Jump to content



Τι άλλο? Αγορά new pc!


Recommended Posts

Καλησπέρα,

 

 Σκέφτομαι τα παρακάτω:

 

 

MSI X99A SLI Plus USB3.1

Intel Core i7-5820K Box

Fractal Design Arc XL

Crucial Ballistix Sport XT 32GB DDR4-2400Mhz 

Samsung 850 Evo 500GB

Asus VX239H

Inno3d geforce gtx 980 ti

CoolerMaster Hyper 212 EVO

Corsair AX Series AX860 80Plus Platinum

Western Digital Elements Desktop 3TB 

Western Digital Black 1TB 

 

Ακούω απόψεις....μέχρι και 2.500 μπορώ να δώσω μιας και πούλησε μερικά πραγματάκια που είχα...το σκεπτικό είναι να αναβαθμίσω/αγοράσω πιτσι με σκοπο να αντέξει μερικά χρονάκια σε διάφορες απαιτήσεις...π.χ. το πιτσι που έχω τώρα το έχω πάνω απο 6 χρόνια με μόνη αναβάθμιση την κάρτα γραφικών και αυτή επειδή κάηκε...

 

ευχαριστώ!

 

/EDIT: Όντως ξέχασα να αναφέρω χρήση υπολογιστή. Είναι all around όπως είπε το παλικάρι παρακάτω.

Έγινε επεξεργασία από raven_g20
Link to comment
Share on other sites

2500 ευρώ και 980Ti πάνε μια χαρά μαζί. Αυτό που δεν ταιριάζει με τα δύο προηγούμενα είναι Full HD οθόνη 23'' 75Hz. Προσωπικά θα σκεφτόμουν σοβαρά 1440p και μεγαλύτερης διαγωνίου. G-Sync οθόνη επίσης, αν δεν σε χαλάει η ταρίφα των 150 ευρώ για το GSync module, αλλιώς τουλάχιστον 144Hz.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

ΑΝ, διευκρινιζω...ΑΝ... δεν ειναι   τρολοθεμα..,   καλο ειναι να ξεκινησεις απο 

 

μπατζετ (το ανεφερες, και καλως εκανες) KAI

χρηση του υπολογιστη, (εξ ισου βασικο με το μπατζετ) 

αν θα κανεις, και καποια εξειδικευμενη εργασια, καλο ειναι να το αναφερεις.

 

 

η συνθεση εχει καποιες ανισορροπιες, οπως το βλεπω εγω. 

 

1.  οθονη

2.  2x HDD, γιατι.....??

Έγινε επεξεργασία από cabdik
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

ΑΝ, διευκρινιζω...ΑΝ... δεν ειναι   τρολοθεμα..,   καλο ειναι να ξεκινησεις απο 

 

μπατζετ (το ανεφερες, και καλως εκανες) KAI

χρηση του υπολογιστη, (εξ ισου βασικο με το μπατζετ) 

αν θα κανεις, και καποια εξειδικευμενη εργασια, καλο ειναι να το αναφερεις.

 

 

η συνθεση εχει καποιες ανισορροπιες, οπως το βλεπω εγω. 

 

1.  οθονη

2.  2x HDD, γιατι.....??

 

Είχα ξεχάσει να αναφέρω χρήση, το πρόσθεσα στο αρχικό ποστ. Η οθόνη διαλέχτηκε για να παραμείνω στο budget. Αθήνα μένω και ως γνωστόν ο σκρουτζ είναι η πηγή των τιμών. Αν κάνω μια σουμα τα παραπάνω βγαίνει κάτι περισσότερο από 2500€.

image.jpg

image.jpg

Τα HDD τα χρειάζομαι γιατί ταινίες. Μιας και έχω συνδέσει το πιτσί με την τιβι βλέπω movies από το pc. Επίσης τον SSD για το OS και γενικά για sw, ταχύτητα.

 

 

 

2500 ευρώ και 980Ti πάνε μια χαρά μαζί. Αυτό που δεν ταιριάζει με τα δύο προηγούμενα είναι Full HD οθόνη 23'' 75Hz. Προσωπικά θα σκεφτόμουν σοβαρά 1440p και μεγαλύτερης διαγωνίου. G-Sync οθόνη επίσης, αν δεν σε χαλάει η ταρίφα των 150 ευρώ για το GSync module, αλλιώς τουλάχιστον 144Hz.

