Jump to content



Χρεοκοπία Ευρώπης - The Euroskepticism Thread - Ευρωσκεπτικισμός v0.1


sotiris

Η χειρότερη περίοδος διακυβέρνησης  

103 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

2 ώρες πριν, το μέλος GoMaR έγραψε:

H Ολλανδια που εχει παντου ανεμογεννητριες μητσοτακη εχουν ;

 

γιατί έχουν πιο φθηνό ρεύμα ?


εμείς με τόσες εδώ που βάζουν δεν θα έπρεπε να έχουμε φθηνό ρεύμα ή σταθερό και όχι αυτή η λακακία που έφτιαξαν ; ε Ε ΗΡΕΜΑ ΡΩΤΑΩ

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Νόμος 998/1979 άρθρο 38

 

1. Τα δάση και οι δασικές εκτάσεις, που καταστράφηκαν ή καταστρέφονται συνεπεία πυρκαγιάς, αποψίλωσης ή άλλης αιτίας, κηρύσσονται υποχρεωτικά ως αναδασωτέα ανεξαρτήτως της ειδικότερης κατηγορίας αυτών ή της θέσης στην οποία βρίσκονται. Της κήρυξης της αναδάσωσης εξαιρούνται εκτάσεις για τις οποίες, πριν την καταστροφή της δασικής βλάστησής τους από πυρκαγιά, έχει χορηγηθεί έγκριση επέμβασης σύμφωνα με τα οριζόμενα στο Κεφάλαιο Έκτο του παρόντος νόμου.

 

Κοινώς, αν οποιαδήποτε κυβέρνηση θελήσει να βάλει κάπου ανεμογεννητριες η ο,τιδηποτε άλλο, υπάρχει νομικό παραθυράκι βάσει του οποίου μπορεί απλά να το κάνει. Και μάντεψε τι ΔΕΝ χρειάζεται να κάνει αυτή η κυβέρνηση. Σωστά μαντεψατε, ΔΕΝ χρειάζεται να το κάψει. Οπότε οι συνδέσεις των πυρκαγιών, με ένα κρυφό αποτρόπαιο σχέδιο Μητσοτάκη, με ανεμογεννήτριες μαντεψατε τι είναι. Σωστά μαντεψατε. ΗΛΙΘΙΟΤΗΤΑ ΟΛΚΗΣ. Οι πιστεψαντες μπορούν να παραλάβουν το βραβείο της ηλιθιότητας τους.  

 

 

  • Like 3
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

10 λεπτά πριν, το μέλος giorgos2187 έγραψε:

Νόμος 998/1979 άρθρο 38

 

1. Τα δάση και οι δασικές εκτάσεις, που καταστράφηκαν ή καταστρέφονται συνεπεία πυρκαγιάς, αποψίλωσης ή άλλης αιτίας, κηρύσσονται υποχρεωτικά ως αναδασωτέα ανεξαρτήτως της ειδικότερης κατηγορίας αυτών ή της θέσης στην οποία βρίσκονται. Της κήρυξης της αναδάσωσης εξαιρούνται εκτάσεις για τις οποίες, πριν την καταστροφή της δασικής βλάστησής τους από πυρκαγιά, έχει χορηγηθεί έγκριση επέμβασης σύμφωνα με τα οριζόμενα στο Κεφάλαιο Έκτο του παρόντος νόμου.

 

Κοινώς, αν οποιαδήποτε κυβέρνηση θελήσει να βάλει κάπου ανεμογεννητριες η ο,τιδηποτε άλλο, υπάρχει νομικό παραθυράκι βάσει του οποίου μπορεί απλά να το κάνει. Και μάντεψε τι ΔΕΝ χρειάζεται να κάνει αυτή η κυβέρνηση. Σωστά μαντεψατε, ΔΕΝ χρειάζεται να το κάψει. Οπότε οι συνδέσεις των πυρκαγιών, με ένα κρυφό αποτρόπαιο σχέδιο Μητσοτάκη, με ανεμογεννήτριες μαντεψατε τι είναι. Σωστά μαντεψατε. ΗΛΙΘΙΟΤΗΤΑ ΟΛΚΗΣ. Οι πιστεψαντες μπορούν να παραλάβουν το βραβείο της ηλιθιότητας τους.  

