Jump to content




Wizard!

Recommended Posts

@sstav: Σπύρο, σαν να έχεις δίκιο. Πού πήγε η παρέα, ωρέ; Ελπίζω σήμερα να ρίξουμε καμιά πιστολιά.

Να πω βέβαια ότι και το game, μετά το influx από νέους παίκτες, έχει ψιλοαδειάσει. Τις ώρες που μπαίνω τουλάχιστον, έχει κίνηση για 1 ώρα περίπου και μετά μένουν ενεργοί 5-6 servers. Δεν ξέρω γιατί συμβαίνει αυτό....

Link to comment
Share on other sites

Εγω το παιζω καθημερινα

Spoiler

το παιχνιδι(πονηρα μυαλα) :hehe:

 

Χθες δεν μπηκα γιατι ελιωσα στο Odyssey. Γενικα θα δεις μια πτωση αυτη την περιοδο.

 

Οι περισσοτεροι "καμμενοι" με τα BF ειτε κουραστηκαν, ειτε μετακομισαν σε καποιο αλλο μεχρι να βγει το V

 

Και πολλοι απο αυτους που το πηραν στα 5€, επαιξαν λιγο ειδαν ποσο χαλια παιχνιδι ειναι κ απλα προσπερασαν :spell::hehe:

Έγινε επεξεργασία από Lazy Dog
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 2 ώρες, το μέλος Lazy Dog έγραψε:

Και πολλοι απο αυτους που το πηραν στα 5€, επαιξαν λιγο ειδαν ποσο χαλια παιχνιδι ειναι κ απλα προσπερασαν :spell::hehe:

Κρίμα. Τους νέουρες περίμενα για να βελτιώσω τα στατιστικά μου:tomato: ΙΒλάχος -της Ελλάδος τα παιδιά-speaking)...

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον τελειώνει το bf1 σιγά σιγά για μένα.

Να πω ότι δεν περίμενα, όταν το αγόραζα πριν 1 χρόνο περίπου, ότι θα με κρατούσε τόσο πολύ και θα με ''ανάγκαζε'' ν' εγκαταλείψω τα single player games.

Κι όμως.... 

Τις τελευταίες ημέρες, παρότι βλέπω κάποια παιδιά μέσα, δεν μπαίνω στο discord. Παίζω ως lone wolf (πειραματίζομαι κιόλας με dpi+in game sens, σε σημείο να μην είμαι καλός με τα μέχρι τώρα settings μου -το παράκανα-), αλλά το κάνω μηχανικά και από συνήθεια, όχι επειδή έχω όρεξη. 

Έχω μπερδευτεί και με τις τόσες αλλαγές στα settings και έχω χάσει το feeling των όπλων που χρησιμοποιώ. 

Επειδή το v δεν πρόκειται ν' αγοραστεί (ισως το πάρω μετά από κανένα χρόνο), θα παίξω κάνα μήνα ακόμη και μετά τέλος. 

Θα μου λείψει η παρέα, αλλά θα σας κάνω spectate.

Link to comment
Share on other sites

πριν 4 ώρες, το μέλος icy20 έγραψε:

Να ξερεις οτι εσυ φταις για αυτο που εχεις παθει παντως.

 

πριν 3 ώρες, το μέλος giorgos2187 έγραψε:

Δικιο εχει ο Μαριος...

Γιατί, ρε παιδιά; Τι έκανα και αξίζω τέτοια τιμωρία;

Άλλο πράγμα η χειροτέρευση των επιδόσεών μου (το παραδέχθηκα, φταίω  ο ίδιος γι' αυτό, δεν πρέπει να κάνω τόσους ακραίους πειραματισμούς) και άλλο η έλλειψη κινήτρου προς συνέχιση του παιχνιδιού.

Νόμιζα ότι μπορούσα να συνεχίσω, αλλά δεν βρίσκω τον λόγο. Να βελτιώσω κι άλλο το k/d ratio; Να παίξω ξανά και ξανά τις ίδιες πίστες;

Θα το κρατήσω το game, δεν θα το κάνω uninstall (not yet τουλάχιστον). Ίσως, όμως, πρέπει να παίζω bf κάθε 3-4 μέρες και όχι  κάθε μέρα..

 

Link to comment
Share on other sites

...εγώ άφησα το Logitech ΜΧ Master στην άκρη και χρησιμοποιώ το Logitech G Pro κάθε μέρα για να μη χάνω το feeling....δε βολεύει γενικά για δουλειά κλπ αλλά είναι εκνευριστικό να μπαίνω στο BF1 και να μη νιώθω το ποντίκι.

