Jump to content



Χρεοκοπία Ευρώπης - The Euroskepticism Thread - Ευρωσκεπτικισμός v0.1


sotiris

Η χειρότερη περίοδος διακυβέρνησης  

103 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

26 λεπτά πριν, το μέλος ARMAGEDDON έγραψε:

Το πρόβλημα είναι ο γκαντέμης που εκλέξατε 

Στο χω ξαναπει. Πανε καπου να κοιταχτεις. Εχεις προβλημα σοβαρο, οχι αστεια.

  • Agree 1
Link to comment
Share on other sites

αφού δεν σας αρέσει η λέξη "ΓΚΑΝΤΕΜΗΣ" , εκλέξατε Μαφιόζο , η δουλειές ήταν έτοιμες από πριν τώρα υλοποιούνται με 41% !

Σύμφωνα με τον παρακάτω χάρτη όπου δεν έχει πιάσει φωτιά, θα πιάσει ;;;; Για να δούμε , όλα τυχαία ;

Τα πράσινα είναι αδειοδοτημένα, τα κίτρινα υπό αξιολόγηση. Τα κίτρινα σημάδια στον χάρτη είναι τα βουνά που θα τοποθετηθούν οι νέες ανεμογεννήτριες και περιμένουν αδειοδότηση!!

Είναι η νότια Ρόδος, η βόρεια Κέρκυρα, η νότια Εύβοια αλλά και τα βουνά που θα καούν τις επόμενες εβδομάδες ;;;; 24 χιλιάδες ανεμογεννήτριες έως το 2027!!!


Πάρτε εδώ και το λινκ να παίξετε με τον χάρτη να ζουμάρετε να δείτε αν έχετε κανένα χωράφι προς απαλλοτρίωση

GEO.RAE.GR


image.thumb.png.f38677757ca2c14eac4d5582b1bbb331.png

 

και μόλις βγουν οι τα αδειοδοτημένα πράσινα και μείνουν τα κίτρινα έχουμε το παρακάτω

image.thumb.png.7b9756784cb517597f2dea6f067eb320.png

Έγινε επεξεργασία από ARMAGEDDON
Link to comment
Share on other sites

για σύγκρινε τώρα τα ίδια σημαία με τον τοπικό πληθυσμό, και τις εθελοντικές ομάδες δασοπροστασίας
(σε σχέση με τον τοπικό πληθυσμό)

 

σε σχέσει με άλλους νομούς

 

image.jpeg.3883132bbb2a54fd6a17af5972e59dfc.jpeg

Έγινε επεξεργασία από eleozz
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

αυτό που παρατηρώ όλο και περισσότερο (ίσως είμαι εγώ που μεγαλώνω, ίσος οτι ο κόσμος αλλάζει)

είναι οτι όσοι μένουν με μεγάλες πόλεις (και κυρίως Αθήνα / Θεσσαλονίκη), δέν καταλαβαίνουν πότε

μία ευθύνη ανήκει στον πολίτη και πότε στον πολιτικό.

 

δέν ευθύνονται οι πολιτικοί αν εγώ τρέχω σαν μλκς στο δρόμο, ευθύνομαι εγώ.

δέν ευθύνονται οι πολιτικοί αν εγώ δέν κρατάω καθαρή την πόλη μου, ευθύνομαι εγώ.

δέν ευθύνονται οι πολιτικοί αν οι τοπικές κοινότητες δέν προστατεύουν την φύση... κτλ

 

ναι υπάρχουν τα αρμόδια όργανα για να προλάβουν καταστάσεις (δέν είμαι εγώ αυτός που θα εξοπλίση

την πυροσβεστική και την αστυνομία καταλληλος) αλλα υπάρχουμε και εμείς που μπορούμε να

κάνουμε πολύ περισσότερα απο "αυτούς".

