Jump to content



Recommended Posts

σε εμένα παρουσιάζει "αργοπορία" στο άνοιγμα των ιστοσελίδων και εμφανίζει το γνωστό μήνυμα ο opera για έλλειψη σύνδεσης από τον provider::::

Αυτό που σκέφτηκα είναι να επιστρέψω το σετ μνημών για έλεγχο μπας και το αλλάξω με άλλο dual channel ddr3 μήπως προκαλείται η bsod από αυτές...

Έγινε επεξεργασία από athlon=greek
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, athlon=greek said:

Αυτό που σκέφτηκα είναι να επιστρέψω το σετ μνημών για έλεγχο μπας και το αλλάξω με άλλο dual channel ddr3 μήπως προκαλείται η bsod από αυτές

τρέξε ένα memtest, νομίζω στο έχουν πει ήδη τα παιδιά.. βάλε το ένα βραδάκι κι άσε το ως το πρωί.. 

επίσης, μπες στο event viewer και δες τι παίζει με τον υπολογιστή σου εκείνη την ώρα, λιγο πριν την Bsod.. θα σε βοηθήσει να καταλάβεις τι παίζει με τις συσκευές του.. το σφάλμα θα'ναι σε σχεδόν απλή γλώσσα..

 

3 hours ago, Eaglos said:

Έχει κάποιος άλλος πρόβλημα με τυχαίες αποσυνδέσεις της κάρτας δικτύου;

έχει να κάνει με drivers το θέμα.. είδα παρόμοιο κι απλά έβαλα τον προηγούμενο driver από τον τελευταίο.. βέβαια εμένα το έκανε η ασύρματη..

 

και τα δυο προβλήματα, δεν έχουν να κάνουν με τα windows 10, οπότε για μην γίνεται ένα θέμα 64 σελίδες (απλά επειδή έχουμε windows 10), κάντε ένα νέο θέμα να συζητάμε εκεί το πρόβλημα.. το πρόβλημα δεν είναι τα windows 10, αλλά η έλλειψη driver ή κάποιο λάθος σε μια συσκευή.. καλώς ή κακώς, οι εταιρείες σφυρίζουν αδιάφορα για μικροθέματα με τους drivers και δεν βγάζουν νέο, προκειμένου οι χρήστες να παίρνουν νέες συσκευές ή να πωλούνται νέα λαπτοπ κλπ.. τι να κάνουμε; :)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Δεν είχα τι να κάνω και ξανακάνω format κτλπ.....τρώω την πρώτη bsod αλλά με άλλο χαμπέρι αυτή την φορα  ....spooler και μπούρδες μπλιαχχ...Δεν ήταν η κλασσικούρα 

kernel_security_check_failure

Αύριο πακετάρω τις μνήμες για έλεγχο ή επιστροφή και άλλη φίρμα παίδες....μπλιαχχ

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι για το λειτουργικό και όχι για troubleshooting κάποιου hardware. Μέχρι εδώ αυτές οι κουβέντες παίδες ανοίξτε ένα θέμα να βοηθηθεί και κάνας άλλος. τσάμπα είναι το νέο θέμα δε το έχουμε με χρεώση

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, karmen1983 said:

Το θέμα είναι για το λειτουργικό και όχι για troubleshooting κάποιου hardware. Μέχρι εδώ αυτές οι κουβέντες παίδες ανοίξτε ένα θέμα να βοηθηθεί και κάνας άλλος. τσάμπα είναι το νέο θέμα δε το έχουμε με χρεώση

το ανοίγω εγώ....Marika Power....:hehe:

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητά μέλη,

 

Θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε ότι το παρόν θέμα έχει ήδη κλείσει τον κύκλο του πολλαπλώς. 

 

Η λογική ενός "all-around" thread δεν βοηθά τους νεότερους χρήστες. Θα θέλαμε να σας ζητήσουμε να δημιουργείτε ξεχωριστά θέματα για κάθε απορία που έχετε για τα Windows 10.

