Jump to content



WAMTA Season 2 Race #1 - SPA - 19/2/2017


Stelios F.

Recommended Posts

  • Replies 216
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Keep calm and restart :D

 

Με τα κονέ του Στέλιου πήραμε πατσαρισμένο server που διορθώνει κάποια προβλήματα που εμφανίστηκαν σήμερα στο booking mode.

 

@GoMaR @thazio 2 φιατάκια σας περιμένουν εάν θέλετε να μπείτε για spectate

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Συγνωμη για την εκκινηση μου τα εσκασε η κουραση... γενικα κοιμομουν σε ολο τον αγωνα. Δυο μερες snowboard σερι και το σαββατο μαλιστα ειχε και βραδινη καταβαση, μονο για υπνο σταματησαμε και σημερα το εχω παρει σερι.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ αρχικά ένα sorry στον @Nikolas Sar Drs που πέταξα έξω στο βίντεο που φαίνεται παρακάτω. :( Μπήκα εσωτερική λίγο τελευταία στιγμή και λογικά δε πρόλαβες να με δείς (είχες και πίσω σου κόσμο). Πρέπει να έχασες θέση αλλά πιστεύω σου κόστισε σχετικά λίγο σε χρόνο και δε σου έκανα ζημιά.

 

 

Και περιέργως δεν είχα άλλη επαφή σε όλο το race. Θα γράψω περισσότερα αργότερα/αύριο, πολύ φάση έχει το multiclass πάντως :D αν και θέλει αρκετή υπομονή (έτριζαν τα δόντια μου όποτε πετύχαινα GT4 ακριβώς πριν την Eau Rouge).

Link to comment
Share on other sites

Απίστευτα επεισοδιακός αγώνας, που όλα κρίνονται στα ντουμπλαρίσματα.

Μάχες με @panosdimp, όπου υπήρξε ένα μικρό κλεισιματάκι, λογικό με αυτούς τους δαίμονες.

 

 

 

Από ντουμπλάρισμα, είχα μια επαφή με τον @jumaru99 που νόμιζα πως έφταιγα, αλλά τελικά έδωσα όλον τον χώρο :

 

 

 

Συγχαρητήρια στους νικητές και κρίμα για την ομάδα με τον Βασίλη @bill123 που τον έφαγαν ενώ ήταν άνετα πρώτος.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Σε όλες τις φάσεις μέσα ήμουν και στο τρακάρισμα με την gt4 του @jumaru99 την πέταξες εκτός @liakjim και την πέρασα μετά απο λίγα δευτερόλεπτα :p:p:p  

Έγινε επεξεργασία από Mr. Rous
Link to comment
Share on other sites

πριν 40 λεπτά, το μέλος Lylankor έγραψε:

Εγώ αρχικά ένα sorry στον @Nikolas Sar Drs που πέταξα έξω στο βίντεο που φαίνεται παρακάτω. :( Μπήκα εσωτερική λίγο τελευταία στιγμή και λογικά δε πρόλαβες να με δείς (είχες και πίσω σου κόσμο). Πρέπει να έχασες θέση αλλά πιστεύω σου κόστισε σχετικά λίγο σε χρόνο και δε σου έκανα ζημιά.

 

 

Και περιέργως δεν είχα άλλη επαφή σε όλο το race. Θα γράψω περισσότερα αργότερα/αύριο, πολύ φάση έχει το multiclass πάντως :D αν και θέλει αρκετή υπομονή (έτριζαν τα δόντια μου όποτε πετύχαινα GT4 ακριβώς πριν την Eau Rouge).

Τι να πούμε κι εμείς τα καημένα GT4 που έβλεπα απ τον καθρέφτη τους σίφουνες να έρχονται και να μη ξέρω κατά που να κρυφτώ να μη με περάσουν απο πάνω! :p:p:p  

Link to comment
Share on other sites

Το χειρότερο απο όλα είναι πως τι 1 τι 2 τι 10 ώρες να έχεις αφιερώσει για practice τελικά όλα πάνε στράφι με τόσο traffic και ατυχήματα.