Έχεις να μου προτείνεις κάτι διαφορετικό για οθόνη? Την συγκεκριμένη την διάλεξα γιατί τσέκαρα τα reviews (όχι μόνο στον σκρούτζ) και ήταν θετικά + δεν πολυγουστάρω την αρκετά wide οθόνες...να σου δώσω να καταλάβεις αυτή που έχω τώρα είναι 4¨3 (LG L1900l).

 

FYI δεν είναι τρολοθέμα :) Ευχαριστώ για τις απαντήσεις.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

επειδη λοιπον δεν ειναι "τρολοθεμα"  (σορρυ αλλα βλεπουμε αρκετα τετοια φαινομενα και γινομαστε δυσπιστοι με αυτα τα μπατζετ, πια), ας ασχοληθουμε σοβαρα..!  

 

 

κατα την γνωμη μου, και εφοσον προκειται για ALL AROUND  PC,  δεν νομιζω οτι χρειαζεται να πας σε X99.   θα σε υπερκαλυψει αριστα και η 1151 πλατφορμα, η οποια ειναι φτιαγμενη ακριβως για αυτο...!   ετσι θα μπορεσεις, να κανεις ενα συστημα πολυ πιο ισορροπημενο και στα υπολοιπα κομματια, απο το να εχεις ενα τερας επεξεργαστη, να ......καθεται...!!! 

 

θα προτεινα λοιπον -χωρις να βαζω λινκς, μπορεις να τα ψαξεις-......

CPU    i7-6700K

MOBO http://www.skroutz.gr/s/7299731/Gigabyte-Z170XP-SLI.html

RAM   2x8 DDR4 2400 αρκουν για αρχη, κι αν θες προσθετεις αργοτερα  

VGA  Αυτην που εβαλες, εφοσον σου αρεσει.  εναλλακτικα, βλεπεις R9 Fury Χ, ΑΝ θες..!! 

 

ΜΟΝΙΤΟΡ  θα κοιταζα την καινουρια 27" iiyama

 

οσον αφορα τους δισκους, δεν γνωριζω αν χρειαζεσαι 500gb SSD και μαλιστα τον PRO, αλλα θα προτεινα, αν σε φτανει μικροτερος (240-250gb) να δεις κανεναν M.2, καθως η μητρικη που σου προτεινα εχει και τετοια θυρα..>!! 

Έγινε επεξεργασία από cabdik
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφέρον. Απ' ότι βλέπω όμως η τιμή επεξεργαστή είναι σχεδόν ίδια. Υπάρχει, βέβαια, διαφορά στην μητρική ~100€. Αξίζει όμως? Διότι για περίπου ~100€ παραπάνω καταλήγεις με 6 πύρινο + διαθέσιμες θύρες για περαιτέρω HDD (είπαμε είμαι σινεφίλ και έχω ήδη κοντά στα 4TB!!) + δεν θα χρειαστεί να πας για καινούργια μοβο αν θελήσεις να αναβαθμίσεις σε 2011-3 +++. Όσον αφορά την μνήμη είχα σκεφτεί και εγώ για 16 απλά μετά λέω αν χρειαστεί να μην προσπαθώ να βρω τις ίδιες για να κάτσουν σε 4κάναλο, αλλά μάλλον έχεις δίκιο, είναι πολλά τα 32gb.

 

Βέβαια, με την δικιά μου κατασκευή, "θυσιάζω" μια καλύτερη οθόνη όπως αυτή που πρότεινες, η οποία φαίνεται αρκετά καλή, αλλά όπως είπα και πριν δεν τρελαίνομαι με τις οθόνες ιδιαίτερα...για αυτό δεν κοίταγα για περισσότερο από 23". Όπως είπα και πριν τώρα έχω 19αρα και μου φαίνεται μια χαρά. Απ΄την μνήμη πάντως γλιτώνω ένα ~100€ το οποίο μπορώ να διαθέσω π.χ. για οθόνη.

Link to comment
Share on other sites

το QUAD CHANNEL που σου παρεχει η Χ99, που θα σου χρειαστει σε ανα απλο All around συστημα?

 

αφου δεν κανεις εξειδικευμενες εργασιες video-photo editing, autocad, κλπ κλπ....!!!!

