Jump to content



Εργαλεία που θα ήθελα και σκέφτομαι να αγοράσω...Wish List!!


Recommended Posts

πριν 1 ώρα, το μέλος anarxos έγραψε:

Εν όψει μαύρης Παρασκευής προσανατολίζομαι στη αγορά ενός πνευματικού σκαπτικού διακριτικού δράπανου, (καθαρά για οικιακή χρήση, αλλά να μπορεί να κάνει ότι και αν χρειαστεί απροβλημάτιστα).

Είμαι διατεθειμένος να δώσω από 150 εως 200 ευρο . Από σκρουτζ βλέπω τα Bosch , Metabo , Makita (επιλογή δημοτικότητα) παίζουν σε αυτές τις τιμές με το δεύτερο τσοκ.

Μου έχει γυαλίσει το Metabo UHEV 2860-2 Quick 1100W  (βγαίνει στα 200 - 210 στα τέσσερα πρώτα ). Η ερώτηση για τους γνωρίζοντες είναι , αν πρέπει να αποφύγω κάποιο διότι έχει παρουσίαση αρκετά προβλήματα και κυρίως για πιθανά κιτρινομάγαζα που θα πρέπει να αποφύγω στο θέμα εγγύησης, επιστροφής, (ας είναι και με αποστολή μηνύματος ) .

Αυτή (κατά 99%) την ερώτηση μπήκα να κάνω! (μπάνιο θέλω να ξηλώσω. Αλλά τελικά θα κάνω και τα υπόλοιπα πλακάκια, περίπου 30 τμ)

Οπότε καταλήγω στο Makita-HR2470.

Έγινε επεξεργασία από panoss1442169303
Link to comment
Share on other sites

Ξερω οτι παιζει το lock down

αλλα εαν βρειτε χρονο να γυρισετε τα καταστηματα με εργαλεια στην Αθηνα ρωτηστε για αυτο εδω

https://www.skroutz.gr/s/12796849/Makita-M8701-800W.html

(προσοχη μιλαω για το 800αρι γιατι υπαρχει και 710)

 

η πορτοκαλι σειρα ειναι η και καλα ερασιτεχνικη σειρα της makita αλλα πρακτικα ειναι το ιδιο με αυτο https://www.skroutz.gr/s/8166412/Makita-HR2631FT-800W.html

 

το αγορασα πριν κανα μηνα απο επισημο αντιπροσωπο στη Πατρα στα 95Ε...

https://www.thelab.gr/forums/topic/174471-εργαλεία-που-παρέλαβα-και-δύο-λόγια-γι-αυτά/?do=findComment&comment=2758052

https://www.thelab.gr/forums/topic/174471-εργαλεία-που-παρέλαβα-και-δύο-λόγια-γι-αυτά/?do=findComment&comment=2758066

 

 

  • Agree 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 27 λεπτά, το μέλος panoss1442169303 έγραψε:

Αυτή (κατά 99%) την ερώτηση μπήκα να κάνω! (μπάνιο θέλω να ξηλώσω. Αλλά τελικά θα κάνω και τα υπόλοιπα πλακάκια, περίπου 30 τμ)

Οπότε καταλήγω στο Makita-HR2470.

 

Μη παρεις πολυ φαρδυ καλεμι οτι πιστελετο και να παρεις.

 

Να σημειωσω εδω οτι τα πιστολετα που μιλαμε εδω ειναι πρωτα για τρυπες και μετα νασκαβουν, η βασικη τους δουλεια ειναι οι τρυπες αλλα ενα ξυλωμα σε μπανιο θα το κανουν ανετα (και 2 και 3 και 4 αρκει να μην ειναι ολα την ιδια μερα :p).

Ομως για ξηλωμα / σκαψιμο κλπ υπαρχει αλλο ειδος πιστολετου που ειναι για να σκαβει και σαν δευτερη δουλεια ανοιγει και τρυπες. Σαν αυτο https://www.skroutz.gr/s/267277/Makita-HR4002-1050W.html τα οποια εχουν μεγαλυτερο σφυρι και φυσικα η δουλεια τους ειναι να σκαβουν και να ανοιγουν καμια τρυπα εαν χρειαστει...

