Jump to content



Αγορά οθόνης 27'' 2560x1440


Recommended Posts

πριν 3 ώρες, το μέλος XMorsX έγραψε:

αν σε ενδιαφέρει το Freesync με το CRU μπορείς να δοκιμάσεις να ανεβάσεις και το Freesync range μέχρι το μέγιστο refresh rate. 

Στα 60hz monitor το εύρος που δουλεύει το freesync είναι από 40 ως 75hz. Τα 74hz τα πιάνει με OC-χωρίς το freesync on (nvidia κάρτα έχω). Παραπάνω δεν πάει.

 

πριν 54 λεπτά, το μέλος XMorsX έγραψε:

Το "halo" γύρω από τα γράμματα όταν κινείται η σελίδα συνήθως είναι overshoot ghosting και εμφανίζεται λόγω επιθετικού overdrive. Συνήθως η LG έχει preset με ισορροπημενο ovedrive, αλλά όποιον τον ενοχλεί ας το κατεβάσει μια βαθμίδα (από medium σε low πχ). 

Ποια ρύθμιση είναι αυτή? To super resolution το έχω off και το sharpness στο 50.

Έγινε επεξεργασία από idonthave
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες  ...τελικά  πιστός  στο  2560 Χ 1440 αλλά  στις  25 ΄΄  πήρα  την  DELL  την  έβαλα  με  mini dp  και  πραγματι  η  ποιότητα  φάνηκε  από  την  πρώτη  ματια ...

 

Δυστυχως  από  μεγεθος  δεν  άλλαξε  τίποτε  αλλοστε  από  24  σε  25  τι  να  δεις

 

Θα  ήθελα  τη  γνώμη  σας  για  καποιες  ιδιαίτερες  ρυθμίσεις  γιατι  δεν  έχω  εμπειρία  και  δεν  πείραξα  τίποτε

 

πχ  το  DP 1.2  πρέπει  να  το έχω  disable  η  enable  

 

Ευχαριστώ !!!

 

Link to comment
Share on other sites

On 17/8/2016 at 4:43 ΜΜ, το μέλος velipsi έγραψε:

Καλησπέρα παίδες  ...τελικά  πιστός  στο  2560 Χ 1440 αλλά  στις  25 ΄΄  πήρα  την  DELL  την  έβαλα  με  mini dp  και  πραγματι  η  ποιότητα  φάνηκε  από  την  πρώτη  ματια ...

 

Δυστυχως  από  μεγεθος  δεν  άλλαξε  τίποτε  αλλοστε  από  24  σε  25  τι  να  δεις

 

Θα  ήθελα  τη  γνώμη  σας  για  καποιες  ιδιαίτερες  ρυθμίσεις  γιατι  δεν  έχω  εμπειρία  και  δεν  πείραξα  τίποτε

 

πχ  το  DP 1.2  πρέπει  να  το έχω  disable  η  enable  

 

Ευχαριστώ !!!

 

Και  μία  παρατήρηση  ...επειδή  το  κουμπάκι  on/off  έιναι  λίγο  δύστροπο  ....πειράζει  να  το  αφήνω  standby

Πάντως  την  παρατήρηση  την  έκανα  στην Dell  και  αναφέρεται  και  από  άλους  χρήστες η δυσκολία  ... ανοιξε -κλείσε

Περιμένω  γνώμες !!!

 

Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, velipsi said:

Και  μία  παρατήρηση  ...επειδή  το  κουμπάκι  on/off  έιναι  λίγο  δύστροπο  ....πειράζει  να  το  αφήνω  standby

Πάντως  την  παρατήρηση  την  έκανα  στην Dell  και  αναφέρεται  και  από  άλους  χρήστες η δυσκολία  ... ανοιξε -κλείσε

Περιμένω  γνώμες !!!

 

Λιγότερο από 0.5W καίει σε αναμονή. Δική σου είναι η απόφαση, αλλά εγώ πολύ σπάνια κλείνω οθόνες από το κουμπί.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 18 λεπτά, το μέλος minast έγραψε:

Λιγότερο από 0.5W καίει σε αναμονή. Δική σου είναι η απόφαση, αλλά εγώ πολύ σπάνια κλείνω οθόνες από το κουμπί.

Ευχαριστώ  για  την  απάντηση ...θα τις αφήνω  και  εγώ  standby ...γιατί  έχω  και  του  γυιού  μια  SAMSUNG  με  δύστροπο  κουμπί..

