Jump to content



ZEN leaks


ARMAGEDDON

Recommended Posts

@adpanos Kαπου αν το ψαξω απο επισημα χειλη καπου νοεμβριο -δεκεμβριο μερια ειχε αναφερθει για ενα refresh εντος χρονιας με επιδιορθωση παιδικων ασθενιων της νεα γενιας.Aυτο ακριβως πιστευω εννοουσαν. Εγω τους βλεπω σα δυνατο χαρτι παντως ολα αυτο δειχνουν και δε νομιζω οτι μπορει να ταν αυτο εδω τοσο staged to event 

 

Έγινε επεξεργασία από Helly
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

πριν 1 λεπτό, το μέλος PanosXidis έγραψε:

Helly Οντως δεν ξερουμε τι ακριβως ειναι ΠΑΝΤΑ η εταιρίες θελουν να προωθήσουν το προϊών τους,μένει να δούμε,Οπως με την 980ΤΙ με bios boostαρισμενο 90Mhz επανω,χμμμ

 

Συγνωμη δεν μπορω να το δω γιατι? P:P:P:P: 

Δεν ξερω, αλλα πρεπει να κρατησεις το hype μου :p

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Χεχε το κράτησα. Κακα τα ψέματα όλοι μας θα περναμε 1800Χ στα 550+ευρω με 8πυρηνες και ολοι θα αφηναν τους Intel του 1000αρικου εξω οτι και και να ειναι αν κανει η δεν κανει Overclock 

 

EDIT πηγα στα signature και τα βλεπω και εγω τελειαααα! εμενα φενεται?

Έγινε επεξεργασία από PanosXidis
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Μόλις τώρα, το μέλος ARMAGEDDON έγραψε:

noob τι είναι αυτά :p  βάλε περισσότερη ram δεν φαίνεται ωραίο :p

Χαχα Λές? δεν ξερω αν θα βαλω μαλλον ετσι λεω P:P:P:P:

Πάντως το PC του φιλου @johnysg7 είναι φοβερο εργαλείο δεν θα χρειαστεί τίποτα!!!!!!!!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 9 λεπτά, το μέλος PanosXidis έγραψε:

Χαχα Λές? δεν ξερω αν θα βαλω μαλλον ετσι λεω P:P:P:P:

Πάντως το PC του φιλου @johnysg7 είναι φοβερο εργαλείο δεν θα χρειαστεί τίποτα!!!!!!!!

Ευχομαι να μπορεσω να το κανω ακομα καλυτερο με την προσθηκη του 1800Χ και μιας αντιστοιχης ή καλυτερης mobo σαν αυτην που εχω τωρα..  Εαν επιβεβαιωθει οτι ο 1800Χ ειναι οντος τοσο καλος και στα games και δω τα κανονικα reviews οτι επιβεβαιωνουν τα λεγομενα της AMD, τοτε θα δεις οτι η υπογραφη θα λεει RYZEN 1800X . :D

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Και καλά θα κάνεις φιλε,αν και εγώ αν είχα κανεναν 4770κ τοτέ θα πηγαίνα με κλείστα ματια 1800Χ τώρα δεν νομιζω να παω δεν το βρισκω λογο μονο ετσι για αλλαγη αν και εχει 24lanes οχι 40 για χ16χ16 που εχω 2 καρτες χεχεB)

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Μόλις τώρα, το μέλος PanosXidis έγραψε:

Και καλά θα κάνεις φιλε,αν και εγώ αν είχα κανεναν 4770κ τοτέ θα πηγαίνα με κλείστα ματια 1800Χ τώρα δεν νομιζω να παω δεν το βρισκω λογο μονο ετσι για αλλαγη αν και εχει 24lanes οχι 40 για χ16χ16 που εχω 2 καρτες χεχεB)

Καλλιστα θα μπορουσες να πουλησεις τις 2 Ti και να πας σε 1080Ti και 1800X !

