Jump to content



restart pc χωρίς λόγο


Recommended Posts

καλησπέρα έχω το παρακάτω pc

gigabyte 990xa-ud3 rev3

corsair case 400r

Nepton240m

amdfx8350black

770 gigabyte

τροφοδοτικο corsair gs700

memory kingston khx 1600 8giga

win10 64 

(ότι άλλο ξέχασα  μου το λέτε)

εδώ και καιρό παιδεύομαι όταν πεζό game overwatch division μου κάνει restart χωρίς λόγο με αυτή την φορα είναι η 3 που το έχω πάει να το δούνε τι τρέχει και δεν βρίσκουνε τίποτα το έχουνε στρεσάρει απίστευτα δεν τους το κάνει σε αυτούς όταν το περνώ μου δουλεύει κανονικά για καμια βδομάδα 2 και ξανά αρχίζει τα ίδια οποτε το ξανά παο και πάλι δεν βρίσκουνε τίποτα 

έχω κάνει από μονος μου format έχω αλλάξει πολυμπριζο και μπρίζα ακόμα και keyboard και έχω βάλει να δουλέψει και σε hdmi dvi και display port δεν μου έρχεται κάτι άλλο να κάνω από μεριά μου θα ήθελα να μου πείτε καμια προταση τι να κάνω πραγματικά μου ερχεται να το πετάξω ευχαριστω πολυ

Έγινε επεξεργασία από taskos
Link to comment
Share on other sites

δυστυχώς η ευτυχώς αυτή την στιγμή πεζό μονο αυτά αλλα θα δοκιμάσω και αλλα games απλά επειδή τώρα το πήρα μόλις από το μαγαζί μήπως βρούνε πάλι τι έχει είμαι στην περίοδο που για κάποιο λόγο δεν βγάζει πρόβλημα λογικά μετά από καμια βδομάδα πάλι θα αρχίσει τα restart ξέρω κουφό τελείως
drivers τελευταία αλλα έχω δοκιμάσει και παλιότερους μήπως και φταίνε και έχω κάνει και format

Link to comment
Share on other sites

ξέρω πολύ  καλά που μπαίνω δεν είμαι κάνα πιτσιρίκι το έχω το pc 3 χρονια και έχω και kaspersky και δεν μπαίνω κατεβάζω τίποτα βλακείες από που κατάλαβες ότι κολλάει κάτι τι έγραψα ???

Link to comment
Share on other sites

Τροφοδοτικό, μητρική, κάρτα γραφικών τα ύποπτα.

 

On 7/7/2016 at 9:37 PM, taskos said:

έχω κοιτάξει τα logs και αυτή απλά δείχνει ότι έχει γίνει restart όχι τον λόγο όμως και από θερμοκρασίες είμαι καλά 72 κάρτα  50 επεξεργαστής

Οι βαθμοί αυτοί σε load είναι? Όταν παίζεις? Να παρακολουθείς την θερμοκρασία της κάρτας.

Link to comment
Share on other sites

αν γινότανε αυτό θα το είχα κάνει αυτή την στιγμή έχω πάρει ups μήπως έχω θέμα με το ρεύμα αν και όπως ηπα πρέπει να περάσει κάνα 2 βδομάδες για να αρχίσει τα restart ότι νάνε θα το πηγαίνω βόλτα μου φαίνεται για να φτιάχνει

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

πάλι εδώ μετά από καιρό πέρασε ένα καλοκαίρι είχα πάρει και Ups και εκεί που νόμιζα ότι ησύχασα ξαφνικά άλλαξα και κάρτα γραφικών και πάνω που αρχίζω τις δοκιμες να δω τι πεζή με την κάρτα και την δοκιμάζω στο 3D  Mark αρχίσανε πάλι τα restart....   οποτε με βλέπω να αλλάζω τροφοδοτικό μήπως και είναι αυτό αν έχετε καμια ιδέα  την ρίχνετε ελευθερα ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

βρωμάει τροφοδοτικό... Η καινούρια κάρτα που πήρες μήπως χρειάζεται περισσότερο ρεύμα με την προηγούμενή σου; Αν ναι, τότε αυτό παίζει πολύ σημαντικό ρόλο...

Link to comment
Share on other sites

καταρχάς ευχαριστώ για τον χρόνο σου αλλα όχι η κάρτα καμια σχέση πολύ λιγότερο είχα την 770 oc και πήρα την 480 μετά από κάποιες μέρες από το post σταμάτησε να κάνει τα restart ειλικρινά δεν ξέρω τι πεζή οποτε του την δίνη το κάνει

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.