Jump to content



Δημοψήφισμα 5 Ιουλίου 2015.


Αποδοχή ή Άρνηση των νέων εξοντωτικών μέτρων;  

160 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Γιατι δε μπορει να βαλει ελληνικο πληκτρολογιο.Με την μια μπαν εσυ.Ουστ! :p

Υπάρχει και μετάφραση στο google  :p

ρε παιδιά προσπαθώ να καταλάβω και δε μπορώ. Οποιος έχει καταλάβει ας μου το κάνει λιανά γιατί ο εγκέφαλός μου έχει γίνει φραπέ

Πάμε σε δημοψήφισμα ΟΚ αυτό το κατάλαβα. Το τι θα ψηφίσω ακόμα είναι στο φλου και προσπαθώ να νιώσω.

 

1) Ο πρωθυπουργός μας καλεί σε ΟΧΙ

2) Χθες αποδέχθηκε με έγγραφο τη πρόταση. Αρα είπε ΝΑΙ

3) Οι ευρωπαίοι λένε αν πουμε ΟΧΙ είναι όχι στην ευρώπη/ευρώ μπλα μπλα και θα συμφωνήσουν σε αυτό που ζητάει μόνο αν πούμε ΝΑΙ

 

Τι δεν έχω καταλάβει γ@μώ το φελέκι μου; Εχω αρχίσει και γελάω με τη κατάντια!

 

Αρχισα να πιστεύω ότι η αποχή τελικά είναι η καλύτερη απάντηση σε όλους που μας δουλεύουν ψιλό γαζί. 

Μαντάμ σε βλέπω να έρχεσαι στα λόγια μου. Σωστόοοος?

Link to comment
Share on other sites

Μαρινάκης - Μώραλης είπαν ΝΑΙ. Αν ακολουθήσουν και οι οπαδοί του οσφπ την προεδράρα τους το αποτέλεσμα θα είναι ΝΑΙ. Τόσο απλό.

Έτσι μπράβο. Όπως πηγαίνουν κάθε χρόνο στη φιέστα κατάκτησης του χιλιοστού εξακοσιοστού έκτου τίμιου και καθαρού πρωταθλήματος.

Link to comment
Share on other sites

Και οι δύο πλευρές λένε ψέματα τόσο απλά και οι δύο πλευρές λένε αλήθειες τόσο απλά , το όλο θέμα είναι ποιο ψέμα ή ποια αλήθεια γουστάρεις να ακούσεις στα αυτιά σου !

 

 

επίσης

11258130_1611226742496005_28238039409381

Έγινε επεξεργασία από ARMAGEDDON
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 κανάλια έχετε. Βγείτε και ενημερώστε τι θα γίνει αν βγεί το όχι. Αλλά με επιχειρήματα έτσι; Όχι με επίκληση στο θυμικό και το συναίσθημα

Τι έχουμε; θα κάνουμε αυτά τα οποία κατηγορούσαμε;

Δεν είναι θέμα επιχειρημάτων, είναι θέμα προβολής και ψυχολογίας του νικητή.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

εάν βγει το όχι, που δεν το βλέπω, γιατί βάσει αυτών που παίζουν τα κανάλια θα έρθει ο γκοτζίλα να μας φάει το φαΐ που έμεινε, απλά θα πούμε σαν λαός με τον πιο δημοκρατικό τρόπο που υπάρχει ότι δεν συμφωνούμε με το πακέτο μέτρων που μας προτείνουν οι θεσμοί για την διάσωσή μας.

 

Ούτε από το ευρώ θα φύγουμε, ούτε από την Ευρώπη καθώς δεν είδα πουθενά στο έντυπο του δημοψηφίσματος να το αναφέρει σαν επιλογή αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Και οι δύο πλευρές λένε ψέματα τόσο απλά και οι δύο πλευρές λένε αλήθειες τόσο απλά , το όλο θέμα είναι ποιο ψέμα ή ποια αλήθεια γουστάρεις να ακούσεις στα αυτιά σου !

Αυτοί που λένε αλήθεια, λένε ψέματα ότι λένε αλήθεια και το αντίστροφο.   :hmm:

Link to comment
Share on other sites

Αυτό μου θυμίζουν τα ΜΜΜ τώρα...

5FJWp65.jpgτο 

22591_559110787560408_819903409200548955

 

11008567_559083230896497_860320606307497

 

 

το ιδιο ισχυει για τις περικοπες και τις μεταρυθμισεις, ειναι σαν το σαλαμι, αμα φας πολυ θα πεθανεις

 

δεν φταιει το φαρμακο αλλα ο ασθενης (το κρατος) που το επαιρνε σε ακυρες δοσολογιες και  ωρες.

επισης αμα υπηρχε προληψη  δεν θα χρειαζοτανε να το παρει ποτε. 

 

in other news  

 

http://www.tovima.gr/politics/article/?aid=718614#.VZQXQeUDRMA.facebook

 

ολοι πισω στα λογια μου ερχεστε - για καντε μια βολτα απο την πρωτη σελιδα του νηματος :p

 

με τρωει να παω να ψηφισω μονο και μονο για να δωσω  ακυρο ψηφοδελτιο, στις εκλογες δεν το σκεφτηκα ποτε μου να δωσω  ακυρο/λευκο, θα το κανω τωρα ... 

 

edit :

 

Σε κάθε περίπτωση πάντως, η κυβέρνηση έπειτα από ένα ΝΑΙ, δεν σκοπεύει να παραιτηθεί, αλλά να προκηρύξει εκλογές για τον Σεπτέμβριο, χωρίς διορισμό υπηρεσιακής κυβέρνησης, όπως σπεύδουν να διευκρινίσουν οι ίδιες κοινοβουλευτικές πηγές. 

Σε περίπτωση που κυριαρχήσει το «όχι», η κυβέρνηση θα βρεθεί σε τροχιά ρήξης με τους δανειστές, όπως επισημαίνει κοινοβουλευτικό στέλεχος του ΣΥΡΙΖΑ, τα οποία όμως εξακολουθούν να λένε ότι αν συμβεί αυτό, θα υποχωρήσουν οι δανειστές... 

 

OK, το γυρναω πισω στο "ναι"   :p

Έγινε επεξεργασία από GruntGR
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.