Jump to content



Περιεργα σκηνικα, πειτε γνωμη


Recommended Posts

Μέχρι να πάρεις την κάρτα στα χέρια σου (αν στη δωσει), μόνο υποθέσεις μπορούμε να κάνουμε. Άπαξ και την πάρεις, εννοείται με τη νόμιμη απόδειξη/τιμολόγιό της, θα μπορέσουμε να βγάλουμε άκρη.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερες. Το παιδι μου ειπε οτι η αποδειξη πανω δεν ελεγε σε ποιον ειναι πουλημενες κτλ απλα πελατης λιανικης. Ανεγραφε 4 καρτες οτι εχουν 400 ευρω η μια σε λιρες 380-390 ποσο βγαινει.

  • Wow 1
Link to comment
Share on other sites

430-440 περίπου (σε ευρώ). Πώτς γκένεν ατό: Ποιος είναι ο αγοραστής; Ο James Bond;

Και πότε τις πήρε; Δεν μπορεί να κάνουν τόσο φθηνά. Ακόμα και αν όλες ειναι 1080. 1080, στα χαμηλότερά της, έκανε γύρω στα 500, αν θυμάμαι καλά.

Link to comment
Share on other sites

Αδιανοητα πραγματα. Μας εστειλε tracking no. απο μεταφορικη και λεει τα στοιχεια του και αποστολεα μια εταιρια στις ΗΠΑ. Εντωμεταξυ γραφει και τα τεμαχια και τα προιοντα. Λεει 35 msi trio 1080ti 20 asus strix 1080ti 20 asus strix 1080 και καμμια 30αρια μητρικες Ζ270... What the actual f#$^???

Link to comment
Share on other sites

Για πες το όνομα της εταιρίας (του αποστολέα); Να την ψάξουμε, μήπως και βγάλουμε άκρη.

Δηλαδή, αγόρασε, ως ιδιώτης, 75 κάρτες και 30 μητρικές; Mining Φάρμα θα μπορούσε να ξεκινήσει.

Link to comment
Share on other sites

Αυτή βλέπω ότι υπάρχει και έχει έδρα στην Αγγλία (Ηνωμένο Βασίλειο).

Σίγουρα είναι από ΗΠΑ; Η μόνη λογική εξήγηση είναι ότι του έκαναν τέτοιες τιμές λόγω μαζικής παραγγελίας.

Σκέφτεσαι κάτι άλλο;

Link to comment
Share on other sites

Κάτσε. Εγώ βρήκα (πάνω-πάνω στην αναζήτηση) paragon electronics group, με έδρα united kingdom.

Πιο κάτω έχει το paragon electronics llc, με έδρα το fort lauderdale στη Florida.

Έχει και ένα paragon electronics systems inc, όπου δεν μπορώ να μπω λόγω noscript.

Ψάξτο, αλλά δεν μπορώ να βρω αν τα δύο πρώτα που ανέφερα, πουλάνε κάρτες ή hardware γενικά.

Link to comment
Share on other sites

Μάριε, αυτή που λες δεν βλέπω να πουλάει κάρτες.

Βρήκα και μια paragon micro inc, που πουλάει, μεταξύ άλλων, κάρτες και έχει και 1080ti, αλλά οι τιμές τους είναι στα ύψη (όπως θα έπρεπε, δοθείσης της κατάστασης).

Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτη ειναι στη φλοριντα. ειδα ξανα το τρακινγκ. Μοιαζει το origin να ειναι Καναδα απο εκει να φορτωθηκαν. Και το origin με την διευθυνση του τυπου στη Θεσσαλονικη.

Link to comment
Share on other sites

https://www.google.gr/url?q=http://paragonultrasonics.com/&sa=U&ved=0ahUKEwjDhJz77YHZAhWHkSwKHUdkAg0QFggfMAQ&usg=AOvVaw0yRwHr4jE1MFNyNGydYzcQ

Επιβεβαίωσέ το και πες μου αν πουλάει κάρτες. Γιατί δεν βλέπω κάτι τέτοιο.

Link to comment
Share on other sites

Ναι το ειδα και εγω. Θα δουμε τι θα γινει οταν και καλα φτασουν οι καρτες στην κατοχη του.

 

ΥΓ μου ειπαν τα παιδια που εχουν επαφες με προμηθευτες οτι η Paragon πραγματι ειναι προμηθευτης hardware. Απλα δεν τα βρισκεις αυτα στο google.

Έγινε επεξεργασία από icy20
Link to comment
Share on other sites

πριν 1 ώρα, το μέλος icy20 έγραψε:

Εντωμεταξυ γραφει και τα τεμαχια και τα προιοντα. Λεει 35 msi trio 1080ti 20 asus strix 1080ti 20 asus strix 1080 και καμμια 30αρια μητρικες Ζ270... What the actual f#$^???

αν πάρεις κράτησε/ζήτησε μια msi ti επιπλέον,  

άνοιγμα, έλεγχο και παίρνει το μαρούλι στο τέλος !!

:bleh:

Link to comment
Share on other sites

Μια msi trio θέλω και εγώ. Trio βλέπω να με κάνει η γυναίκα μου, αλλά μια ζωή την έχουμε:amen:.

Λίγο περίεργο, πάντως, το ότι δεν φαίνεται στο net η προμήθεια hardware εκ μέρους της εν λόγω εταιρίας.

Μία ακόμη απορία: πώς εξηγείς τις χαμηλές τιμές κτήσης των καρτών (και των μητρικών);

Τις βρήκε και είπε "αφού τις αγοράζω φθηνά, μπορώ να τις πουλήσω και να βγάλω κέρδος" ή για άλλον σκοπό τις προόριζε και αποφάσισε τελικά να τις πουλήσει; Γιατί, αφού δεν έχει κατάστημα, είναι μεγάλη η ποσότητα που αγόρασε ως ιδιώτης.

Link to comment
Share on other sites

Αυτο δεν μπορω να το εξηγησω. Ειπε στον φιλο οτι αυτες που ερχονται απο αμερικη θα τις κοψει κανονικα τιμολογιο. Τις αλλες απο Αγγλια τις εδωσε με αποδειξη απο κει γιατι δεν ειχαν ερθει οι πολλες μαζι.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.