 

Το παρόν δεν θα κλειδώσει ακόμη για να είναι η μετάβαση ομαλή, αλλά παρακαλώ, για κάθε νέο θέμα που έχετε, πατάτε το "Νέο θέμα"

 

Θα γίνει μία απόπειρα διαμοιρασμού θεμάτων από το γενικό σε δεύτερο χρόνο.

 

Ευχαριστούμε για την κατανόηση και ξέρουμε ότι τα νέα θέματα θα βοηθήσουν ακόμα περισσότερους χρήστες. :T: 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 3 weeks later...
Παράθεση

Updates for Windows 10 Version 1511

May 10, 2016 — KB3156421 (OS Build 10586.318)

This update includes quality improvements and security fixes. No new operating system features are being introduced in this update. Key changes include:

  • Improved reliability in a number of areas including Cortana, Bluetooth, Shell, Internet Explorer 11, Microsoft Edge, Miracast, and USB.

  • Fixed memory leak that occurs when opening a portable document format (PDF) form multiple times.

  • Fixed issues with text alignment for right to left languages in Internet Explorer 11 and Microsoft Edge.

  • Fixed issue that affected Bluetooth function when a PC resumes from sleep.

  • Fixed issue where user accounts weren't locked out after a number of failed sign in attempts.

  • Fixed issue with revised daylight saving time.

  • Fixed issue that sometimes corrupts CompactFlash cards inserted into a card reader.

  • Fixed issue that caused recorded video to be lost when answering an incoming call on some phones.

  • Fixed issue that could result in unexpected battery drain while the phone screen is off.

  • Fixed additional security issues with kernel mode drivers, remote procedure calls, the Microsoft Graphics Component, Internet Explorer 11, Microsoft Edge, Windows Shell, Windows Journal, Virtual Secure Mode, Schannel, and Jscript.

For more info about the security fixes in this update and a complete list of affected files, see KB3156421.

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

πριν 14 λεπτά, το μέλος akilleas έγραψε:

Εμένα πάντως εξακολουθεί να μην με αφήνει να κάνω pin εφαρμογή στο Start menu.

Άσε που πολλές φορές κλείνει πριν καν προλάβω να κάνω κάτι....

υπάρχει λένε κάποιο bug όταν έχεις πάνω από 512 συντομεύσεις.. δες στο powershell με αυτό "Get-StartApps | measure" πόσες σου βγάζει;

ThDt4AC.jpg

 

Αν όντως είναι πολλές, σβήσε από εδώ όσες δεν θες.. 

C:\ProgramData\Microsoft\Windows\Start Menu\Programs

Αλλιώς δοκίμασε με κάποιο πρόγραμμα π.χ. TileCreator.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Δε σου δίνει καν την επιλογή; Με drag να υποθέσω δοκίμασες επίσης ε; To unpin παίζει;

Δοκίμασες να κάνεις restart το windows explorer process; Τέλος... μήηηηπως τρέχεις kaspersky ή panda global protection; Έχουν features και τα δύο που δεν σε αφήνουν να πειράζεις κάποια system folders κ.λπ..

 

 

Link to comment
Share on other sites

Έχω δοκιμάσει τα πάντα από αυτά που γράφεις όπως επίσης  δεν έχω κανένα από τα προγράμματα. Αυτό με τον explorer δεν παίζει γιατί μου το κάνει ακόμη ακόμη και μετά από φρέσκο boot.

Άσε δε που μόλις το δοκίμασα κιόλας.....

Επίσης δεν έχει ούτε καν unpin...

Το έχω πάρει απόφαση ότι μέχρι να ξανακάνω ένα φρεσκάρισμα στον υπολογιστή, θα έχω αυτό το πρόβλημα.

deli.JPG

Έγινε επεξεργασία από akilleas
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.