Jump to content



[Greek Gatherings 14-02-2016]Nordschleife Endurance - Zonda R & 599XX Evo


Lazy Dog

Recommended Posts

eveAP4y.jpg

 

TIME OF DAY: 13:30
WEATHER: Clear
AMBIENT TEMP: 22 C

TRACK TEMP: 25 C
GRIP: 96%(session transfer 90%)


Practice: 45 λεπτά, 20:15
Qualify : 30 λεπτά, 21:00
Race : --------- , 21:30

 

 

 

Σημαντικό:

  • Πρέπει να έχουμε τουλάχιστον 2 ρόδες μέσα στα όρια της πίστας (λευκές γραμμές).
  • Αν έχουμε επαφή με άλλον οδηγό με δική μας υπαιτιότητα, του παραχωρούμε σε ασφαλές σημείο τη θέση μας.
  • Προσοχή όταν ξαναμπαίνουμε στην πίστα μετά από έξοδο. Κοιτάμε πρώτα πίσω μας και στο χάρτη.
  • Προσοχή όταν βγαίνουμε από τα pits!
  • Kανόνες αγωνιστικής συμπεριφοράς +
  • Για καλύτερο spatial awareness προτείνεται το Hellicorsa Application (DOWNLOAD)
  • Προτείνεται η χρήση teamspeak με push to talk.
  • Το password δίνεται από δώ η από το teamspeak ή από το steam Steam Community :: Group :: Assetto Corsa Greek Gatherings.
Έγινε επεξεργασία από Lazy Dog
  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Να δούμε πόσο κάνουμε το γύρο και αποφασίζουμε για αγώνα περίπου 40 λεπτών .

Καλά, 5 γύρους...

Πάντως το λέω.. Μέχρι τώρα δεν έχω καταφέρει ούτε έναν γύρο σε αυτή την πίστα..

Ποτέ..

πάντα έβγαινα έξω και το έσπαγα..

Οπότε δεν έχω καμία απολύτως τύχη, ούτε για την τελευταία θέση...

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ελπίζω να μπορέσω να τρέξω την Κυριακή.Ενδιαφέρον το κόμπο.

 

Τα τουτού δεν ταχω τρέξει ποτέ οπότε θαχει ''πλάκα'' -την πίστα ευτυχώς την ξέρω-.

Έγινε επεξεργασία από sosna
Link to comment
Share on other sites

Ότι είπα και στον Ιάσονα. Όταν θέλησα επιτέλους να μάθω την πίστα ολόκληρη έκανα το απλό. 

GT86 κάνουμε καμιά 5-6-10 γύρους στο tourist, έτσι μέχρι να μάθουμε την αρκετά καλά την πίστα, και μετά μπαίνουμε με τα θηρία και τα σπάμε :D

 

Γουστάρω τρελά το combo και χαίρομαι που το πήρε ο Lazy από τα χέρια μου :D

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Μήπως θα ήταν καλύτερα να μπει το Damage στο minimum μήπως και τερματίσει κανένας?

 

 

Επίσης παρακαλείται ο @Lazy Dog να κάνει τους άπειρους γύρους και με τα 2 αμάξια ώστε να δει αν χρειάζεται καθόλου ballast!!  :bleh:  :bleh:  :bleh:  :bleh:

 

(Υποψιάζομαι πως θέλει το κατιτίς του το Zonda)  

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Εχω τρεξει απειρους γυρους και με τα δυο στη συγκεκριμενη...Μπορω να σου πω οτι η 599 σε σωστα χερια(οχι τα δικα μου :hehe:) ειναι πιο γρηγορη απο το zonda....

(εκτος κ αν αλλαξε κατι με το τελευταιο update που μου διεφυγε)

Έγινε επεξεργασία από Lazy Dog
Link to comment
Share on other sites

Για ballast δεν ξέρω, πάντως για το damage θα ήθελα να παραμείνει στο 100%.

 

Δεν πάμε για RSR WR αλλά για αγώνα διαρκείας άρα πιο προσεχτικά. Προσωπικά με εξιτάρει να ξέρω ότι στο 1ο λάθος έχω τελειώσει, όπως κ στην πραγματικότητα δλδ.

 

Άποψή μου πάντα.

 

Υ.Γ. Συγκλονιστικό το Zonda στο ring.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Δεν πάμε για RSR WR αλλά για αγώνα διαρκείας άρα πιο προσεχτικά. Προσωπικά με εξιτάρει να ξέρω ότι στο 1ο λάθος έχω τελειώσει, όπως κ στην πραγματικότητα δλδ.

 

Το dmg μέσα στην βδομάδα νομίζω πως θα έπρεπε να είναι εκεί που ήταν και στο Bathurst (δεν ξέρω πόσο είναι απλά λέω) γιατί πολλά παιδιά δεν ξέρουν την πίστα. Οπότε απο τη στιγμή που έτσι και αλλιώς είμαστε μόνοι μας στο server αυτή τη βδομάδα, ας τον έχουμε σε "prctise mode"

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.