Jump to content



Συζήτηση για το όνομα της ΠΓΔΜ


jax7480

Recommended Posts

34 minutes ago, Simon said:

Δεν ειναι σοβαρη αντιμετωπιση αυτη..

Οταν εγραψα αλλοιωση εννοουσα προς το βουλγαρικο, δεν φαινεται? ? Αυτο που γραφεις ειναι λιγο ασχετο.

 

Στον Ελλαδικό χώρο τα τελευταία χρόνια έχουμε αλλοίωση πληθυσμού !

Είναι δεδομένο 

Συμφωνώ τότε τι κάνανε εκεί πάνω οπου οι Βούλγαροι σφάζανε  κλπ κλπ τα εγγληματα . Επίσης και για τα παιδομάζωματα των αριστερών κλπ 

Από όπου και να το πιάσεις δεν είναι τι θέλω εγώ η εσύ αλλά τι θέλουν τα αφεντικά Αμερική κλπ !

Η Ελλάδα μπορούσε να είχε μπει στα Σκόπια  όταν ο στρατός μας ήταν στα σύνορα 3 ωρες δρομο ειρηνικά δεν χρειαζότανε να πέσει ούτε μια σφαίρα αλλα οι εντολές ήταν να μην προχωρήσει ! Θα είχε λυθεί το πρόβλημα από τότε απλά θα ονομαζοτανε και εκείνο το κομμάτι Ελλάδα και όντως βόρεια Μακεδονία ...

Τώρα έχουν γαλουχηθεί με μια πλύση εγκεφάλου και δεν γίνεται να τους την βγάλεις γιατί πολύ απλά η προπαγάνδα που έχουν φάει είναι τεράστια ! Όπως και τα ελληνικά κοματοσκυλα ειδικά τα αριστερά αποληφαδια !

Τέλος είναι ένα τεχνιτο κράτος από Αλβανούς, Βούλγαρους και Σλάβους όπου μιλάνε σλαβικα - ρωσικά ...

 

Τα έχουμε έχετε πει χίλιες φορές .

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

πριν 6 ώρες, το μέλος Simon έγραψε:

Σορρυ αλλα δεν μπορω να συνεχισω αυτη την κουβεντα :)

 

Όντως, δε ξερω αν έχει νόημα να χαλάμε keystrokes(και κανει και θόρυβο το ρημαδι το μηχανικό).

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλα λέει ρε.

 

Η σλαβική γλώσσα και το σλαβικά έθνη υπήρχαν από την εποχή του Μεγάλου Αλεξάνδρου. Μην βλέπετε που δεν ακογόταν καθόλου τότε. Απλά κρυβόταν σε υπόγειες στοές παρεά με νεφελιμ, ελοχίμ, σελινάθρωπους κλπ.

Έγινε επεξεργασία από acct
πιπέρι
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Στην παρακατω φωτογραφια βλεπουμε την φιλοσοφικη εκθεση ενος αγνωστου σλαβου συγγραφεα σχετικα με την γεννηση των θεων.

v7ehjLl.jpg

Πάπυρος του Δερβενίου

 

Η εν λογω εκθεση γραφτηκε σε σπηλαιο οπου συνωστισμενοι σλαβοι παρεα με αλλες μειονοτητες και μελη της LGBTIQΚΚΕΜΟΥΣΟΥΤΟΥΛΟΥ και το μπριαμ γωνια

κοινοτητας περιμεναν καρτερικα τον νουνο τους Γιοσιπ Μπροζ Τιτο να τους οδηγησει για να βγουν απο αυτες. Πηγη: Archaeological Museum of Skopje

 

Σε αλλα νεα: Η «Μακεδονία» ζητά 3.000 δισεκατομμύρια από την Ελλάδα για την ‘Κατεχόμενη Μακεδονία του Αιγαίου’- Καθηγήτρια Πανεπιστημίου Σκοπίων

  • Agree 1
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
On 22/9/2018 at 11:11 ΠΜ, το μέλος yanni έγραψε:

@Myralis

Που είσαι ρε μέγα ιππότη και μέγα υπερασπιστή/διαφημιστή του ΣΥΡΙΖΑ;

 

Αφιερωμένο,

 

Ζάεφ: Βόρεια Ελλάδα είναι Ελλάδα, δυτική Βουλγαρία είναι Βουλγαρία και Μακεδονία είμαστε μόνο εμείς! - Ειδήσεις

 

αλλά ναι, μονταζιέρα και αυτό

 

Διόρθωση από το κρατικό πρακτορείο της ΠΓΔΜ για τις δηλώσεις Ζάεφ (video) - ert.gr

 

Το ότι η αρχική δήλωση ήταν στην μητρική γλώσσα του Ζάεφ και η ανασκευή έγινε στα Αγγλικά μετά από παρέμβαση της Ελληνικής κυβέρνησης, μπορεί να αγνοηθεί προφανώς. Η δεύτερη δήλωση δεν είναι προϊόν μονταζιέρας για τάισμα στον Ελληνικό λαό.