 

οσον αφορα τις θυρες, γι αυτο προτεινα να παρεις εναν 250αρη M.2 θυρα, ωστε τις υπολοιπες 6 ΣΑΤΑ + 3 Sata Express που εχει η μητρικη που σου προτεινα, να τις φορτωσεις οσους δισκους θες..!!  

 

οθονη να βαλεις απο τωρα μια καλη, γιατι δεν την αλλαζεις καθε μερα..!!!  

επισης μια παρατηρηση, για την οθονη, αφου μπορεις να εξοικονομησεις μπατζετ για την οθονη, κοιτα 

 

27"

http://www.skroutz.gr/s/7463504/Iiyama-ProLite-B2783QSU-B1.html(2560χ1440)

http://www.skroutz.gr/s/5786731/Asus-VX279H.html (1080p)

 

24"

http://www.skroutz.gr/s/5014606/Samsung-T24D390EW.html

http://www.skroutz.gr/s/6319631/Asus-MX259H.html

 

και προσωπικα, σαν σινεφιλ, θα κοιταζα πολυ σοβαρα μια 

http://www.skroutz.gr/s/5631263/LG-25UB55-B.html  (ultra wide)  

http://www.skroutz.gr/s/5168038/Asus-PB287Q.html  (4K)

Έγινε επεξεργασία από cabdik
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

για να μην εξελιχθεί το παρόν θέμα σου σε Χ99 vs Z170, διάβασε κάποια πρόσφατα παρόμοια θέματα ώστε να αποφασίσεις ποια πλατφόρμα θέλεις. Προσωπικά θα πήγαινα σε Χ99 αλλά υπάρχουν βάσιμες αντιρρήσεις ώστε να προτιμήσει κάποιος το 170.

 

Για τροφοδοτικό εφόσον ανέβαινα σε τέτοιες τιμές θα προτιμούσα κάποιο Seasonic. https://www.skroutz.gr/c/30/psu-trofodotika/f/367631/80-PLUS-Platinum.html?keyphrase=seasonic

 

Κακώς κατά τη γνώμη μου υποτιμάς το θέμα οθόνης. Νομίζω θα σου πρόσφερε μεγαλύτερη ικανοποίηση κάτι καλύτερο, ειδικά όταν έχεις τον προϋπολογισμό.

 

Θα προτιμούσα να αγοράσω φτηνότερη κάρτα εκτός αν χρειάζεσαι την 980Ti τώρα. Αν δεν σου είναι απολύτως απαραίτητη αυτή τη στιγμή και με δεδομένο ότι οποιαδήποτε κάρτα και να αγοράσεις αποκλείεται να σε βγάλει σε απαιτητικές εφαρμογές εξαετία θα προτιμούσα κάτι φτηνότερο (ας πούμε γύρω στα 300-400€) με προοπτική αλλαγής σε 1-2 χρόνια.

 

Ψύκτρα θα κοιτούσα κάποια Noctua.

 

Ούτε εγώ κατάλαβα γιατί θες τα 2 διαφορετικής φύσεως μάλιστα HDD αντί για ένα για τις ταινίες σου.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

το QUAD CHANNEL που σου παρεχει η Χ99, που θα σου χρειαστει σε ανα απλο All around συστημα?

 

αφου δεν κανεις εξειδικευμενες εργασιες video-photo editing, autocad, κλπ κλπ....!!!!

 

οσον αφορα τις θυρες, γι αυτο προτεινα να παρεις εναν 250αρη M.2 θυρα, ωστε τις υπολοιπες 6 ΣΑΤΑ + 3 Sata Express που εχει η μητρικη που σου προτεινα, να τις φορτωσεις οσους δισκους θες..!!  

 

οθονη να βαλεις απο τωρα μια καλη, γιατι δεν την αλλαζεις καθε μερα..!!!  

