Jump to content



Recommended Posts

Εβαλα στο 2ο pc, windows 10 και εκανε κατι updates.Σιγουρα εβαλε nvidia drivers οκ.Τους υπολοιπους drivers,chipset,sata audio πως ξερω αν τους περασε?

Στο device manager δεν εχω κανενα ερωτηματικο.

Δε μπορω απο καπου να επιλεγω τα updates οπως στα 7?

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, artyom said:

Εβαλα στο 2ο pc, windows 10 και εκανε κατι updates.Σιγουρα εβαλε nvidia drivers οκ.Τους υπολοιπους drivers,chipset,sata audio πως ξερω αν τους περασε?

Στο device manager δεν εχω κανενα ερωτηματικο.

Δε μπορω απο καπου να επιλεγω τα updates οπως στα 7?

Αν στο device manager και πας στο System devices και δεις π.χ. Intel 9 Series ........ θα είναι περασμένοι οι drivers του chipset κλπ.

Επιλογή να επιλέγεις ποια updates θέλεις και ποια δεν θέλεις δεν υπάρχει όπως στα 7/8.1

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά  είναι ενα προβλημα που εχω ακουσει σε πάρα πολλούς και τώρα χτύπησε κι εμένα.

Δεν παίζει τίποτα στην μπάρα απο windows(κουμπι start, αναζήτηση κτλ). Αν το googlαρεις σου βγαζει και καλά μια λύση για μια συγκεκριμένη εντολή μέσω cmd ή powershell (με δικαιώματα χρήστη) που κάνει επανεγκατάσταση κάποιες λειτουργίες των windows και υποτίθεται σιορθώνει το προβλημα. Αλλά σχεδόν ποτε δεν αντιμετωπίζεται το πρόβλημα. Έχει κανεις καποια άλλη λύση;

Link to comment
Share on other sites

Μου το έκανε εμένα αλλά καταστρέφεται το profile του χρήστη. Δύο φορές έχει γίνει και τις 2 ξαναεφτιαξα το προφίλ.

Βέβαια εμένα έβγαζε error μετά από reboot ότι έχει θέμα το προφίλ.

Έγινε επεξεργασία από swatoner
Link to comment
Share on other sites

Να περιμένεις το επόμενο update (ανακοινώθηκε αλλά δεν θυμάμαι πότε). Αφού θέλεται νέο λειτουργικό αυτά θα τα υποστείτε. Τα έχω βάλει σε έναν 2ο ssd και κάνω την πλάκα μου.

Link to comment
Share on other sites

είναι ένα πρόβλημα που αν κάνετε στο διαδίκτυο μια αναζήτηση, φαίνεται οτι υπάρχει απο μέσα του 2015. μου κάνει εντύπωση που η microsoft σφυρίζει αδιάφορα για κάτι τετοιο που απο οτι βλέπω οδηγεί πάρα πολλούς σε  επανεγκατάσταση λειτουργικού

Link to comment
Share on other sites

23 hours ago, obelix7 said:

Ρε παιδιά  είναι ενα προβλημα που εχω ακουσει σε πάρα πολλούς και τώρα χτύπησε κι εμένα.

Δεν παίζει τίποτα στην μπάρα απο windows(κουμπι start, αναζήτηση κτλ). Αν το googlαρεις σου βγαζει και καλά μια λύση για μια συγκεκριμένη εντολή μέσω cmd ή powershell (με δικαιώματα χρήστη) που κάνει επανεγκατάσταση κάποιες λειτουργίες των windows και υποτίθεται σιορθώνει το προβλημα. Αλλά σχεδόν ποτε δεν αντιμετωπίζεται το πρόβλημα. Έχει κανεις καποια άλλη λύση;

Είχα κ εγώ αυτό το πρόβλημα, και επίσης δε δούλευε η εντολή. Με λίγο σκάψιμο είδα ότι πατάει πάνω στο Windows Firewall Service για κάποιο λόγο, το οποίο εγώ είχα απενεργοποίησει. Μόλις το ενεργοποίησα πάλι έπαιξε με τη μια, και μετά το έκλεισα πάλι κανονικά. Αν έχεις πειράξει αυτό ή κάποιο άλλο από τα συναφή services, δοκίμασε να τα ενεργοποιήσεις πάλι.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, athlon=greek said:

 ωραία με την μπλε οθόνη kernel_failure_check τι παίζει;

http://windowsreport.com/kernel-security-check-failure-windows/ 

Δεν ειναι θεμα μονο των windows 10 καθως φαινεται. Κανε ενα check στα σχολια κιολας. 

Δε ξερω ποσο αξιοπιστα ειν ολα αυτα παντως

Link to comment
Share on other sites

Just now, tommybertsen said:

Fix: 'Kernel Security Check Failure' in Windows 8.1, 10 

Δεν ειναι θεμα μονο των windows 10 καθως φαινεται. Κανε ενα check στα σχολια κιολας. 

Δε ξερω ποσο αξιοπιστα ειν ολα αυτα παντως

το θέμα απ'οτι είδα είναι στην κάρτα ήχου δλδ μόλις τρέχω το sdr sharp μου προέκυψε το θέμα μπλε οθόνης...

Link to comment
Share on other sites

Άλλοι λένε για γραφικα nvidia κλπ , μάλλον είναι software θεματάκι , και συγκεκριμένα driver related. Δε μου έχει τύχει πάντως .

 

Απο οτι φαινεται και εσενα κατι παρομοιο συμβαινει! Δε καταλαβαινω ομως γιατι να υπαρχει το προβλημα ακομη και στα 8, και να μην εχει λυθει. 

Έγινε επεξεργασία από tommybertsen
Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, tommybertsen said:

Άλλοι λένε για γραφικα nvidia κλπ , μάλλον είναι software θεματάκι , και συγκεκριμένα driver related. Δε μου έχει τύχει πάντως .

 

Απο οτι φαινεται και εσενα κατι παρομοιο συμβαινει! Δε καταλαβαινω ομως γιατι να υπαρχει το προβλημα ακομη και στα 8, και να μην εχει λυθει. 

έκανα ένα mdsched.exe όλα καλά με μνήμες αλλά δε το εμπιστεύομαι πλήρως....θα δούμε

Y.Γ

δεν έχω nvidia vga αλλά μια ati 5850 amd cpu και asrock mobo και μια δυάδα corsair 2x4gb ddr3...αυτααα!

Έγινε επεξεργασία από athlon=greek
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 7 ώρες, το μέλος athlon=greek έγραψε:

έκανα ένα mdsched.exe όλα καλά με μνήμες αλλά δε το εμπιστεύομαι πλήρως....θα δούμε

Υπαρχει και το memtest, το οποιο ειναι το πιο αξιοπιστο, αλλα καποιος ειχε γραψει, οτι πρεπει να το τρεξεις πολλες ωρες, (εως και 10), για σιγουρα αποτελεσματα

Link to comment
Share on other sites

μέχρι στιγμής δεν έχει εμαφνιστεί μπλου οθόνη παίδες,όποιος ξέρει το sdrsharp το οποίο είναι για λήψη χρησιμοποιώντας κάποιο usb stick tv/radio περισσότερα εδώ:

http://airspy.com 

και εδώ:

http://www.rtl-sdr.com/big-list-rtl-sdr-supported-software/ 

στις επιλογές που αφορούν τον ήχο επέλεξα στην asus xonar DG και όχι των windows 10 MME Windows sound Mapper μήπως φταίει αυτό.

Αλλά πριν απ'λίγο τη έφαγα στην μάπα την μπλου οθόνη παίδες....

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.