 

μία εβδομάδα είμουν στην Αθήνα λόγω δουλειάς, και απορούσα πώς ζείτε εκει με τέτοιους ρυθμούς... και τέτοια λογική

  • Like 2
  • Agree 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, το μέλος ARMAGEDDON έγραψε:

Για να δούμε , όλα τυχαία ;

Απλα εισαι ηλιθιος, συγγνωμη κιολας. Εαν μια κυβερνηση, οποια κι αν ειναι αυτη, θελησει και αποφασισει να κανει κατι, πολυ απλα θα το κανει. Θα φερει ενα αρθρο στη βουλη, θα μεταβαλλει κανα δυο αλλα αναλογα με το πως βολευει, θα τα ψηφισει, και απλα θα κανει αυτο που εχει ηδη αποφασισει. Θελουν ανεμογεννητριες; Θα βαλουν. Θελουν φωτοβολταϊκα; Θα βαλουν. Τωρα το τι λεμε εσυ κι εγω ελαχιστη σημασια εχει για δαυτους. Το να νομιζεις οτι μια κυβερνηση, στηνει και βαζει πυρκαγιες, θετει σε κινδυνο τη ζωη των δημοσιων υπαλληλων της, των κατοικων της, θετει σε κινδυνο τη δημοφιλια της, απλα για να κανει κατι που ετσι κι αλλιως μπορει εντελως αναιμακτα να κανει, ε, ΕΙΝΑΙ ΗΛΙΘΙΟ! Ο χαρακτηρισμος ΨΕΚ ξερεις γιατι εμεινε και σαν γενικοτερος ορος; Γιατι υπηρξαν ανθρωποι που πιστεψαν οτι "τα κεντρα εξουσιας", οι μασονοι, οι εβραιοι κλπ, εβαζαν δηλητηρια σε αεροπλανα και εκτελουσαν ενα εγκλημα με εκατομμυρια αυτοπτες μαρτυρες. Καταλαβαινεις ποσο ηλιθιο θα ηταν αυτο; Καταλαβαινεις ποσο ακομα πιο ηλιθιο ειναι να το πιστεψεις; Ε, επειδη πολλα απο οσα λετε οι του λογου σου, απαιτουν βραβειο ηλιθιοτητας για να ειπωθουν, συνεχιζετε να χαρακτηριζεστε ως ψεκ. Και μιας και το προσπαθειτε τοσο πολυ και το καταφερνετε, ε ενα μπραβο σας αξιζει. Συγχαρητηρια για την ηλιθιοτητα σας

 

 

1 ώρα πριν, το μέλος ARMAGEDDON έγραψε:

αφού δεν σας αρέσει η λέξη "ΓΚΑΝΤΕΜΗΣ"

Κανενα προβλημα δεν εχω με τη λεξη. Αντιθετως. Το προβλημα ξερεις ποιο ειναι. Οτι υπαρχουν δυο νεκροι ρε ηλιθιε. Που δεκα ζωες σου δε φτανουν να προσφερουν αυτα που προσφερουν σε μια μερα. Ουτε 110 ζωες σου ρε ηλιθιε. Και ερχεσαι και γραφεις τι; Οτι για την απωλεια αυτων των δυο, φταιει η... γκαντεμια; Μα πραγματικα, δεν καταλαβαινεις τι ηλιθιοτητα και μαλακια πετας;;;;;; Δηλαδη ουτε αυτο καταλαβαινεις ρε ψαγμενε πανεπιστημονα της συμφορας; Εσυ που τα ξερεις ολα, που εχεις το κρυφο χαρισμα να δεις εκει που δε βλεπουν ολοι οι αλλοι, εσυ που εχεις καθαρο αμπολιαστο μυαλο, εσυ που δεν εισαι θυμα, εσυ που βαζεις πανω απ ολα το καλο ολων, εσυ που πασχιζεις να ανοιξεις τα ματια ολων μας, εσυ δεν καταλαβαινεις ουτε ποσο λαθος ειναι αυτο που λες, εστω και για τη μνημη δυο ανθρωπων που δε γνωρισες και συναντησες ποτε; Ε, αει σηχτιρ πια.

 

1) Παρτο αλλιως, εχεις χασει καθε ψηγμα λογικης

2) Αν δε μπορεις μονος σου, ζητα βοηθεια. Εχεις προβλημα.ΕΧΕΙΣ ΠΡΟΒΛΗΜΑ.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

12 λεπτά πριν, το μέλος eleozz έγραψε:

είναι οτι όσοι μένουν με μεγάλες πόλεις (και κυρίως Αθήνα / Θεσσαλονίκη), δέν καταλαβαίνουν πότε

μία ευθύνη ανήκει στον πολίτη και πότε στον πολιτικό.

Δεν ξέρω σε τι βαθμό το παρατηρείς αυτό αλλά υπάρχει και εκτός των (μεγάλων) αστικών κέντρων!

