Jump to content



Τελευταία νέα για το Polaris της AMD


Recommended Posts

But the result is interesting none the less as the Radeon RX 480 would position itself precisely where it was expected to be, at a GeForce GTX 980 performance level closing in towards Hawaii (390) and Fiji (Fury).

 

index.php?ct=news&action=file&id=15372

Έγινε επεξεργασία από GFFermari
  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Κούκλα η sapphire. Αφού τελικά ναυάγησε το πλοίο με την 1070 και χρήματα για κάτι πάνω από 300 ευρώ δυστυχώς δεν παίζουν θα καταλήξω στην 480 και όταν με το καλό βγει ο las Vegas βλέπουμε για 490 ή  1070 ( με νορμαλ τιμές ). 

 

Από AMD, εταιρείες εμπιστοσύνης ποιες προτιμάμε; Το στανταράκι ειναι η sapphire, η msi και η asus πώς τα πάν ; 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

my name.. is Barry Allen.. and i'm the fastest man alive B)

 

η απλή κάρτα δεν θα θέλει πάνω από 6pinο.. μα εδώ μιλάμε για lighting καταστάσεις.. έχω αρχίσει κ πιστεύω πως η κάρτα θα΄ναι μπροστά από 390χ κ λίγο πίσω από fury.. για να δούμε.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

πριν 26 λεπτά, το μέλος Delijohn έγραψε:

my name.. is Barry Allen.. and i'm the fastest man alive B)

 

η απλή κάρτα δεν θα θέλει πάνω από 6pinο.. μα εδώ μιλάμε για lighting καταστάσεις.. έχω αρχίσει κ πιστεύω πως η κάρτα θα΄ναι μπροστά από 390χ κ λίγο πίσω από fury.. για να δούμε.

Παει και ο zoom :rip:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι οι εταιρίες πετάνε στις νέες κάρτες - Nvidia και από ότι βλέπω τώρα και AMD - και από ένα 8πινο εξτρά πιο πολύ για μούρη, παρά για λόγους ουσίας. Τι να το κάνει το 8πινο η 480? Όπως αμφιβάλλω να αξιοποιήσουν τα δύο 8πινα οι Pascal.

 

ΥΓ : Το 8πινο στην MSI θα έχει ίσως νόημα αν η κάρτα παίζει και με μόνο αυτό. Οπότε σε περίπτωση OC που θα υπερβαίνει το TDP τα 150W, δεν θα χρειάζεται να συνδέεις π.χ. δύο 6πινα, αλλά μόνο ένα 8πινο.

Έγινε επεξεργασία από yanni
Link to comment
Share on other sites

πριν 20 ώρες, το μέλος giorgos2187 έγραψε:

Την asus καλυτερα ξεχνα την αν θελεις amd καρτα. Sapphire κορυφη, xfx επισης. Και msi και gigabyte μια χαρα ειναι αλλα θα προτιμουσα μια απο τις δυο πρωτες για amd καρτα..

μου έχουν καεί 2 sapphire και δε θεωρώ τυχαίο ότι δίνει μόνο 2 χρόνια εγγύηση. για asus δεν έχω γνώμη αλλά ακούγονται παράπονα γενικά.

Link to comment
Share on other sites

57 minutes ago, psyber said:

μου έχουν καεί 2 sapphire και δε θεωρώ τυχαίο ότι δίνει μόνο 2 χρόνια εγγύηση. για asus δεν έχω γνώμη αλλά ακούγονται παράπονα γενικά.

Ίσως να έτυχε! Sapphire έχω  από AGP 9200  και εχω αλλάξει πολλές κάρτες.Μέχρι στιγμής καμία δε μ εχει καεί.Μόνο μια 3870χ2 που μ την άλλαξαν απευθίας απο την Sapphire. Την θεωρω απο τις κορyφαίες εταιρίες και στο support της!

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.