Jump to content



Τελευταία νέα για το Polaris της AMD


Recommended Posts

2 minutes ago, GoMaR said:

Φορεστε και αεροδυναμικο κρανος στην κοντρα ε..

απλά φοβούντε :p μην γίνει καμία στραβή με zen και vega !
αν υπάρχει ανταγωνισμός καλό είναι τα μωνοπόλεια μας έφερα εδώ που είμαστε !

 

επίσης το DX12 έχει πατώσει (και το κατάφερε φυσικά η microsoft έβαλε τα χέρια της και έβγαλε τα μάτια της) και ας το δουλεύουν από το 2011-2012 , αχ ρε μ@@μενει microsoft έχεις βάλει 1 άτομο για να φτιάξεις ολόκληρο λειτουργικό !

Έγινε επεξεργασία από ARMAGEDDON
Link to comment
Share on other sites

Ναι βλεπω και εσενα που εισαι βαμμενος κοκκινος :p

 

Το μονοπωλιο φιλε δε το κανονισαμε εμεις, αλλα η πορεια των  εταιριων.Ας προσεχε η AMD τοσα χρονια.Και η πρασινη το εκμεταλλευτηκε.απλο

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ποσπαθώ να υποστηρίξω την άλλη πλευρά μπας και επωφεληθούμε όλοι ! 

Απλά η πρώτη κάρτα μέχρι και τις τελευταίες κάρτες που έχουν περάσει από τα χέρια μου είναι της amd , επειδή έμεινα ευχαριστημένος αν είχα ξεκινήσει με nvidia θα έλεγα για την nvidia ...

Tι να κάνουμε τώρα . χαρίστε μου καμία πράσινη τούμπανο κάρτα να λέω για τις πράσινες :p
 

Έγινε επεξεργασία από ARMAGEDDON
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχουν καρτες polaris στην αγορα. Ετσι δεν ειναι; Δε τελειωσε το polaris, εσεις/εμεις το τελειωσαμε , που το θρεντ εδω και καιρο μονο για polaris δεν ειναι. 

Οι κοντρες ειναι λιγο... Ξινες να τις πω; Δε ξερω. 

 

Δεν υπαρχει νοημα VS. Επισης , οταν σου πετανε ρε συ τυρι , μη τσιμπας.

Αναφερεσαι στο vulkan (1ο ανεκδοτο), απαντωντας για το αλλο ανεκδοτο , το Dx12. PLEASE μαν! Ολοι ξερουμε οτι εχει πρασινοκοκκινα παιχνιδια, με ενα 70-30 υπερ nvidia σε αυτο το θεμα (ισως να λεω πολυ).

 

Επισης, φιλικα στο λεω, προσπαθεις, ομως δεν μπορεις να εισαι αντικειμενικος, εισαι αιματοβαμμενος (κοκκινος δλδ :p ) και φαινεται! Δε το λεω με κακη διαθεση ουτε προθεση να σε προσβαλλω, εχεις τα γουστα και τις προτιμησεις σου και ειναι σεβαστο. 

 

Εχω προαισθημα καλο για Βεγκα-Ζεν και  ελπιζω να μην ειναι μουφα. Εχω γυρισει το led του πισιου μου στο κοκκινο γι'αυτο το λογο :hehe: 

Έγινε επεξεργασία από tommybertsen
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

μην αγχώνεσαι απλά έχω πήξει εδώ στο διάβασμα ΨΕΣ (ψηφιακή επεξεργασία σήματος) !!!  και κάπου πρέπει να ξεσπάσω :D

Έγινε επεξεργασία από ARMAGEDDON
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, GoMaR said:

Ας προσεχε η AMD τοσα χρονια.

Έλα ρε συ γιατί; Να μην φτιάξει και η AMDΑΡΑ έναν Pentium 4? Μόνο η Intel δηλαδή; Έφτιαξε λοιπόν τον FX και τα ισοπέδωσε όλα (τα ξεπούλησε και τώρα είναι σε ενοίκιο).

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Και τι εγινε που θα ειναι σε ολα πισω Πανο; Θα εχεις καποιο οφελος προσωπικα εσυ; Ειναι πραγματικη η ερωτηση, δε τρολλαρω. 

Γιατι δε βλεπω κανενα οφελος να ειναι σε ολα πισω και οχι - τουλαχιστον - ιση.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Γιατι θα σου απαντησω διοτι πολλα λογια DX12 και Vulkan η AMD θα ειναι επανω κλπ κλπ και δεν ειναι η nvidia για DX12 Και απαντησα για αυτο.Και τα ελεγα παλια υπομονη και θα δειτε για την Nvidia και ακομα περημενουμε ειδη βγαλαν beta Vulkan που θα σκίσει ΤΑ ΕΛΕΓΑ

Έγινε επεξεργασία από PanosXidis
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, ARMAGEDDON said:

Πρέπει να το κλειδώσουμε τελείωσε το polaris --> ευθεία VEGA

Αν δεν το κατάλαβες το polaris είχε ήδη ψοφίσει και μυρίσει κιόλας πρωτού καλά καλά βγεί στην αγορά!