Διάβασε τι θα κάνεις...
Θα πάρεις ένα καλάσνικοφ, θα μπεις στα Σκόπια και θα αρχίσεις να φωνάζεις "Η Μακεδονία ειναι Ελληνικηηηηηή , ΟΥΓΚ" πυροβολώντας στον άερα.
Αν δεν σε ηρωποιήσουν , γύρνα πίσω και γράψε εδώ πως η Ελλάδα θα αποφασίσει το όνομα μιας άλλης χώρας.

Link to comment
Share on other sites

πριν 53 λεπτά, το μέλος Myralis έγραψε:

Αν δεν σε ηρωποιήσουν , γύρνα πίσω και γράψε εδώ πως η Ελλάδα θα αποφασίσει το όνομα μιας άλλης χώρας.

Μην γίνεσαι αστείος (προσπάθησε τουλάχιστον). Ναι, σ' ότι αφορά την παραχώρηση του ονόματος της Μακεδονίας, η Ελλάδα είναι η μόνη αρμόδια ν' αποφασίσει επ' αυτού.

Because, you know, η Μακεδονία είναι οργανικό κομμάτι της Ελλάδας. Οι Σκοπιανοί είναι κοινοί κλεφτοκοτάδες. Βρήκαν και τα κάνουν βέβαια, με ευθύνη όλων -ανεξαιρέτως- των ελληνικών κυβερνήσεων. Δεν θα τα κάνουμε όλα ίσιωμα, επειδή έτσι θέλετε ορισμένοι.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ooooooooooooooooooooooooooooooo Myralis από τα έγκατα της γης μας ήρθες .

Νταξ φοβερή ουτοπία η αριστερά έφτιαξε

Μπορω να πάω σε ένα αστυνομικό τμήμα και να κάνω εξακρίβωση στοιχείων στους αστυνομικούς αλλά άμα μπει κλέφτης να κάνω ότι κοιμάμαι !

Ουγκ είναι οι αριστεροί και φενεται με το πώς αντιδρούν , αν δεν είναι πρεαζακιας πισωγλεντης (δεν έχω κάτι μαζί τους) αναρχικός ΜΚΟ λαθρομετανάστης που τον βαφτίζουν μετανασταστη κλπ δεν ασχολούνται μαζί του .

Επόμενο γιορτή 17 Νοεμβρίου ψέμα αναληθές γεγονός για πότε στα πανεπιστήμια συντάσσεται φοιτητική συνέλευση για να παρθεί απόφαση 5νθήμερη κατάληψη γιατί έτσι τους είπαν οι από πάνω !  

Τι να πούμε για την υποκρισία όλων των αριστερών ούτε μια διαδήλωση για την πυρκαγιά στο Μάτι ! Επίσης την ολοκλήρωση του σχεδίου Αθηνά στα πανεπιστήμια όπου το 2013 σκιζανε τα ιμάτια τους για να μην γίνει και τώρα που είναι στην εξουσία τα περάσανε όλα χωρίς να ανοίξει ρουθούνι !

Μάθε ιστορία για αρχή άλλαξε κομματικές απόψεις με τους μεγαλύτερους σφαγεες της ιστορίας που τους έχουν κρύψει κάτω από τον ΧΊΤΛΕΡ (το χαλάκι) , Μαρξ Λένιν ΜΑΟ ΤΣΕ ΤΟΥΝΓΚ !!!!!!!!!!   ΚΛΠ 

Έχει αποτύχει η αριστερά πάμπολλες φορές και ακόμη μια !

Τέλος η βόρεια Ήπειρος την έχουν ελευθερώσει τόσες φορές οι Έλληνες ακόμα μια δεν θα χαλάσει ο κόσμος αν γουστάρουν επίσης και τα Σκόπια θα μπορούσαν να ήταν Ελληνικά απο το 40 αλλά παίζονται συμφέροντα από πίσω κλπ κλπ κοινώς μας ψεκάζουν !