Το  μόνο  θέμα  είναι  αν  κατεβάζεις  κανένα  παιχνίδι  ή  update αυτών 3-4 GB  και  φευγεις  ,,,την  αφήνεις  ανοιχτή  χωρίς  καμια  κίνηση ...

Υπάρχει  τρόπος  να  μπαίνει  σε  αναμονή ? ή  screensaver ...?

 

 

Link to comment
Share on other sites

- Δεν έχει στις ρυθμίσεις της να κλείνει τελείως μετά από κάποια ώρα?

- Για την αναμονή/screensaver μέσα απ'τo λειτουργικό.

Έγινε επεξεργασία από idonthave
Link to comment
Share on other sites

Μία ώρα πριν, το μέλος idonthave έγραψε:

- Δεν έχει στις ρυθμίσεις της να κλείνει τελείως μετά από κάποια ώρα?

- Για την αναμονή/screensaver μέσα απ'τo λειτουργικό.

Ναι ... "όταν είναι συνδεδεμένος στην πρίζα απενεργοποίηση μετα  από "  ---->> 45 λεπτά ...

Link to comment
Share on other sites

Η γνωμη μου είναι να αποφυγεις την σειρα mp68...τουλάχιστον την 22αρα...την παρελαβα προχθες...

 

Στα θετικα της....

Εχει αρκετα καλα χρωματα...καθολου backlight bleed...(αλλα αυτό παιζει,δεν είναι στανταρ σε κάθε οθονη)

 

Στα αρνητικα της...

 

Μακραν το χειροτερο ips glow που εχω δει σε οθονη ips...είμαι-ημουν κατοχος των dell s2415-lg mp67-lg ud68-dell u2515h και αυτό το πραγμα δεν το εχω ξαναδει σε οθονη...είναι τοσο εμφανες που με την παραμικρη κινηση του κεφαλιου σου χανεις λεπτομερεια στην εικονα και ασπριζει η αριστερη πλευρα της εικονας...τεραστιο μειον για εμενα...η 23mp67 που είναι ιδιας κατηγοριας χρηματων είναι ετη φωτος μπροστα σε αυτόν τον τομεα...

 

Μολις παρελαβα και την dell p2416d την ξεψαχνίζω με το colormunki...αυτό που εχω να πω μεχρι στιγμης είναι ότι το text είναι καραsharp του κερατα...τεραστια η διαφορα με 1080p 24αρα...ακομα και με την u2515h εχει διαφορα ελαχιστη μεν αλλα εχει...επισης επειδή εχουν γραφτει πολλα ότι τα panel AHVA που εχει η p2416d εχουν θεματα με το burn in μεχρι στιγμης και μετα από 10 match στο heroes of the storm δεν εχω παρατηρησει το παραμικρο...

Link to comment
Share on other sites

πριν 5 ώρες, το μέλος bewareof έγραψε:

Η γνωμη μου είναι να αποφυγεις την σειρα mp68...τουλάχιστον την 22αρα...την παρελαβα προχθες...

 

Στα θετικα της....

Εχει αρκετα καλα χρωματα...καθολου backlight bleed...(αλλα αυτό παιζει,δεν είναι στανταρ σε κάθε οθονη)

 

Στα αρνητικα της...

 

Μακραν το χειροτερο ips glow που εχω δει σε οθονη ips...είμαι-ημουν κατοχος των dell s2415-lg mp67-lg ud68-dell u2515h και αυτό το πραγμα δεν το εχω ξαναδει σε οθονη...είναι τοσο εμφανες που με την παραμικρη κινηση του κεφαλιου σου χανεις λεπτομερεια στην εικονα και ασπριζει η αριστερη πλευρα της εικονας...τεραστιο μειον για εμενα...η 23mp67 που είναι ιδιας κατηγοριας χρηματων είναι ετη φωτος μπροστα σε αυτόν τον τομεα...

 

Μολις παρελαβα και την dell p2416d την ξεψαχνίζω με το colormunki...αυτό που εχω να πω μεχρι στιγμης είναι ότι το text είναι καραsharp του κερατα...τεραστια η διαφορα με 1080p 24αρα...ακομα και με την u2515h εχει διαφορα ελαχιστη μεν αλλα εχει...επισης επειδή εχουν γραφτει πολλα ότι τα panel AHVA που εχει η p2416d εχουν θεματα με το burn in μεχρι στιγμης και μετα από 10 match στο heroes of the storm δεν εχω παρατηρησει το παραμικρο...