Το πόσος κόσμος γέλασε για μιά κάρτα που είχε χειρότερες επιδόσεις ακόμη και απο μία 390 δεν το βάζει ο νούς σου!

Ελπίζω να μην γίνει το ίδιο και με το VEGA. Εγώ αυτό που ξέρω με βεβαιότητα είναι οτι έφυγα απο το κόκκινο καράβι πρωτού πάει στο πάτο και δεν το μετανιώνω.

Επίσης όσον αφορά τα διάφορα APIs η πρασινούλα το είχα πεί και παλαιότερα... ΔΕΝ ΘΑ ΚΑΤΣΕΙ ΜΕ ΣΤΑΥΡΩΜΕΝΑ ΤΑ ΧΕΡΙΑ!!! Εδώ και πολλούς μήνες παράλληλα με το development της "1ής γραμμής παραγωγής" οδηγών (αυτούς που κατα καιρούς κατεβάζουμε ώς updates), απο πίσω υπάρχουν τουλάχιστον άλλες 2 (Δεν κυκλοφορούν πρός το παρόν), οι οποιές προετοιμάζουν τις πρασινόκαρτες με διάφορα τεστ και δοκιμές που γίνονται για το Vulkan και DX12 έτσι ώστε να φανέι κάποιο πραγματικό όφελος απο αυτά στις τωρινές γενιές καρτών. Για αργότερα κανείς δεν γνωρίζει τι μέλλει γενέσθαι! Λογικά θα στηθεί και το HW διαφορετικά έως τότε!

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Έλεγαν η Nvidia δεν είναι για το DX12 και Vulkan,με τους Beta να βγαίνουν με εκδοσή 376.66 με vulkan Version .24 σε 37 έχει μεγάλη βελτίωση στα FPS.Περιμένουμε τον Driver WHQL για να λύσει και να βουλώσει στόματα το οτι η Nvidia δεν είναι για Vulkan και DX12.Λοιπον ερχόμαστε :amen:.Σιγα μην καθόταν με σταυρωμένα χεριά η Nvidia,οποίος το πίστευε αυτό κάνει κακκο στον εγκέφαλο του .

Οσο για τον φιλτατο @ARMAGEDDON που σχολιασε το βιντεο που εβαλα Fury X vs 1070 stock,παλιοτερα έλεγε έλα μια κόντρα 980τι στο DX12 να δεις,και με άπαντα σήμερα το ΕΝΑ Ε ΕΝΤΑΞΕΙ ΑΠΛΑ ΚΡΑΤΑΕΙ ΓΙΑ ΤΑ ΧΡΟΝΙΑ ΤΗΣ περίμενα τετοιες απαντησεις.Και ας κραταει ναι υπαρχει και μια μεγάλη διάφορα φιλε μου,που στο τέλος θα σβήσει απο τον χαρτί μπροστά σε αυτές της κάρτες 980Τι 1070 και στοκ παρακαλώ η 1070.

 

πριν 48 λεπτά, το μέλος tommybertsen έγραψε:

 

Μονο που δεν ειμαι παχύσαρκος όπως μερικοί.....η το ανάποδο :D  

Έγινε επεξεργασία από PanosXidis
Link to comment
Share on other sites

Πως γίνεται πάντα στα διάφορα forums να συζητάνε για την amd τα άτομα μια χαρά και να μπαίνουν πάντα άλλοι για να πουν πόσο μαμάει η nvidia και πόσο άμπαλη είναι η amd χωρίς να προσφέρουν κάτι άλλο, η επιστήμη σηκώνει τα χέρια ψηλά... :rolleyes:

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Nickzzz said:

Πως γίνεται πάντα στα διάφορα forums να συζητάνε για την amd τα άτομα μια χαρά και να μπαίνουν πάντα άλλοι για να πουν πόσο μαμάει η nvidia και πόσο άμπαλη είναι η amd χωρίς να προσφέρουν κάτι άλλο, η επιστήμη σηκώνει τα χέρια ψηλά... :rolleyes:

Και τα ίδια ακριβώς άτομα, αν η AMD βρισκόταν μετά από 4-5 χρόνια να έχει τις κορυφαίες κάρτες και το 70% της αγοράς, θα λέγανε "πόσο μαμάει η amd και πόσο άμπαλη είναι η nvidia".

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.