Jump to content



[ RX Vega 64 & 56 Official thread ] Reviews, OC, απορίες και προβλήματα.


Recommended Posts

Μία ώρα πριν, το μέλος LocoDiceGR έγραψε:

Ευχομαι να πεσεις σε καλο κομματι, πολλα liquid βγαινουν προβληματικα και τα στελνουν πισω για RMA :amen:

 

Και εγω εχω φαει σκαλωμα με αυτο το design...ερωτας..

 

Αναμενω review ;)

Τετοια λεγε μου.

Καλα απο την αλλη δεν με νοιάζει γιατι θα την παρω απο Ελλάδα και δεν θα εχω το τρέξιμο αποστολης-αναμονης κτλ.

Στο μονο που θα με νοιαξει σε περιπτωση στραβης ειναι οτι πιθανον να μην υπάρχει διαθέσιμο κομματι αντικαταστασης και θα μπω πάλι σε αναμονή.

 

Προς το παρων βεβαια το αλλο θεμα ειναι η διαπραγματευση που εχω με γυναικα.

Εφαγα το πρωτο ακυρο για αυριο.

Ε θα την ζαλίσω οπως κανω συνήθως και που θα παει...

 

Round 1

Νικος-Ελένη  1-1:hehe:

Έγινε επεξεργασία από azazil1190
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

52 minutes ago, koukoubetses said:

3 ακυρα καταστηματα, τα υπολοιπα ηθελα να ηξερα τι κανουν... :amen:

 

ο @azazil1190 μιλαει για αυτη ομως...

 

https://www.skroutz.gr/s/12602645/AMD-Radeon-RX-Vega-64-8GB-Liquid-Edition.html  :wub:

Έγινε επεξεργασία από LocoDiceGR
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 1 λεπτό, το μέλος LocoDiceGR έγραψε:

3 ακυρα καταστηματα, τα υπολοιπα ηθελα να ηξερα τι κανουν... :amen:

 

ο @azazil1190 μιλαει για αυτη ομως...

 

https://www.skroutz.gr/s/12602645/AMD-Radeon-RX-Vega-64-8GB-Liquid-Edition.html  :wub:

Ακυρα ξε ακυρα,γινετε μια αρχη παντως σιγά-σιγά,μιλαω παντα για αυτους που περιμενουν.....

Καταλαβα για ποια μιλαει ο azazil,επι τη ευκαιρεια,που ειδες ότι επιστρεφουν  πολλα liquid βγαινουν προβληματικα και τα στελνουν πισω για RMA?

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, koukoubetses said:

Ακυρα ξε ακυρα,γινετε μια αρχη παντως σιγά-σιγά,μιλαω παντα για αυτους που περιμενουν.....

Καταλαβα για ποια μιλαει ο azazil,επι τη ευκαιρεια,που ειδες ότι επιστρεφουν  πολλα liquid βγαινουν προβληματικα και τα στελνουν πισω για RMA?

https://forums.overclockers.co.uk/threads/the-rx-vega-64-owners-thread.18789713/ καλο διαβασμα :p

 

Ειναι πολυ active και ενας REP της amd εκει, ανεβαζει και βιντεο απο τα τεστ του συνεχεια...

 

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, azazil1190 said:

Και η δικαιολογία στην γυναικα μου που παλι αρχίσαμε τα...πάλι  καρτα τοσα λεφτα?

