Jump to content



WAMTA Season 2 Race #1 - SPA - 19/2/2017


Stelios F.

Recommended Posts

Ημερομηνία: Κυριακή  19 Φεβρουαρίου 2017

 

Server: WAMTA CUP Server / Password : - Είσαστε όλοι Pre-booked, απλά μπείτε στον server και θα πάρετε το αμάξι σας αυτόματα.

 

Practice: 19:30 (30 λεπτά)
 

Qualify: 20:00 (20 λεπτά)
 

Race: 1 ώρα TIMED RACE χωρίς extra lap.

(Όταν τελειώσει ο χρόνος, ο race leader ανεξαρτήτου class βρίσκεται αυτόματα στον τελευταίο γύρο. Όποιος περάσει την γραμμή τερματισμού μετά τον race leader τερματίζει και αυτός ανεξάρτητα από τα πόσα laps πίσω βρίσκεται)

 

Track: SPA

 

Τα tracks του Assetto Corsa δεν υποστηρίζουν πάνω από 24 άτομα, οπότε πρέπει να κατεβάζετε ένα μικρό αρχειάκι για κάθε track.

Κατεβάστε τη SPA με 40 θέσεις από εδώ (κατεβάστε τα όλα αν θέλετε): Error | Assetto Corsa support forum

Την περνάτε στο installation folder του AC όπως όλα τα mods.

 

BOP: +10 κιλά στην Corvette C7R GTE

 

Συνθήκες στο track & ώρα: Έκπληξη

 

Car skins: https://we.tl/uOEhEfIpAl

 

Γενικές πληροφορίες και rules του CUP

 

Μη ξεχνάτε:

Διαβάστε τους κανόνες από εδώ.

 

Ο αγώνας είναι 60 λεπτά, προσοχή στις πρώτες στροφές μην καταστρέψετε τον αγώνα των υπολοίπων. Οι αγώνες δεν κερδίζονται στην πρώτη στροφή, αλλά χάνονται άνετα εκεί.(Οι τιμωρίες από incidents στις πρώτες στροφές θα είναι ΠΟΛΥ αυστηρές)

 

Τιμωρίες από ατυχήματα θα εξετάζονται ΜΟΝΟ αν γίνουν reports από άλλους οδηγούς, εκτός και αν υπάρχουν κραυγαλέα λάθη ή σοβαρά ατυχήματα.

 

Τα incident reports θα γίνονται αποδεκτά μόνο με PM στους admins (Στέλιος, Άκης) στο forum του thelab, ΕΩΣ 48 ώρες μετά τη λήξη του αγώνα. Προτιμώνται τα video ή τουλάχιστον το χρονικό σημείο και η στροφή που έγινε το ατύχημα. Ο οδηγός που έχει δεχθεί το report θα ενημερώνεται για να μπορέσει να δικαιολογηθεί πρώτα.

 

Τα κοψίματα (cuts) καταγράφονται αυτόματα, σε στροφές που ορίζουν οι admins. Τι θεωρείται κόψιμο.

 

Οι αποφάσεις για τα incidents και τα κοψίματα θα είναι τελικές και μη συζητήσιμες μετά τις παραπάνω διαδικασίες.

 

Υπάρχει υποχρεωτικό PIT STOP και πρέπει να τηρείται το speed limit του pitlane. Βρείτε που ξεκινάει η είσοδος στο pitlane για να μην βρεθείτε προ εκπλήξεων.

 

Όλοι μπαίνουμε discord για να ακούμε τουλάχιστον τους admins, μετά την έναρξη του Qualify δεν μιλάμε άσκοπα, ειδικά για να παραπονεθούμε για οποιοδήποτε incident ή κάτι παρόμοιο.

 

Επανεκκίνηση ή καθυστέρηση έναρξης του αγώνα δεν γίνεται για κανέναν μη τεχνικό λόγο.

 

Μην κάνετε δυσκολότερη τη ζωή των admins προσπαθώντας να εκμεταλλευτείτε το οτιδήποτε δεν έχουμε συμπεριλάβει στους κανόνες. Αν το κρίνουμε σωστό θα πέσουν μέχρι και μόνιμα ban από το CUP. Χρησιμοποιήστε την κοινή λογική.