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

λες?Χμμμμ αν και δεν νομιζω να λεει διοτι η 2χ 980τι ειναι ποιο δυνατες απο Τιταν x pascal δεν ξερω πραγματικα.εχω φιλο με 1080 καναμε και συγκρισεις της πηρα αρκετα καλη τιμη μπορει μια 980τι 1550 να φτασει μια 1080 

υπαρχει και ενα βιντεο :p 

Έγινε επεξεργασία από PanosXidis
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Κοιτα προσωπικα δεν με ενδιαφερει αμμεσα το SLI καθως δεν φαινεται να λειτουργει σωστα τουλαχιστον προς το παρων.... Για αυτο και εγω μενω σε μια καρτα... Πριν πουλησω την 980 Ti Classified που ειχα σκεφτηκα να εκανα SLI αλλα μετα απο ψαξιμο δεν αξιζει γιατι δεν λειτουργει απλα... Οταν δω οτι λειτουργει και παρω το 100% και απο τις 2 καρτες σε 16χ PCIE τοτε θα το σκεφτω....

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Εγω λεω αξίζει φιλε λειτουργεί πολύ καλά μπορείς να δεις ενα βιντεακι μου σε ενα παιχνίδι πως πηγαίνει σε single και sli.Τσέκαρε το βίντεο 

 ειναι δικο μου P:P:P: αν και σε πολλα παιχνιδια τερματιζει το gpu usage 99% στο RTSS.Και στο DX12AFR π.χ που ειναι το Tomb rider 100% P:

Έγινε επεξεργασία από PanosXidis
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 2 ώρες, το μέλος NikosD έγραψε:

Έχει κάποιος μια λογική εξήγηση πώς ο Broadwell-e με τους 10 πυρήνες (Core i7 6950K) έχει 3.2 billion transistors και ο RyZen 7 με τους 8 πυρήνες έχει 4.8 billion transistors ?

Για να βρω Intel CPU με 4.7 billion transistors, πήγα σε broadwell-ex με 15 cores (!)

Δηλαδή 15 cores Intel broadwell έχουν τα ίδια transistors με 8 cores RyZen.

Τι δεν μας λένε για τον RyZen ?

The truth is out there!!!

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, PanosXidis said:

Για παμε 

 αν και νομιζω ψευτικο ε?

Ψεύτικο δεν είναι, με την έννοια πως ήταν ένα από τα τεστ που η AMD έδειξε στην παρουσίασή της. Από εκεί και πέρα, αν το τεστ είναι αναντίστοιχο της πραγματικότητας (είτε γιατί ο 6900 έτρεχε στα 3,7 vs 4,0/4,1 του 1800x, είτε γιατί η AMD άλλαξε τα graphical settings)..κοντός ψαλμός αληλούια.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Οι Γείτονες τσίμπησαν Ryzenομάνια...XD

 

 

"Overclock is no problem at all. Though we can not say a certain frequency due to NDA, I can say that it is impressive. Overclockers will be happy."
"I have friends from AMD Engineering department due to my experience in the hardware industry. Zen 2 or Zen B will be even more competitive. So we can say that Intel shall brood on the future"
"With our overclocked 1800x sample,under Noctua cooler given by AMD, we have passed beyond the stock single thread performance of 7700k, in a specific bench, and the temps were great. We had no concern about temps during our run which passes the ST performance of 7700k."
"In some benchmarks AMD(!). It seems ironical yes but AMD is presenting a CPU performance that Intel can not keep up with even with their 10 core 6950x!"
"Breaking NDA won't be a problem since the scores are beyond fantastic. But we will stick with the tradition."
"With one click I can reach great OC's. So I won't really bother with the manual OC no more."
"Single thread score will be so great. According to this performance we can say that 7700K will be history, even for gaming, from now on" he said.
"Intel shall shake themself. Because Ryzen will be a great choice for Overclock enthusiast."

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Φοβερό. Και απ'ότι είδα κάθε core θα μπορεί να κλοκαριστεί ξεχωριστά με ξεχωριστές τάσεις σωστά; Θα ναι σούπερ να κρατάς ψηλά το ένα core για draw calls και ai με τα υπόλοιπα default.

 

Εν τω μεταξύ στο σπίτι του billpeppa :p

 

 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, johnysg7 said:

Ηδη τρεχουν galops & polls για τις προτιμησεις των enthusiasts κ οχι μονο..... Ριξτε μια ματια....Τα συμπερασματα δικα σας...

Untitled.png

Στο Techpowerup είχαν κάνει poll "GTX 1060 ή RX 480"? Το αποτέλεσμα με χιλιάδες ψήφους βγήκε 2 προς 1 υπέρ της 480.

Στα μαγαζιά όμως η 1060 πούλαγε 2-3 φορές περισσότερο από την 480.

Αυτά τα polls είναι ψιλό άχρηστα.

Έγινε επεξεργασία από yanni
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.