 

 


Έτσι σας λέει το κόμμα να μας πείτε ;
Το έχεις υπογραμμίσει κιόλας αν έχει πέσει αίτηση και έχει πάρει άδεια αλλά μετά καεί πάνε και τις βάζουν μια χαρά σωστά σωστά , μένει η περίπτωση όπου αν έχει πέσει αίτηση και εκκρεμεί η αδειοδότηση αν καεί το μέρος αν παίρνει η όχι άδεια αυτό δεν είναι ξεκάθαρο .
Δεν έχεις καταλάβει ακόμη ότι για να περάσουν οι Ελληνες κολλητοί ολιγάρχες τις ανεμογεννήτριες πρέπει να κοπούν πράγματα για να χωρέσουν, μάντεψε το ΔΑΣΑΡΧΕΙΟ δεν αφήνει γενικά να κόψεις τίποτα, αν είναι όμως καμμένα no problem !

Πείτε ότι θέλετε η πιο αποτυχημένες κυβερνήσεις από πλευράς πυρκαγιών είναι της Νέας Δημοκρατίας ! έχουν καεί τα περισσότερα στρέμματα ,
μην πεταχτεί κανείς για το μάτι εκεί έστειλαν τα μέσα στον ολιγάρχη που έχει στα διυλιστήρια και έκαψαν τον κόσμο
έχει γίνει φυσιολογικό πλέον κάθε χρόνο να καίγονται όλα το οποίοι είναι μη φυσιολογικό εφόσον θέλουμε οικολογική ανάπτυξη αντί αυτού τι κάναμε τα καλαμάκια χάρτινα τώρα ναι σώσαμε τον πλανήτη δεν πειράζει ας το κάψουμε όλον αλλά θα έχουμε την συνείδησή μας ότι με τα χάρτινα καλαμάκια όλα καλά ! Υποκρισία λέγεται αυτό !
 

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, GoMaR said:

Άλλες χώρες που έχουν υψόμετρο παραπάνω από 323 μέτρα και έχουν πιο φθηνό ρεύμα, δεν έχουν ανεμογεννήτριες? Η δεν έχουν Μητσοτάκη?

 

 

 

Spoiler

@HotPeanut Αυτός εδώ κάνει πολλές περίεργες ερωτήσεις. Βαλ'τον στη λίστα πλζ μόλις ευκαιρήσεις.

 

  • Like 1
  • Haha 6
Link to comment
Share on other sites

αν έγραφα στις ειδήσεις απλά θα με μάζευαν οπότε τα βάζω εδώ

  

1 ώρα πριν, το μέλος DEADLAZARUS έγραψε:
WWW.LIFO.GR

Η Αθήνα είναι μια κλιματικά άρρωστη πόλη που «καίγεται» από το ατμοσφαιρικό φαινόμενο της...

 


μπούρδες εδώ μας έλεγαν ότι μέχρι το 2015 θα έχουμε βουλιάξει από το λιώσιμο των πάγων , δεν έγινε τέλος , λάθος εκτίμηση κλπ δεν δεχόμαστε, το είπαν οι επιστήμονες , οι επιστήμονες δεν κάνουν λάθη , παρά μόνο πληρωμένα λάθοι !
Και πριν ξεκινήσετε απο ΠΟΤΕ έχουμε αύξηση θερμοκρασίας , να θυμίσω ότι στα μέσα του ~1700μ.Χ ο Daniel Gabriel Fahrenheit και ο Anders Celsius μας έδωσαν τα θερμόμετρα .
πχ αν μετρήσω τις ημέρες του καύσωνα 10 μπορώ να πω ότι η μέση θερμοκρασία στην Ελλάδα είναι 38 βαθμούς , αν τώρα το επεκτείνω στον μήνα 30 μέρες θα βγάλω 35 βαθμούς, αν το επεκτείνω σε όλο τον χρόνο θα βγάλω 29 βαθμούς , αν το επεκτείνω στα 100 χρόνια τα βγάλω 28,5 βαθμούς αν το επεκτείνω στα 1000 χρόνια θα βγάλω μπούρδες γιατί δεν έχω μετρήσεις.
Η ΚΛΙΜΑΤΙΚΗ ΑΛΛΑΓΗ ΔΕΝ ΒΑΖΕΙ ΦΩΤΙΕΣ ΟΙ ΕΜΠΡΗΣΤΕΣ ΝΑΙ
και το Μόνο πρόβλημα που υπάρχει πάνω στον πλανήτη είναι ΠΟΛΙΤΙΚΗ ΚΡΙΣΗ  αναξιόπιστοι πολικοί σε όλο τον πλανήτη
 

