Jump to content



Ποιον browser χρησιμοποιείτε ΚΑΙ ΓΙΑΤΙ;  

58 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Αυτό που o FF όσο τον έχεις ανοιχτό αρχίζει τα lag είναι μόνο σε εμένα; Ειδικά μερικές φορές στο YouTube θέλει 3-4 refresh για να αρχίσει να παίζει.

Κάποιες φορές τον έχω ανοιχτό από το πρωί και μετά από 5-6 ώρες βλέπω να σέρνετε τελείως. Για να πάω από το ένα tab στο άλλο κολλάει χωρίς αύριο.

Δοκίμασα Vivaldi και έχω πάθει ένα σοκ με την ταχύτητα. Δεν ξέρω αν είναι ιδέα μου αλλά τον βλέπω να μην μασάει. Υπόψιν ο FF δουλεύει μόνιμα σε private mode (μόλις κλείσει σβήνει τα πάντα) και από addon ublock+lastpass+superstart+xmarks+downthemall.

Δεν θέλω να τον αλλάξω αλλά τον βλέπω να γίνεται μπαγλαμάς ρε γμτ.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Έκανα αναβάθμιση στο Chrome και πέρασα τη beta και από τότε μαμιεται το σύμπαν. Κολλάει ακόμα και το scroll!

 

Τελικά μου φαίνεται ότι ο κάθε browser δουλεύει διαφορετικά στον καθένα :huh:

Link to comment
Share on other sites

πριν 26 λεπτά, το μέλος lefteriz έγραψε:

Όχι,  τελευταία beta του chrome τα κανε μαντάρα γενικά :D .  Έβαλα την κανονική εκδοσή 50.0 και έστρωσε.

Την  κατέβασες και απλά την πέρασες;

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω βάλει ποτε beta ( όποιος βαζει πρέπει να ξερει τι πάει να πει beta ) ,δοξα τον αλλαχ ,εχει να μου βγαλει πρόβλημα o browser πολλά χρόνια .

Στου πάτερα μου ο mozzila θελει λίγο στοργή και προδερμ ώρες ώρες ,δεν καταλαβαινει ούτε απο πυρήνες ούτε απο ραμ ,αμα δε θελει, δε πας να εχεις και IBM quantum

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Όλα τα χρόνια χρησιμοποιώ firefox.Απλό σερφάρισμα,τίποτα σπουδαίο.

Το μόνο εκνευριστικό που κάνει,σε αυτην την έκδοση,αλλά και σε προηγούμενες(όσες μπορώ να θυμηθώ) είναι ότι δεν εμφανίζει φωτό η videos,σε διάφορα sites,πχ αθλητικά.

Στην θέση των φωτογραφιών δείχνει μικρά τετράγωνα και στην θέση των video,λευκό πλαίσιο η σέρνεται κατα την προβολή.

Αντιθέτως με chrome,τα δείχνει όλα φυσιολογικά!

 

Άβυσσος η ψυχή της αλεπούς!

Link to comment
Share on other sites

πριν 24 λεπτά, το μέλος thefou έγραψε:

Όλα τα χρόνια χρησιμοποιώ firefox.Απλό σερφάρισμα,τίποτα σπουδαίο.

Το μόνο εκνευριστικό που κάνει,σε αυτην την έκδοση,αλλά και σε προηγούμενες(όσες μπορώ να θυμηθώ) είναι ότι δεν εμφανίζει φωτό η videos,σε διάφορα sites,πχ αθλητικά.

Στην θέση των φωτογραφιών δείχνει μικρά τετράγωνα και στην θέση των video,λευκό πλαίσιο η σέρνεται κατα την προβολή.

Αντιθέτως με chrome,τα δείχνει όλα φυσιολογικά!

 

Άβυσσος η ψυχή της αλεπούς!

αυτό είναι προβληματάκι.. μήπως έχεις κάτι που μπλοκάρει flash η γενικά multimedia; 

Σε μένα παίζει κανονικά.. τον έχω πάντα σαν 2ο ή 3ο σε pc, και δεν είχε ποτέ τέτοια θέματα. Τσέκαρε λίγο τα addons σου κ τις ρυθμίσεις σου. ;)

(αν θες κάνε κι ένα θέμα να βρούμε άκρη εκεί)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου,είμαι απλός χρήστης δεν πειράζω ρυθμίσεις κτλ...

Κατεβάζω firefox,εγκατάσταση,adblock(όπως και στον chrome),τέλος.

Αυτη την στιγμή στις πρόσθετες λειτουργίες έχει:

OpenH264 video codec-Sockwave flash-photo gallery-primetime content decryption module provided by adobe systems incorporated-adobe acrobat.

 

Πότε το παρουσιάζει αυτό το πρόβλημα,πότε όχι και όχι σε όλα τα sites που επισκέπτομαι.