Και συνεχίζεις να λες @@@ και πυροβολούσε ο κατσιφας αν πυροβολούσε θα είχε πάρει μαζί του κόσμο όλα τα άλλα προπαγάνδα όπως και οι αριστερος συλλογισμός. Και να σου πω εγώ ενα σενάριο γιατί πήρε το όπλο που το μυαλουδακι σου ούτε πάει και ούτε πρόκειται να πάει έστω ότι δεν είχε το όπλο πάνω του μπορούσαν οι εκτελεστές να το βρούν στο σπίτι να το γεμίσουν και να ρίξουν στην μάνα και τον πατέρα του κατσιφα και να έλεγαν σκότωσε την μάνα του τον πατέρα του και ότι ήταν ψυχολογικά διαταραγμένος !!!!!

Ψυχολογικά διαταραγμένοι ξέρουμε ποιοι είναι πλέον όσοι είναι το σε κώματα βλ πρωθυπουργό που είναι σε αφασία .

 

Τέλος πονάει που θυμήθηκαν οι Έλληνες την Βόρεια Ήπειρο και οι Αλβανοί χέστηκαν πάνω τους !

 

Αλήτες προδότες πολιτικοί !

Πιάσε δουλειά τώρα που μπορείς και είναι το κώμα πάνω στην εξουσία γιατί τελείωσε το liberal έρχεται national και ποιος φταίει για αυτό οι αριστεροί με τις μαλ@κίες που κάνουν !

 

ΥΓ.

Αν πιστεύετε ότι αξίζει το ποστ μου μπαν ρίξτε μου ❤️

  • Agree 1
Link to comment
Share on other sites

58 minutes ago, ARMAGEDDON said:

Αν πιστεύετε ότι αξίζει το ποστ μου μπαν ρίξτε μου ❤️

 

Ρε μάστορα, προσπάθησα να το διαβάσω για να καταλάβω αν αξίζει μπαν, αλλά χάθηκα κάπου στη μέση!

 

are-you-ok-bro.jpg

 

Είπαμε, το θέμα προκαλεί πόλωση, οι τρολλιές του @Myralis1  δε βοηθούν, αλλά goosfraba...

 

---

welcome back, όσο έλειπες σε προσπέρασαν άλλοι σε ποινές, αλλά μην αισθάνεσαι υποχρεωμένος να τους φτάσεις! :hehe:

  • Like 2
  • Agree 1
  • Haha 5
Link to comment
Share on other sites

πριν 3 ώρες, το μέλος ARMAGEDDON έγραψε:

Ooooooooooooooooooooooooooooooo Myralis από τα έγκατα της γης μας ήρθες .

Νταξ φοβερή ουτοπία η αριστερά έφτιαξε

Μπορω να πάω σε ένα αστυνομικό τμήμα και να κάνω εξακρίβωση στοιχείων στους αστυνομικούς αλλά άμα μπει κλέφτης να κάνω ότι κοιμάμαι !

Ουγκ είναι οι αριστεροί και φενεται με το πώς αντιδρούν , αν δεν είναι πρεαζακιας πισωγλεντης (δεν έχω κάτι μαζί τους) αναρχικός ΜΚΟ λαθρομετανάστης που τον βαφτίζουν μετανασταστη κλπ δεν ασχολούνται μαζί του .

Επόμενο γιορτή 17 Νοεμβρίου ψέμα αναληθές γεγονός για πότε στα πανεπιστήμια συντάσσεται φοιτητική συνέλευση για να παρθεί απόφαση 5νθήμερη κατάληψη γιατί έτσι τους είπαν οι από πάνω !  

Τι να πούμε για την υποκρισία όλων των αριστερών ούτε μια διαδήλωση για την πυρκαγιά στο Μάτι ! Επίσης την ολοκλήρωση του σχεδίου Αθηνά στα πανεπιστήμια όπου το 2013 σκιζανε τα ιμάτια τους για να μην γίνει και τώρα που είναι στην εξουσία τα περάσανε όλα χωρίς να ανοίξει ρουθούνι !

Μάθε ιστορία για αρχή άλλαξε κομματικές απόψεις με τους μεγαλύτερους σφαγεες της ιστορίας που τους έχουν κρύψει κάτω από τον ΧΊΤΛΕΡ (το χαλάκι) , Μαρξ Λένιν ΜΑΟ ΤΣΕ ΤΟΥΝΓΚ !!!!!!!!!!   ΚΛΠ 

Έχει αποτύχει η αριστερά πάμπολλες φορές και ακόμη μια !

Τέλος η βόρεια Ήπειρος την έχουν ελευθερώσει τόσες φορές οι Έλληνες ακόμα μια δεν θα χαλάσει ο κόσμος αν γουστάρουν επίσης και τα Σκόπια θα μπορούσαν να ήταν Ελληνικά απο το 40 αλλά παίζονται συμφέροντα από πίσω κλπ κλπ κοινώς μας ψεκάζουν !