Mπορεις να ποσταρεις φωτογραφιες για το glow αναλογες με αυτες που εχει στο review του το tftcentral?

 

http://www.tftcentral.co.uk/reviews/dell_u2417h.htm

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ για τον κόπο σου, αλλά καταλαβαίνεις και εσύ ότι οι φωτογραφίες που έβγαλες είναι overexposed και δεν ανταποκρίνονται στην πραγματικότητα. Νομιζω για να βγάλεις καλυτερες πρέπει να επιλέξεις χαμηλό ISO στην φωτογραφική σου. 

 

Μια ακόμη τακτική που ίσως  βοηθήσει είναι να ανάψεις κάποιο bias lighting πίσω από την οθόνη. 

 

Αν μπεις στη διαδικασία, βγάλε και μια "ανφας", να δούμε το glow από κανονική γωνία θέασης. 

 

Παράδειγμα φωτογραφίας της δικής μου οθόνης.  Η 20160203 είναι ελαφρώς overexposed και τονίζεται το bleeding πάνω δεξιά. 

 

IMG_20160217_024122.jpg

IMG_20160203_214102.jpg

IMG_20160216_012421.jpg

IMG_20160217_024806.jpg

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, XMorsX said:

Σε ευχαριστώ για τον κόπο σου, αλλά καταλαβαίνεις και εσύ ότι οι φωτογραφίες που έβγαλες είναι overexposed και δεν ανταποκρίνονται στην πραγματικότητα. Νομιζω για να βγάλεις καλυτερες πρέπει να επιλέξεις χαμηλό ISO στην φωτογραφική σου. 

 

Μια ακόμη τακτική που ίσως  βοηθήσει είναι να ανάψεις κάποιο bias lighting πίσω από την οθόνη. 

 

Αν μπεις στη διαδικασία, βγάλε και μια "ανφας", να δούμε το glow από κανονική γωνία θέασης. 

 

Παράδειγμα φωτογραφίας της δικής μου οθόνης.  Η 20160203 είναι ελαφρώς overexposed και τονίζεται το bleeding πάνω δεξιά. 

 

IMG_20160217_024122.jpg

IMG_20160203_214102.jpg

IMG_20160216_012421.jpg

IMG_20160217_024806.jpg

βασικα δεν εχω smart phone(ναι ειμαι ενας απο αυτους)και τις εβγαλα με το κινητο της μανα μου να φανταστεις...
Απλα για να παρεις μια εικονα τις εβγαλα...

Πανω απο 1,5 μετρο το glow δεν φαινεται...

ΥΣ...γενικα επειδη βλεπω οτι ασχολεισαι και διαβαζεις πολυ τον ncx τον καναδο...μην παιρνεις οτι λεει σαν θεσφατο...αυτο πχ που λεει οτι τα γκρι bezel δινουν την εντυπωση καλυτερου μαυρου δεν ισχυει...οπως επισης και τα review που εκανε με τις hp 25-27wx...μια 27αρα που επεσε στα χερια μου ηταν χαλια μαυρα και δεν ανταποκρινοταν σε αυτα που ελεγε...ισως αυτος να πηρε καλο panel και να ειχε αυτα τα αποτελεσματα...

Link to comment
Share on other sites

Ναι τον παρακολουθώ. Είναι απολυτος συνήθως και λίγον τι αναιδής, αλλά ξέρει το αντικείμενο του. 

 

Για το frameless casing και τις HP πάντως του δίνω δίκιο. Οι παραπάνω εικόνες είναι από μια HP 27cw η οποία είναι καταπληκτική. Και τα μαύρα εσωτερικά  bezels όντως χαλάνε το μαύρο αν δεν έχεις bias lighting, το είδα και μόνος μου με την παραπάνω οθόνη. 

Link to comment
Share on other sites

@bewareof Η 27mp68 σε σχέση με το 22''68 που πήρες με τις photo που ανέβασες δεν έχουν καμία σχέση με την 27'' που έχω 

(έπεσες σε χάλια κομμάτι).

