Jump to content



Recommended Posts

Κάπου σίγουρα θα υπάρχει αλλά δεν έχω χρόνο για πολύ ψάξιμο. Που μπορώ να κατεβάσω το iso windows 10 Επίσημα για καθαρή εγκατάσταση?? Πιάνει το key από windows 7-8.1?  

 

Η επίσημη σελίδα με τα .ISO παραπέμπει πλέον στο Media Creation Tool. Κατέβασέ το και φτιάξε από εκεί ISO:

 

https://www.microsoft.com/en-us/software-download/windows10

Link to comment
Share on other sites

Κάπου σίγουρα θα υπάρχει αλλά δεν έχω χρόνο για πολύ ψάξιμο. Που μπορώ να κατεβάσω το iso windows 10 Επίσημα για καθαρή εγκατάσταση?? Πιάνει το key από windows 7-8.1?  

https://www.microsoft.com/en-us/software-download/windows10

Πιάνει το κλειδί, αν και μπορείς να κάνεις απευθείας upgrade από το link.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ παιδιά πολύ άμεσες οι απαντήσεις σας !
Τα έχω κάνει τα updates αλλά το "πέρασμα" από πάνω μου έχει καθίσει στον λαιμό.
Νοιώθω ότι με clean Install θα πάει πολύ καλύτερα το Σύστημα 

Έγινε επεξεργασία από Nemesis89
Link to comment
Share on other sites

Μετά από αρκετό καιρό έκανα αλλαγή από HDD σε SSD. Πέρασα τα Win 8 που είχα γνήσια αλλά δεν δεχόταν το κλειδί. Πήρα τηλέφωνο στην Microsoft και μου έδωσαν οδηγίες να βάλω το κλειδί. Με ενημέρωσε ότι δεν χρειαζόταν να το κάνω αυτό και μπορούσα να κάνω απ'ευθείας εγκατάσταση τα 10 από την σελίδα τους φτιάχνοντας ένα USB ή DVD.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Έχουν φάει ένα σκάλωμα τα 10ρια και θέλουν σώνει και ντε να περάσουν έναν οδηγό από το win update για τον εκτυπωτή ο οποίος έχει έναν ήδη περασμένο και βγάζουν σφάλμα αποτυχίας εγκατάστασης.  Πώς μπορώ να το κάνω ignore και να πάμε παρακάτω.

 

Επέλεξα το κουτί "έλεγχος μόνο για προϊόντα Microsoft" αλλά δεν βοήθησε.

Link to comment
Share on other sites

Έχουν φάει ένα σκάλωμα τα 10ρια και θέλουν σώνει και ντε να περάσουν έναν οδηγό από το win update για τον εκτυπωτή ο οποίος έχει έναν ήδη περασμένο και βγάζουν σφάλμα αποτυχίας εγκατάστασης.  Πώς μπορώ να το κάνω ignore και να πάμε παρακάτω.

 

Επέλεξα το κουτί "έλεγχος μόνο για προϊόντα Microsoft" αλλά δεν βοήθησε.

 

Εδώ είσαι

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Όπως σου είπα και τις προάλλες, δεν υπάρχει λόγος να δώσεις τόσα χρήματα.
Οι λύσεις που έχεις είναι 3 πιστεύω.
1. Παίρνεις το Insider Preview δωρεάν και ρυθμίζεις τα updates για να μη γίνεις alpha testers (beta είμαστε οι υπόλοιποι :p )
2. Αγοράζεις κάποιο κλειδί από εδώ, σαφώς φθηνότερα (δε γνωρίζω την εγκυρότητα όλων των sites, θέλει λίγο ψάξιμο)
3. Αγοράζεις ένα κλειδί για 7 από εδώ με ~40€, κατεβάζεις τα 10 και τα εγκαθιστάς με αυτό το κλειδί αφού δικαιούσαι δωρεάν upgrade)

Link to comment
Share on other sites

@Iraklis

 

η πιο φθηνή λύση ίσως είναι μαγαζιά internetικά, μα ίσως δεν τα εμπιστεύεσαι.. (κι εγώ θα τα φοβόμουν λίγο, βλέποντας τιμές στα 16€).

Η τελευταία λύση, το να πάρεις δηλαδή κάποια 7άρια ή 8άρια, είναι σωστή, μα να έχεις υπόψιν σου 2 παράγοντες.

Οι εκδόσεις "enterprise", δεν γίνεται να πάρουν δωρεάν το upgrade.

Οι υπόλοιπες εκδόσεις παίρνουν το upgrade ΔΩΡΕΑΝ, μα ΓΙΑ ΕΝΑΝ ΜΟΝΟ ΧΡΟΝΟ. Μετά κανείς δεν ξέρει ποια τακτική θα ακολουθήσει η εταιρεία... 

