κάποιο τοπικ

 

"Μόνο όταν είμαι αποσυνδεδεμένος"

 

λαμβάνεις μόνο ενα notification και ας γίνουν πολλά reply :)

Έγινε επεξεργασία από rastafari
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλημέρα και χρόνια πολλά

Οπως ξανα μανα είπα :p σε άλλο θέμα εδώ

http://www.thelab.gr/topic/139804-thelabgr-v3-bugs/?p=2106661

 

Λίγο υπομονή να γίνει η μεταφορά των reviews. Ισως χρειαστεί να κλείσουμε το site κάνα βράδυ για μερικές ωρίτσες για να γίνει. :)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά. Ακόμα απελπιστική η κατάσταση για όσους μπαίνουμε στο λάμπη από wp. Ντάξει, είπαμε, είμαστε λίγοι, αλλά όχι κι έτσι ρε παιδιά. Αν δεν μπορεί να γίνει μια εφαρμογή της προκοπής, τουλάχιστον σουλουπώστε το λίγο.

 

ΥΓ. Δεν θα έγραφα έτσι αλλά υποψιάζομαι συνομωσία των admin - mod κατά των wp. Ειδικά μιας κυρίας προσφάτως κινεζόπληκτης. :)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.