  • Like 1
  • Agree 1
Link to comment
Share on other sites

12 λεπτά πριν, το μέλος eleozz έγραψε:

αυτό που παρατηρώ όλο και περισσότερο (ίσως είμαι εγώ που μεγαλώνω, ίσος οτι ο κόσμος αλλάζει)

είναι οτι όσοι μένουν με μεγάλες πόλεις (και κυρίως Αθήνα / Θεσσαλονίκη), δέν καταλαβαίνουν πότε

μία ευθύνη ανήκει στον πολίτη και πότε στον πολιτικό.

 

δέν ευθύνονται οι πολιτικοί αν εγώ τρέχω σαν μλκς στο δρόμο, ευθύνομαι εγώ.

δέν ευθύνονται οι πολιτικοί αν εγώ δέν κρατάω καθαρή την πόλη μου, ευθύνομαι εγώ.

δέν ευθύνονται οι πολιτικοί αν οι τοπικές κοινότητες δέν προστατεύουν την φύση... κτλ

 

ναι υπάρχουν τα αρμόδια όργανα για να προλάβουν καταστάσεις (δέν είμαι εγώ αυτός που θα εξοπλίση

την πυροσβεστική και την αστυνομία καταλληλος) αλλα υπάρχουμε και εμείς που μπορούμε να

κάνουμε πολύ περισσότερα απο "αυτούς".

 

μία εβδομάδα είμουν στην Αθήνα λόγω δουλειάς, και απορούσα πώς ζείτε εκει με τέτοιους ρυθμούς... και τέτοια λογική

 

σωστά τα λες αλλά πλέον ο καθένας ζει στον δικό του κόσμο , δεν υπάρχει το κοινό ! θυμάμαι παλιά όπου ο παππούς μου πήγαινε να φυλάξει "σκοπιά" στο χωριό σε ένα ύψωμα για πιθανών φωτιές την επόμενη μέρα άλλος την επόμενη άλλος και μοιραζότανε , δεν θυμάμαι πως το λέγανε τότε δασό προστασία , είχε μείνει κατάλοιπο από την χούντα μέχρι το 99 το κάνανε , πλέον με τον ΝΕΟ τρόπο ζωής όπου πρέπει να δουλέψεις 8 ώρες το ένα το άλλο πως θα γίνεις πραγματικά ενεργός , έχουν αλλάξει οι καιροί !
Τώρα στην προκειμένη περίπτωση διέρρεε και βασίλευε , οι βολεψάκηδες με τους μη βολεψάκηδες κλπ κλπ
Δεν γίνεται επί κυβερνήσεως ΝΔ να έχουν καεί τα περισσότερα στρέμματα , κάτι άλλο παίζει ! να μιλήσουν καθαρά και ας αφήσουν τις κλιματικές αλλαγές.
α) γίνεται οργανωμένη επίθεση
β) ανεμογεννήτριες
γ) πολιτικά συμφέροντα
δ) μας τιμωρούν με φωτιές οι μεγάλες δυνάμεις
ε) εξωγήινοι καίνε τον πλανήτη για να γίνει πιο βιώσιμο σε αυτούς
ζ) εφοπλιστές για να μας πουλήσουν λύση
δ) μερικώς συνδυασμός των παραπάνω

Τίποτα, μία ποινή απλή, όποιος συλλαμβάνετε για δασική πυρκαγιά, σταματάει ότι κάνει και μέχρι να πεθάνει πρέπει να έχει φυτέψει όλο το μέρος που κάηκε.
 

Just now, το μέλος giorgos2187 έγραψε:

Κανενα προβλημα δεν εχω με τη λεξη. Αντιθετως. Το προβλημα ξερεις ποιο ειναι. Οτι υπαρχουν δυο νεκροι ρε ηλιθιε. Που δεκα ζωες σου δε φτανουν να προσφερουν αυτα που προσφερουν σε μια μερα. Ουτε 110 ζωες σου ρε ηλιθιε. Και ερχεσαι και γραφεις τι; Οτι για την απωλεια αυτων των δυο, φταιει η... γκαντεμια; Μα πραγματικα, δεν καταλαβαινεις τι ηλιθιοτητα και μαλακια πετας;;;;;; Δηλαδη ουτε αυτο καταλαβαινεις ρε ψαγμενε πανεπιστημονα της συμφορας; Εσυ που τα ξερεις ολα, που εχεις το κρυφο χαρισμα να δεις εκει που δε βλεπουν ολοι οι αλλοι, εσυ που εχεις καθαρο αμπολιαστο μυαλο, εσυ που δεν εισαι θυμα, εσυ που βαζεις πανω απ ολα το καλο ολων, εσυ που πασχιζεις να ανοιξεις τα ματια ολων μας, εσυ δεν καταλαβαινεις ουτε ποσο λαθος ειναι αυτο που λες, εστω και για τη μνημη δυο ανθρωπων που δε γνωρισες και συναντησες ποτε; Ε, αει σηχτιρ πια.

