Jump to content



[ RX Vega 64 & 56 Official thread ] Reviews, OC, απορίες και προβλήματα.


Recommended Posts

Μία ώρα πριν, το μέλος azazil1190 έγραψε:

Καλα  εσυ εισαι πολυ τυχερος στην παραπάνω τιμη.

Κάτι άλλο που ειδα ειναι οτι εσενα σου δινουν 3 χρονια εγγύηση αν βλεπω καλα και εμενα μου γράφουν 2 επισης απο πλαισιο αγορασμενη η ιδια εκδοση με την δικη σου

 

Επειδή είμαι φανατικός υποστηρικτής της AMD έχω διαφορετική αντιμετώπιση από τα καταστήματα.:p

 

Είχα κάνει  προπαραγγελία στο Πλαίσιο στις 21 Αυγούστου σε αυτή την τιμή.

  • Like 2
  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, soctap said:

Πληροφοριες για custom υλοποιησεις ( msi πχ ) εχει κανεις; Οι τιμες παντως ειναι εξωπραγματικες για αυτα που προσφερει.....

Σε αυτό το κομμάτι μπέτοσα και εγώ.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Μία ώρα πριν, το μέλος soctap έγραψε:

Εχω monitor freesynch αλλα η υπομονη μου εξαντλειται....Δεν πεφτουν και οι ti καθολου...

Το ίδιο κι εγώ,παρήγγειλα reference 56,και βλέπω για αργότερα.

Μία ώρα πριν, το μέλος soctap έγραψε:

Πληροφοριες για custom υλοποιησεις ( msi πχ ) εχει κανεις; Οι τιμες παντως ειναι εξωπραγματικες για αυτα που προσφερει.....

Η msi μόλις πριν λίγες μέρες έβγαλε τις reference,μόνο η asus έχει ανακοινώσει αλλά τίποτα,τον άλλο μήνα και βλέπουμε.

Link to comment
Share on other sites

πριν 1 ώρα, το μέλος soctap έγραψε:

Εχω monitor freesynch αλλα η υπομονη μου εξαντλειται....Δεν πεφτουν και οι ti καθολου...

Μα δεν υπαρχει λογος να ριξει τιμη στην ti μιας και ειναι η τοπ καρτα αυτή την στιγμή χωρίς ανταγωνισμό.

Ουτε κινδυνεύει απο το υπάρχον vega.

 

Και για Volta αργει πολυ απο οσο ολα δείχνουν.

 

Τωρα στην περιπτωση σου που εχεις freesync μονιτορ θα κοιταγα την 56 μιας και ειναι μονοδρομος και παει καλα.

Εαν δεν κάνω λαθος εβγαλε η alphacool ετοιμο aio που απο οσο ειδα ειναι σε νορμαλ τιμη και κανει πολύ  καλη δουλεια.(πρεπει να κανει και στην 56 κατα 99%)

Θα ειναι καλύτερη σιγουρα θερμικα απο οποια custom βγει και σε τιμη θα σου ερθει μια η αλλη με μια καστομια,γιατι σίγουρα με το που βγουν οι καστομιες θα βαρανε ασχημα στην τιμη.

Έγινε επεξεργασία από azazil1190
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, SpirosKGR said:

Volta λογικά καλοκαίρι 2018 (;)

Μακάρι. Τώρα θα τα σκάσω γερά. Τσιγκουνεύτηκα λίγο με την 1060, αλλά έκανα το λάθος και αγόρασα όταν βγήκαν και οι τιμές ήταν κάπως ότι ναναι. Σε κάποια φάση έπαιρνες gtx 1070 g1 με 430 ευρώ. Τώρα δεν ξέρω ξέφυγαν πάλι. Μήπως από τους miners?

Link to comment
Share on other sites

πριν 4 λεπτά, το μέλος SpirosKGR έγραψε:

Volta λογικά καλοκαίρι 2018 (;)

 

Για φίλο που θέλει να αλλάξει από 290-> V56 ξέρουμε πότε θα βγουν οι custom;

Volta ναι λογικα καπου εκεί απο οσο ολα δείχνουν

Τωρα εχει να ετοιμασει την 1070ti που μαλλον ισχύει αυτο το σεναριο και που ξερεις αφου εχει απλετο χρονο μην βγαλει ολη την 10χχ σειρα με ti.1060ti κτλ. Χαχαχα.

 

Για τις καστομ λογικά απο μεσα Οκτώβρη? 

Κανω υποθέσεις γιατι πραγματικα δεν τους πιάνεις πουθενα και τους μεν και τους δε.

Για το φιλο σου που θελει 56 προτείνω το παραπανω ποστ μου εαν βιάζεται τοσο.

πριν 3 λεπτά, το μέλος b1gboss έγραψε:

Μακάρι. Τώρα θα τα σκάσω γερά. Τσιγκουνεύτηκα λίγο με την 1060, αλλά έκανα το λάθος και αγόρασα όταν βγήκαν και οι τιμές ήταν κάπως ότι ναναι. Σε κάποια φάση έπαιρνες gtx 1070 g1 με 430 ευρώ. Τώρα δεν ξέρω ξέφυγαν πάλι. Μήπως από τους miners?

Εχω και μια 1060 6g gaming x plus στην ακρη για ωρα ανάγκης.

Αγορασμενη περιπου 20 Αυγούστου απο Π.

Στην τιμη που την εχει τωρα. 

Και η πλακα ειναι οτι πουλησα 1070 μεταχ πιο φθηνα στα 350€

Δεν παιζουν κομματια οπως έπαιζαν σε διαθεσιμοτητα και μαλλον για αυτο βαρανε,ξερω εγω.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Μία ώρα πριν, το μέλος b1gboss έγραψε:

 

 

To ερώτημα είναι γιατί συγκρινουν τον 1600 των 205€ με ψύκτρα 

 

με τον 7700K των 320€ με DELID και aftermarket ψύκτα  .....

 

Βάλτε τουλάχιστον έναν R7 1700X .... να ειναι συκρίσιμα τα μεγέθη από πλευράς απόδοσης/ κόστους ....

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, adpanos said:

 

To ερώτημα είναι γιατί συγκρινουν τον 1600 των 205€ με ψύκτρα 

 

με τον 7700K των 320€ με DELID και aftermarket ψύκτα  .....

 

Βάλτε τουλάχιστον έναν R7 1700X .... να ειναι συκρίσιμα τα μεγέθη από πλευράς απόδοσης/ κόστους ....

Νομίζω ότι ο 1600 είχε ελάχιστα καλύτερα fps σε διάφορα παιχνίδια από τον 1700; 

Από την άλλη ο 7700Κ είναι και ο state of the art στο gaming αυτή την στιγμή.. Αν κάνεις delid :p 

Έγινε επεξεργασία από b1gboss
Link to comment
Share on other sites

Το βίντεο είναι εν μέρει σχετικό και η συζήτηση τείνει να εκτροχιαστεί, το ίδιο συνέβη και χτες (στο θέμα αυτό), καθώς και σε παρόμοια θέματα. 

Το "πρόβλημα"  δεν είναι το βίντεο τόσο, αλλά η συνέχεια της συζήτησης. 

End of story

YΓ: Το παραπάνω post ήταν απλά μία υπενθύμιση.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.