 

Δεν υπάρχουν συγκεκριμένες τιμωρίες για incidents ή οτιδήποτε άλλο προκύψει εκτός από κοψίματα και την είσοδο στα pits, θα αποφασίζουμε για κάθε περίπτωση ξεχωριστά ανάλογα την σημαντικότητα και μέγεθος του προβλήματος.

 

Αν θεωρηθεί αναγκαίο θα γίνουν αλλαγές στους κανόνες κατα τη διάρκεια του CUP.

 

Προτεινόμενα Apps

Official:

  • Track map - για να βλέπετε τι έρχεται από πίσω στον χάρτη.
  • Realtime - για να βλέπετε ποιά αυτοκίνητα υπάρχουν μπροστά και ποιά πίσω, αλλά και τη διαφορά σας από αυτά

 

Unofficial apps:

 

Σελίδα του server με χρόνους και live map: http://managerdc2.rackservice.org:50768/lapstat

 

Για απορίες PM @akis_z80  & @Stelios F.

Τα steam profile μας, όποιος θέλει μας προσθέτει:

http://steamcommunity.com/id/psit

http://steamcommunity.com/id/akis_z80/

 

@Lazy Dog @4WNikos @Nikolas Sar Drs @Mr. Rous @ferrarimanos @uhu @jumaru99 @Oxide Burnedbrain

@JohnnyGTR @bill123 @Aris Teidis @liakjim @GeoF1 @rapid_fast @panosdimp @Anthemius @wargasm 

@angeln1ck @Georgiadis Giorgos @sosna @khr1s @PolomanGR @Lylankor @aKosmas @Dimitris Pappas

@Thodoris1884 @tasosmich @fatalara

 

 

 

 

 

 

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 216
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

πριν 7 ώρες, το μέλος khr1s έγραψε:

Οπως εχω πει παιδια θα λειπω στον πρωτο αγωνα,στους αλλους ομως θα ειμαι εδω!
Καλα να περασετε και καλη επιτυχια στους team mate μου και σε ολα τα αλλα παιδια!

Και εγω μονο στον πρωτο θα λειπω ?

Link to comment
Share on other sites

Μπείτε στο server και θα δείτε ποιο αυτοκίνητο έχετε. Επίσης όσοι δήλωσαν σκινς ας τσεκάρουν ότι έχουν το σωστό όταν μπούνε!


Άκη προλαβαίνουμε να δηλώσουμε σκιν και αν ναι μέχρι πότε?

Στάλθηκε από το m2 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, PolomanGR said:

Και εγω μονο στον πρωτο θα λειπω ?

Δηλαδή 2 άτομα από το ίδιο team? :(

Στημένο! :hehe::hehe::hehe:

 

4 minutes ago, liakjim said:

 


Άκη προλαβαίνουμε να δηλώσουμε σκιν και αν ναι μέχρι πότε?

Στάλθηκε από το m2 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

 

Τον στήσαμε τον server (είχαμε δώσει την Τετάρτη ως τελευταία μέρα για skins και αλλαγές στα teams).

Καλύτερα στείλτα αργότερα για να τα βάλουμε για το επόμενο race.

 

9 minutes ago, Lazy Dog said:

Για να μπω πρεπει να διαλεξω αυτοκινητο :p

 

Προειδοποιω οτι με Cayman ΔΕΝ τρεχω με την καμια :) 

Που ήσουν μάνα μου όταν σε ψάχναμε? :p

Porsche or death. :D

Link to comment
Share on other sites

@Stelios F.,

In qualifying, it is your own responsibility to find free space on the track when starting a hot lap. A car on a hot lap does not have to yield for a faster car approaching from behind. If you are on an in- or out-lap, however, you have to let faster cars pass you without blocking them. If you are on a fast lap approaching a slow car, flashing your lights is a way of notifying them that you're on a fast lap.

