Jump to content



Χρεοκοπία Ευρώπης - The Euroskepticism Thread - Ευρωσκεπτικισμός v0.1


sotiris

Η χειρότερη περίοδος διακυβέρνησης  

103 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

22 ώρες πριν, το μέλος giorgos2187 έγραψε:

Νομιζω πως υπαρχουν και αποτελεσματα απο την αντιθετη μερια. Και σημερα που μιλαμε, ομοφυλοφιλοι εχουν υιοθετησει παιδια, και αυτα τα παιδια ειναι καθολα φυσιολογικα και χαρουμενα. Αρα τι ειναι το εντελως αναμενομενο που αναφερεις; Και σε αυτα τα δυο αντιθετα αποτελεσματα, γιατι οφειλονται στις σεξουαλικες προτιμησεις και οχι σε κατι αλλο που καλλιστα μπορει να εντοπιζεται και σε ετεροφυλα ζευγαρια;

Όταν για παράδειγμα το ποσοστό ομοφυλόφιλων που προκύπτει μετά το μεγάλωμα από τέτοια ζευγάρια είναι πολλαπλάσιο του γενικού πληθυσμού, δεν σου λέει κάτι; Τυχαίο λες; Ποιος ξέρει πόσα από αυτά τα παιδιά απλώς επηρεάστηκαν απλώς δια του παραδείγματος και πόσα παρακολούθησαν και... ιδιαίτερα μαθήματα; Δύσκολο να το μάθουμε.

 

 

22 ώρες πριν, το μέλος giorgos2187 έγραψε:

 

Τι να σου πω; Στο τι προτιμω στη δικη μου ζωη, ισως και να ειμαι.

Και μόνο που προτιμάς να παραδεχθείς πως ίσως είσαι εσύ ο οπισθοδρομικός και όχι οι άλλοι περίεργοι, κάτι πρέπει να σου λέει νομίζω.

 

 

22 ώρες πριν, το μέλος giorgos2187 έγραψε:

Ποια ακριβως ειναι τα κινητρα τους; Εαν το ποσοστο των ομοφυλοφιλων ανερχεται οντως στα επιπεδα του κατω απο 5%, τοτε μαλλον κανεις δεν εχει καποιο οφελος να ασχοληθει με εκεινους. Ισα ισα εχει απειρο οφελος να ταχθει υπερ των αποψεων που εκφραζεις εσυ. Πιο μεγαλο κερδος δε θα εχει; Αρα, μηπως τελικα δεν υπαρχουν καποια κινητρα, αλλα απλα θελουν να εξισωσουν ανθρωπους ωστε και νομικα να ειναι καλυμμενοι;

Όχι βέβαια. Οι συμπαγείς, οργανωμένες, φωνακλάδικες, με άριστη πρόσβαση και εκπροσώπηση σε πολιτική και ΜΜΕ και φανατισμένες μειονότητες, έχουν πολύ περισσότερο <<ψωμί>> από την ενασχόληση μαζί τους απ' ότι με τις αδιάφορες πλειονότητες που δεν πάνε καν να ψηφίσουν.

 

22 ώρες πριν, το μέλος giorgos2187 έγραψε:

Γιατι αυτη τη στιγμη που μιλαμε, ενας ομοφυλοφιλος μπορει να εχει υιοθετησει ενα παιδι, να ζουν μαζι με το συντροφο του, αλλα σε περιπτωση θανατου, αυτο το παιδι να καταληξει σε ιδρυμα ενω το ιδιο γνωριζει πως ακομα ενας ανθρωπος αποτελει γονεα του.

Αυτό αφορά τετελεσμένες τεκνοθεσίες οι οποίες δεν ξέρω πως έγιναν και δεν είμαι καθόλου σίγουρος εάν καλώς έγιναν όταν ξέρω προσωπικά, ζευγάρια εντελώς φυσιολογικά που δεν κατάφεραν να υιοθετήσουν ενώ προσπάθησαν. Εν πάση περιπτώσει, ίσως όπως το υιοθέτησε ο πρώτος, να μπορέσει να το κάνει και ο δεύτερος ή να υπάρχει κάποια άλλη λύση για τέτοιες ειδικές περιπτώσεις, δεν ισχυρίζομαι ότι έχω απαντήσεις για όλα.

 

22 ώρες πριν, το μέλος giorgos2187 έγραψε:

Δυστυχως δεν ξερω. Και προσωπικα, διατηρω επιφυλαξεις οπως κι εσυ. Αλλα ειπαμε, δεν ξερω.

Πάλι καλά που έστω δεν θεωρούνται παράλογες ακόμα και οι επιφυλλάξεις...

 

22 ώρες πριν, το μέλος giorgos2187 έγραψε:

Ναι, αλλα υπαρχουν και αντιθετα παραδειγματα. Δηλαδη απλα, κανονικα, φυσιολογικα, ευτυχισμενα παιδια.

Στατιστικό ενδεχόμενο. Η ντροπή που νιώθει κάποιος να σχολιάζει τις σεξουαλικές προτιμήσεις των ανθρώπων που τον μεγάλωσαν, σε συνδυασμό με την αγάπη που πιθανότατα νιώθει γι' αυτούς ακριβώς επειδή τον μεγάλωσαν, δεν μου εμπνέει εμπιστοσύνη για την ειλικρίνεια των απαντήσεων που δίνουν στα ερωτηματολόγια που συμπληρώνουν στις σχετικές έρευνες. Αντιθέτως, παιδιά που λένε, <<τους αγαπώ, τους εκτιμώ, έκαναν το καλύτερο για μένα αλλά η όλη φάση είναι λάθος και δεν συμφωνώ να συμβαίνει>>, μου φαίνονται πολύ πιο ειλικρινές και αξιόπιστες αξιολογήσεις του φαινομένου και τους δίνω δέκα φορές περισσότερη βαρύτητα.