 

1) Παρτο αλλιως, εχεις χασει καθε ψηγμα λογικης

2) Αν δε μπορεις μονος σου, ζητα βοηθεια. Εχεις προβλημα.ΕΧΕΙΣ ΠΡΟΒΛΗΜΑ.


Γιατί να έχω εγώ πρόβλημα και να μην έχεις εσύ , αφηνιάζεις με το παραμικρό . Να το κοιτάξεις.

Τέλος για τις ζωές που λες , επειδή έχω περάσει και εγώ από την πολεμική αεροπορία και ναι στην 112 ήμουν ξέρω τι γίνεται και πως πετάνε κλπ, βγάζω το καπέλο στα παλικάρια μας απορώ που καταφέρνουν να απογειωθούν με τόσα κιλά αρδια που έχουν !!!! Αλλά ποτέ δεν θα συγχωρήσω τους πολιτικάντιδες που παίζουν με τις ζωές όλων μας !
Πες μου μια καλή δικαιολογία γιατί να μην υπάρχει πρόληψη για τις φωτιές και αντιθέτως να τρέχουμε όταν πιάσει φωτιά με κίνδυνο πάντα να συμβεί κάτι άσχημο !

Για να περιορίσουμε τα ατυχήματα πρέπει να υπάρχει πρόληψη σωστά , σωστά , λυσάξατε με τους εμβολιασμούς κλπ εδώ όλα καλά γιατί δεν λυσάξαμε για τις φωτιές αφού ξέρουμε ότι κάθε χρόνο θα πιάσει κάπου τόσο ταμπού είναι και αυτό το θέμα ;
Τέλος αν είχαμε καταφέρει να έχουμε πρόληψη και δεν είχε πιάσει φωτιά οι αεροπόροι μας θα ζούσαν σήμερα !

Οπότε σε παρακαλώ μην βλέπεις α ο ARMAGEDDON έγραψε πάλι μαλκίες θα έγραψε πάω να τον βρίσω, ξεχωρίστε επιτέλους τον πολιτικό φανατισμό σας από το κοινό καλό !

Link to comment
Share on other sites

5 λεπτά πριν, το μέλος ARMAGEDDON έγραψε:

α) γίνεται οργανωμένη επίθεση
β) ανεμογεννήτριες
γ) πολιτικά συμφέροντα
δ) μας τιμωρούν με φωτιές οι μεγάλες δυνάμεις
ε) εξωγήινοι καίνε τον πλανήτη για να γίνει πιο βιώσιμο σε αυτούς
ζ) εφοπλιστές για να μας πουλήσουν λύση
δ) μερικώς συνδυασμός των παραπάνω

 

όλα τα παραπάνω, γιατί ζούμε ανάμεσα τους...

 

δέν γυρίζει ο κόσμος γύρω μας, οι φωτιές που έχουμε στην Ελλάδα είναι μία κλανιά μπροστά

στις φωτιές που υπάρχουν σε παγκόσμιο επίπεδο.

 

τι να πει δηλαδή η Ιταλία αυτή την στιγμή

Link to comment
Share on other sites

13 λεπτά πριν, το μέλος ARMAGEDDON έγραψε:

Να το κοιτάξεις.

Το εχω κοιταξει, εχω προβλημα, αφινιαζω πανευκολα με τις αηδιες. Πανε κοιταξου κι εσυ τωρα.

 

13 λεπτά πριν, το μέλος ARMAGEDDON έγραψε:

Πες μου μια καλή δικαιολογία γιατί να μην υπάρχει πρόληψη για τις φωτιές και αντιθέτως να τρέχουμε όταν πιάσει φωτιά με κίνδυνο πάντα να συμβεί κάτι άσχημο !