 

"Ρε αγαπη για να παιζω κανα παιχνίδι με τον μικρο τωρα που χειμωνιαζει συν οτι δεν θα παρω αλλη θα την κρατησω 2-3χρονια":hehe:

 

Δεν την έπεισα βεβαια:p

 

Σε αυτό φταις εσύ που της έχεις μάθει τι εστί κάρτα. :p

Πάντως πολλές φορές εγώ για να αποφύγω μουρμούρα (πιο παλιά απο την μανα) όταν με έβλεπε με κούτες απο κάρτες κλπ κλπ η να δυαλυω το μηχάνημα και με ρωτούσε τι ψωνισα πάλι, της έλεγα δανεική είναι ενός φίλου να δω αν παίζει :hehe:

 

Έγινε επεξεργασία από GoMaR
  • Haha 3
Link to comment
Share on other sites

πριν 12 λεπτά, το μέλος GoMaR έγραψε:

 

Σε αυτό φταις εσύ που της έχεις μάθει τι εστί κάρτα. :p

Πάντως πολλές φορές εγώ για να αποφύγω μουρμούρα (πιο παλιά απο την μανα) όταν με έβλεπε με κούτες απο κάρτες κλπ κλπ η να δυαλυω το μηχάνημα και με ρωτούσε τι ψωνισα πάλι, της έλεγα δανεική είναι ενός φίλου να δω αν παίζει :hehe:

 

Τοσα Χρόνια με βλεπει να σκαλιζω τα διάφορα pc που περναγαν απο τα χερια μου και ετσι εμαθε και εκεινη.Συν οτι πωςςς θα δικαιολογήσω τα 900€ .

Αντε και την δουλεύω με την καρτα οτι ειναι δανεικη κτλ.

Τα χρήματα,??

Και ξέρεις πως δεν μασανε οι γυναίκες οταν παιζει χρήμα στην μεση.:p

Ισως τη  καταφερω χωρις πολύ μουρμουρα αγοραζοντας της ενα sony κινητο που θελει:p

  • Haha 3
Link to comment
Share on other sites

Αυτό πάντως με τις γυναίκες και τα χρήματα είναι λίγο ένα θέμα. Πάει η άλλη και ψωνίζει 300€ πράγματα για τα μούτρα της και εσένα σου παίρνει το σαμπουάν από τα Lidl γιατί το είχε σε προσφορά.

  • Like 2
  • Haha 5
Link to comment
Share on other sites

πριν 12 λεπτά, το μέλος jax7480 έγραψε:

Αυτό πάντως με τις γυναίκες και τα χρήματα είναι λίγο ένα θέμα. Πάει η άλλη και ψωνίζει 300€ πράγματα για τα μούτρα της και εσένα σου παίρνει το σαμπουάν από τα Lidl γιατί το είχε σε προσφορά.

Οχι σε αυτο το θεμα δεν εχω παράπονο.

Με προσέχει πολλες φορές ψωνίζει σε μενα μονο χωρις να ζητάω.

Αλλα για το vega εχουμε θεμα δεν το βλεπω να έρχεται

 

Εβγαλε το 50 νουμερο παντοφλα χτες.:hehe:

Link to comment
Share on other sites

Να κάνουμε έναν σύλλογο, γιατί βλέπω το υπόβαθρο υπάρχει. Μπορούμε να τον πούμε Σ.Π.Α.(Σύλλογος Παντοφλιασμένων Αρσενικών, πιασάρικο, γιατί παραπέμπει και σε γυναικεία δραστηριότητα). Καλορίζικη και απροβλημάτιστη. Αν ξέρει και ότι με τέτοιες κάρτες δεν παίζεις απλά με το παιδί, αλλά παίζεις όλα τα νέα games, ε, τότε την πάτησες. Διότι πάντα μπορείς να ισχυριστείς ότι "μα, αγάπη μου, κάνει 800-900, αλλά πούλησα την παλιά που είχα για 700 ευρώ (και καλά) και εξάλλου ξέρεις πόσο βαρύ είναι το lol/dota 2/minecraft; Γονατίζει το σύστημα!".

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

MSI Starts Selling limited edition metal cover RX Vega 64

 

 MSI is adding the metal cover LE version of the Radeon RX Vega 64 to their line-up as a product page just appeared. MSI will tag the card as Radeon RX Vega 64 IRON 8G. Sales are expected to start at September 13th.