 

22 ώρες πριν, το μέλος giorgos2187 έγραψε:

Σε αυτο συμφωνω μαζι σου. Ομολογω οτι ξυπνησε λιγο ο Μπεος μεσα μου οταν ακουσα το Στεφανο να λεει οτι με τον Ταυλερ θα αποκτησουν δυο παιδια, αγορια και μαλιστα εχουν ηδη αποφασισει και τα ονοματα τους. Δηλαδη οι ιδιοι που διατυμπανιζουν οτι πρεπει να γινει πληρως αποδεκτος ο αυτοπροσδιορισμος, εχουν ηδη αποφασισει και δυο ονοματα (το ενα ειναι απολλωνας το αλλο δε το θυμαμαι) για δυο παιδια που καπου καποτε μπορει να γεννηθει. Ναι αυτο ειναι λιγο αρρωστημενο, συμφωνω 100% μαζι σου.

🎆

 

22 ώρες πριν, το μέλος giorgos2187 έγραψε:

Απλα δεν ειναι ολοι οι ομοφυλοφιλοι σαν τον κυρ-Στεφανο.

Εντάξει, τώρα ανακουφίστηκα.

 

22 ώρες πριν, το μέλος giorgos2187 έγραψε:

Επισης σε αυτο το "κατα παραγγελια" που λες, η τα "σκευη παραγωγης παιδιων" που θα γινουν καποιες γυναικες, νομιζω οτι θα μπορουσε απλα να ρυθμιστει με κανονες, νομους, αρθρα νομων κλπ.

Τώρα κι αν ανακουφίστηκα.

 

22 ώρες πριν, το μέλος giorgos2187 έγραψε:

Αλλο πραγμα ειναι ενα δικαιωμα που κατακτας με ενα ΝΣ, και αλλο πραγμα η ευρυθμη λειτουργια ενος φαινομενου. Δεν απαγορευεται δλδ, οι αρμοδιοι και οι αρχες να μπορουν να εξασφαλισουν ομαλη λειτουργια σε οποιοδηποτε παρακλαδι ανοιξει η ψηφιση του εν λογω ΝΣ.

Μένω ήσυχος.

 

1 ώρα πριν, το μέλος Myralis έγραψε:

Μου αρέσει που συζητάτε για τεκνοθεσία όταν αυτό ειναι το μόνο που ο Κούλης έχει ήδη απορρίψει.

Βήμα-βήμα είπαμε.

 

1 ώρα πριν, το μέλος Myralis έγραψε:

Τι ναρκωτικά παίρνεις; Που κολλάει αυτό;

Από την ίδια ατζέντα και το ίδιο συνάφι έρχονται όλα αυτά. Ήδη οι Ελληνίδες celebritούδες κάνουν παιδιά και διατυμπανίζουν παπάτζες για κοινωνικό φύλο και θα διαλέξει μόνο του και κάτι τέτοιες παιδοκακοποιητικές μπούρδες.

 

1 ώρα πριν, το μέλος Myralis έγραψε:

 

Τίποτα δεν εξήγησες.
'Οχι, δεν πάει με το αν έχει βάση για μένα ή για σένα, πάει με το πως ειναι δομημένο ένα κράτος και το αν το κράτος θέλει να προσφέρει σε όλους τους πολίτες του. Πολίτες ειναι και οι κληρικοί.

Σου έγραψα ότι δεν θα αρνούμουν να συζητηθεί το θέμα που έφερες ως παράδειγμα για να σου δείξω ότι δεν φοβάμαι να συζητήσω. Συζήτηση σημαίνει πέφτουν στο τραπέζι σκέψεις, προβληματισμοί, επιχειρήματα, παραδείγματα κλπ. Κι αυτό σου φαίνεται κακό που είπα; Είσαι με τα καλά σου; Τι θα σε ικανοποιούσε ως απάντηση σε αυτήν την ερώτηση; Υπέρ των κληρικών; Κατά των κληρικών; Το υπέρ του να μην σου αρνούμαι τη συζήτηση που έφερες ως παράδειγμα, σε χάλασε; Ήμαρτον!

 

1 ώρα πριν, το μέλος Myralis έγραψε:

Άλλο "Αρχές" άλλο "Κοινή Λογική". Διαφορετικές έννοιες.

Δεν αποτελούν ασυμβίβαστο, ξεκόλλα. Αρχές που αντιβαίνουν την κοινή λογική, είναι απαράδεκτες για παράδειγμα. Νιανιά πρέπει να τα κάνουμε για να τα καταλαβαίνουν κάποιοι.

 

1 ώρα πριν, το μέλος Myralis έγραψε:

Οι αρχές του οποιουδήποτε είναι κάτι προσωπικό και εκ των πραγμάτων δεν βασίζοντε πάνω στην λογική. Το να μου λες ότι οι "Αρχές" σου έιναι "Κοινή Λογική" είναι εσφαλμένο όπως και να το πιάσεις.

Εσφαλμένο είναι να έχεις αρχές οι οποίες να είναι ασυμβίβαστες με την κοινή λογική. Όπως είναι ασυμβίβαστο με την κοινή λογική να περιμένει κάποιος να του εξασφαλίσουμε <<δικαιώματα>> τα οποία παραβιάζουν δικαιώματα τρίτων και ειδικά των παιδιών.

 

1 ώρα πριν, το μέλος Myralis έγραψε:


Πάμε παρακάτω, το μοναδικό σου επιχείρημα μέχρι στιγμής ειναι η σύνταξη χηρείας, και σου απαντάω το εξής με δύο ιστορίες:
 

  1. Ελλάδα ~2000 μ.Χ., δύο ετερόφυλοι παντρευοντε, μένουν μαζί σε ένα σπίτι και ζουν την ζωούλα τους. Ο τύπος καθαρίζει 1.700.000 δραχμές (~5000 ευρώ) το μήνα, η τύπισσα δεν δουλευει -δεν χρειάζεται κιόλας-, καθαρίζει το σπίτι, μαγειρευει, βάζει και κάνα πλυντήριο.

