Jump to content



Τελευταία νέα για το Polaris της AMD


Recommended Posts

25 minutes ago, PANOSMAMBAX said:

Παιδια μην το τραβάτε άλλο η 1060 θαβει την RX 480 απο παντου.Παρτε την Nvidia αυτην να εχετε το κεφαλι σας ήσυχο 

 

14 minutes ago, PANOSMAMBAX said:

Παιδες απο παντου φευγει η 1060 μην λεμε οτι θελουμε

 

Ευχαριστούμε. Γεια σας.

 

https://thumbs.dreamstime.com/t/d-character-showing-closed-door-behind-open-door-isolated-white-background-68118433.jpg

Έγινε επεξεργασία από yanni
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

πριν 12 λεπτά, το μέλος atiman έγραψε:

Ουτε λιγο βρε παιδι μου, ετσι  για το καλο :OO:

 

Καλουτσικο, αλλα με τον ανταγωνισμό δυστυχώς δεν την παλεύει :amen:

Έγινε επεξεργασία από PANOSMAMBAX
Link to comment
Share on other sites

@PANOSMAMBAX

 

Δες λίγο καλύτερα και πες μου ΤΙ βλέπεις.Capture.JPG

 

Ποια κάρτα έχει σε % καλύτερο gain σε DX12. 

 

Επίσης από DX12 τα μόνα "true" αντιπροσωπευτικά είναι το " AoTS ", το " Hitman ", "Total War warhammer " κάτι tomb raider κλπ μη τα λαμβάνεις ΚΑΝ υπόψιν. Όπως και το τελευταίο timed spy 3d mark. 

 

Η 480 το boost που λαμβάνει με το Dx12 ( async ) είναι σχεδόν το διπλάσιο από ότι σε 11. Και όλο αυτό λόγω hardware υποστήριξης του async. Η nvidia νομίζω το κάνει μέσω software γι αυτό και έχει μικρότερο gain. 

Έγινε επεξεργασία από SpirosKGR
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Φυσικά και η 1060 περιμενε τους driver οταν βγουν φουλ support DX12 παιχνιδια θα μιλησουμε τοτε οπως και με το DX11 με το tesselation που δεν τραβουσε η amd

Έγινε επεξεργασία από PANOSMAMBAX
Link to comment
Share on other sites

Αυτο θελω η Nvidia δεν θα κατσει ετσι θα μιλησουμε την ωρα οταν τα βγαλει ολα εξω, επισης ακομα και τωρα παλι πισω ειναι παντου

Έγινε επεξεργασία από PANOSMAMBAX
Link to comment
Share on other sites

Το αν θα κατσει ετσι η nvidia ή οχι , δε ξερω τι θεση εχει παντως σε αυτο το thread. Μια χαρα καρτα ειναι για 1080p η rx480. Μη τα ισοπεδωνεις ολα. Οπως και η 1060 ειναι μια χαρα καρτα. Στα ιδια επιπεδα ειναι οι καρτες , ισως σε θεμα αποδοση/τιμη να κερδιζει λιγο η 1060 , δε γνωριζω, ομως εχει καθαρο gain απο τα ρολογια της και μαλλον καλυτερο efficiency. Παρολα αυτα οι custom 480 μια χαρα καρτες θα ειναι! 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Μεγιεςςςςςςςςς armageddon καλο παιχνιδι σε ευχομαι επεισης ηταν να παρω μια fury x αλλα ο τυπος τον ειπα δωστην για δοκιμη και εβγαζε artifacts κατευτιαν πισω φυσηκα πες μας μετρησεις ενα 3dmark11 perfomance benchmark αν μπορεις και θεμοκρασιες{αν εχεις την υδρόψυκτη πανω απο 55 δεν εχει :D 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, PANOSMAMBAX said:

Μεγιεςςςςςςςςς armageddon καλο παιχνιδι σε ευχομαι επεισης ηταν να παρω μια fury x αλλα ο τυπος τον ειπα δωστην για δοκιμη και εβγαζε artifacts κατευτιαν πισω φυσηκα πες μας μετρησεις ενα 3dmark11 perfomance benchmark αν μπορεις και θεμοκρασιες{αν εχεις την υδρόψυκτη πανω απο 55 δεν εχει :D 

Κάτσε για να δούμε για να μην εκθεσω τον πωλητή μου από ποιο μέρος ήταν ο δικός σου ?

Link to comment
Share on other sites

Ευτυχώς ήταν απο Θεσσ/νικη που μένω και εγω και έγινε πρώτα ενα τεστ και υπήρχαν artifacts χαμήλωνα ρολόγια απο μνημες καλύτερα αλλα έβγαζε θέμα όποτε είχε πρόβλημα 

Έγινε επεξεργασία από PANOSMAMBAX
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Μιας και το ρίξατε στο offtopic, ας ρίξω και το δικό μου!

Στο ποστ #1002 του PANOSMAMBAX.

Αυτό το γράφημα "Much faster than an RX 480" σε κάνει να ευχαριστιέσαι αλλά νομίζω κάνανε ένα λαθάκι.

Θα έπρεπε να ξεκινάνε την κλίμακα από το 0,99 εως το 1 (για την κόκκινη μπάρα) και να κάνεις κανένα μέτρο scroll προς τα δεξιά για να βρεις το 1,15 του "Performance". Για το δε 1,45 του "Power efficiency" να βάζεις το auto scroll για κανένα δεκάλεπτο για να σε ανεβάζει (ειδικά αν είσαι φανατικός nvidiaκιας!).

Πειτε τους εκεί στην nvidia που βγάζουν αυτά τα γραφήματα να τα κάνουν πιο απολαυστικά. Είναι κρίμα!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, PANOSMAMBAX said:

Οταν εννοεις εν αναμονη?δεν την πηρες ακομα?

Δεν έχω πληρώσει τίποτα μην ανησυχεις απλά επειδή τώρα είμαι σε διακοπές και ο φίλος είναι σε δουλειές συμφωνηθηκε να αποσταλεί κατά την 1-2 αυγουστου ώστε να παραλάβω με αντικαταβολή στις 4-5-6 Αυγουστου που θα είμαι αθηνα .

Όποιος θέλει τέτοια deals μπορεί να μου πει να κανονισω τίποτα παρόμοιο ?

Έγινε επεξεργασία από ARMAGEDDON
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.