Δεν ξερω αν το εχεις γραψει στον οδηγο,ισχυει?

2 minutes ago, uhu said:

 

Νομίζω πως ομόδα θα έπρεπε να εχει

1 LMP

1 GT2

1 GT4

 

Γιατί στην ομάδα του lazy dog δεν ισχύει το ίδιο??? 

Επειδη ειναι ομορφοπαιδα?

Μαλλον!!!:hehe:

Link to comment
Share on other sites

πριν 4 λεπτά, το μέλος jumaru99 έγραψε:

Τα παιδιά δεν συγκροτήσανε ομάδα. Καθότι "άπειροι" τρέχουν ως ανεξάρτητοι, στην GT4 κατηγορία.
Όσο για τον Lazy, την "πάτησε" :( από το παραπάνω νομίζω, βρισκόμενος τελικά κι αυτός ως ανεξάρτητος.

Ας πάρει lmp ο lazyς και ας πάρουν οι άλλοι ότι θέλουν.

Βασικά

Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν, έχουμε γεμίσει το thread για το RACE 1 με posts που δεν το αφορούν.

 

Οι ομάδες είχαν ένα deadline για το Σάββατο, είχαμε αφήσει ένα παράθυρο για εντελώς νέα ομάδα και είχαμε παρακαλέσει εώς την Τετάρτη να έχουν δηλωθεί.

 

Οι @4WNikos και @Nikolas Sar Drs με φωνάξαν εχθές, Τετάρτη, στο discord για να μου πουν πως θέλουν να πάρουν μέρος αλλά έχουν μείνει 2.

Μετά από συνεννόηση με τον Άκη είπαμε να μπουν με τις Porsche GT4 ΧΩΡΙΣ ΟΜΑΔΑ καθώς δεν έχουμε δείγμα του racecraft τους και τα άλλα 2 αυτοκίνητα είναι πιο επικίνδυνα.

 

24 minutes ago, uhu said:

Ας πάρει lmp ο lazyς και ας πάρουν οι άλλοι ότι θέλουν.

 

30 minutes ago, jumaru99 said:

Τα παιδιά δεν συγκροτήσανε ομάδα. Καθότι "άπειροι" τρέχουν ως ανεξάρτητοι, στην GT4 κατηγορία.
Όσο για τον Lazy, την "πάτησε" :( από το παραπάνω νομίζω, βρισκόμενος τελικά κι αυτός ως ανεξάρτητος.

Ο Lazy άργησε πάρα πολύ και έμεινε χωρίς ομάδα, απλό πιστεύω.

Οδηγοί χωρίς ομάδα = Porsche GT4

 

1 hour ago, Dimitris Pappas said:

@Stelios F.,

In qualifying, it is your own responsibility to find free space on the track when starting a hot lap. A car on a hot lap does not have to yield for a faster car approaching from behind. If you are on an in- or out-lap, however, you have to let faster cars pass you without blocking them. If you are on a fast lap approaching a slow car, flashing your lights is a way of notifying them that you're on a fast lap.

Δεν ξερω αν το εχεις γραψει στον οδηγο,ισχυει?

Σωστός, δεν το έχουμε αναφέρει γραπτώς.

Στο qualify όλα τα αυτοκίνητα έχουν το ίδιο δικαίωμα στη πίστα, δεν υπάρχουν blue flags.

 

Edit: Θα πω σε admin να καθαρίσει το thread από τα offtopic, λογικά μεταφέρονται τα posts αλού?

Έγινε επεξεργασία από Stelios F.
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν κάνω λάθος , το παιχνίδι έχει επιλογή για flashing των φώτων.
Επίσης καλό είναι τα αμάξια σε γρήγορο γύρο να έχουν τα φώτα ανοιχτά και μόνο τότε.

Στάλθηκε από το m2 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Μέχρι να δεις τα φώτα στον καθρέπτη είσαι υπερβολικά κοντά για ασφαλή αντίδραση απ τον προπορευόμενο. Μόνο με χάρτη, ή με το realtime να βλέπεις οτι σε πλησιάζει κάποιος.

