Jump to content



Recommended Posts

Χαιρετώ την παρέα.

 

Ορμώμενος από την δημοσίευση του cabdik εδώ, και μιας και είχα παραλάβει πρόσφατα ένα Letv 1s x500 είπα να δοκιμάσω και εγώ το "σωστό" τεστ.

 

Επίσης αν το βρίσκετε ενδιαφέρον μπορείτε να βάλετε και τα δικά σας αποτελέσματα μαζί με κάποια στοιχεία.

 

(το πρόγραμμα είναι εδώ)

 

Προτεινόμενη φόρμα απάντησης:

 

Μοντέλο κινητού:

Επεξεργαστής: (για να μην ψάχνουμε στο gsmarena)

Μνήμη:  (ομοίως)

ROM:

Screenshot:

 

Αν στο τέλος ( ή κατά διαστήματα) τα μάζευε ένας μοντεράτορας και τα έβαζε σε ένα "διαδραστικό" πίνακα (με sort/search/etc) θα ήταν πολύ γιάμι.

Ξεκινάω

 

Μοντέλο κινητού: LeTV 1s x500

Επεξεργαστής: Mediatek X10 Helio @ 2.2GHz (μαμά)

Μνήμη:  3 GB

ROM: EUI 5.5.008S on Android 5.0.2

Screenshot:

9aCEBkf.jpg

Μοντέλο κινητού: LG G2

Επεξεργαστής: Qualcomm Snapdragon 800 @ 2.26GHz (μαμά)

Μνήμη:  2 GB

ROM: OptimusG3 1.4.1 on Android 4.4.2

Screenshot:

Η σύγκριση που κάνει είναι ατυχής καθώς το συγκρίνει με το G3, μιας και η ROM είναι port από εκείh7wewCQ.png

Έγινε επεξεργασία από l2phile
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Δεν ειμαι των Benchmarks (δεν εχω κανει ποτέ στο κινητο παρα μονο ενα πολυ παλια που ουτε καν θυμαμαι- οταν το κινητο θεωρουταν ακομη high-end :p

Παμε λοιπον με την παλια καραβανα!! 

 

Μοντελο Κινητου : LG Optimus G

Eπεξεργαστης: Snapdragon S4 Pro

Μνημη: 2GB

Rom: Stock 4.1.2 (ναι , it dies really hard - απογοητευτηκα με οποιαδηποτε custom ή την 4.4.2 που πηρε μετεπειτα το κινητο).

SS:

 

post-60900-0-34920100-1450188697_thumb.p

 

 

post-60900-0-16728800-1450188700_thumb.p

 

 

Να σημειωσω εδω οτι εχει να γινει reset 1 χρονο το κινητο. Δε ξερω αν θα ειχε να επιδειξει κατι καλυτερο! Οταν ερθει και η κοπελα μου θα κανω μια με το δικο της LG G2 με την στοκ 5.0.2 αν δε κανω λαθος! 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφέροντα αποτελέσματα. Περίπου 80% παραπάνω writing score o παλιός επεξεργαστής.

Με restart και απλά wifi+pcmark εγώ έβγαλα λίγο λιγότερο score, οπότε καλά έκανες και δεν έκανες restart : )

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

εε..., αφου ειμαι και η αιτια του θεματος,  ας βαλω κι εγω το δικο μου με το περσινο (πλεον) "μικρο"  Zenfone 5..

 

 

μοντελο: Asus Zenfone 5 

CPU:  Intel Atom Z2560

RAM: 2GB 

ROM:  5.0

 

post-36990-0-37680700-1450207021_thumb.j

 

 

EDIT  ετρεξα το PCmark 4 φορες και τις 2 φορες μου εβγαλε πανω απο 3900, με ΜΑΧ αυτο

 

post-36990-0-56772100-1450248022_thumb.j

 

 

καλο θα ειναι να τρεχετε το Bench 2-3 φορες για να βγαινει ενα πιο σιγουρο αποτελεσμα...! 

εμενα ειναι και τσιτα το κινητο, μονο 200ΜΒ ειναι ελευθερα.....!!!!!!

Έγινε επεξεργασία από cabdik
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
  • 1 month later...

Είπα να κάνω ένα τεστ με ένα κινητό και μου βγάζει μετά το video playback ότι το bench σταμάτησε γιατί χρησιμοποιώ τη συσκευή.. ενώ την έχω απλά ακουμπισμένη κάπου.. κουλό;

 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.