    Παιδιά δεν κάνουν, δεν γουστάρουν
    15 χρόνια μετά, ο τύπος πεθαίνει και η τύπισσα παίρνει σύνταξη χηρείας. Όλα καλά;
     
  2. Ελλάδα ~2025 μ.Χ., δύο ομοφυλόφιλοι, παντρευοντε, μένουν μαζί σε ένα σπίτι και ζουν την ζωούλα τους. Ο ένας, ας τον πούμε Γιώργο, καθαρίζει ~8000 ευρώ το μήνα, ο άλλος δεν δουλευει -δεν χρειάζεται κιόλας-, καθαρίζει το σπίτι, μαγειρευει, βάζει και κάνα πλυντήριο.

    Παιδιά δεν υιοθετούν, άσχετα από αν μπορούσαν ή οχι
    15 χρόνια μετά, ο Γιώργο πεθαίνει, ποιος εισαι εσύ που θα πεις ότι ο άλλος δεν πρέπει να πάρει τίποτα;;

 

Που ειναι η λογική σε αυτό;

Το έχω ήδη καλύψει αυτό στο post #3286, διάβασέ το. Τι κόλλημα είναι αυτό να εξυπηρετήσετε τόσο πολύ τους πολύχρωμους, τόσος αλτρουσιμός πχια, ή μήπως κάτι άλλο που ντρέπεστε να παραδεχθείτε;

 

1 ώρα πριν, το μέλος Myralis έγραψε:

Έχεις κάτι άλλο σαν επιχείρημα; Κάτι που να επηρεάζει αρνητικά την καθημερινότητα σου ή την καθημερινότητα του οποιουδήποτε

Η καθημερινότητα και το ευ ζην των παιδιών είναι αρκετά, δεν χρειάζεται να επηρεάζει και εμένα προσωπικά.

Έγινε επεξεργασία από Γιάννης_84
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

34 λεπτά πριν, το μέλος Γιάννης_84 έγραψε:

Τι κόλλημα είναι αυτό να εξυπηρετήσετε τόσο πολύ τους πολύχρωμους, τόσος αλτρουσιμός πχια, ή μήπως κάτι άλλο που ντρέπεστε να παραδεχθείτε;

 

Μπορω να απαντήσω σε ότι γράφεις, δεν θα το κάνω γιατί αυτό που έκανα quote τα λέει όλα. Γιατί δεν γράφεις ξεκάθαρα "Δεν γουστάρω τους ομοφυλόφιλους και την διαφορετικότητα" και γράφεις κατεβατά και ασυναρτησίες;
Μικροψυχια, καλα το ειπα.

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, το μέλος ARMAGEDDON έγραψε:

Συνεχίζεται να ασχολείστε για 30.000 άτομα 

Εγω βλεπω να ασχολουνται με ενα ατομο που τολμησε να εχει διαφορετικη γνωμη, ως συνηθως το ατομο αυτο ξαφνικα ειναι ομοφοβικος, μαλακας, μπουρδολογος, ναρκομανης και πολλα αλλα. Δεν θα επεκταθω περισσοτερο στο θεμα γιατι αξιζει νομιζω την προσοχη αλλων. Διαβαζοντας ενα αρθρο σημερα το πρωι στις παρατηρησεις του συγγραφεα περι ισοτητας και δημοκρατιας...

 

https://slpress.gr/koinonia/goneas-1-kai-goneas-2-giati-oxi-kai-goneas-3/

 

Δηλαδη την στρατευση των γυναικων η της διενεργειας δεσμευτικου δημοψηφισματος επι του θεματος, να προσθεσω και την μυστικη ψηφοφορια γιατι οι ΔΗΜΟΚΡΑΤΕΣ αρχηγοι ο μεν πρωτος δεν θελει κομματικη πειθαρχια αρκει να απεχεις απο την ψηφοφορια ο δε δευτερος θελει κομματικη πειθαρχια απειλωντας με διαγραφες. Ομορφαντρες μου... Ιδου η Ροδος λοιπον, αν δεν θελουν Δημοψηφισμα ας ερθει στην Βουλη το νομοθετημα-εκτρωμα με υποχρεωτικη απαρτια και μυστικη ψηφοφορια.

 

Ειχα την εντυπωση οτι το συμφωνο συμβιωσης και το αρθρο 1592 του Αστικου Κωδικα λυνουν το ολο θεμα αλλα βλεπω οτι δεν αρκει για τους δικαιωματακηδες θελουν και τεκνοθεσια. Αυριο βεβαια θα μιλαμε για το αναφαιρετο δικαιωμα παιδων περι αλλαγης φυλου οπου θελω να πιστευω οτι δεν θα φτασουμε στο σημειο να διωκονται ποινικα οι γονεις με ποινη 7 χρονια φυλακης αν δεν συμφωνουν με την επιλογη του παιδιου τους. https://www.iefimerida.gr/kosmos/skotia-allagi-fyloy-sta-paidia-goneis

 

Και τελος θελω να επιστησω την προσοχη στην κοινοτητα των ΛΟΑΤΚΙ γιατι θεωρω οτι λειτουργουν ως οι χρησιμοι ηλιθιοι στην ολη υποθεση.. και ο νοων νοειτω.