To μόνο που παρατηρώ είναι όταν αλλάζω γωνία θέασης στο πλάι ή από πάνω ότι σκουραίνει η εικόνα. Ips glow έχω ελάχιστο κάτω αριστερά

που είναι ελάχιστα εμφανές, ενω σε άλλα 2 σημεία που φαίνεται από την φωτογραφική του κινητού με το μάτι δεν φαίνεται.

 

Μετά από 2 βδομάδες, που το έψαξα παραπάνω με τις ρυθμίσεις  και την αναφορά που είχα κάνει ότι δεν είμαι ευχαριστημένος με τα χρώματα

βελτιώθηκε. Ρυθμίσεις που έχω κάνει:

brightness 50/ contrast 78 / gamma 1

SResolution off/ sharpness 50 /black level low/ black stabilizer 60-70 (ρυθμίζεις πόσο χρειάζεσαι στα παιχνίδια)

Στα θετικά της είναι το joystick για τις ρυθμίσεις

 

Παρακάτω κι άλλες φωτογραφίες  που τράβηξα αλλά έχουν διαφορά σ'αυτό που βλέπω (προς το καλύτερο) σε σχέση με την φωτογραφία (από κινητό).

Spoiler

20160827_135500.jpg20160827_135905.jpg

20160827_135847.jpg20160827_135207.jpg

20160827_135834.jpg20160827_135414.jpg

20160827_135801.jpg20160827_135614.jpg

20160827_140013.jpg20160827_135522.jpg

 

Έγινε επεξεργασία από idonthave
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, idonthave said:

@bewareof Η 27mp68 σε σχέση με το 22''68 που πήρες με τις photo που ανέβασες δεν έχουν καμία σχέση με την 27'' που έχω 

(έπεσες σε χάλια κομμάτι).

To μόνο που παρατηρώ είναι όταν αλλάζω γωνία θέασης στο πλάι ή από πάνω ότι σκουραίνει η εικόνα. Ips glow έχω ελάχιστο κάτω αριστερά

που είναι ελάχιστα εμφανές, ενω σε άλλα 2 σημεία που φαίνεται από την φωτογραφική του κινητού με το μάτι δεν φαίνεται.

 

Μετά από 2 βδομάδες, που το έψαξα παραπάνω με τις ρυθμίσεις  και την αναφορά που είχα κάνει ότι δεν είμαι ευχαριστημένος με τα χρώματα

βελτιώθηκε. Ρυθμίσεις που έχω κάνει:

brightness 50/ contrast 78 / gamma 1

SResolution off/ sharpness 50 /black level low/ black stabilizer 60-70 (ρυθμίζεις πόσο χρειάζεσαι στα παιχνίδια)

Στα θετικά της είναι το joystick για τις ρυθμίσεις

 

Παρακάτω κι άλλες φωτογραφίες  που τράβηξα αλλά έχουν διαφορά σ'αυτό που βλέπω (προς το καλύτερο) σε σχέση με την φωτογραφία (από κινητό).

  Reveal hidden contents

20160827_135500.jpg20160827_135905.jpg

20160827_135847.jpg20160827_135207.jpg

20160827_135834.jpg20160827_135414.jpg

20160827_135801.jpg20160827_135614.jpg

20160827_140013.jpg20160827_135522.jpg

 

Βασικα και η dell s2415h που ειχα,ειχε και αυτή πολύ glow αλλα εκανα τα στραβα ματια λογω glossy panel...

Ναι αυτό σκεφτηκα ότι ισως επεσα σε μαπα panel...

 

Οσο για bezel δεν ισχυει αυτό που λεει ότι NCX..εχω βαλει απειρες οθονες διπλα και δεν ηταν αληθες αυτό που λεει...πχ...εβαλα την LG 23MB35PY διπλα από την 23mp67 και η δευτερη ειχε  καλυτερα μαυρα...η dell u2515h εχει καλυτερα μαυρα από την dell p2416d κτλ...ωστόσο δεν τις εχω δοκιμασει με bias lighting που το εχω πισω από την τηλεοραση μονο...
 

Την 27 hp που πετυχα εγω ηταν πολύ μετρια σαν εικονα...backlight bleed εντονο και το white balance καμια σχεση με αυτά που περιγραφει ο NCX...το μονο θετικο που βρηκα ηταν το coating της...ασε που όταν πας να φτιαξει το white balance χαλαει και το gamma...