Link to comment
Share on other sites

Στην πραγματικότητα δεν υπάρχουν χάρτες.
Βέβαια από την άλλη στην υπάρχουν αγώνες με τόση μεγάλη διαφορά δυναμικότητας.
Ελπίζω να πάνε όλα καλά την Κυριακή.
Οι συμβουλές του Νάσου είναι στην σωστή κατεύθυνση.
Ναι μεν τα 919 έχουν τον αγώνα τους, αλλά έχουν τα ίδια δικαιώματα και υποχρεώσεις με τα πιο αργά αγωνιστικά που έχουν και αυτά τον δικό τους. Πχ το video του λυλα που δεν άφησε στάλα γκάζι ενώ έβλεπε αυτοκίνητο στην way rouge , είναι κλασικό παράδειγμα προς αποφυγή.

Στάλθηκε από το m2 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, liakjim said:

Στην πραγματικότητα δεν υπάρχουν χάρτες.
Βέβαια από την άλλη στην υπάρχουν αγώνες με τόση μεγάλη διαφορά δυναμικότητας.
Ελπίζω να πάνε όλα καλά την Κυριακή.
Οι συμβουλές του Νάσου είναι στην σωστή κατεύθυνση.
Ναι μεν τα 919 έχουν τον αγώνα τους, αλλά έχουν τα ίδια δικαιώματα και υποχρεώσεις με τα πιο αργά αγωνιστικά που έχουν και αυτά τον δικό τους. Πχ το video του λυλα που δεν άφησε στάλα γκάζι ενώ έβλεπε αυτοκίνητο στην way rouge , είναι κλασικό παράδειγμα προς αποφυγή.

Στάλθηκε από το m2 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Δεν υπάρχουν χάρτες αλλά υπάρχουν 10 άτομα πίσω από ένα μικρόφωνο.

Μάλλον εννοείς πως δεν υπάρχει τοσο μεγάλη διαφορά δυναμικότητας, διαφωνώ και πάλι.

Την Κυριακή δεν θα πάει τίποτα καλά :p

Έγινε επεξεργασία από Stelios F.
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, liakjim said:

Ναι, με χτύπησε το autocorrect.
"Δεν".

Υπάρχουν?

Στάλθηκε από το m2 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

LMP1  vs LMP2 vs GTE και κάτι ρέστα.

 

Έλα να μπαίνουμε στο mood :D

 

 

Έγινε επεξεργασία από Stelios F.
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Stelios F. said:

Δηλαδή 2 άτομα από το ίδιο team? :(

Στημένο! :hehe::hehe::hehe:

Ωραία, δηλαδή το καλύτερο που μπορώ να κάνω για το team είναι να φροντίσω να μην τερματίσει κανείς τον αγώνα :hehe: OK!

 

Εγώ παίζει να χάσω μόνο τον 2ο BTW.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

ΜΗ ΞΕΧΑΣΕΤΕ ΝΑ ΜΠΕΙΤΕ ΣΤΟ ΣΕΡΒΕΡ 1 ΦΟΡΑ ΠΟΛΥ ΠΡΙΝ ΤΟΝ ΑΓΩΝΑ ΓΙΑ ΝΑ ΔΕΙΤΕ ΑΝ ΕΧΕΤΕ ΣΩΣΤΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ ΚΑΙ ΣΚΙΝ ΟΣΟΙ ΕΧΕΤΕ ΣΚΙΝ.

 

Updated skins : https://www.dropbox.com/sh/2vz7516hvjfzig5/AACGIeerpA9mlCU_W9ZZQocZa?preview=WAMTA_SKINS_AIO.rar

 

 

Έγινε επεξεργασία από Stelios F.
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Μία ώρα πριν, το μέλος Stelios F. έγραψε:
LMP1  vs LMP2 vs GTE και κάτι ρέστα.

 

Έλα να μπαίνουμε στο mood [emoji3]

[/url]  

 

Ωχχχχ

Χαμός....
Στάλθηκε από το m2 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Έγινε επεξεργασία από liakjim
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.