Έγινε επεξεργασία από Proteas
  • Like 1
  • Agree 1
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, το μέλος Γιάννης_84 έγραψε:

Όταν για παράδειγμα το ποσοστό ομοφυλόφιλων που προκύπτει μετά το μεγάλωμα από τέτοια ζευγάρια είναι πολλαπλάσιο του γενικού πληθυσμού, δεν σου λέει κάτι; Τυχαίο λες; Ποιος ξέρει πόσα από αυτά τα παιδιά απλώς επηρεάστηκαν απλώς δια του παραδείγματος και πόσα παρακολούθησαν και... ιδιαίτερα μαθήματα; Δύσκολο να το μάθουμε

Μα οι ομοφυλόφιλοι μέχρι και σήμερα, γεννιούνται από ετεροφυλόφιλους γονείς. Εδώ και αιώνες... Που ακριβώς στηρίζεις αυτό το "πολλαπλάσιο" ποσοστό; Επίσης, οι ομοφυλόφιλοι που γεννήθηκαν από ετεροφυλόφιλους γονείς πως ακριβώς επηρεάστηκαν; Τώρα εντάξει, για το πόσα παρακολούθησαν ιδιαίτερα μαθήματα δε θα τι σχολιάσω, το θεωρώ ακραίο. Αν και νομίζω πως ακόμα και σε αυτό, εμείς οι ετεροφυλόφιλοι είμαστε χειρότεροι.............

 

4 ώρες πριν, το μέλος Γιάννης_84 έγραψε:

Και μόνο που προτιμάς να παραδεχθείς πως ίσως είσαι εσύ ο οπισθοδρομικός και όχι οι άλλοι περίεργοι, κάτι πρέπει να σου λέει νομίζω.

Τα εν οίκω μη εν δήμω λέει. Και το νόημα του ρητού ίσως θα επρεπε να διευρυνθεί. Ναι, δε θέλω να δοκιμάσω να πάω με άλλον άντρα. Αλλά αυτό τι αξία έχει για κάποιον που θέλει να πάει; καμία. Οπότε για εμένα γιατί να έχει αξία το αν ο άλλος θέλει; και τέλος πάντων, γιατί να πρέπει δλδ να  του απαγορευτει να το κάνει και επίσημα;

 

4 ώρες πριν, το μέλος Γιάννης_84 έγραψε:

με άριστη πρόσβαση και εκπροσώπηση σε πολιτική

Εν τω μεταξύ όλη η πολιτική σκηνή σχεδόν, είναι εναντιον του ΝΣ , οπότε εδώ λες κάτι εντελώς αντίθετο με την πραγματικότητα. Και υποψιάζομαι ότι μάλλον πέφτεις θύμα του φανατισμού σου εναντίον των ομοφυλόφιλων.

 

4 ώρες πριν, το μέλος Γιάννης_84 έγραψε:

Εντάξει, τώρα ανακουφίστηκα.

 

4 ώρες πριν, το μέλος Γιάννης_84 έγραψε:

Τώρα κι αν ανακουφίστηκα.

 

4 ώρες πριν, το μέλος Γιάννης_84 έγραψε:

Μένω ήσυχος

Νομίζω ότι ανησυχείς πολύ και νομίζω είναι λάθος. Από κάποια γραφόμενα σου, νομίζω ότι στο μυαλό σου οι ομοφυλόφιλοι είναι κάτι ανωμαλαρες σεξομανεις που ολημερίς κι ολονυχτίς επιδίδονται σε διονυσιακά όργια και όλη μέρα ο ένας κουτουπωνει τον άλλον. Δεν είναι ακριβώς έτσι. Για την ακρίβεια δεν είναι καθόλου έτσι. Όμοια σεξουαλική συμπεριφορά με εμάς τους ετεροφυλόφιλους έχουν, και η μόνη διαφορά είναι ότι ικανοποιούνται με ανθρώπους ίδιου φύλου. Δεν κυκλοφορούν όλοι οι άνδρες ομοφυλόφιλοι με δονητές και όλες οι γυναίκες με στραπον στη τσάντα τους για να τα χρησιμοποιούν με την παραμικρή ευκαιρία ξέρω γω.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, το μέλος giorgos2187 έγραψε:

Μα οι ομοφυλόφιλοι μέχρι και σήμερα, γεννιούνται από ετεροφυλόφιλους γονείς. Εδώ και αιώνες...

Όπως και όλα τα ανθρώπινα όντα, τι λες;

 

1 ώρα πριν, το μέλος giorgos2187 έγραψε:

Που ακριβώς στηρίζεις αυτό το "πολλαπλάσιο" ποσοστό;

Στα αποτελέσματα άλλων χωρών. Να μη τα λάβουμε υπόψη; Πραγματικά εάν ούτε αυτό σου χτυπάει κάποιο καμπανάκι, χάνουμε την ώρα μας.

 

1 ώρα πριν, το μέλος giorgos2187 έγραψε:

Επίσης, οι ομοφυλόφιλοι που γεννήθηκαν από ετεροφυλόφιλους γονείς πως ακριβώς επηρεάστηκαν;

Αυτοί υπήρχαν πάντα, υπάρχουν τώρα και θα υπάρχουν πάντα. Είναι ένα χ ποσοστό. Το 2χ 3χ μάλλον ανάξιο σχολιασμού στη δική σου λογική;

 

1 ώρα πριν, το μέλος giorgos2187 έγραψε:

Τώρα εντάξει, για το πόσα παρακολούθησαν ιδιαίτερα μαθήματα δε θα τι σχολιάσω, το θεωρώ ακραίο. Αν και νομίζω πως ακόμα και σε αυτό, εμείς οι ετεροφυλόφιλοι είμαστε χειρότεροι.............

Όχι, δεν είμαστε. Ποσοστά πρέπει να συγκρίνονται, όχι καθαρά νούμερα.