1 ώρα πριν, το μέλος hurin έγραψε:

Η λύση είναι δενδροφύτευση. Γύρω γύρω Πάρνηθα, Πεντέλη, Υμηττος, Αιγάλεω. Μέσα στην πόλη παντού όπου υπάρχει χώρος.


μόνο ανεμογεννήτριες επιτρέπετε να φυτεύονται στα βουνά πλέον ! τα υπόλοιπα είναι μη αποδεκτά

 

1 ώρα πριν, το μέλος astrolabos έγραψε:

 

Διευκρίνισε όμως γιατί αυτοί είναι ικανοί να πάνε να γεμίσουν τα βουνά με πεύκα


έγινε διευκρίνηση παραπάνω στο τι μπορούμε να φυτέψουμε

  

56 λεπτά πριν, το μέλος Simon έγραψε:

 

Τα πεύκα είναι φυσική χλωρίδα του μεσογειακού οικοσυστήματος. Ωστόσο αν υπάρχει υψηλός κίνδυνος πυρκαγιών, χρειάζεται "έλεγχο", ειδικά αν πρόκειται για αστικό ή περιαστικό. Έλεγχος σημαίνει πρόληψη, φροντίδα και προνοητικότητα. Επειδή εμείς είμαστε "πάμε κι όπου βγει" καλύτερα να ξηλώσουμε όλα τα δέντρα της χώρας για να είμαστε ασφαλείς.


έχουμε τόσους αστυνομικούς όσα και τα δέντρα που έμειναν μπορούν να τα φυλάνε το καλοκαίρι μιας και η καλύτερη ασπίδα είναι η πρόληψη !

  

54 λεπτά πριν, το μέλος astrolabos έγραψε:

Είναι φυσική χλωρίδα αλλά να μην την ενισχύουμε. Το πεύκο είναι ενισχυτικό της φωτιάς, είτε λόγω της ευφλεκτότητάς του ή λόγω των κουκουναριών που στη πυρκαγιά μετατρέπονται σε βόμβες διασποράς. Τόσα άλλα ενδημικά είδη δένδρων υπάρχουν. Χάθηκαν να τα βάλουν;


ήταν μελετημένα καλά για να φυτρώνουν γρήγορα και να καίγονται εύκολα , όπως κάτω από πεύκα το έδαφος από τις πευκοβελόνες είναι νεκρό

Ένας είναι ο προφήτης μας και αυτός μας οδηγεί πάνω στο χρυσό του άρμα στην γη της επαγγελίας !

Link to comment
Share on other sites

 

12 minutes ago, ARMAGEDDON said:

, δεν έγινε τέλος , λάθος εκτίμηση κλπ δεν δεχόμαστε, το είπαν οι επιστήμονες , οι επιστήμονες δεν κάνουν λάθη , παρά μόνο πληρωμένα λάθοι !

 

Όπως γνωρίζει κάθε άνθρωπος που έστω έχει περάσει έξω από πανεπιστήμιο: 

%CE%97+%CE%95%CF%80%CE%B9%CF%83%CF%84%CE

 

 

17 minutes ago, ARMAGEDDON said:

όπως κάτω από πεύκα το έδαφος από τις πευκοβελόνες είναι νεκρό

 

Πες μου πως δεν έχεις περάσει έξω από δάσος χωρίς να μου πεις πως δεν έχεις περάσει έξω από δάσος.