 

Το πιο αξιοπιστο site κατ'εμε είναι με διαφορα το prad...και το χειροτερο το pcmonitors...ότι review εχω διαβασει και ετυχε να πεσει η ιδια οθονη στα χερια μου ηταν η μερα με την νυχτα με αυτά που εγραφαν...

Έγινε επεξεργασία από bewareof
Link to comment
Share on other sites

Aυτο με τα μαυρα ισχυει σε συνθηκες χαμηλου φωτισμου. Σαφως στο φως ημερας ακομη και τα πιο ασθενη μαυρα της οθονης φαινονται καταμαυρα συγκριτικα με το bezel καθως το περιβαλλον φως ειναι εντονο. ισως στον Καναδα να εχουν πολυ ασθενικο φως τις περισσοτερες μερες το χρονο, αν και μαλλον απλως ο NCX τις δουλευει σε συνθηκες χαμηλου φωτισμου και ετσι βγαζει συμπερασματα.

 

Εγω δεν εχω οργανα για να κανω μετρησεις στη δικια μου HP, αλλα οσες φωτογραφιες εχω δει εχουν ρεαλιστικα χρωματα και στα τεστ της lagom τα παει καλα, ειδικα απο τοτε που εριξα λιγο το contrast (οπως ειδα αργοτερα εχει συμπληρωσει τετοια υποδειξη ο NCX στο review του). Ναι αν αλλαξεις το neutral preset χαλας περισσοτερα απο οσα φτιαχνεις και μετα θελεις colorimeter για να την επαναφερεις, αλλα δεν ειναι απαραιτητο να την πειραξεις. Επισης εχει πραγματι πολυ καλο overdrive και το ghosting ειναι ελαχιστο σε σχεση με αλλες (πιο παλιες ομολογουμενως) 60Hz οθονες που εχω δει.

 

Σε ολα τα σοβαρα sites οι μετρησεις γινονται με οργανα που δε μας επιτρεπουν να πουμε οτι οι reviewers "κλεβουν" η κανουν κατι λαθος. Οι διαφορες που μπορει να παρατηρησουμε θεωρω οτι οφειλονται σε διαφοροποιησεις αναμεσα στα κομματια του ιδιου μοντελου.

Link to comment
Share on other sites

On ‎8‎/‎27‎/‎2016 at 7:15 PM, XMorsX said:

Aυτο με τα μαυρα ισχυει σε συνθηκες χαμηλου φωτισμου. Σαφως στο φως ημερας ακομη και τα πιο ασθενη μαυρα της οθονης φαινονται καταμαυρα συγκριτικα με το bezel καθως το περιβαλλον φως ειναι εντονο. ισως στον Καναδα να εχουν πολυ ασθενικο φως τις περισσοτερες μερες το χρονο, αν και μαλλον απλως ο NCX τις δουλευει σε συνθηκες χαμηλου φωτισμου και ετσι βγαζει συμπερασματα.

 

Εγω δεν εχω οργανα για να κανω μετρησεις στη δικια μου HP, αλλα οσες φωτογραφιες εχω δει εχουν ρεαλιστικα χρωματα και στα τεστ της lagom τα παει καλα, ειδικα απο τοτε που εριξα λιγο το contrast (οπως ειδα αργοτερα εχει συμπληρωσει τετοια υποδειξη ο NCX στο review του). Ναι αν αλλαξεις το neutral preset χαλας περισσοτερα απο οσα φτιαχνεις και μετα θελεις colorimeter για να την επαναφερεις, αλλα δεν ειναι απαραιτητο να την πειραξεις. Επισης εχει πραγματι πολυ καλο overdrive και το ghosting ειναι ελαχιστο σε σχεση με αλλες (πιο παλιες ομολογουμενως) 60Hz οθονες που εχω δει.

 

Σε ολα τα σοβαρα sites οι μετρησεις γινονται με οργανα που δε μας επιτρεπουν να πουμε οτι οι reviewers "κλεβουν" η κανουν κατι λαθος. Οι διαφορες που μπορει να παρατηρησουμε θεωρω οτι οφειλονται σε διαφοροποιησεις αναμεσα στα κομματια του ιδιου μοντελου.