επισης μια παρατηρηση, για την οθονη, αφου μπορεις να εξοικονομησεις μπατζετ για την οθονη, κοιτα 

 

27"

http://www.skroutz.gr/s/7463504/Iiyama-ProLite-B2783QSU-B1.html(2560χ1440)

http://www.skroutz.gr/s/5786731/Asus-VX279H.html (1080p)

 

24"

http://www.skroutz.gr/s/5014606/Samsung-T24D390EW.html

http://www.skroutz.gr/s/6319631/Asus-MX259H.html

 

και προσωπικα, σαν σινεφιλ, θα κοιταζα πολυ σοβαρα μια 

http://www.skroutz.gr/s/5631263/LG-25UB55-B.html  (ultra wide)  

http://www.skroutz.gr/s/5168038/Asus-PB287Q.html  (4K)

 

 

για να μην εξελιχθεί το παρόν θέμα σου σε Χ99 vs Z170, διάβασε κάποια πρόσφατα παρόμοια θέματα ώστε να αποφασίσεις ποια πλατφόρμα θέλεις. Προσωπικά θα πήγαινα σε Χ99 αλλά υπάρχουν βάσιμες αντιρρήσεις ώστε να προτιμήσει κάποιος το 170.

 

Για τροφοδοτικό εφόσον ανέβαινα σε τέτοιες τιμές θα προτιμούσα κάποιο Seasonic. https://www.skroutz.gr/c/30/psu-trofodotika/f/367631/80-PLUS-Platinum.html?keyphrase=seasonic

 

Κακώς κατά τη γνώμη μου υποτιμάς το θέμα οθόνης. Νομίζω θα σου πρόσφερε μεγαλύτερη ικανοποίηση κάτι καλύτερο, ειδικά όταν έχεις τον προϋπολογισμό.

 

Θα προτιμούσα να αγοράσω φτηνότερη κάρτα εκτός αν χρειάζεσαι την 980Ti τώρα. Αν δεν σου είναι απολύτως απαραίτητη αυτή τη στιγμή και με δεδομένο ότι οποιαδήποτε κάρτα και να αγοράσεις αποκλείεται να σε βγάλει σε απαιτητικές εφαρμογές εξαετία θα προτιμούσα κάτι φτηνότερο (ας πούμε γύρω στα 300-400€) με προοπτική αλλαγής σε 1-2 χρόνια.

 

Ψύκτρα θα κοιτούσα κάποια Noctua.

 

Ούτε εγώ κατάλαβα γιατί θες τα 2 διαφορετικής φύσεως μάλιστα HDD αντί για ένα για τις ταινίες σου.

 

1ον. Ευχαριστώ για τις απαντήσεις.

 

2ον. Το θέμα με τις οθόνες έχει να κάνει και με τον χώρο που χρειάζονται. Ήδη είμαι τσιμα τσιμα τώρα με την 19αρα. Αλλά θα το σκεφτώ να δω πως μπορώ να το αλλάξω.

 

3ον. Σινεφίλ αλλά δε θα κάτσω να δω ταινία στην 23 ή 27αρα ήήή εφ' όσον όπως είπα προηγουμένως έχω συνδέσει τον υπολογιστή με την τιβι και τα βλέπω στην 42αρα :) Οπότε για gaming και καμιά σειρά να την χρειαστώ.

 

4ον. Θα ρίξω μια ματιά στο θέμα όσον αφορά τις πλατφόρμες αν και όπως είπα επανειλημένως χτίζω ένα πισι που δεν θα χρειαστεί upgrade για αρκετό καιρό.

 

5ον. Seasonic > Corsair? Ρωτώ γιατί δεν γνωρίζω. Πάντα είχα είτε thermaltake (παλιές καλές εποχές) είτε Corsair και ήμουν πάντα ευχαριστημένος.

 

6ον. Όσο για την κάρτα απαντάς εσύ για μένα:) Όπως είπα σκοπός δεν είναι να αλλάξω gpu κάθε 2 χρόνια (αν και με τον ρυθμό που βγαίνουν οι καινούργιες δεν σου αφήνουν πολλές επιλογές). Για να σου δώσω να καταλάβεις μέχρι πρότινος είχα GTX 560 ώσπου χάλασε και με εγγύηση άλλαξα (+20€) σε GTX 660.

 

7ον. Επιλογή ψύκτρας έχει να κάνει με τα πολύ καλά review στο internet για την συγκεκριμένη.

 

8ον. Το SSD είναι για λογισμικό και sw ενώ οι υπόλοιποι είναι για όλα τα άλλα. Αν είναι να αγοράσω SSD και να χρησημοποιείται σαν storage είναι κρίμα τα λεφτά. Επειδή ο HDD κάνει ~100+€ φθηνότερα για αυτό.