Εξηγήστε λίγο κάποιος στο παιδί, εγώ δε προλαβαίνω. 

 

 

 

  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

4 λεπτά πριν, το μέλος Cyber_Cookie έγραψε:

 

 

Όπως γνωρίζει κάθε άνθρωπος που έστω έχει περάσει έξω από πανεπιστήμιο: 

%CE%97+%CE%95%CF%80%CE%B9%CF%83%CF%84%CE

 

 

 

Πες μου πως δεν έχεις περάσει έξω από δάσος χωρίς να μου πεις πως δεν έχεις περάσει έξω από δάσος.

Εξηγήστε λίγο κάποιος στο παιδί, εγώ δε προλαβαίνω. 

 

 

 

 

 

ξεχνάς ότι οι έρευνες θέλουν $$$$$$$$$$$$$$$$ και επιστήμονες για να ζήσουν θέλουν λεφτά
 

Spongebob Squarepants Money GIF


ποιο δάσος έμεινε και τίποτα από δάσος να περάσω.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, ARMAGEDDON said:

ξεχνάς ότι οι έρευνες θέλουν $$$$$$$$$$$$$$$$ και επιστήμονες για να ζήσουν θέλουν λεφτά

 

Nαι και έχουμε δει πολλές φορές χαλκευμένες έρευνες (πχ καπνοβιομηχανία) αλλά κάθε φορά που κάτι γίνεται τόσο σκόπιμα υπάρχουν και αυτοί που το κάνουν debunk αργά ή γρήγορα. 

 

 

5 minutes ago, ARMAGEDDON said:

ποιο δάσος έμεινε και τίποτα από δάσος να περάσω.

 

Ε μη διαδίδεις τότε αυτά που διαβάζεις στα σόσιαλ χωρίς κανένα φίλτρο γιατί συχνά δεν αντιστοιχούν στην πραγματικότητα. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

18 λεπτά πριν, το μέλος Cyber_Cookie έγραψε:

 

Nαι και έχουμε δει πολλές φορές χαλκευμένες έρευνες (πχ καπνοβιομηχανία) αλλά κάθε φορά που κάτι γίνεται τόσο σκόπιμα υπάρχουν και αυτοί που το κάνουν debunk αργά ή γρήγορα. 

 

 

 

Ε μη διαδίδεις τότε αυτά που διαβάζεις στα σόσιαλ χωρίς κανένα φίλτρο γιατί συχνά δεν αντιστοιχούν στην πραγματικότητα. 

 

βγάλαμε συμπέρασμα τέλεια .

εδώ θα είμαστε, πότε ξανά είπαν ότι θα λιώσουν οι πάγοι κλπ , πάντως δεν θα ζούμε για να δούμε την επόμενη εποχή των παγετώνων !
έχει γραφτεί και 2 φορές κατακλυσμοί όλα καλά , εσείς οι αψέκαστοι καλά να περνάτε επειδή δεν έχετε την υπολογιστική ισχύ να συνδέσετε γεγονότα και δεν θέλετε να ξεβολευτείτε τι να κάνουμε !

μου έχετε γίνει όλοι fact τσέκερς της κακιάς ώρας !
εδιτ
πάει τώρα ένας και τα σκάει και λέει θέλω να μου κάνετε έρευνα , σε πια κυβέρνηση κάηκαν τα περισσότερα στρέμματα .
από τώρα μην ψάχνετε επί ΝΔ ήταν !
για κάντε το debunk
Πάει μετά η νδ και λέει κάντε μου έρευνα φωτιά με τους περισσότερους νεκρούς φωτιά
Σύριζα γνωστό .

και πάει λέγοντας όποιος έχει λεφτά λέει ότι θέλει πάνω σε "αλήθειες"

Έγινε επεξεργασία από ARMAGEDDON
Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, ARMAGEDDON said:

μου έχετε γίνει όλοι fact τσέκερς της κακιάς ώρας !