 

1 ώρα πριν, το μέλος giorgos2187 έγραψε:

Τα εν οίκω μη εν δήμω λέει. Και το νόημα του ρητού ίσως θα επρεπε να διευρυνθεί. Ναι, δε θέλω να δοκιμάσω να πάω με άλλον άντρα. Αλλά αυτό τι αξία έχει για κάποιον που θέλει να πάει; καμία. Οπότε για εμένα γιατί να έχει αξία το αν ο άλλος θέλει; και τέλος πάντων, γιατί να πρέπει δλδ να  του απαγορευτει να το κάνει και επίσημα;

Τίποτα να μην απαγορευτεί, το κράτος να μη σέρνεται να συμμετέχει σε καραγκιοζιλίκια άνευ ουσίας και νόμους που μόνο πράγμα που καταφέρνουν είναι να σπρώχνουν τη λοιπή άρρωστη ατζέντα του γνωστού συναφιού της λεγόμενης πολιτικής ορθότητας.

 

1 ώρα πριν, το μέλος giorgos2187 έγραψε:

Εν τω μεταξύ όλη η πολιτική σκηνή σχεδόν, είναι εναντιον του ΝΣ , οπότε εδώ λες κάτι εντελώς αντίθετο με την πραγματικότητα.

Η πολιτική σκηνή είναι φουλ υπέρ τους και το μόνο που τους ψιλοκρατάει είναι το πολιτικό κόστος. Είναι ή τόσο φανατισμένοι ή τόσο εκβιαζόμενοι ή τόσο ελεγχόμενοι ή συνδυασμος των παραπάνω που είναι ικανοί να αποδεχθούν αυτό το πολιτικό κόστος όπως φαίνεται.

 

1 ώρα πριν, το μέλος giorgos2187 έγραψε:

Και υποψιάζομαι ότι μάλλον πέφτεις θύμα του φανατισμού σου εναντίον των ομοφυλόφιλων.

Φανατισμό έχω μόνο εναντίον των παιδόφιλων, των υποστηρικτών τους, των απολογητών τους και των ψηφοφόρων τους, όχι με αυτούς που λες.

 

1 ώρα πριν, το μέλος giorgos2187 έγραψε:

Νομίζω ότι ανησυχείς πολύ και νομίζω είναι λάθος. Από κάποια γραφόμενα σου, νομίζω ότι στο μυαλό σου οι ομοφυλόφιλοι είναι κάτι ανωμαλαρες σεξομανεις που ολημερίς κι ολονυχτίς επιδίδονται σε διονυσιακά όργια και όλη μέρα ο ένας κουτουπωνει τον άλλον. Δεν είναι ακριβώς έτσι. Για την ακρίβεια δεν είναι καθόλου έτσι.

Κάνεις λάθος γι' αυτά που μου αποδίδεις ότι νομίζω.

 

1 ώρα πριν, το μέλος giorgos2187 έγραψε:

Όμοια σεξουαλική συμπεριφορά με εμάς τους ετεροφυλόφιλους έχουν, και η μόνη διαφορά είναι ότι ικανοποιούνται με ανθρώπους ίδιου φύλου.

Για να το λες, κάτι θα ξέρεις, δεν θα διαφωνήσω, δεν ξέρω.

 

1 ώρα πριν, το μέλος giorgos2187 έγραψε:

Δεν κυκλοφορούν όλοι οι άνδρες ομοφυλόφιλοι με δονητές και όλες οι γυναίκες με στραπον στη τσάντα τους για να τα χρησιμοποιούν με την παραμικρή ευκαιρία ξέρω γω.

Δεν ξέρω που τα διάβασες αυτά, δεν έγραψα τέτοια πράγματα.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

@giorgos2187 Μην ψαχνεις να βρεις λογικη. Δεν μιλας με ανθρωπο που εχει μια αντιθετη αποψη βασισμενη στην λογικη.

Επεσα πανω στην Γερμανου και ειχε Στυλιανιδη σε παραθυρο. Πηγαινε δες τι ωραια που τα ειπε. Εδω, καθομαστε και διαβαζουμε για εργοστασια παραγωγης παιδιων, που θα δεχονται παραγγελιες για παιδια, τα οποια θα παιρνουν οι ομοφυλοφιλοι και θα τα προσηλυτιζουν. Για καταστροφη της αγιας Ελληνικης οικογενιας. Για επιβαρυνση του ασφαλιστικου με συνταξεις που θα ζητηθουν. Για ενχρωμους κλπ.

Και μετα λεει ο Proteas, οτι του την εχουμε πεσει του ανθρωπου αδικα.

 

Η τεκμηριωση παιζει ρολο. Αλλο να λες δεν κανω εμβολιο γιατι φοβαμαι, αλλο γιατι ''με το εμβολιο, μας βαζουν τσιπακι, που μολις ανοιξουν οι κεραιες 5g θα μας ελεγχουν ολους και μολις ερθει ο διαολας θα μας παρει την ψυχη''. Με την δευτερη κατηγορια δεν μπλεκεις.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

14 λεπτά πριν, το μέλος fatalara έγραψε:

@giorgos2187 Μην ψαχνεις να βρεις λογικη. Δεν μιλας με ανθρωπο που εχει μια αντιθετη αποψη βασισμενη στην λογικη.

Επεσα πανω στην Γερμανου και ειχε Στυλιανιδη σε παραθυρο. Πηγαινε δες τι ωραια που τα ειπε.

:hehe:

 

14 λεπτά πριν, το μέλος fatalara έγραψε:

Εδω, καθομαστε και διαβαζουμε για εργοστασια παραγωγης παιδιων, που θα δεχονται παραγγελιες για παιδια, τα οποια θα παιρνουν οι ομοφυλοφιλοι και θα τα προσηλυτιζουν.

Αν διαφωνεί η πραγματικότητα με το τι νομίζεις, τόσο το χειρότερο για την πραγματικότητα...