 

Το BF1 μ'εκανε να παρατήσω πολλά single player παιχνίδια. Έχω αφήσει στη μέση κάτι AC, κάτι ωραία platform που τα είχα στη wishlist καιρό κλπ κλπ. Και όλα αυτά τα ξεκίνησα και τα παράτησα.

 

Αν κάποιος παίζει BF1 μόνο για το K/D τότε είναι λογικό να το βαρεθεί. Είτε είναι μέτριος σα κ μένα, είτε elite σαν τους Μαριο/Fatalara/Rigo.

Προσωπικά το έπαιζα γιατί όντως μου άρεσε, και μου αρέσει ακόμη, αλλά επιπλέον έχω βάλει μια single player πινελιά στο παιχνίδι. Θέλω να βγάλω όσα codex και όπλα είναι δυνατό να βγουν. (όχι τα μετάλλια δε με συγκινούν)

Ξεκίνησα με Medic, τα έβγαλα όλα (το 1906 έχει μείνει μόνο) και τώρα παίζω τα άλλα classes για όπλα και codex.

Είναι άλλο παιχνίδι παίζοντας τα άλλα classes. Το ΣΚ αυτό πχ είπα να βγάλω κανένα codex από τα οχήματα. Έτσι διάλεγα μόνο Heligoland Bight κατα 90% και κάποιες ξεχασμένες πίστες που ήθελα να έχουν συγκεκριμένα οχήματα. Δεν είχα ξαναπαίξει εντατικά με fighters και bombers. Ούτε τόσο με destroyers και dreadnoughts.

Ένιωσα οτι αγόρασα το παιχνίδι χθες. Οκ, είναι σπαστικό να χάνω με τα @#$#@$%sniper από μόγγολα, τη στιγμή που αν είχα οποιοδήποτε όπλο του medic θα τους έκανα κόσκινο αλλά αυτό είναι και το challenge.

 

Anyway, το μόνο κακό είναι οτι θα σβήσει όταν εμφανιστεί το 5.

Όσο κακό και να είναι, τον κόσμο θα τον τραβήξει. (αν και η DICE φαίνεται να κάνει μεγάλες αλλαγές προς το καλύτερο, λίγο πριν την κυκλοφορία)

Link to comment
Share on other sites

πριν 30 λεπτά, το μέλος GFFermari έγραψε:

Αν κάποιος παίζει BF1 μόνο για το K/D τότε είναι λογικό να το βαρεθεί. Είτε είναι μέτριος σα κ μένα, είτε elite σαν τους Μαριο/Fatalara/Rigo.

Α, γιατί νόμιζα ότι ο Μάριος είναι μέτριος (έτσι λέει όλην την ώρα)..

Assault δεν παίζω εκ πεποιθήσεως. Θεωρώ unskilled όλα τα πολυβόλα. Ναι, μπράβο, με βρήκες και άδειασες όλον τον γεμιστήρα πάνω μου. Συγχαρητήρια.

Support δεν παίζω, γιατί μου τη δίνουν τα ξαπλωμένα μόγγολα.

Με οχήματα δεν ασχολούμαι.

Χμ, μάλλον είμαι σκ@τοπερίεργος, γι' αυτό ψιλοβαρέθηκα το παιχνίδι. Με scout+λίγο medic δεν βγαίνει η δουλειά.

Συμφωνώ για το v. Λογικά, θα νεκρώσει το 1 μόλις κυκλοφορήσει το v. Τότε είναι που θα τ' αφήσω.

Όσο για τις βελτιώσεις: μακάρι ν'αλλάξει προς το καλύτερο τη δομή του παιχνιδιού η dice. Όπως και να 'χει, ακόμα κι αν είναι καλό το game εντέλει, θ' αγοραστεί (αν αγοραστεί) μετά τα πρώτα 6-7 patches.

Link to comment
Share on other sites

πριν 36 λεπτά, το μέλος DEADLAZARUS έγραψε:

Assault δεν παίζω εκ πεποιθήσεως. Θεωρώ unskilled όλα τα πολυβόλα. Ναι, μπράβο, με βρήκες και άδειασες όλον τον γεμιστήρα πάνω μου. Συγχαρητήρια.

Support δεν παίζω, γιατί μου τη δίνουν τα ξαπλωμένα μόγγολα.

Με οχήματα δεν ασχολούμαι.

 Αρα...