 The 4096 Shader proc based card comes with default clock frequencies at a 1,247MHz, boost clock 1,546MHz, the memory bus width is 2048bit and the  HBM2 memory clock 945MHz (8GB). The product is tagged as being "Military Class 4" indocating MSI is fabbing these themselves, looking at the photos though, that is the reference product with the reference PCB alright. The card comes with DisplayPort1.4 × 3 and HDMI × 1 and has two 8-pin power connectors for the 295W TDP.

 

index.php?ct=news&action=thumb&id=23259  index.php?ct=news&action=thumb&id=23260  index.php?ct=news&action=thumb&id=23261

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, azazil1190 said:

Οχι σε αυτο το θεμα δεν εχω παράπονο.

Με προσέχει πολλες φορές ψωνίζει σε μενα μονο χωρις να ζητάω.

Αλλα για το vega εχουμε θεμα δεν το βλεπω να έρχεται

 

Εβγαλε το 50 νουμερο παντοφλα χτες.:hehe:

Δε μας προσέχουν, απλώς δε θέλουν να τους βρωμάμε. χοχο

  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

Τελικα βγήκα νικητής:p Στην γυναικα χωρις κινητο παρακαλω.

Αύριο θα ειναι στην πορτα μου η καρτα απο Π.

Γιατι απο κατάστημα δεν παιζει ετοιμοπαραδοτη.

Λογικα μεχρι το μεσημεράκι θα ερθει,απογευμα κουμπωνω και σας αρχιζω τις σεξυ ποζες(φωτο vega 64 liquid).

Ελπίζω μονο μην το μετανιώσω αν και απο οσο διαβαζω απο το πρωι σε ocn.net και overclockers uk.

Με τους τελευταίους οδηγους άρχισε να παιρνει τα πανω της.

 

Εχω παθει ζημιά με την εμφανιση της και μονο και ας πληρωνεις επιδόσεις 1080 σε τιμη ti

 

 

Έγινε επεξεργασία από azazil1190
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Άμα η AMD κερδίζει πελάτες χάρη στο design, πελάτες που για το design δεν θα τους πείραζε να σκάσουν και 200-300€ παραπάνω, ίσως θα έπρεπε να διαπραγματευτεί με την Apple την χρήση του "i" στα μοντέλα της.

 

iVega 64, iVega 56 κ.τ.λ.

Link to comment
Share on other sites

πριν 27 λεπτά, το μέλος yanni έγραψε:

Άμα η AMD κερδίζει πελάτες χάρη στο design, πελάτες που για το design δεν θα τους πείραζε να σκάσουν και 200-300€ παραπάνω, ίσως θα έπρεπε να διαπραγματευτεί με την Apple την χρήση του "i" στα μοντέλα της.

 

iVega 64, iVega 56 κ.τ.λ.

Why not Γιαννη?

 

Την εφαγα εγω προσωπικα με τη  εμφανιση της.Καποιος αλλος μπορει να ξερναει και επειδη ειναι amd και επειδη δεν του αρεσει απλα.

Γουστα ειναι αυτα.

 

Ξερω τι αγοραζω δεν ειμαι χαζος.

Δεν την πήρα για να ειμαι μια ζωη μαζι της.

Χομπιστας ειμαι και μου αρεσει εφόσον και εαν μπορώ οτι καινούριο βγαίνει να το αγοραζω.

Και 1080 ti πηρα και εχω και τιτανα απο αγγλια ειχα φερει και rx 480 και αλλες πολλες.

Εδω αλλαζα τις 1080 λες και ηταν τσιχλες επειδη δεν μου αρεσαν σε εμφανιση στην πορεία  με το υπολοιπο συστημα η εαν δεν κλοκαραν στα 2100.

 

Τωρα την εφαγα με αυτην.Μολις η εαν την βαρεθω η κατι με χαλασει απλα την πουλαω.