 

14 λεπτά πριν, το μέλος fatalara έγραψε:

Για καταστροφη της αγιας Ελληνικης οικογενιας.

Οι προσθήκες αγία ελληνική στη λέξη οικογένεια, είναι ενδεικτικές της προσπάθειας δημιουργίας εντυπώσεων και περιφρόνησης των επιχειρημάτων.

 

14 λεπτά πριν, το μέλος fatalara έγραψε:

Για επιβαρυνση του ασφαλιστικου με συνταξεις που θα ζητηθουν.

Δεν μίλησα για αισθητή επιβάρυνση του ασφαλιστικού, αλλά έφερα μόνο ένα παράδειγμα μη λογικής ούτε ηθικής χρήσης υπάρχοντων ρυθμίσεων οι οποίες είχαν άλλη λογική κατά τη θέσπισή τους. Άλλη μία υπερβολική 《μετάφραση》 γραφομένων μου με σκοπό την περιφρόνηση.

 

14 λεπτά πριν, το μέλος fatalara έγραψε:

Η τεκμηριωση παιζει ρολο.

Αρκετή τεκμηρίωση αλλά σε ανθρώπους που ενημερώνονται από πολύχρωμα πρωινάδικα, δεν πιάνει τόπο τίποτα.

 

14 λεπτά πριν, το μέλος fatalara έγραψε:

Αλλο να λες δεν κανω εμβολιο γιατι φοβαμαι, αλλο γιατι ''με το εμβολιο, μας βαζουν τσιπακι, που μολις ανοιξουν οι κεραιες 5g θα μας ελεγχουν ολους και μολις ερθει ο διαολας θα μας παρει την ψυχη''. Με την δευτερη κατηγορια δεν μπλεκεις.

Ποιος από εδώ μέσα είναι στη δεύτερη κατηγορία; Ποιος μίλησε για 5g και διαόλους; Μόνο σε memes των -5δοσιτών με τις διπλές μάσκες στα αυτοκίνητά τους χωρίς συνεπιβάτες- υπήρχαν αυτά. Άντε, 2 εβδομάδες και λίγες δόσεις ακόμα ακόμα μείνανε, υπομονή. Και ποιος έκανε διαρκές shaming και ανακρίσεις στους επιφυλακτικούς;

Link to comment
Share on other sites

@fatalara Πρωτη κουβεντα Στυλιανιδη.

"Καταρχην θελω να πω οτι σεβομαι την αλλη αποψη και δεν την ενοχοποιω και ζητω απο τους αλλους να μην ενοχοποιουν την αποψη που εκπροσωπω"

To ειπα σε αλλο χρονο δεν θα επεκταθω στο θεμα ας το δουν οι αρμοδιοι.

 

1 ώρα πριν, το μέλος fatalara έγραψε:

Εδω, καθομαστε και διαβαζουμε για εργοστασια παραγωγης παιδιων, που θα δεχονται παραγγελιες για παιδια, τα οποια θα παιρνουν οι ομοφυλοφιλοι και θα τα προσηλυτιζουν.

Κασσελακης: "Ο Τάιλερ και εγώ θέλουμε να αποκτήσουμε δυο αγόρια. Τον Απόλλωνα και τον Ηλία. Με παρένθετη μητέρα. Θα θέλαμε η προσωπικότητα του καθενός μας να μεταφερθεί στα παιδιά”. Αν αυτη η δηλωση fatalara δεν μιλα για εργοστασιο παραγωγης παιδων κατα παραγγελια και προσηλυτισμο τοτε πασο και συνεχιστε την λετε στον Γιαννη.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

On 13/1/2024 at 4:45 ΜΜ, το μέλος giorgos2187 έγραψε:

Σε αυτο συμφωνω μαζι σου. Ομολογω οτι ξυπνησε λιγο ο Μπεος μεσα μου οταν ακουσα το Στεφανο να λεει οτι με τον Ταυλερ θα αποκτησουν δυο παιδια, αγορια και μαλιστα εχουν ηδη αποφασισει και τα ονοματα τους. Δηλαδη οι ιδιοι που διατυμπανιζουν οτι πρεπει να γινει πληρως αποδεκτος ο αυτοπροσδιορισμος, εχουν ηδη αποφασισει και δυο ονοματα (το ενα ειναι απολλωνας το αλλο δε το θυμαμαι) για δυο παιδια που καπου καποτε μπορει να γεννηθει. Ναι αυτο ειναι λιγο αρρωστημενο, συμφωνω 100% μαζι σου. Απλα δεν ειναι ολοι οι ομοφυλοφιλοι σαν τον κυρ-Στεφανο.

 

@Proteas

 

Καταλαβαίνεις τι παίζει; Παίρνετε μια καρφίτσα ενός θέματος και υπό το πρίσμα της κάνετε αναγωγή στο συνολικό θέμα που αντιστοιχεί σ' ένα χωραφι. Εκεί διαφωνούμε, και εκεί είναι που έχετε εντελώς άδικο, αντικειμενικά. Σχεδόν τίποτα δε δουλεύει 100% σωστά στην κοινωνία μας δυστυχώς. Αλλά από το 0 ας φτάσουμε όσο πιο κοντά γίνεται στο 100, και μετά θα βρεθεί και τρόπος να γίνει και 100. 

1 ώρα πριν, το μέλος Proteas έγραψε:

τοτε πασο και συνεχιστε την λετε στον Γιαννη.