Πες μου που ανεφερες αυτο και σε εβρισα. Εγραψες ποτε αυτο και σε εβρισα. Η μηπως ολες τις αλλες συνομωσιολογοαηδιες σου βριζω;

Link to comment
Share on other sites

12 λεπτά πριν, το μέλος giorgos2187 έγραψε:

Το εχω κοιταξει, εχω προβλημα, αφινιαζω πανευκολα με τις αηδιες. Πανε κοιταξου κι εσυ τωρα.

 

Πες μου που ανεφερες αυτο και σε εβρισα. Εγραψες ποτε αυτο και σε εβρισα. Η μηπως ολες τις αλλες συνομωσιολογοαηδιες σου βριζω;

 

κοιτάχτηκα και εγώ κομπλέ μου είπαν είσαι .

όσο για τις συνομωσιολογίες καλό είναι να φτιάξουμε ένα νέο θέμα και εκεί απλά θα φρίξουμε όλοι μαζί

 

13 λεπτά πριν, το μέλος eleozz έγραψε:

 

όλα τα παραπάνω, γιατί ζούμε ανάμεσα τους...

 

δέν γυρίζει ο κόσμος γύρω μας, οι φωτιές που έχουμε στην Ελλάδα είναι μία κλανιά μπροστά

στις φωτιές που υπάρχουν σε παγκόσμιο επίπεδο.

 

τι να πει δηλαδή η Ιταλία αυτή την στιγμή


είναι στα όλα τα παραπάνω οι Ιταλοί XD

Έγινε επεξεργασία από ARMAGEDDON
Link to comment
Share on other sites

4 λεπτά πριν, το μέλος ARMAGEDDON έγραψε:

όσο για τις συνομωσιολογίες καλό είναι να φτιάξουμε ένα νέο θέμα και εκεί απλά θα φρίξουμε όλοι μαζί

Μα αυτό είναι το πρόβλημα. Ότι φτιάχτηκε!!! Δε πάτε εκεί μέσα όμως, γράφετε τις ηλιθιότητες σας σε όλα τ άλλα. Έρχεσαι εδώ μέσα, αποδίδεις δύο θανάτους σε γκαντεμια, και μου λες ότι κοιταχτηκες και σε βρήκαν καλά. Ε πώς να μην αφινιαζω μετά;

Link to comment
Share on other sites

23 λεπτά πριν, το μέλος giorgos2187 έγραψε:

Μα αυτό είναι το πρόβλημα. Ότι φτιάχτηκε!!! Δε πάτε εκεί μέσα όμως, γράφετε τις ηλιθιότητες σας σε όλα τ άλλα. Έρχεσαι εδώ μέσα, αποδίδεις δύο θανάτους σε γκαντεμια, και μου λες ότι κοιταχτηκες και σε βρήκαν καλά. Ε πώς να μην αφινιαζω μετά;

 

δεν θέλω να σε συγχύσω άλλο αλλά μπαίνω τώρα στο forecast στο FB και βλέπω , ε πραγματικά θέλουν παλούκωμα οι εμπρηστές αλλά όπως είπα καλύτερα εκεί να φυτεύουν μέχρι να πεθάνουν

πριν 14 λεπτά
image.thumb.png.6c1da7378c377ee1278b11c49e7923f2.png

 

 

πριν 2 λεπτά

 

image.thumb.png.1194b1ac89250f4f44df5db3162a57be.png

Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, GoMaR said:

H Ολλανδια που εχει παντου ανεμογεννητριες μητσοτακη εχουν ;

 

Εντάξει, δε λέω, ο άλλος υπονομεύει το επιχείρημά του και μόνο εξαιτίας της προϊστορίας του, αλλά κι εσύ έκανες τον αστυφύλακα μπουζούκι.

 

Εδώ τα καίνε για να βάλουν ανεμογεννήτριες Όπου έχουν ανεμογεννήτριες τα έχουν κάψει για να τις βάλουν.

  • Agree 1
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

25 λεπτά πριν, το μέλος GoMaR έγραψε:

H Ολλανδια που εχει παντου ανεμογεννητριες μητσοτακη εχουν ;


Δεν έχω κάτι εναντίον των ανεμογεννητριών, ούτε και έχω καταλήξει σε μια θέση, αλλά η Ολλανδία έχει πολύ διαφορετικό ανάγλυφο γης (είναι flat) και το όλο θέμα ανεμογεννήτριων έχουν σχέση με αυτό... Όταν το ψηλότερο σημείο της χώρας σου ειναι ~323 μέτρα, δεν έχεις μεγάλο πρόβλημα να βάλεις ανεμογεννήτριες παντού..

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.