Jump to content



Τελευταία νέα για το Polaris της AMD


Recommended Posts

@yanni 7850...τι μου θύμησες τώρα!πολύ άξια κάρτα για τα λεφτάκια της πάντως με είχε βγάλει ασπροπρόσωπο μέχρι το dying light..

Πάντως εγώ μέχρι και σε  R9 Fury πάω με αυτές τις τιμές.. ή σίγουρα σε 2 x RX480 :p:hehe:

Link to comment
Share on other sites

46 minutes ago, djleon said:

@yanni 7850...τι μου θύμησες τώρα!πολύ άξια κάρτα για τα λεφτάκια της πάντως με είχε βγάλει ασπροπρόσωπο μέχρι το dying light..

Πάντως εγώ μέχρι και σε  R9 Fury πάω με αυτές τις τιμές.. ή σίγουρα σε 2 x RX480 :p:hehe:

Είπαμε τι θα κάνουμε εμείς... θα παίξουμε σαν παιζάκια... άσε τις Fury να ουμ.. :hehe: :sarcastic:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Wizard! said:

Πλάκα μας κάνουν με το διαγώνιο τσιπάκι έτσι;;;

Το ίδια έκαναν με την 7970 και ήθελε διαφορετικό water block για να πατήσει σωστά!

Αν είναι έτσι, εμένα δε θα με πάρουν πίσω ως πελάτη.

ολοκληρη η GCN γενια, ετσι δεν ειναι? η κανω λαθος.

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Wizard! said:

Πλάκα μας κάνουν με το διαγώνιο τσιπάκι έτσι;;;

Το ίδια έκαναν με την 7970 και ήθελε διαφορετικό water block για να πατήσει σωστά!

Αν είναι έτσι, εμένα δε θα με πάρουν πίσω ως πελάτη.

 

το προβλημα ομως δεν ηταν στο διαγωνιο τσιπ, αλλα στο οτι το περιμετρικο shim ηταν πιο ψηλα απο το υψος του τσιπ. Αυτο ειναι ασχετο με το διαγωνιο της υποθεσης και μπορει να ισχυει και σε μη-διαγωνιο οπως μπορει καλλιστα και να ΜΗΝ ισχυει στο διαγωνιο του RX480. Ηταν κατι που συνεβη μονο στους πυρηνες Tahiti και κυριως στις reference καρτες (σε πολλες 280Χ πχ δεν ισχυει οπως στις Asus)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Dj_ALeX said:

Αρχίσαμε τις μαγκιές εεέ?!! :hehe: 

:hehe: απο /r/pcmasterrace ειναι το poll.

 

Αν ειναι αληθεια τα απο κατω, εγω με μια RX 470 στα 150??? Ευρουλακια βολευομαι μια χαρα παντως.

untitled-2.png

untitled-1.png

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

ενταξει..... αμα βγουν αυτες οι καρτες απο AMD σε αυτες τις τιμες παιδια πουληστε γρηγορα οτι μεταχειρησμενη εχετε, απο 7970 μεχρι και gtx 460 πχ , θα πρεπει ολες αυτες να τις χαριζουν στα μεταχειρησμενα χωρις εγγυηση και με τετραπλασιες καταναλωσεις για να εχει καποιο νοημα να τις παρει καποιος...

 

Δε συζηταμε για τις ουτως η αλλως overpriced GTX 950 και 960 ....οι κατοχοι τους θα παθουν εφαμιλη ζημια με αυτους των 980-980ti

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, LocoDiceGR said:

Αν ειναι αληθεια τα απο κατω, εγω με μια RX 470 στα 150??? Ευρουλακια βολευομαι μια χαρα παντως.

Είναι τα ίδια benchmarks που έβγαλε το videocardz και τα πόσταρα εχτές (αυτά με τις κόκκινες μπάρες). Απλά τώρα τα πήρε το Guru3D και έδωσε και λίγο info παραπάνω, ενώ βάζοντας το αποτέλεσμα της RX470 στην γενική λίστα δίνει μια καλύτερη εικόνα του που βρίσκεται η κάρτα έναντι άλλων καρτών. Καθόλου παράξενο η RX470 να είναι σε αυτά τα επίπεδα έναντι της RX480. Κοιτώντας το παραπάνω λοιπόν θα έλεγα ότι η RX470 είναι για την RX480 ότι ήταν η R9 290 για την R9 290X. Και την παίρνει άνετα την AMD να την βγάλει στα $150. Ήδη πουλάει φτηνότερα την R9 370 με το Pitcairn, η οποία κατασκευαστικά θα πρέπει να κοστίζει πάνω κάτω τα ίδια.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.