 

Αν δεν είσαι σε περιβάλλον εργασίας (που είναι χίλιες φορές πιο άσχημο να τα έχεις πειρατικά), κάνε το upgrade κανονικά. Έχω πολλούς φίλους που έκαναν upgrade με σπασμένα windows κι έπαιξε κανονικά (δωρεάν). Απλά μετά το μετά το χρόνο, όπως όλοι θα λάβουμε τη λυπητερή, έτσι κι εσύ θα λάβεις έναν "λογαριασμό"... υποθετικά.

Link to comment
Share on other sites

Wizard!

 

ευχαριστω αλλα δεν θα παρω τετοιο ρισκο να αγορασω κλειδια εχω ακουσει ασχημα πραματα και δεν θελω ο ιδιος περιπετειες.

 

Delijohn

 

λες να παρω windows 7 και να κανω upgrade ομως.....

συγκριτικα αν τα δουμε ειναι ελαχιστες οι διαφορες στην τιμη τους 

 

εκτος αν ενοεις να αγορασω μονο κλειδια απο καποια site αλλο αυτο....okay..και παλι δεν θελω να μπω σε τετοια περιπετεια

 

αλλα να αγορασω ολοκληρο λογισμικο windows 7 η windows 10 νομιζω καλυτερα να διαλεξω τα 10

 

αφου δεν ξερουμε μετα απο 1 χρονο τι θα απογινουν τα 7 και ειναι ρισκο γιατι να το κανω τοτε ; 

 

και τι ενοεις αν κανω τωρα upgrade στο τελος πιθανον να λαβω ενα μυνημα λογαριασμο ; θα χρεωθω καποιο ταδε ποσο ; αυτο ;

Link to comment
Share on other sites

Το να πάρεις τώρα τα 10, είναι η πιο "large" περίπτωση.. αν δεν έχεις κάπου αλλού να πετάξεις τα λεφτά σου, κάνε το. Μα σίγουρα καλύτερα να τα ρίξεις αλλού.

Εγώ στη θέση σου ή θα έπαιρνα τα 7 και θα τα έκανα αναβάθμιση ή θα έκανα upgrade τα πειρατικά. Σε ένα χρόνο, όπως και να'χει, όσοι κάναμε αναβάθμιση, θα δούμε τι πρόκειται να κάνει η microsoft με το κόστος τους (των 10). Είτε τα έχεις πειρατικά, είτε τα πάρεις από ελλάδα, είτε από ένα από τα μαγαζιά που σου προτάθηκαν, είσαι "σχεδόν" το ίδιο καλυμμένος. Δε μιλάμε για πλανόδιους πωλητές στο μοναστηράκι, μιλάμε για μαγαζιά για χιλιάδες πωλήσεις (παιχνιδιών κυρίως) το μήνα. Δεν θα κορόιδευαν θεωρώ. Όσοι έχουμε κάνει την αναβάθμιση, τα έχουμε free για έναν χρόνο.. μετά θα δείξει.

Link to comment
Share on other sites

Το να πάρεις τώρα τα 10, είναι η πιο "large" περίπτωση.. αν δεν έχεις κάπου αλλού να πετάξεις τα λεφτά σου, κάνε το. Μα σίγουρα καλύτερα να τα ρίξεις αλλού.

Εγώ στη θέση σου ή θα έπαιρνα τα 7 και θα τα έκανα αναβάθμιση ή θα έκανα upgrade τα πειρατικά. Σε ένα χρόνο, όπως και να'χει, όσοι κάναμε αναβάθμιση, θα δούμε τι πρόκειται να κάνει η microsoft με το κόστος τους (των 10). Είτε τα έχεις πειρατικά, είτε τα πάρεις από ελλάδα, είτε από ένα από τα μαγαζιά που σου προτάθηκαν, είσαι "σχεδόν" το ίδιο καλυμμένος. Δε μιλάμε για πλανόδιους πωλητές στο μοναστηράκι, μιλάμε για μαγαζιά για χιλιάδες πωλήσεις (παιχνιδιών κυρίως) το μήνα. Δεν θα κορόιδευαν θεωρώ. Όσοι έχουμε κάνει την αναβάθμιση, τα έχουμε free για έναν χρόνο.. μετά θα δείξει.

 

χμμμ καταλαβα

 

τι γινεται στην περιπτωση ομως οταν ληξει αυτη η προθεσμια στο τελος ; θα μας ζητησουν ρεστα η απλα ολα okay και ξανα επιστροφη στα 7αρια ;

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει μια μικρή παρανόηση εδώ. Για όποιους κάνουν upgrade από 7, 8.0, 8.1 μέσα στον πρώτο χρόνο, τα 10 είναι δωρεάν για πάντα. Δεν πρόκειται στον χρόνο επάνω να σου ζητούν λεφτά. Αν αφήσεις να περάσει ο χρόνος και μετά προσπαθήσεις να κάνεις αναβάθμιση, τότε θα πρέπει να την πληρώσεις όσο θα την κοστολογούν τότε.

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.