 

Link to comment
Share on other sites

Η καρφίτσα είναι οι φανερές προθέσεις του αρχηγού της αξιωματικής αντιπολίτευσης και ο ανταγωνισμός με την κυβέρνηση για το ποιος είναι 《προοδευτικότερος》 από τον άλλο, ώστε να τις κάνει πιο εύκολα και νόμιμα εφικτές;

 

Να δείτε που στην τελική μορφή του νόμου, οι... γνωστοί θα λένε πως δεν ήταν αρκετά τολμηρός και δεν έχει εξασφαλίσει όπως έπρεπε όλα τα ανθρώπινα δικαιώματα και ότι θα χρειάζεται προσθήκες και ότι δείλιασε η ΝΔ φοβούμενη το πολιτικό κόστος κλπ.

 

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, το μέλος Γιάννης_84 έγραψε:

Η καρφίτσα είναι οι φανερές προθέσεις του αρχηγού της αξιωματικής αντιπολίτευσης και ο ανταγωνισμός με την κυβέρνηση για το ποιος είναι 《προοδευτικότερος》 από τον άλλο, ώστε να τις κάνει πιο εύκολα και νόμιμα εφικτές;

Πωωωωω νταξει ώρες ώρες κάνεις ακριβώς σαν τον πατέρα μου που έβγαλε σκάρτο το δημοτικό ε;;; Ναι ρε Γιάννη, ναι, ναι βρε παληκάρι μου , αυτή ακριβώς είναι η καρφίτσα. Γιατί ο αρχηγός της αξιωματικής αντιπολίτευσης αύριο δε θα είναι αρχηγός, δε θα είναι αξιωματική αντιπολίτευση, δε θα είναι πολιτικός δε θα είναι τίποτα. Ούτε αυτός, ούτε ο ΠΘ, ούτε ο Αρχιεπίσκοπος Αθηνών και πάσης Ελλάδος. Αυτοί σήμερα είναι, αύριο δεν είναι. Τα προβλήματα που συζητάμε είναι πολύ πιο διαχρονικά από μια πολιτική θητεία.  Ξεκολλατε επιτέλους, δε χρειάζεται οι απόψεις σας να διαμορφώνονται ανάλογα με το αν τους χωνευετε η όχι. Το θέμα είναι τι θα αφήσουμε στους επόμενους που θα ζήσουν μετά από εμάς. Και αν σε αυτούς δεν τους αρέσει ας το ξανά αλλάξουν.

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πριν, το μέλος Proteas έγραψε:

Κασσελακης: "Ο Τάιλερ και εγώ θέλουμε να αποκτήσουμε δυο αγόρια. Τον Απόλλωνα και τον Ηλία. Με παρένθετη μητέρα. Θα θέλαμε η προσωπικότητα του καθενός μας να μεταφερθεί στα παιδιά”. Αν αυτη η δηλωση fatalara δεν μιλα για εργοστασιο παραγωγης παιδων κατα παραγγελια και προσηλυτισμο τοτε πασο και συνεχιστε την λετε στον Γιαννη.

 

Άλλαξε το Κασσελάκης με το κάθε ετερόφυλος πιθανός γονέας, ο οποίος μπορεί να θέλει κάποιο συγκεκριμένο φύλο για τα παιδιά του και βέβαια ούτε σκέψη να τεκνοθετήσει αντί να κάνει τα δικά του γιατί βέβαια πρέπει να μεταφερθούν τα φοβερά ανεπανάληπτα γονίδια. Οι συντρηπτική μας πλειοψηφία πιστεύουμε ότι είμαστε φοβεροί και ανεπανάληπτοι και ότι πρέπει να διαιωνίσουμε, δεν καταλαβαίνω γιατί αποτελεί ο Κασσελάκης κάτι το διαφορετικό. Τα γράφετε αυτά λες και εμείς ζούμε σε άλλη κοινωνία, δε βλέπουμε τι γίνεται γύρω μας.

 

18 ώρες πριν, το μέλος Proteas έγραψε:

Εγω βλεπω να ασχολουνται με ενα ατομο που τολμησε να εχει διαφορετικη γνωμη, ως συνηθως το ατομο αυτο ξαφνικα ειναι ομοφοβικος, μαλακας, μπουρδολογος, ναρκομανης και πολλα αλλα


Μπουρδολόγος είναι σε κάθε συζήτηση η οποία προκύπτει, είναι ο τρόπος που απαντάει. Ο λόγος ο οποίος κάποιοι απαντούν είναι επειδή αγανακτούν με το να γράφονται τέτοιες μπούρδες αναπάντητες, όχι γιατί κάποιος πιστεύει ότι θα αλλάξει κάτι. 

Πολύ καλύτερο επιχείρημα θα ήταν ότι φοβόσαστε πολύ αυτό που συμβαίνει, ότι οι απόψεις σας δε θα είναι αποδεκτές από την πλειοψηφία της κοινωνίας. Η πρόοδος μπορεί να μην είναι πάντα προς τη σωστή κατεύθυνση, αλλά δυστυχώς για σας είναι αναπόφευκτη.

Link to comment
Share on other sites

38 λεπτά πριν, το μέλος dfk_7677 έγραψε:

Άλλαξε το Κασσελάκης με το κάθε ετερόφυλος πιθανός γονέας, ο οποίος μπορεί να θέλει κάποιο συγκεκριμένο φύλο για τα παιδιά του

Ναι, το ίδιο είναι. Ακριβώς όμως. Το πέτυχες.

 

38 λεπτά πριν, το μέλος dfk_7677 έγραψε:

και βέβαια ούτε σκέψη να τεκνοθετήσει αντί να κάνει τα δικά του γιατί βέβαια πρέπει να μεταφερθούν τα φοβερά ανεπανάληπτα γονίδια.