Link to comment
Share on other sites

εφόσον είσαι αποφασισμένος να τα σκάσεις για χ99 , πήγαινε εκεί.θα ξέρεις όμως ότι διαφορές στην all around χρήση ΔΕ θα δεις.αν θες να καλύψεις το ψυχολογικό πήγαινε χ99.Ειναι διαφορετικό σαν καταναλωτής να αγοράζεις κατι τοσο υπερτουμπανο νομίζοντας ότι θα εχεις καλύτερο μηχάνημα απο το να το αγοράζεις γιατί "μπορείς"

Και εννοείται ότι θα έριχνα βάρος στην οθόνη παραπάνω.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Η αξιοποίηση μιας σύγχρονης δυνατής κάρτας γραφικών έχει να κάνει με τη χρήση της σε αναλύσεις από 1920*1080 και πάνω. Μάλιστα όσο ανεβαίνει η ανάλυση τόσο αυξάνουν οι απαιτήσεις από την κάρτα. Η ανάλυση με τη σειρά της είναι εν πολλοίς σε συνάρτηση με το μέγεθος της οθόνης. Σεβαστό να μην θέλεις οθόνη μεγάλων διαστάσεων αλλά σε τέτοια περίπτωση δεν χρειάζεσαι πανίσχυρη κάρτα γραφικών για παιχνίδια.

 

Στη γενική φιλοσοφία που ακολουθείς «δεν θα χρειαστεί upgrade για πολύ καιρό» όπου ορίζεις μάλιστα το χρονικό διάστημα στην εξαετία, να σου επαναλάβω ότι τουλάχιστον στην κάρτα γραφικών τέτοια πράγματα δεν παίζουν: σε τέσσερα χρόνια από σήμερα η 980ti δεν θα αναποκρίνεται εύκολα στα βαριά παιχνίδια εκείνης της εποχής για να μην αποζητάς την αλλαγή της.

 

Επίσης η οθόνη που εσύ ο ίδιος έβαλες είναι παρομοίων φυσικών διαστάσεων με κάποια καλύτερη 24άρα. Αν χωρά η μία, συνήθως θα χωρά κι η άλλη, δεν έχει να κάνει με την ποιότητα της οθόνης ο όγκος.

 

Ως «όνομα» η Seasonic είναι μεγαλύτερο από την Corsair στα τροφοδοτικά. Ξεχνώ τις λεπτομέρειες αλλά νομίζω κι αυτό που θές να πάρεις κατασκευής Seasonic είναι, η Corsair δεν κατασκευάζει δικά της, παραγγέλνει από άλλους. Είναι από την πολύ καλή σειρά τροφοδοτικών της Corsair αυτό που έχεις βάλει απλώς νομίζω ότι και με λίγα λιγότερα χρήματα μπορείς να έχεις κάτι κορυφαίας ποιότητας, οπότε γιατί όχι.

 

Στο θέμα των σκληρών η απορία μου δεν είχε να κάνει με το γιατί θέλεις να υπάρχει και σκληρός, κατανοητό αυτό που θέλεις αλλά δεν κατάλαβα γιατί βάζεις δύο σκληρούς διαφορετικής φύσεως μεταξύ τους. Σε κάθε περίπτωση ο Black δεν θα άξιζε να έχει μεγαλύτερη χωρητικότητα αν πρόκειται να γεμίζει με ταινίες;
Όσο για τον εξωτερικό, υπήρχε προσφάτως ένα θέμα στην ενότητα με τους δίσκους νομίζω, όπου αρκετοί προτιμούσαν να αγοράζουν μία φτηνή θήκη και να βάζουν μέσα κάποιον κανονικό καλής ποιότητας ώστε να περιορίζουν τις πιθανότητες βλάβης. Υποτίθεται ότι τα εξωτερικά μοντέλα εμφανίζουν συχνότερα προβληματα. Δε γνωρίζω κατά πόσον ισχύει αλλά δες το μήπως θα ήταν προτιμότερο να έκανες το ίδιο.

 

Τα χρήματα που δίνεις είναι αρκετά, αξίζει να έχεις υπομονή και να εμβαθύνεις λίγο περισσότερο στις επιλογές σου ώστε να χαρείς ό,τιδήποτε επιλέξεις όσο περισσότερο γίνεται και να πιάσουν τόπο τα χρήματά σου.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Κοίτα...ή 660 που έχω τώρα με βγάζει άνετα στα περισσότερα....μπορεί να μην τρέχω μερικά games σε full specs αλλά δεν υπάρχει και μεγάλη διαφορά...τουλάχιστον στο δικό μου μάτι..