 

Έγινε επεξεργασία από panoc
Link to comment
Share on other sites

Αυτό αποκλείεται λόγω τιμής, πολύ ακριβό για μένα.

Θα πάρω το HR2470, ε ας παιδευτώ λίγο παραπάνω.

Καλέμι έχεις κάποιο συγκεκριμένο να προτείνεις;

Έγινε επεξεργασία από panoss1442169303
Link to comment
Share on other sites

πριν 7 λεπτά, το μέλος panoss1442169303 έγραψε:

Αυτό αποκλείεται λόγω τιμής, πολύ ακριβό για μένα.

Θα πάρω το HR2470, ε ας παιδευτώ λίγο παραπάνω.

E ναι λογικο, απλα εκανα μια παρενθεση γιατι το καθε εργαλειο ειδικευεται καπου και απλα κανει και αλλα καλα/μετρια/κακα.

 

 

Παράθεση

Καλέμι έχεις κάποιο συγκεκριμένο να προτείνεις;

 

Οχι για ενα μπανιο παρε οποιο βρεις

κοιτα αυτη τη συλογη

 

 

Έγινε επεξεργασία από panoc
  • Agree 1
Link to comment
Share on other sites

Βρήκα στο γερμανικό eshop του Lidl αυτό:

parkside-bohr-und-meisselhammer-pbh-1050
WWW.LIDL.DE

PARKSIDE® Bohr- und Meißelhammer »PBH 1050 C3«, 1050 Watt, pneumatisches H... im LIDL-Shop kaufen. Ihre Vorteile: 90 Tage Rückgaberecht ✓ Schneller Versand ✓

 

 

58 ευρώ! Δεν ξέρω λέξη γερμανικά οπότε ψάχνω με translate.google να καταλάβω αν στέλνουν Ελλάδα!

 

ΕΝΤΙΤ: άκυρο τελικά, δεν στέλνει εκτός Γερμανίας.

'Λάβετε υπόψη ότι δεχόμαστε παραγγελίες μόνο από πελάτες με διεύθυνση παράδοσης στη Γερμανία.'

Έγινε επεξεργασία από panoss1442169303
Link to comment
Share on other sites

πριν 2 λεπτά, το μέλος Lakisss έγραψε:

Γιατί έχω την εντύπωση ότι έχει έρθει; Πάντως 3.0 joule δεν είναι κάτι εντυπωσιακό, για τι χρήση το θες;

->>>>

πριν 5 ώρες, το μέλος panoss1442169303 έγραψε:

Αυτή (κατά 99%) την ερώτηση μπήκα να κάνω! (μπάνιο θέλω να ξηλώσω. Αλλά τελικά θα κάνω και τα υπόλοιπα πλακάκια, περίπου 30 τμ)

Οπότε καταλήγω στο Makita-HR2470.

 

για ενα μπανιο το θελει...

Link to comment
Share on other sites

  

πριν 28 λεπτά, το μέλος Lakisss έγραψε:

Γιατί έχω την εντύπωση ότι έχει έρθει; Πάντως 3.0 joule δεν είναι κάτι εντυπωσιακό, για τι χρήση το θες;

Το Λιντλ στην Ελλάδα, ναι το έχει φέρει.

Αλλά δεν εννοούσα αυτό αλλά ότι το eshop Γερμανίας δεν στέλνει εκτός Γερμανίας.

Όπως είπανε, για ένα μπάνιο (και μάλλον και 30 τμ πλακάκια ακόμα).

Έγινε επεξεργασία από panoss1442169303
Link to comment
Share on other sites

 

 

Παράθεση

ΒΗΜΑ 3 – Κατά την ολοκλήρωση της παραγγελίας στο ταμείο, χρησιμοποίησε την προσωπική σου διεύθυνση παράδοσης EshopWedrop,

Εδώ έχει όλες τις πληροφορίες.