Έγινε ξαφνικά μεμπτό το να θέλει κάποιος να κάνει ό,τι κάνει ανέκαθεν η ανθρωπότητα; Για συνεχίστε, σε τι άλλο θα κάνετε shaming; Στις οικογένεις που κάνουν πολλά παιδιά και χειροτερεύουν την κλιματική αλλαγή;

 

38 λεπτά πριν, το μέλος dfk_7677 έγραψε:

Οι συντρηπτική μας πλειοψηφία πιστεύουμε ότι είμαστε φοβεροί και ανεπανάληπτοι και ότι πρέπει να διαιωνίσουμε, δεν καταλαβαίνω γιατί αποτελεί ο Κασσελάκης κάτι το διαφορετικό.

Κρίνε καλύτερα μόνο τον εαυτό σου. Εγώ πιστεύω πως είμαι αρκετά συνηθισμένος τύπος, όχι φοβερός και ανεπανάληπτος. Οι ναρκισιστές δικαιωματάκηδες, τι πιστεύουν άραγε;

 

38 λεπτά πριν, το μέλος dfk_7677 έγραψε:

Τα γράφετε αυτά λες και εμείς ζούμε σε άλλη κοινωνία, δε βλέπουμε τι γίνεται γύρω μας.

Έτσι φαίνεται.

 

38 λεπτά πριν, το μέλος dfk_7677 έγραψε:

Μπουρδολόγος είναι σε κάθε συζήτηση η οποία προκύπτει, είναι ο τρόπος που απαντάει. Ο λόγος ο οποίος κάποιοι απαντούν είναι επειδή αγανακτούν με το να γράφονται τέτοιες μπούρδες αναπάντητες, όχι γιατί κάποιος πιστεύει ότι θα αλλάξει κάτι. 

Μπουρδολόγοι κι επικίνδυνοι είναι οι συμπαθούντες και υποστηρικτές του συναφιού των ναρκισιστών του παραλογισμού.

 

38 λεπτά πριν, το μέλος dfk_7677 έγραψε:

Πολύ καλύτερο επιχείρημα

Σαν πως μετράνε τα επιχειρήματα...

 

38 λεπτά πριν, το μέλος dfk_7677 έγραψε:

θα ήταν ότι φοβόσαστε πολύ αυτό που συμβαίνει, ότι οι απόψεις σας δε θα είναι αποδεκτές από την πλειοψηφία της κοινωνίας.

Ναι η πλειοψηφία της κοινωνίας είναι υπέρ του νέου νόμου, γι' αυτό ψάχνονται πως θα το περάσουν και προσπαθούν με grooming και shaming να δικαιολογήσουν τα αδικαιολόγητα.

 

38 λεπτά πριν, το μέλος dfk_7677 έγραψε:

Η πρόοδος μπορεί να μην είναι πάντα προς τη σωστή κατεύθυνση

Σου ξέφυγε μια αλήθεια, πρόσεχε μην καταντήσεις κι εσύ μπουρδολόγος.

 

38 λεπτά πριν, το μέλος dfk_7677 έγραψε:

αλλά δυστυχώς για σας είναι αναπόφευκτη.

Όταν τυχαίνει η πρόοδος να είναι προς τη λάθος κατεύθυνση, το δυστυχώς πάει σε όλους, όχι μόνο σε 《εμάς》. Εκτός αν οι υπόλοιποι είστε μαζόχες. Και μια που είπα μαζόχες, ποια λέτε να είναι η επόμενη κατηγορία του pοrnhυb που η αναπόφευκτη 《πρόοδος》 θα φροντίσει να αποτελέσει τον επόμενο προοδευτικό νόμο;

Έγινε επεξεργασία από Γιάννης_84
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

34 λεπτά πριν, το μέλος giorgos2187 έγραψε:

Ας τα αφήσουμε σκατα, ο Γιάννης ξέρει.

 

Μα η κοινωνία αντιδράει μαζικά στο νομοσχέδιο που σημαίνει ότι στην συντριπτική πλειοψηφία της είναι ικανοποιημένη από την ισχύουσα κατάσταση. Δεν είναι αντιδημοκρατικό να επιβληθεί κάτι που δεν ζητάει η κοινωνία; Η μέγιστη ειρωνεία είναι ότι ακόμα και βουλευτές του κυβερνώντος κόμματος αντιδρούν δημόσια :hehe:

 

33 λεπτά πριν, το μέλος dfk_7677 έγραψε:

Πολύ καλύτερο επιχείρημα θα ήταν ότι φοβόσαστε πολύ αυτό που συμβαίνει, ότι οι απόψεις σας δε θα είναι αποδεκτές από την πλειοψηφία της κοινωνίας. Η πρόοδος μπορεί να μην είναι πάντα προς τη σωστή κατεύθυνση, αλλά δυστυχώς για σας είναι αναπόφευκτη.

 

Συγγνώμη αλλά δεν είναι κάθε αλλαγή πρόοδος. Επίσης η κοινωνία δείχνει μαζική αντίδραση όπως δείχνουν οι δημοσκοπήσεις. Οπότε;

 

Μου αρέσουν οι άντρες οπότε δεν έχω να φοβάμαι τίποτα :inlove:

Link to comment
Share on other sites

13 λεπτά πριν, το μέλος Simon έγραψε:

Μα η κοινωνία αντιδράει μαζικά στο νομοσχέδιο που σημαίνει ότι στην συντριπτική πλειοψηφία της είναι ικανοποιημένη από την ισχύουσα κατάσταση.

Η κοινωνία έχει σηκώσει τα χέρια ψηλά γενικώς. Ούτε να ψηφίσουν δεν πάνε όπως δείχνουν τα τεράστια ποσοστά αποχής.

 

13 λεπτά πριν, το μέλος Simon έγραψε:

Η μέγιστη ειρωνεία είναι ότι ακόμα και βουλευτές του κυβερνώντος κόμματος αντιδρούν δημόσια :hehe:

Αντιδρούν φοβούμενοι το πολιτικό κόστος και την αυτογελοιοποίησή τους.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.