 

Όσον αφορά το τροφοδοτικό θα το κοιτάξω αυτό που λες μπας και βρω κάτι καλύτερο.

 

Όσον αφορά τους σκληρούς ο black είναι στο 1tb γιατί στα περισσότερα αρχίζουν να δημιουργούνται προβλήματα στους δίσκους...partition δεν θέλω να κάνω οπότε βάζω max 1tb όριο σε κάθε δίσκο εκτός του εξωτερικού που θα είναι αποθήκευση και για να κουβαλώ από σπίτι σε σπίτι αν χρειαστεί..

 

Πάντως θα το ψάξω πιο ζεστά το θέμα, όχι μόνο για την οθόνη αλλά και όλο το set-up, αν και όπως είπα προτεραιότητα είναι η "συχνή πυκνή" αλλαγή HW. Ευχαριστώ για τις απαντήσεις.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Η αξιοποίηση μιας σύγχρονης δυνατής κάρτας γραφικών έχει να κάνει με τη χρήση της σε αναλύσεις από 1920*1080 και πάνω. Μάλιστα όσο ανεβαίνει η ανάλυση τόσο αυξάνουν οι απαιτήσεις από την κάρτα. Η ανάλυση με τη σειρά της είναι εν πολλοίς σε συνάρτηση με το μέγεθος της οθόνης. Σεβαστό να μην θέλεις οθόνη μεγάλων διαστάσεων αλλά σε τέτοια περίπτωση δεν χρειάζεσαι πανίσχυρη κάρτα γραφικών για παιχνίδια.

 

Συμφωνώ ταπεινά με τον συμφορουμίτη. Ποιά η ανάγκη αγοράς της πανίσχυρης 980ti αν πρόκειται να έχεις οθόνη 1080p; Η 970/390 ήδη είναι αρκετή για 1080p(ορισμένοι λένε και "υπερβολή") και θα κρατήσει για μερικά χρονάκια, μέχρι να την αλλάξεις..πεταμένα χρήματα για μια κάρτα καλύτερη στην ανάλυση που λες.

 

Φυσικά, εσύ αποφασίζεις και ξέρεις τι θέλεις, δικά σου τα χρήματα και σεβαστή η απόφασή σου. :)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Η 770 μου,με καλυπτει για ενα χρονο ακομα (οταν βγει ο πασκαλης θα παιξει αλλαγη ). Βεβαια με την 1080 οθονη δε θα αξιοποιειται πληρως..

Εσυ που τωρα πας σε νιου πισι, δωσε βαση στην οθονη, αν ειναι θεμα ο χωρος, πρεπει να βρεις λυση, να πιασουν τοπο τα φραγκα που θα δωσεις ;)

Εγω συμφωνω για χ99 , αλλα και 1151 θα σε καλυψει πληρως,και δε θα το παρεις γραμμη καν!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ψάχνοντας λίγο περί οθόνης κατέληξα στο εξής συμπέρασμα:

 

Ή πάιρνεις μια καλή οθόνη, ακόμα και 4Κ, πιο φθηνή με καλή κάρτα γραφικών 

 

Ή παίρνεις μια με 1920 ανάλυση και ολίγον πιο ακριβή αλλά με g-sync και μια πιο φθηνή λύση σε κάρτα αλλά να υποστηρίζει βέβαια την τεχνολογία. 

 

Πάντως το ρεσουμε είναι ότι, νομίζω, συμφέρει μια 2Κ ή 4Κ με καλή κάρτα παρά την 2η επιλογή. Εσείς τι λέτε? Καλά το σκέφτομαι ή αρλούμπες? :)

Link to comment
Share on other sites

2K θεωρω οτι ειναι μια πιο "optimal" επιλογη. 4Κ ειναι καλη επιλογη αλλα δε μπορει να οδηγηθει απο μια καρτα γραφικων , οποιαδηποτε και αν ειναι αυτη.. 

 ΟΠοτε το sweet spot πλεον , ειναι το 2Κ. 1080 δε θα διαλεγα για τα 144hz , gsync, κλαινσυνκ... Για μενα δεν αξιζει. . Γνωμη ομως λεω ! :) 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.