Προς το παρόν έκανα μεταφορά μέσω web banking 0,5 ευρώ (μισό ευρώ) στο λογαριασμό του EshopWedrop.

Και περιμένω να γίνει η έγκριση για να ψωνίσω.

 

Όταν θα γραφτώ στο lidl.de θα βάλω ως διεύθυνσή μου 'την προσωπική μου διεύθυνση παράδοσης EshopWedrop'.

Και πληρώνω το lidl.

Ορίστε, Γερμανοί γίναμε...:shifty:

Έγινε επεξεργασία από panoss1442169303
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Δεν βρηκα τιποτα ιδιαιτερο απο αναφορες σχετικα με αυτην την υπηρεσια παντως.. Θα σου ελεγα να εισαι λιγο προσεκτικος..

Δεν ξερω γιατι βιαζεσαι τοσο να παρεις το συγκεκριμενο πιστολετο απο γερμανια.. Τοσα πωλουνται εδω..Παρε ενα makita κοκκινο ..

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Βρήκα θετικά σχόλια, π.χ. αυτό.

Βασικά με τρώει ο κ$λος μου :hehe: να δοκιμάσω μια τέτοια υπηρεσία.

Αλλά κι η τιμή είναι δελεαστική. Νταξ, μακίτα δεν είναι.

Δεν ξέρω, πολύ πιθανό να πάρω το πορτοκαλί Μακίτα M8701 800W που πρότεινε ο panoc.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 42 λεπτά, το μέλος panoss1442169303 έγραψε:

Βρήκα θετικά σχόλια, π.χ. αυτό.

Βασικά με τρώει ο κ$λος μου :hehe: να δοκιμάσω μια τέτοια υπηρεσία.

Αλλά κι η τιμή είναι δελεαστική. Νταξ, μακίτα δεν είναι.

Δεν ξέρω, πολύ πιθανό να πάρω το πορτοκαλί Μακίτα M8701 800W που πρότεινε ο panoc.

Αν το βρεις σε χαμηλή τιμή διαφορετικά πάρε το μπλε. 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  

πριν 11 ώρες, το μέλος panoc έγραψε:

Αν το βρεις σε χαμηλή τιμή διαφορετικά πάρε το μπλε. 

 

 

Όπα συνονόματε, τώρα μπερδεύτηκα...

Το Μπλε HR2631FT 183,00 €.
Το πορτοκαλί M8701 124,80 €.
Αφού είναι ακριβώς τα ίδια με μόνη διαφορά το χρώμα και το ότι το πορτοκαλί δεν έχει βαλιτσάκι, γιατί να μην πάρω το πορτοκαλί;
Ακόμα κι αν δεν το βρω σε χαμηλότερη τιμή από 124,80 €; (που δεν θα το βρω λόγω κλειστών μαγαζιών)

Έγινε επεξεργασία από panoss1442169303
Link to comment
Share on other sites

Μόλις τώρα, το μέλος panoss1442169303 έγραψε:

  

 

Όπα συνονόματε, τώρα μπερδεύτηκα...

Το Μπλε HR2631FT 183,00 €.
Το πορτοκαλί M8701 124,80 €.
Αφού είναι ακριβώς τα ίδια με μόνη διαφορά το χρώμα και το ότι το πορτοκαλί δεν έχει βαλιτσάκι, γιατί να μην πάρω το πορτοκαλί;
Ακόμα κι αν δεν το βρω σε χαμηλότερη τιμή από 124,80 €; (που δεν θα το βρω λόγω κλειστών μαγαζιών)

A ναι αυτο εννοεις, ναι, απλα στα μπλε μπορεις να κανεις δωρεαν επεκταση εγγυησης απο το site της makita ενω στα πορτοκαλι οχι.

 

  • Like 1
  • Agree 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.