Και συνεχίζεις να λες @@@ και πυροβολούσε ο κατσιφας αν πυροβολούσε θα είχε πάρει μαζί του κόσμο όλα τα άλλα προπαγάνδα όπως και οι αριστερος συλλογισμός. Και να σου πω εγώ ενα σενάριο γιατί πήρε το όπλο που το μυαλουδακι σου ούτε πάει και ούτε πρόκειται να πάει έστω ότι δεν είχε το όπλο πάνω του μπορούσαν οι εκτελεστές να το βρούν στο σπίτι να το γεμίσουν και να ρίξουν στην μάνα και τον πατέρα του κατσιφα και να έλεγαν σκότωσε την μάνα του τον πατέρα του και ότι ήταν ψυχολογικά διαταραγμένος !!!!!

Ψυχολογικά διαταραγμένοι ξέρουμε ποιοι είναι πλέον όσοι είναι το σε κώματα βλ πρωθυπουργό που είναι σε αφασία .

 

Τέλος πονάει που θυμήθηκαν οι Έλληνες την Βόρεια Ήπειρο και οι Αλβανοί χέστηκαν πάνω τους !

 

Αλήτες προδότες πολιτικοί !

Πιάσε δουλειά τώρα που μπορείς και είναι το κώμα πάνω στην εξουσία γιατί τελείωσε το liberal έρχεται national και ποιος φταίει για αυτό οι αριστεροί με τις μαλ@κίες που κάνουν !

 

ΥΓ.

Αν πιστεύετε ότι αξίζει το ποστ μου μπαν ρίξτε μου ❤️

Νικόλα, ορμώμενος από την καρδούλα που έχεις στο τέλος, ένα έχω να πω: αγάπη μόνο.....:p

  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Myralis said:


Διάβασε τι θα κάνεις...
Θα πάρεις ένα καλάσνικοφ, θα μπεις στα Σκόπια και θα αρχίσεις να φωνάζεις "Η Μακεδονία ειναι Ελληνικηηηηηή , ΟΥΓΚ" πυροβολώντας στον άερα.
Αν δεν σε ηρωποιήσουν , γύρνα πίσω και γράψε εδώ πως η Ελλάδα θα αποφασίσει το όνομα μιας άλλης χώρας.

Βασικα το ονομα το επιβαλλει ο διεθνης παραγοντας και πιο συγκεκριμενα, ο νεος καλυτερος φιλος της Ελληνικης Αριστερας. Οι ΗΠΑ.

 

Τωρα η ειρωνεια σου, που μαλλον την εμπνευστηκες απο το γεγονος που ειχαμε προσφατα στην Αλβανια, δεν μειωνει εμενα. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Το λοιπόν... επειδή έχω κουραστεί το τελευταίο διάστημα, λέω να κάνω crowdsource τον συντονισμό για σήμερα.

 

* Έστω ότι έχουμε το ελαφρώς (έως βαρέως) παραληρηματικό μήνυμα του @ARMAGEDDON.

* Έστω ότι κάποιος (που δεν είναι ο @Myralis) έχει αναφέρει το μήνυμα και μάλιστα χωρίς σχόλιο, οπότε δεν είναι σαφές αν -δικαιολογημένα- έχει προσβληθεί ή απλώς έχει ανησυχήσει προσωρινά για την έλλειψη ειρμού του Νικόλα (νομίζω έχω συγκρατήσει σωστά το όνομα).

* Έστω ότι προϋπάρχει το -αδικαιολόγητα- περιπαικτικό μήνυμα με παράθεση του @yanni (όχι, ούτε δική του είναι η αναφορά), που το αναγνωρίζουμε ως ελαφρυντικό.

* Έστω ότι έχουμε αφήσει να περάσουν μερικές ώρες, για να καταλαγιάσει ο κουρνιαχτός.

 

Σας ερωτώ, κύριοι: "Quo vadis (μην πω κάνα κέρατο);" Όποιος θέλει, μου απαντά σε πμ. Εγώ προτείνω να πάρουμε βαθιά ανάσα και να το προσπεράσουμε.

 

Αλλά, για να τελειώνουμε... το θέμα είναι το όνομα της ΠΓΔΜ. Το μόνο που δε διάβασα παραπάνω είναι ότι τα εμβόλια προκαλούν αυτισμό. Κομμένα μαχαίρι τα μανιφέστα και οι ειρωνείες για λίγο, μέχρι να επιστρέψουμε στην κανονικότητα. Όποιος θέλει να το συνεχίσει, ας μην προσποιηθεί έκπληξη με το αποτέλεσμα.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.