 

Edit: και απότι φαίνεται νόμιζα πως τερμάτισα και τελικά είχα άλλο 1 γύρο.. :D

Έγινε επεξεργασία από Stelios F.
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Δεν θέλω να πω ότι επαληθεύτηκα λέγοντας ότι το γρήγορο group , θα σήμαινε μπελάδες. Αλλά αυτό ψήφισε ο κόσμος :whistling:

Είναι τεράστια η διαφορά δυναμικότητας + τις πραγματικά απίστευτες ταχύτητες που πιάνουν τα 919, δυσκολεύουν πααααρα πολύ τα πράγματα, ειδικά με τα GΤ4.

Δεν θα ήθελα να είχα GT4 νομίζω, φαντάσου να είσαι 1ος σαν τον @bill123, +10 δευτ από τους άλλους και απλά να χάνεις έτσι τον αγώνα....

 

Ίσως πρέπει να πέσουν βαριές καμπάνες, ώστε στον επόμενο να είμαστε όλοι πιο προσεκτικοί. (υπόδειγμα ο @panosdimp που τον έβλεπα, πόσο προσεκτικός ήταν :T:

Έγινε επεξεργασία από liakjim
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Congrats σε όλους για την αυξημένη εγρήγορση που έδειξαν. Είναι δύσκολο cup λόγω των μεγάλων διαφορών στις ταχύτητες και χρειάζεται προσοχή από όλους. Είχαμε λιγότερα incidents απ'ό,τι περίμενα. Η αλήθεια είναι ότι κάποιους τους στοίχησε πολύ (bill), αλλά νομίζω στο επόμενο race όλοι θα είναι πιο προσεκτικοί και ταυτόχρονα θα ξέρουμε καλύτερα πώς να συμπεριφερθούμε σε διάφορες δύσκολες περιπτώσεις.

 

Μετά από αυτό, τα single class θα μας φαίνονται παιχνιδάκι :D

 

ps να και ένα δικό μου σαντουιτσάκι

 

 

 

Race replay https://www.dropbox.com/s/8i52afftyirm59o/ks_porsche_919_hybrid_2016_spa_wamta2_race1.zip?dl=0

Έγινε επεξεργασία από akis_z80
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Ο τόνος στον τίτλο μαρέσει :D

 

 

5 minutes ago, akis_z80 said:

Congrats σε όλους για την αυξημένη εγρήγορση που έδειξαν. Είναι δύσκολο cup λόγω των μεγάλων διαφορών στις ταχύτητες και χρειάζεται προσοχή από όλους. Είχαμε λιγότερα incidents απ'ό,τι περίμενα. Η αλήθεια είναι ότι κάποιους τους στοίχησε πολύ (bill), αλλά νομίζω στο επόμενο race όλοι θα είναι πιο προσεκτικοί και ταυτόχρονα θα ξέρουμε καλύτερα πώς να συμπεριφερθούμε σε διάφορες δύσκολες περιπτώσεις.

 

Μετά από αυτό, τα single class θα μας φαίνονται παιχνιδάκι :D

 

ps να και ένα δικό μου σαντουιτσάκι

 

 

 

Race replay https://www.dropbox.com/s/8i52afftyirm59o/ks_porsche_919_hybrid_2016_spa_wamta2_race1.zip?dl=0

 

Προσωρινά results:

http://simresults.net/170219-Ze0

 

Την Τετάρτη θα postaroume τα τελικά μαζί με ποινές κλπ.

 

Τα reports μόνο με PM σε εμένα και τον Άκη όπως είπαμε ΜΕΧΡΙ το βράδυ της Τετάρτης, πλζ φτιάξτε video για να μη ψάχνουμε τα replays.

Ξεκατινιαστείτε ελεύθερα :p

Έγινε επεξεργασία από Stelios F.
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.