Jump to content



Recommended Posts

Δεν εχετε δει ποτε τετοια περασματα στη πραγματικοτητα ε???

 

http://www.youtube.com/watch?v=7S5-6XkLNyY

 

https://www.youtube.com/watch?v=wMLbn4PmGes

 

Εδω θα ηθελα να μας πουν οι ειδικοι επι ποσο ειναι το grip???

 

 

Ευχαριστώ για τα video. Αποδεικνύουν αυτό που λέω. Στο παιχνίδι είναι τέρμα γκάζι ( κόφτες) παντού . Στον πραγματικό κόσμο φρενάρουν...

 

Τέσπα κοντός ψαλμός αλληλούια. Ίσως ήδη είναι κ πιο hardcore για το κοινό που απευθύνεται.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Και είχα ενθουσιαστεί στην αρχή. Καλό είναι στο χώμα, Αγγλία, Ελλάδα. Στην 1000 Lakes είναι λίγο arcade.

Πάντα προσωπκές εκτιμήσεις και τοποθετήσεις.

Επίσης το WRX είναι πολύ καλό.

Έγινε επεξεργασία από mad_dog
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τα video. Αποδεικνύουν αυτό που λέω. Στο παιχνίδι είναι τέρμα γκάζι ( κόφτες) παντού . Στον πραγματικό κόσμο φρενάρουν...

 

Τέσπα κοντός ψαλμός αλληλούια. Ίσως ήδη είναι κ πιο hardcore για το κοινό που απευθύνεται.

 

Ρε συ, κατάρχην δεν γνωριζεις το σεταπ του, μπορει να ακους κοφτη πεμπτης και να πηγαινει με 80χλμ, δε λεει απολυτως τιποτα οτι ακους κοφτη συνεχεια, η πιστα ειναι απο τις πιο ευκολες της φιλανδιας, και ο τυπος την εχει τρεξει δεκαδες αν οχι εκατονταδες φορες σιγουρα γιατι ξερει να κοβει δρομο πριν τη στροφη (παρατυπα) για να μη κοψει καθολου.

Οτι ειναι υπερβολη ειναι, γιάυτο ειναι και WR.

Υπαρχουν arcade σημεια στο παιχνιδι (λιγα) και καλως υπαρχουν για εμενα.

Απο εκει και περα περι ορεξεως που λενε...

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν το δοκίμασα για 4 ώρες.

Γραφικά : παλιακά κάπως αλλά σίγουρα δυνατό σημείο. Εντυπωσιακή ατμόσφαιρα πχ Whales νύχτα κ βροχή κ ελαφρύ.

Ήχος : για σεμινάριο.

Physics : έτσι κ έτσι. Η άσφαλτος είναι broken. Είναι τόσο χάλια που νομίζεις πως οδηγάς καρότσι supermarket.Το χώμα κ το χιόνι καλύτερο. Το grip τελικά είναι καλό.

FFB : Δεν είναι το χάλι της early access, αλλά παραμένει ανεπαρκές. Αυτό κ άσφαλτος το μεγαλύτερο μείον του παιχνιδιού.

Το παιχνίδι είναι δύσκολο γιατί δεν έχεις καμία αίσθηση τί θέλει να κάνει το αμάξι.

Βασικά δεν έμεινα ικανοποιημένος.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Για οποιον θελει, εχω ανεβασει στο steam Workshop του Dirt Rally, καποιες ρυθμισεις για τη G27 που τρεχω καιρο.
Ψαξτε τις με το ονομα G27 Settings, και εχει για φωτογραφια τις ρυθμισεις στο logitech profiler.

Αντιγραψτε τις ρυθμισεις του profiler εκτος φυσικα απο τις μοιρες, οπου εκει θα βαλετε αυτες που βολευουν εσας.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

μια ερώτηση για τη λίγκα:

 

να υποθέσω ότι είμαι ο μόνος που οι στανταρ (αργοί) μηχανικοί και το service park ανά 3 ειδικές με έχει σκίσει;; Ιδίως μετά τις 3 των 10km στη σειρά το αμάξι είναι τρι-μπούρδελο :p  Να υποθέσω ότι δεν κάνω κάτι λάθος έτσι; έτσι είναι το league, απλά οι υπόλοιποι δεν τα σπάνε τόσο;  :D  :D 

 

επίσης έτσι πάει μέχρι το τέλος και των 24 stages;;; δεν πάμε 100% health πάλι όταν θα πάμε αγγλία έτσι; B)

Link to comment
Share on other sites

Έχω ολοκληρώσει 5 η 6 ειδικές χωρίς σημαντικά προβλήματα, αυτό το κατάφερα πηγαίνοντας πιο αργά (συντηρητικά), άρα ειναι στο χέρι σου πάνω απ'ολα.

Τώρα όσο για την Αγγλία, κανονικά θα πρέπει να πηγαίνουμε με 0% damage εκεί, γιατί η λογική αυτό λέει αν ήταν στην πραγματικότητα.

Η μόνη ένσταση που έχω για αυτή τη league, ειναι ότι την βρισκω αρκετά μεγάλη.

Πιστεύω πως θα ήταν καλύτερα να είχε μια χωρα μονο ανά βδομάδα άρα τις μισές σχεδόν ειδικές, 11-12 ειναι μια χαρά.

Μόνο αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Γιατι οι χρονοι στο service ειναι ετσι;; στα 30 λεπτα μονο 2-3% επιδιορθωση προλαβαινω να κανω μονο σε ενα πραγμα!

