Jump to content



Windows 10 Creators Update


Recommended Posts

πριν 2 λεπτά, το μέλος minast έγραψε:

Αυτό που δεν πρέπει να παραβλέπουμε, είναι ότι και τα 7/8/8.1 έχουν πάρει telemetry με ενημερώσεις, που σε μεγάλο βαθμό κάνουν ότι και στα 10. Ένα επιπλέον πρόβλημα είναι ότι δεν υπάρχουν τόσα εργαλεία για να περιορίζουν το telemetry για συστήματα πριν τα 10.

Η διαφορα ειναι οτι γινεται διαχωρισμος των update στα 7 τουλαχιστον που ξερω. Οποτε μπορουσες να παραβλεψεις το συγκεκριμενο update (ειχε βουηξει ο τοπος). 

Εδω στα update δεν υπαρχει κανενας διαχωρισμος, και στην καλυτερη μπορεις να τα καθυστερησεις. Να διαλεξεις, nope. :) 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Καλησπέρα, σε καινούργια εγκατάσταση των Windows 10 pro 64 Creators Update 

1. το desktop αλλάζει τα εικονίδια όπως θέλει

2. το logitech F710 Wireless Gamepad  αναγνωρίζεται μόνο σαν xbox Wireless Gamepad (σε προηγούμενα 10 είναι οκ)

3. ότι αλλάζει στις ρυθμίσεις  μου φαίνεται ότι είναι προς στο χειρότερο  ))))

Link to comment
Share on other sites

πριν 2 λεπτά, το μέλος jefm έγραψε:

1. το desktop αλλάζει τα εικονίδια όπως θέλει

 

http://www.tomshardware.co.uk/forum/id-3019804/desktop-icons-moving.html

Επίσης, απενεργοποίησε το Gaming Mode. 

 

πριν 2 λεπτά, το μέλος jefm έγραψε:

2. το logitech F710 Wireless Gamepad  αναγνωρίζεται μόνο σαν xbox Wireless Gamepad (σε προηγούμενα 10 είναι οκ)

 

Αυτό τι το κακό επιφέρει; Δε δουλεύει το gamepad? 

 

πριν 4 λεπτά, το μέλος jefm έγραψε:

3. ότι αλλάζει στις ρυθμίσεις  μου φαίνεται ότι είναι προς στο χειρότερο  ))))

Τι εννοείς; Κάποιο παράδειγμα;

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ

1. θα το δω

2. Δεν ξέρω αν δουλεύουν όλα σωστά ( δεν πρόλαβα) αλλά και σαν xbox Wireless Gamepad  έγινε manual ή αναγνώριση, επίσης δεν αναγνωρίζεται από το software της logitech. Το θέμα είναι ότι στα προηγούμενα 10 αναγνωρίζεται σωστά 

3. πχ ήθελα να απενεργοποιήσω το WinHybrid Boot και το έψαχνα, το bcdedit /set testsigning on ενώ έγραφε test mode δεν με άφηνε να επιλέξω driver (για το logitech F710 ) και όταν με shift restart επέλεγα driver στη επόμενη νορμαλ εκκίνηση τον έβγαζε και τέλος πάει το control panel

 

Link to comment
Share on other sites

1. Ok, πες αν βρεις λύση. Εδώ δεν έχω θέμα αλλά δεν εμφανίζω και ποτέ μου τα εικονίδια :p (δουλεύω με Rainmeter).

2. Έχεις δει τίποτα στα αντίστοιχα logitech forums (αν υπάρχουν τέτοια), μήπως έχει κάποιος άλλος το ίδιο πρόβλημα; Δεν ξέρω γιατί έχω ένα logitech gamepad ναι μεν, παλιό δε (chilstream), το οποίο για να το δει ως ΧΒΟΧ χρησιμοποιώ emulator. Δεν υποστηρίζεται από κανένα λογισμικό.

3. Δεν γνωρίζω γιατί δε χρησιμοποιώ όσα λες! Απλά άλλαξαν κάποια πράγματα και θέλουν εκ νέου ψάξιμο! 

 

Ωστόσο για το control panel, απλά τα πράγματα. 

Search it, pin at start, profit :) 

Screenshot_8.png

Link to comment
Share on other sites

55 minutes ago, jefm said:

1. προς το παρον έβαλα gpu scaling και περιμένω να δω

2. το πρόβλημα το έχουν και άλλοι

3. θα τα ψάξω, δεν είχα και πολύ χρόνο και είναι το pc του μικρού, εγω είμαι σταθερός σε 7 !!!!

Ειδικά για το 1 έχω δει να εξαφανίζεται το πρόβλημα εάν αντί custom scaling για το desktop αφήσεις το προεπιλεγμένο.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Αντιμετωπιζω ενα ψιλοθεματακι και χρειαζομαι βοηθεια.

 

Για δικους μου λογους εχω μεινει με τα 10ρια στην εκδοση 1607 και εδω θελω να μεινω. 

Το προβλημα τωρα.

 

Στο συστημα της υπογραφης  ειμαι με τους 381.89 drivers της καρτας γραφικων μου, χωρις προβληματα.

Εαν αναβαθμισω σε οποινδηποτε νεωτερο μου κανει στιγμιαια κολληματα σ ολα τα παιχνιδια, και ιδιαιτερα στο division που μ ενδιαφερει αυτο το διαστημα.

 

Υποψιαστηκα οτι μπορει να φταινε τον windows γι αυτο σε αλλον δισκο εγκατεστησα τα creators και διαπιστωσα οτι ολα δουλευουν τελεια οσο αφορα τα παιχνιδια.

 

Οπως ειπα ομως και στην αρχη δεν τα θελω τα creators, υπαρχει καποια λυση;

 

Ευχαριστω.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.