 

Οποιος θελει στανταρ πραγματα για gaming και δοκιμασμένα σε αυτο το εύρος τιμης +- παει σε 1080-1080ti

Εγω ειμαι σε φαση κορεσμου:p και θελω να κάνω "παιχνιδι με vega" είμαι μαζόχας βαρέθηκα το plug and play της nvidia για φετος.:hehe:

Οχι οτι τα πάει και ασχημα σε επιδόσεις βέβαια.

Ειπαμε εαν ειχε βγει πριν ενα χρονο και κατι, θα ειχε αλλη αντιμετώπιση και ας καιει τα κερατα της σε σχεση με τον ανταγωνισμο.

 

Thats all!

 

Έγινε επεξεργασία από azazil1190
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, azazil1190 said:

Why not Γιαννη?

 

Την εφαγα εγω προσωπικα με τη  εμφανιση της.Καποιος αλλος μπορει να ξερναει και επειδη ειναι amd και επειδη δεν του αρεσει απλα.

Γουστα ειναι αυτα.

 

Ξερω τι αγοραζω δεν ειμαι χαζος.

Δεν την πήρα για να ειμαι μια ζωη μαζι της.

Χομπιστας ειμαι και μου αρεσει εφόσον και εαν μπορώ οτι καινούριο βγαίνει να το αγοραζω.

Και 1080 ti πηρα και εχω και τιτανα απο αγγλια ειχα φερει και rx 480 και αλλες πολλες.

Εδω αλλαζα τις 1080 λες και ηταν τσιχλες επειδη δεν μου αρεσαν σε εμφανιση στην πορεία  με το υπολοιπο συστημα η εαν δεν κλοκαραν στα 2100.

 

Τωρα την εφαγα με αυτην.Μολις η εαν την βαρεθω η κατι με χαλασει απλα την πουλαω.

 

Οποιος θελει στανταρ πραγματα για gaming και δοκιμασμένα σε αυτο το εύρος τιμης +- παει σε 1080-1080ti

Εγω ειμαι σε φαση κορεσμου:p και θελω να κάνω "παιχνιδι με vega"

Οχι οτι τα πάει και ασχημα σε επιδόσεις βέβαια.

Ειπαμε εαν ειχε βγει ενα χρονο και κατι, θα ειχε αλλη αντιμετώπιση και ας καιει τα κερατα της σε σχεση με τον ανταγωνισμο.

 

Thats all!

 

Πρέπει να μάθω να μην ξεχνάω να βάζω smiles :hehe:

 

Χιουμοριστικό ήταν το προηγούμενο, σε καμιά απολύτως περίπτωση δεν έγραψα κάποια σπόντα. Άλλωστε αν έκανα κάποια μακακία αυτού του τύπου, να πετάξω σπόντα δηλαδή, το μόνο που θα κατάφερνα θα ήταν να μου κολλήσω την ταμπέλα του ζηλόφθονου κατακούλα, κάπως έτσι :tomato:

:hehe:

 

Όλοι μας που ασχολούμαστε με hardware πειραματιζόμαστε για την πλάκα μας. Εγώ π.χ. άλλαξα το AM3 στο σαλόνι, με AM1 και μετά με FM2, απλά για το παιχνίδι και τον πειραματισμό, όχι επειδή είχε κάποια λογική.

 

Απλά έχει την πλάκα του μια εταιρία που έχει κατηγορηθεί πολλάκις για το marketing της, να κερδίζει εύσημα για την εμφάνιση των προϊόντων της ή των συσκευασιών της, είτε αυτό λέγεται Threadripper(κουτί), είτε Vega(η ίδια η κάρτα), είτε και η "ψύκτρούλα" η Wrath. Μου φαίνεται πρέπει να πάρουν τους σχεδιαστές τους και να τους βάλλουν στην θέση αυτών που βρίσκονται στο τμήμα marketing και δίνουν ευκαιρίες στους άλλους να κράζουν την AMD.

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.