Δεν θελω να μειωσω την δουλεια που κανουν καποια site αλλα ρε γαμωτο ειδικα οσες οθονες πηρα με βαση review του pcmonitors ηταν πολύ χαλια...πχ αγοραζω την s2415h και το site αυτό γραφει για ένα preset...Surprisingly well-balanced both in terms of white point and overall colour characteristics. Brightness is also quite comfortable. A good rich, varied and natural look to the image. Ε απλα LOL... τι να πρωτοπω ότι το grayscale στην οθονη αυτή είναι χαλια ότι εχει ένα green tint σε όλα τα Modes,ότι στο default contrast εχει ένα ροζ hue στα λευκα στο test του lagom...η σειρα s γενικα είναι χαλια σαν μόνιτορ,(το ιδιο θα ελεγα και στην σειρα P της dell)...δεν ξερω τι παιζει με τα 16h...τα  lg μοντελα που ερχονται factory calibrated εχουν απειρως καλυτερη εικονα και είναι και πιο φθηνα εάν ειχαν και καλυτερο coating θα ηταν τελειες...

Το άλλο που διαβασα στο ιδιο site για το review της dell p2416d...Although the haze value is similar to that of the 25” WQHD models (such as the AOC Q2577PWQ), the surface doesn’t seem quite as smooth with respect to viewing lighter content. There is a little bit more graininess to it – although it remains light and fairly ‘misty’ in its appearance rather than ‘heavy’ or ‘smeary’ απλα lol και παλι...σε πληροφορω ότι η p2416d εχει πιο καλο coating από την παραπανω αλλα και από την u2515h...

Ανεφερα ως καλυτερο το prad γιατι οσα μόνιτορ ειχα επεσαν πολύ κοντα σε αυτά που αναφερει το prad...

 

Μιας που ανεφερες την hp σκέφτομαι να παρω την hp27es που είναι και πιο φθηνη καποια στιγμη να δω αν βελτιωθηκε αυτό το green tint που ειχαν τα προηγουμενα μοντελα...(επισης βλακεια τους μεγαλη που δεν εχει vesa mount και πρεπει να τα σταξεις στην hp για να παρεις την δικια τους)

Έγινε επεξεργασία από bewareof
Link to comment
Share on other sites

On 8/27/2016 at 4:27 PM, bewareof said:

Το πιο αξιοπιστο site κατ'εμε είναι με διαφορα το prad...και το χειροτερο το pcmonitors...ότι review εχω διαβασει και ετυχε να πεσει η ιδια οθονη στα χερια μου ηταν η μερα με την νυχτα με αυτά που εγραφαν...

Αξιόπιστο το Prad; Μπορεί. Είναι εντελώς outdated όμως... Ή εγώ λοιπόν βλέπω κάτι λάθος, ή έχουν να κάνουν review από το 2013

http://www.prad.de/en/monitore/reviews.html

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

@sstav έκανες κίνηση για το monitor?

______________________________________________

 

πριν 58 λεπτά, το μέλος bewareof έγραψε:

Δεν θελω να μειωσω την δουλεια που κανουν καποια site αλλα ρε γαμωτο ειδικα οσες οθονες πηρα με βαση review του pcmonitors ηταν πολύ χαλια..

Όταν κοιτάω για monitor πέρα απ'τις πληροφορίες που θα μαζέψω μέσα από τον Λάμπη είναι:

-Στο pcmonitors παίρνω πληροφορίες σχετικά με καινούρια monitor που θα κυκλοφορήσουν κι αν υπάρχει κάποιο review.

-Για reviews κοιτάω μέσα από το tftcentral, μέσω google ψάχνω και σε άλλα reviews αν υπάρχουν.

(το prad.de που αναφέρεις το χρησιμοποιώ για πληροφορίες σχετικά με το panel και οποιαδήποτε άλλη πληροφορία θέλω, επίσης

reviews τα τελευταία χρόνια από το συγκεκριμένο δεν έχω βρει, εκτός κι αν λες κάποιο άλλο)

-Ψάχνω (αν υπάρχουν) σε βίντεο για να δω πως είναι η εικόνα στα monitor (γωνίες θέασης, backlight bleed, ips glow, να δω στο περίπου πως είναι στα παιχνίδια).

-Συλλέγω πληροφορίες από θετικές και αρνητικές κριτικές από σχόλια αγοραστών απ'τα καταστήματα (φιλτράρονται ποιες είναι οι άχρηστες και ποιες όχι)

 

Γενικά δεν κοιτάς μόνο από ένα site, προσπαθείς να συλλέξεις όσες περισσότερες πληροφορίες μπορείς.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.