 

Το ποσο αποτελεσματικοι ειανι οι μηχανικοι σου, εξαρταται απο το level το δικο σου, καθως οσο ανεβαινεις εσυ level ανεβαινουν και αυτοι.

Αν πας στο team management ομως, μπορεις να νοικιασεις μηχανικους, καθως να αγορασεις perks κτλ, οσο πιο ακριβος ο μηχανικος που θα νοικιασεις τοσο καλος, γραφει τα στατιστικα του καθενος. Και μπορεις να νοικιασεις οχι μονο εναν.

Το παιχνιδι εχει πολλα, θελει λιγο ψαξιμο.

Ειναι Κ@^λΑ!!!

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Το ποσο αποτελεσματικοι ειανι οι μηχανικοι σου, εξαρταται απο το level το δικο σου, καθως οσο ανεβαινεις εσυ level ανεβαινουν και αυτοι.

Αν πας στο team management ομως, μπορεις να νοικιασεις μηχανικους, καθως να αγορασεις perks κτλ, οσο πιο ακριβος ο μηχανικος που θα νοικιασεις τοσο καλος, γραφει τα στατιστικα του καθενος. Και μπορεις να νοικιασεις οχι μονο εναν.

Το παιχνιδι εχει πολλα, θελει λιγο ψαξιμο.

Ειναι Κ@^λΑ!!!

Ναι τα ξερω αυτα. Αλλα εδω κατι παιζει. Μπαινω στο service και παω ας πουμε να φτιαξω engine που ειναι στο 90% πχ.

Για 91% - 10 λεπτα

Για 92%- αλλα 10 λεπτα

93% - αλλα 10 λεπτα και φτασαμε στα 30 λεπτα και δε φτιαξαμε τιποτα. Αυτο ουτε οταν ξεκινησα το παιχνιδι δεν ηταν ετσι. Η ομαδα ειναι 80lvl και ο καθενας εχει απο 2 perks.

Link to comment
Share on other sites

Μπηκες στο service κι εσυ και εχεις το ιδιο θεμα; Το team περναει κανονικα στα leagues καθοτι ειμαι γραμμενος και στη Rally Gravel και εκει οι χρονοι επισκευης δουλευουν κανονικα. Ποιος εχει φτιαξει τη league? Μηπως υπαρχει καποια ρυθμιση γι αυτο; Η μηπως ειναι καποιο bug; Γιατι πιο πισω εχω γραψει και ενα θεματακι με το polo που και μ αυτο κατι τρεχει...

Link to comment
Share on other sites

Ωχ.. Και παλι ομως οι χρονοι δεν ειναι φυσιολογικοι.. Ακομα και οταν αρχισα το παιχνιδι που δεν ειχα καν μηχανικους οι χρονοι ηταν παρα πολυ μικροτεροι.  Δεν ειναι δυνατον να βγαζεις ραλλυ με 24 διαδρομες ετσι. Εγω ειμαι σε φαση που δεν μπορω να συνεχισω γιατι ειχα εξοδο γερη.. Υπαρχει περιπτωση να αλλαξει;

Link to comment
Share on other sites

Retire πρός το τέλος της προτελευταίας ειδικής, από κιβώτιο λέει....

 

Αν και χάρηκα γενικά τον αγώνα και μπορώ να πω ότι βελτιωνόμουν ειδική με ειδική (αφού δεν τις ξέρω και ο συνοδηγός μου είναι για τα .... ρέματα... :p :p :p ), εντούτοις και χωρίς να έχω κάποια σημαντική έξοδο ή έστω και ακούμπημα, το αυτοκίνητο ειδική με ειδική πέθαινε....

Στο service park "έφτιαχνα" κιβώτιο και κινητήρα ή Turbo (από μία γραμμή το πολύ) και τελικά έμεινα....

 

Πάντως η ιδέα είναι ωραία και εάν παραμείνουν οι συμμετοχές αρκετές όπως στον 1ο αγώνα, θα γίνει ωραία φάση!

 

Προτάσεις

-------------

 

1. Ολική επισκευή του αυτοκινήτου σε κάθε αλλαγή συνθήκης, δηλαδή για παράδειγμα τελειώνοντας την Ελλάδα (12 ειδικές) και πηγαίνοντας στην Σκωτία (άλλες 12 ειδικές) ΔΕΝ πρέπει να κουβαλάς και όλες τις ζημιές μαζί σου. Κάτι σαν 1η και 2η μέρα ας πούμε.

 

2. Service Park ΑΝΑ 2 ειδικές και ΟΧΙ ανά 3 που ήταν σε αυτόν τον 1ο αγώνα.

 

3. Να ανέβει το επίπεδο των μηχανικών και να πάει σε medium για όλους, γιατί μιλάμε ότι το σημερινό επίπεδο δεν το είχα ούτε εγώ ως ερασιτέχνης όταν έτρεχα σε rally... :p  Ακόμα και τα τζάμια να καθαρίσεις, τρώς κάνα μισόλεπτο καπέλο....Όχι να αλλάξεις κιβώτιο...

 

Αυτά για την ώρα, Καλό τερματισμό στους υπόλοιπους!!!

 

ΥΓ. Δεν είδα πουθενά στις συμμετοχές τον ΥΠΕΡΟΔΗΓΟ=Τρελόσκυλο=mad_dog... Τι έγινε? Μήπως είναι ερασιτεχνική η λίγκα και δεν καταδέχεται? :lol: :lol: :lol:

Έγινε επεξεργασία από troffeo
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.