 

1) Καταστρεφεις συνεχως τη νευρομυικη συναγωγη σου γτ απλα δεν επιτρεπεις στο χερι σου να "εκπαιδευτει" σ ενα συγκεκριμενο σετ ρυθμισεων αποκρισης ποντικιου

 

2) Εχεις αποκλεισει πανω απο το 50% του παιχνιδιου επειδη καποιοι αλλοι το παιζουν με τροπο που δε σ αρεσει και δε μπαινεις εκ πεποιθησεως στον κοπο να μαθεις να παιζεις δυο αλλα classes που εχουν αλλο τροπο παιχνιδιου.

 

Αυτα τα δυο εχουν σαν αποτελεσμα να μπαινεις στη διαδικασια να συγκρινεσαι με ατομα που βλεπεις να παιζουν υπερβολικα καλα τα δυο μονα που βλεπεις εσυ μεσα στο παιχνιδι και να σου φταιει το παιχνιδι επειδη δεν μπορεις να γινεις σαν αυτους.

 

Θες και κατι αλλο για να δεις οτι εσυ φταις και οχι το παιχνιδι; Υποψην, εγω που στα λεω αυτα εχω κατατι λιγοτερο απο 1.1 k/d ratio. Το ιδιο καλοι η κακοι ειμαστε, οπως θες πες το.

Link to comment
Share on other sites

πριν 2 ώρες, το μέλος giorgos2187 έγραψε:

 Αρα...

 

1) Καταστρεφεις συνεχως τη νευρομυικη συναγωγη σου γτ απλα δεν επιτρεπεις στο χερι σου να "εκπαιδευτει" σ ενα συγκεκριμενο σετ ρυθμισεων αποκρισης ποντικιου

 

2) Εχεις αποκλεισει πανω απο το 50% του παιχνιδιου επειδη καποιοι αλλοι το παιζουν με τροπο που δε σ αρεσει και δε μπαινεις εκ πεποιθησεως στον κοπο να μαθεις να παιζεις δυο αλλα classes που εχουν αλλο τροπο παιχνιδιου.

 

Αυτα τα δυο εχουν σαν αποτελεσμα να μπαινεις στη διαδικασια να συγκρινεσαι με ατομα που βλεπεις να παιζουν υπερβολικα καλα τα δυο μονα που βλεπεις εσυ μεσα στο παιχνιδι και να σου φταιει το παιχνιδι επειδη δεν μπορεις να γινεις σαν αυτους.

 

Θες και κατι αλλο για να δεις οτι εσυ φταις και οχι το παιχνιδι; Υποψην, εγω που στα λεω αυτα εχω κατατι λιγοτερο απο 1.1 k/d ratio. Το ιδιο καλοι η κακοι ειμαστε, οπως θες πες το.

Συμφωνώ με το πρώτο. Το έγραψα εξάλλου.

Συμφωνώ με το δεύτερο, αλλά είναι θέμα προσωπικής προτίμησης. Ποτέ δεν παίζω assault/support.

Δεν έγραψα πουθενά κάτι τέτοιο. Stodeh/Ravic/LordRigo/insert random name δεν πρόκειται ούτε μπορώ να γίνω. Δεν κατηγορώ το παιχνίδι γι' αυτό ούτε είναι αυτός ο λόγος που το βαριέμαι σιγά σιγά.

Το k/d ratio κακώς αναφέρθηκε, γιατί παρεξηγήθηκε. Το έφερα ως παράδειγμα, τίποτα περισσότερο. Κουτσά στραβά το ratio βελτιώνεται, καθώς, ακόμα και στις κακές ημέρες, είμαι πάντα θετικός. Και; Εξακολουθώ να χάνω το κίνητρό μου.

Μπορεί και να έχω "καεί" παίζοντας κάθε μέρα εδώ και 2 μήνες (almost).

Για να το κλείσω: και 5/1 ratio να είχα, πάλι θα βαριόμουν. Δεν βρίσκω κάτι το οποίο θα με κρατήσει στο παιχνίδι. Να παίζω κάθε 3-4 ημέρες, ναι. Κάθε μέρα, όχι. Όχι πια....

 

Link to comment
Share on other sites

πριν 11 ώρες, το μέλος icy20 έγραψε:

Και εγω δεν νομιζω οτι μπορω να παιζω καθε μερα πια. Βεβαια βοηθαει και η δουλεία που πεθαινω και συνηθως δεν προλαβαινω καν να παιξω.

Fixed, με τον σωστό τονισμό της λέξης, lol.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην παρέα,  μετά από μεγάλο διάστημα αποχής λόγο ομοιογένειας είπα να επιστρέψω στη σειρά (αγόρασα το battlefield1)...

Για κάποιο λόγο μου εμφανίζει τη λίστα φίλων κενή..ξέρει κάποιος τι παίζει?  

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.