Θα το κοιτάξω και σε άλλα pc πιο προσεκτικά,να δω εάν το κάνει και εκεί ,γιατί συνήθως είμαι σε ένα συγκεκριμένο pc,σε αυτό που κάνει τα τρελά...!

Link to comment
Share on other sites

Ο firefox τρώει ένα κοκομπλοκο τελευταία, πιο πολυ απο το συνηθισμένο ,ισχύει .

Εικάζω πως εχει να κάνει λίγο με το flash κτλ, που ποτε δεν είχε τέλεια ενσωμάτωση

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιώ firefox από τότε που τον έλεγαν firebird (κοινώς mozilακιας από το 2003). Ο βασικότερος λογος που δεν τον έχω αλλάξει είναι η συνήθεια. To προφίλ μου έχει μεταφερθεί αμέτρητες φορές περα δωθε με mozbackup, ενώ τελευταία χρησιμοποιώ το sync.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 3 ώρες, το μέλος thefou έγραψε:

Φίλε μου,είμαι απλός χρήστης δεν πειράζω ρυθμίσεις κτλ...

Κατεβάζω firefox,εγκατάσταση,adblock(όπως και στον chrome),τέλος.

Αυτη την στιγμή στις πρόσθετες λειτουργίες έχει:

OpenH264 video codec-Sockwave flash-photo gallery-primetime content decryption module provided by adobe systems incorporated-adobe acrobat.

 

Πότε το παρουσιάζει αυτό το πρόβλημα,πότε όχι και όχι σε όλα τα sites που επισκέπτομαι.

Θα το κοιτάξω και σε άλλα pc πιο προσεκτικά,να δω εάν το κάνει και εκεί ,γιατί συνήθως είμαι σε ένα συγκεκριμένο pc,σε αυτό που κάνει τα τρελά...!

δοκίμασε το εξής απλό: απενεργοποίησε για λίγο το adblock και κάνε refresh σε ένα site που στο κάνει.. τώρα βλέπεις τις φωτογραφίες; Αν ναι, δοκίμασε να βάλεις το ublock origin.. πιο καλό, ελαφρύ κ πιο πλήρες.. τέλος, ακόμα και το shockwave σκέψου εγώ δεν το'χω.. ούτε το photo gallery.. κι όμως κανένα πρόβλημα με φόρτωση εικόνων ή βίντεο.. 

Έχω το ghostery που κόβει πολλά κ πάλι, δεν μου έχει δημιουργήσει "πρόβλημα", παρά μόνο σε "περίεργα" sites.. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 14 ώρες, το μέλος Delijohn έγραψε:

δοκίμασε το εξής απλό: απενεργοποίησε για λίγο το adblock και κάνε refresh σε ένα site που στο κάνει.. τώρα βλέπεις τις φωτογραφίες; Αν ναι, δοκίμασε να βάλεις το ublock origin.. πιο καλό, ελαφρύ κ πιο πλήρες.. τέλος, ακόμα και το shockwave σκέψου εγώ δεν το'χω.. ούτε το photo gallery.. κι όμως κανένα πρόβλημα με φόρτωση εικόνων ή βίντεο.. 

Έχω το ghostery που κόβει πολλά κ πάλι, δεν μου έχει δημιουργήσει "πρόβλημα", παρά μόνο σε "περίεργα" sites.. 

Καλημέρα.

Πριν απαντήσω χθες ,απενεργοποίησα τα πάντα στον firefox και έκανε πάλι τα ίδια,συγκεκριμένα σε video.Με chrome όλα καλά.

Σήμερα σε site δεν έδειχνε τις φωτο,δοκίμασα το add-on που πρότεινες,μια απο τα ίδια.Με chrome και edge,OK!

Aνοίγω 2ο PC,στο ίδιο site,ξανά το ίδιο με τον firefox στις φωτό.Με chrome και edge,OK!

Ανοίγω laptop...........................................................................................Με chrome και edge,OK!

Το pc που χρησιμοποιώ είναι και απο πρόσφατο format και ''καθαρό'' απο ιους,κτλ.

Link to comment
Share on other sites

Μία ώρα πριν, το μέλος Delijohn έγραψε:

μήπως δεν έχεις τον flash player;

flash player έχουν όλα τα pc.

Δοκίμασα και με Opera,όλα καλά!

Στο ίδιο site,σε νέο άρθρο,παρουσιάζει το ίδιο πρόβλημα σε 2 μόνο φωτό και τις άλλες τις δείχνει κανονικά και τα video!!!

Το αφήνω όπως έιναι(υπάρχουν και σημαντικότερα πραγματα...)σε update ίσως το διορθώσουν.

 

Σε ευχαριστώ πολύ για τον χρόνο σου.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.