 

Μα μου λες οτι το έδαφος κάτω απ τα πευκα είναι νεκρό γιατί μάλλον το διάβασες κάπου στα σόσιαλ.

Και δεν είναι γιατί εκτός απ τα ασχετα/μη φαγώσιμα φυτά έχει μουρα, βότανα και μανιτάρια. Και στο στρώμα με τις βελόνες ζουν άπειρα έντομα και μικρά ζωα. 

Αυτά πάω και τα βλέπω όταν περπατάω στο δάσος και μαζεύω μουρα μανιτάρια κλπ. 

 

Επομένως, μια βόλτα στο δάσος θα σου έκανε καλό, ίσως καθάριζε για λίγο το μυαλό απ' όλη τη συνομoσιολογία που κουβαλάς. 

  • Like 2
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

11 λεπτά πριν, το μέλος Cyber_Cookie έγραψε:

 

Μα μου λες οτι το έδαφος κάτω απ τα πευκα είναι νεκρό γιατί μάλλον το διάβασες κάπου στα σόσιαλ.

Και δεν είναι γιατί εκτός απ τα ασχετα/μη φαγώσιμα φυτά έχει μουρα, βότανα και μανιτάρια. Και στο στρώμα με τις βελόνες ζουν άπειρα έντομα και μικρά ζωα. 

Αυτά πάω και τα βλέπω όταν περπατάω στο δάσος και μαζεύω μουρα μανιτάρια κλπ. 

 

Επομένως, μια βόλτα στο δάσος θα σου έκανε καλό, ίσως καθάριζε για λίγο το μυαλό απ' όλη τη συνομoσιολογία που κουβαλάς. 



πευκοβελόνες ξερές συσσωρεύονται και φτιάχνουν ένα πολύ όμορφο ωραίο ξερό μέρος με α κλάσης πρώτη καύσιμη ύλη
φαίνεται ότι δεν έχεις κάνει αποξήλωση μάζεμα πευκοβελόνες στο στρατό

συνωμοσίες τις βαφτίζουμε τώρα σε 10 - 20 - 30 - 40 - 50 χρόνια  θα είναι πραγματικότητα

Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, ARMAGEDDON said:

πευκοβελόνες ξερές συσσωρεύονται και φτιάχνουν ένα πολύ όμορφο ωραίο ξερό μέρος με α κλάσης πρώτη καύσιμη ύλη

 

Είναι νεκρό έδαφος το στρώμα με τις πευκοβελόνες κάτω απ τα πευκα? Δεν είναι. Λήχτο και προχώρα.

 

27 minutes ago, ARMAGEDDON said:

φαίνεται ότι δεν έχεις κάνει αποξήλωση μάζεμα πευκοβελόνες στο στρατό

 

Οχι είχαμε τους ποντικαράδες για τέτοιες δουλειές. 

Αλλά και πάλι, εσύ δηλαδή με 2 φορές που μάζεψες πευκοβελόνες απ την άκρη του δρόμου στο κέντρο έγινες δασολόγος; Δε νομίζω. 

 

 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

4 λεπτά πριν, το μέλος Cyber_Cookie έγραψε:

έγινες δασολόγος; Δε νομίζω. 

 

Για σε παρακαλω πολυ, προσεχε πως μιλας και τι ρωτας. Δασολογος, λοιμωξιολογος, παθολογος, πνευμονολογος, πολιτικος αναλυτης, εμπειρογνωμονας ατυχηματων, πολιτικος μηχανικος, μηχανολογος ενεργειας, και ποσα αλλα θα ξεχναω βεβαια. Το παιδι σε δυο μερες μεσα γινεται ο,τι του γουσταρει. Λογαριασμο θα σου δωσει; Αει απο κει με τη ζηλια σας πια, που επειδη δε μπορειτε εσεις να τα κανετε ολα αυτα στο τσακ μπαμ, νοιμιζετε οτι δε γινονται κιολας.

