Jump to content



Περιεργα σκηνικα, πειτε γνωμη


Recommended Posts

Σκέφτομαι το εξής: είναι σημαντικό να ξέρουμε πότε τις αγόρασε. Δεν φαίνεται να μεσολάβησε άνθρωπός του στην Αμερική, ώστε να δικαιολογείται έτσι η χαμηλή τιμή (εκεί, έχουν καλύτερες τιμές, προσφορές, χαμηλό ή καθόλου φ.π.α.). Αν τις αγόρασε μήνες νωρίτερα, τότε, ίσως, δικαιολογείται η τιμή (τιμές προ mining). Long shot και πάλι, αλλά προσπαθώ να βγάλω άκρη. Αν τις αγόρασε πρόσφατα, μόνο λόγω μαζικής παραγγελίας δικαιολογείται η τιμή. Long shot ξανά, αλλά δεν μπορώ να το εξηγήσω αλλιώς.

Ερώτημα: θα κόψει τιμολόγιο για τη δική του αγορά και μετά θα κόψει νέο τιμολόγιο σε όποιον αγοράσει; Προμηθευτής, συνεπώς, θα είναι, σε περίπτωση προβλήματος, η paragon και κατασκευαστής η όποια εταιρία. Άρα, σε περίπωτση rma ή δεν ξέρω γώ τι άλλο, απευθύνεσαι στην paragon (usa) και μετά στην εταιρία ή απευθείας στην εταιρία (με το τιμολόγιό σου από τον αγοραστή και με τον κωδικό καταχώρησης που ήδη έχεις κάνει). Έχω κάπου λάθος;

Υ.Γ. Θα μας κυνηγάνε στο Αμέρικα για φορολογικές παραβάσεις. Και ήθελα να πάω, έστω μία φορά, στη Νέα Υόρκη και το Las Vegas.

Έγινε επεξεργασία από DEADLAZARUS
Link to comment
Share on other sites

Remains to be seen. Εγω σκεφτομουν οτι το optimal θα ηταν να κοβει δικο του τιμολογιο, μετα να δηλωνεις με το τιμολογιο αυτο κατευθειαν στον κατασκευαστη και εισαι ΟΚ.

Link to comment
Share on other sites

πριν 7 λεπτά, το μέλος DEADLAZARUS έγραψε:

Άρα, σε περίπωτση rma ή δεν ξέρω γώ τι άλλο, απευθύνεσαι στην paragon (usa) και μετά στην εταιρία ή απευθείας στην εταιρία (με το τιμολόγιό σου από τον αγοραστή και με τον κωδικό καταχώρησης που ήδη έχεις κάνει).

Το ίδιο δεν λέμε;

Link to comment
Share on other sites

Ναι ρε, αυτό εννοώ. Σου κόβει αυτός τιμολόγιο (ώστε να φαίνεται ότι έχεις το νόμιμο παραστατικό), κάνεις την καταχώρηση και, σε περίπτωση προβλήματος, έχεις όλα τα νόμιμα αποδεικτικά μέσα.

Βέβαια, δεν θα ήταν καλό να κρατήσεις και τα στοιχεία του τιμολογίου που έκοψε αρχικά ο αγοραστής;

Link to comment
Share on other sites

Πολύ φίρι φίρι, κάρτα θα πάρεις στα χέρια σου εντός του 2018 ?

Γιατί βλέπω πολύ καθυστέρηση και πολύ μπλα μπλα ( και μαζική αγορά να κάνεις τέτοιες τιμές δεν θα πάρεις ) [ αν ήρθαν από Αμερική/Καναδά, πως τις δίνει στην τιμή αυτή ? τελωνείο πέρασε κάτω από το χαλάκι ? πολλά περίεργα έχουμε ακούσει εδώ ).

Link to comment
Share on other sites

Παντός πολύ υπερτιμημένες οι κάρτες. Και αυτό με το mining φούσκα είναι και θα σκάσει κάποια στιγμή και θα την πατήσουν πολύ... 

Έγινε επεξεργασία από def
Διορθωση
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, def said:

Παντός πολύ υπερτιμημένες οι κάρτες. Και αυτό με το mining φούσκα είναι και θα σκάσει κάποια στιγμή και θα την πατήσουν πολύ... 

 

Αυτό άστο, είσαι πολύ εκτός, ειδικά όταν αναφέρεσαι σε αυτούς που έχουν 50-100 κάρτες...

Μόνο χαζός μπορεί με αυτό το investment να βγεί χαμένος.

Αν είναι έξυπνοι έχουνε βγάλει ήδη πολλά παραπάνω από το investment τους.

 

Wishful thinking =! reality

Link to comment
Share on other sites

Δεν βλέπω να τλειώνει το mining. Μάλλον, θ΄ακολουθεί τους κανόνες της ελεύθερης αγοράς με ανοδικούς και καθοδικούς κύκλους.

Το πρόβλημα είναι: θα βρίσκεις κάρτες (και σε ποια τιμή) κατά την κάθοδο και αν ναι, πόσο μπορείς να εμπιστευτείς μία κάρτα ξεζουμισμένη από το 24/7 mining;

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, def said:

καποιοι εχουν μετοχες εδω μεσα και τα ξερουν ολα....

 

Αν θες να το παίξουμε ξέρω καλά δεν ξέρω, κανένα θέμα.

Μπαίνεις discord αύριο κάποια στιγμή και σου λέω ένα κάρο πράγματα και νομίσματα που ουδέποτε ήξερες και για κέρδη που δεν φανταζόσουν πως είναι δυνατό να βγούν.
Αλλά επειδή είμαστε εκτός θέματος, μένουμε στο "ΟΝΕΙΡΑ ΘΕΡΙΝΗΣ ΝΥΚΤΟΣ το να τελειώσει το mining".

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, billpeppas said:

Τρις...

 

( αν σε χαλάει ένα παθητικό εισόδημα της τάξης των 1000€ τον μήνα μόνο από το mining παρακαλώ να κοιτάξεις πρός την άλλη κατεύθυνση )

Ειναι σιγουρο οτι βγαινουν λεφτά απο αυτο το πραγμα? Και για ποσο ακομα. Κατι αλλοι που το υπολογιζαν μου λεγανε οτι ισα ισα κατι βγαινει

Link to comment
Share on other sites

@billpeppas το να είμαστε απόλυτοι και υπερκαρασίγουροι για κάτι τέτοιο, κάπου θα οδηγήσει. Σε καλό; Σε κακό; Δεν ξέρω.

Τώρα επειδή εσένα σου αρέσει να το ρισκάρεις, δεν σημαίνει ότι οι υπόλοιποι είναι αδαείς και εσύ ο παντογνώστης. Γι'αυτό θα παρακαλούσα το ύφος χιλίων καρδιναλίων να περάσει στην ιστορία. Άσε εμάς τα φτωχαδάκια να είμαστε με μείον 1000€ στην τσέπη :p 

 

Στο θέμα μας, και εγώ θα ήθελα κάρτα με 500€ αλλά δύσκολο το κόβω :p 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.