  • Like 1
  • Haha 4
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, giorgos2187 said:

 

Για σε παρακαλω πολυ, προσεχε πως μιλας και τι ρωτας. Δασολογος, λοιμωξιολογος, παθολογος, πνευμονολογος, πολιτικος αναλυτης, εμπειρογνωμονας ατυχηματων, πολιτικος μηχανικος, μηχανολογος ενεργειας, και ποσα αλλα θα ξεχναω βεβαια. Το παιδι σε δυο μερες μεσα γινεται ο,τι του γουσταρει. Λογαριασμο θα σου δωσει; Αει απο κει με τη ζηλια σας πια, που επειδη δε μπορειτε εσεις να τα κανετε ολα αυτα στο τσακ μπαμ, νοιμιζετε οτι δε γινονται κιολας.

 

Aυτό το χω δει σε ταινία.

 

WWW.IMDB.COM

1h 57m | PG-13

 

 

  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, το μέλος Cyber_Cookie έγραψε:

 

Είναι νεκρό έδαφος το στρώμα με τις πευκοβελόνες κάτω απ τα πευκα? Δεν είναι. Λήχτο και προχώρα.

 

 

Οχι είχαμε τους ποντικαράδες για τέτοιες δουλειές. 

Αλλά και πάλι, εσύ δηλαδή με 2 φορές που μάζεψες πευκοβελόνες απ την άκρη του δρόμου στο κέντρο έγινες δασολόγος; Δε νομίζω. 

 

 

 

Για αλλού ξεκινήσαμε στα πεύκα καταλήξαμε ! Πάντως όλοι πρέπει να συνεισφέρουν στα στρατόπεδα ακόμη και τα μάχιμια , οι ποντικαραδες αφού δεν τους κόβει τι δουλειά περιμένεις να κάνουν δηλαδή εμείς οι υπόλοιποι μάχιμοι που κάνανε αγγαρείες είναι βλάκες και εσείς έξυπνοι .

 

Τώρα όσο για τους δασολόγους κλπ τους είδαμε και αυτούς σαν την κλωστοϋφαντουργικη με laser.

 

 

Επόμενος 

8 ώρες πριν, το μέλος giorgos2187 έγραψε:

 

Για σε παρακαλω πολυ, προσεχε πως μιλας και τι ρωτας. Δασολογος, λοιμωξιολογος, παθολογος, πνευμονολογος, πολιτικος αναλυτης, εμπειρογνωμονας ατυχηματων, πολιτικος μηχανικος, μηχανολογος ενεργειας, και ποσα αλλα θα ξεχναω βεβαια. Το παιδι σε δυο μερες μεσα γινεται ο,τι του γουσταρει. Λογαριασμο θα σου δωσει; Αει απο κει με τη ζηλια σας πια, που επειδη δε μπορειτε εσεις να τα κανετε ολα αυτα στο τσακ μπαμ, νοιμιζετε οτι δε γινονται κιολας.

 

Το ότι είμαι ψαχτυρι και έχω άποψη για τα πάντα δεν αναιρεί την ελεύθερη βούληση και σκέψη μου.

Το ότι θέλετε να είστε ζόμπι χωρίς άποψη, μόνο δουλειά ύπνο δουλειά ύπνο αυτό είναι δικό σας πρόβλημα .

 

8 ώρες πριν, το μέλος Cyber_Cookie έγραψε:

 

Aυτό το χω δει σε ταινία.

 

WWW.IMDB.COM

1h 57m | PG-13

Καλή ταινία 

 

 

  • horni 1
Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πριν, το μέλος ARMAGEDDON έγραψε:

Το ότι είμαι ψαχτυρι και έχω άποψη για τα πάντα δεν αναιρεί την ελεύθερη βούληση και σκέψη μου.

 

Το ότι θέλετε να είστε ζόμπι χωρίς άποψη, μόνο δουλειά ύπνο δουλειά ύπνο αυτό είναι δικό σας πρόβλημα .

 

troll GIF

 

  • Like 1
  • meow 1
  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.